Glavni meni

ASUS GTX 560 Ti DirectCU II

Započeo Jefta, 03 Januar, 2012, 17:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Koju? Treba mi ne¹to jaèe za Skyrim. [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MILJAN

Citat: Taraba poslato 17 Januar, 2012, 16:03
Koju? Treba mi ne¹to jaèe za Skyrim. [rofl]
ati hd7970 u crossfire.  :D
Cave ab homine unius libri

Taraba

Talking about overkill [rofl]

5850 æe da zavr¹i posao za ~100e
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MILJAN

Citat: Taraba poslato 17 Januar, 2012, 16:18
Talking about overkill [rofl]

5850 æe da zavr¹i posao za ~100e
Odlièno optimizovana kartica..
Cave ab homine unius libri

Plazma Keks

Citat: Taraba poslato 17 Januar, 2012, 16:18
Talking about overkill [rofl]

5850 æe da zavr¹i posao za ~100e
i 5750 ciji sam vlasnik odlicno ganja skyrim na full detaljima ;D

Taraba

Al bez grafièkih modova :P
sa Skyrim HD-om se i 5770 muèi na Ultra High 1680x1050.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Plazma Keks

ja ga teram na 1980x1080 i sve je na full, kapiras, ali posle nekog vremena od silnih odsjaja i sarenila magija pocinjes da haluciniras ;D

MILJAN

Meni ove dve 5870 u crossfire ne rade ni¹ta osim dekoding..Veæ 3 meseca u full loadu su bez ga¹enja.. Dodao sam Accelero xtreme plus da pomogne...  :D Posle sam dodao jo¹ RAM.a jer je sada jako jeftini.. SAda imam 12 giga rama na 2133mhz... 4 giga mi je vi¹ka.Prodajem... A igrice igram na drugom kompu...I to retko.. Nema  se vremena..








Cave ab homine unius libri

castor

Citat: UFF poslato 17 Januar, 2012, 15:08
eventualno raid 5 da konfigurises i dobijes brzinu i redudantnost dok si ustedeo jedan disk ali ko ce sa time da se jebava na kucnoj masini?

Jebavao sam se ja do sad i nikad vi¹e. RAID na nV èipsetu. Ploèa riknjava, hardovi ponekad. Oko 120 GB podataka na njima, a nema lakog naèina da se i¹èupaju. Rekao sam sebi - RAID u kuænoj radinosti sad i nikad vi¹e...
It's the ride that matters, not the bike…

UFF

Eto castor je jedan od onih koji su probali u praksi a ne pricaju samo o teoriji

Nego Miljane sta ce ti ova nalepnica na lg-u jos uvek?

castor

Ne mo¾e da se odlijepi. Probavao i ja, ali neæe... :D :D :D
It's the ride that matters, not the bike…

MILJAN

Citat: UFF poslato 17 Januar, 2012, 19:36
Eto castor je jedan od onih koji su probali u praksi a ne pricaju samo o teoriji

Nego Miljane sta ce ti ova nalepnica na lg-u jos uvek?
Neka ....Dr¾i lepo.... :D Castor æe odlepiti kada doðe do mene ;)
RAID sam imao i smuèio mi se... Nisam impresioniran a ako ide¹ na siguricu Miror uzima prostora... Za mene je njesra.. Verovatno nekome treba... Nisam probao Raptore u strajpu i mislim da bi tu mo¾da ne¹to bilo..Ovako ...bljak..
Cave ab homine unius libri

castor

Da se razumijemo samo jednu stvar - RAID je do pojave SSDova bio jedini naèin da se ma¹ina relativno drastièno ubrza uz minimalna ulaganja. Naravno, za one kojima ne trebaju Raptori. Kome trebaju Raptori njemu ni dragi bog ne mo¾e pomoæi.

Ja sam pravio stripe (RAID0) sa dva WD-a od 250GB i u prosjeku dobijao nekih 130 MB/s. Danas, kada single diskovi èitaju i do 145-150 MB/s, a SSD-ovi i do 550 MB/s, suludo je bukvalno bacati lovu na te diskove jer su skupi, veæ je bolje ulo¾iti u SSD. Napredak je drastiènije vidljiv i osjetljiv u odnosu i na bolje hardove u RAID-u.

SSD-evi i po dostizanju maksimalnog broja upisa (dakle od trenutka kada se potro¹e upisi u æelije) moraju da obazbjede èuvanje podataka u æelijama jo¹ godinu dana. Prema tome, SSD je sasvim pouzdana i tehnièki zrela tehnologija za kori¹æenje.
It's the ride that matters, not the bike…

Boqy

Bitna prednost SSD je odziv (latency), koji je ~0.2ms, dok  je kod HDDa ~10-12ms, a to je ogromna razlika, raid jo¹ poveæava latency.

Najbolji raid koji podr¾avaju kuæne ploèe je 1+0 (10), za koji je potrebno 4 diska i kapacitet je prepolovljen.

SSZGO

malecna sitnica koja meni smeta je

da najmanji upotrebljivi SSD od 250 giga recimo, da ne moram da imam dodatne diskove

je 350 eura, vise nego solidan ceo  kompjuter




gledao  oglase, vidim da je najmanji ssd upotreblji za sistem  (64 giga) oko 75 eura
na njega vezati jos jedan disk za podatke

e i poslednja opciaj, disk od 30 giga je 50 eura, mogu li se dva takva vezati u raid stripe mod ?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boqy

Su¹tina je da te najjeftinije SSD-ove ne treba uzimati, lo¹i su kontroleri.

Inaèe mo¾e¹ da ih ve¾e¹ u stripe i duplira¹ kapacitet i brzinu.

Treba obratiti pa¾nju da su novi SSD-ovi SATA 3 jer su im brzine ~500MB/s, na SATA 2 max je 300MB/s.