Glavni meni

ASUS GTX 560 Ti DirectCU II

Započeo Jefta, 03 Januar, 2012, 17:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MILJAN

Citat: Plazma Keks poslato 04 Januar, 2012, 01:51
da ti kazem ja nesto. pola toga nisam shvatio sta si rekao, ali, u jednoj stvari se slazemo. ATi je keva ;D koristim godinama i nemam nikakvih problema... u jednom kompu imam stari ati9650 i dalje radi kao sat, imam i 5750, ali nisam siguran da li moze jos bolje... uz nju koristim procesor AMD phenom 965 x4 2.4ghz i 10gb drr3 dual channel sa 1,6ghz.
Umesto AMD ti je bolji neki i7 intelija.....ta 5750 je odlièna za cenu ko¹tanja..ddr3 je sada pojeftinio do koske..Objektivno ti ne treba vi¹e od 4 gb ali kad je jeftin..Ja strpao 16 gb na 2133 mhz-.... Hardovi su poskupeli zbog havarije na Tajvanu...sreæom dok su bili jeftini cepio sam 6 Tb... I skoro je sve puno ;)
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: Jefta poslato 04 Januar, 2012, 02:02
Онда ћу пеглати са овом графичком док се не створе услови да пређем на 7970. Упарим са добрим процесором и то је то. Видим миљане да познајеш ово одлично па ако будем имао питања јавићу ти се .
No frkks...Tu sam.. jA sam IT manijak :) ... kupuj ddr3 dok je ovako jeftin... intel neki .... socket 1156... i pevaj.. Ako naletih na polovnu ati 5870 nemoj da se dvoumi¹. Mada i taj NV æe raditu super sa svim naslovima... 5870:Ona æe biti itekako na visini zadatka jo¹ 7-8 godina... Jer sam merio bandwith u igrama... Nije optereæena ni pribli¾no sa najnovijim naslovima...  7970 æe biti u startu mnogo skupa.. Ako naleti¹ na kupca prodaj tu tvoju.... Obezvrediæe se kasnije dosta... ©ine¹ neki kr¹ u comp na par meseci dok padne cena 7970 i posle opsa...
Cave ab homine unius libri

Tamanitu

Miljane, zasto socket 1156, a ne 1155?

MILJAN

Citat: Tamanitu poslato 06 Januar, 2012, 15:36
Miljane, zasto socket 1156, a ne 1155?
A za¹to ne socket 2011? Koliko para, toliko muzike...
Cave ab homine unius libri

Taraba

1156 skoro da i nema ploèa u prodaji.
Ako æe da èeka HD7970, 1156 neæe ni moæi da kupi.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MILJAN

Ima 1156 u prodaji.... p55 chipset je u pitanju... Vi¹e ima 1155 ali su one "socijala" ploèe... Ako ¾eli da kupuje hd7970(pci express 3.0) treba da kupi jednu  socket-2011 ploèu koja je pci express 3.0, ima bolje re¹enje za crossfire (vi¹e linika u linku), zabode jedan 6-o jezgarni cpu i peva.. Koliko para-toliko muzike, veæ sam napisao...
Cave ab homine unius libri

Kanarinac

Miljane gde si bio kad sam ja otvorio temu koju konfiguraciju da slozim :D

rboban

A sta bi sa karticom na kraju???
Ride It Like You Stole It

castor

Citat: MILJAN poslato 06 Januar, 2012, 18:10
Ima 1156 u prodaji.... p55 chipset je u pitanju... Vi¹e ima 1155 ali su one "socijala" ploèe... Ako ¾eli da kupuje hd7970(pci express 3.0) treba da kupi jednu  socket-2011 ploèu koja je pci express 3.0, ima bolje re¹enje za crossfire (vi¹e linika u linku), zabode jedan 6-o jezgarni cpu i peva.. Koliko para-toliko muzike, veæ sam napisao...

s1156 je prevaziðena platforma u smislu samog soketa - prestaju da se prozivode procesori. s1155 je trenutno dosta perspektivnija, naroèito kad se uzme u obzir da postoji veæ nekoliko ploèa sa PCI-E 3.0 podr¹kom. A s2011 je brutalan po svakom pitanju, prvenstveno po pitanju cijene, iako je opravdana u odnosu na ono ¹to pru¾a. Ipak, ono ¹to Sandy Bridge-E donosi je jednostavno previ¹e za prosjeènog korisnika, pa èak i za gejmera entuzijastu. ©ta onda reæi za obiènu raju?

Po meni, sada da sastavljam single GPU ma¹inu za igranje: Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3, s1155 Core i5 2550k, 8 GB RAM (4x 2GB), BILO koji HDD za sistem, podatke i igrice, Chieftec CFT-650-14CS 650W i neko Midi Chieftec kuæi¹te ili bilo koje uop¹te. ©to se grafike tièe, i¹ao bi na ne¹to tipa 6870 ili 6850 sa 1/2 GB VRAMa i to je to.

Za Crossfire/SLI "samo" druga ploèa, jaèe napajanje i drugo kuæi¹te u koje te zvijeri mogu da se strpaju. I to mora da kida sve.

s2011 sa cijenama procesora od >400€, plus za ploèu >250€ je sumanuto. Eno Marko ne mo¾e veæ skoro dva mjeseca da proda 3960X za pola cijene. Naroèito ¹to se vidljive razlike ne mogu tek tako lako primjetiti u igricama i svakodnevnom radu. Kome od nas ovdje na forumu treba CPU za 20 thread-ova i 15MB ke¹a? Èim grafika baca preko 65-70 frejmova na full pode¹avanjima, rijetko rijetko ko to mo¾e primjetiti.

Ko se misli igrati, a da ne baca lovu na hardver koji neæe iskoristiti i ko se u to ne razumije - bolje da nabavlja i prati razvoj PSa, nego da ulazi u zajebavanciju za hardverom.
It's the ride that matters, not the bike…

MILJAN

Citat: castor poslato 16 Januar, 2012, 20:38
Citat: MILJAN poslato 06 Januar, 2012, 18:10
Ima 1156 u prodaji.... p55 chipset je u pitanju... Vi¹e ima 1155 ali su one "socijala" ploèe... Ako ¾eli da kupuje hd7970(pci express 3.0) treba da kupi jednu  socket-2011 ploèu koja je pci express 3.0, ima bolje re¹enje za crossfire (vi¹e linika u linku), zabode jedan 6-o jezgarni cpu i peva.. Koliko para-toliko muzike, veæ sam napisao...

s1156 je prevaziðena platforma u smislu samog soketa - prestaju da se prozivode procesori. s1155 je trenutno dosta perspektivnija, naroèito kad se uzme u obzir da postoji veæ nekoliko ploèa sa PCI-E 3.0 podr¹kom. A s2011 je brutalan po svakom pitanju, prvenstveno po pitanju cijene, iako je opravdana u odnosu na ono ¹to pru¾a. Ipak, ono ¹to Sandy Bridge-E donosi je jednostavno previ¹e za prosjeènog korisnika, pa èak i za gejmera entuzijastu. ©ta onda reæi za obiènu raju?

Po meni, sada da sastavljam single GPU ma¹inu za igranje: Asus Maximus IV GENE-Z/GEN3, s1155 Core i5 2550k, 8 GB RAM (4x 2GB), BILO koji HDD za sistem, podatke i igrice, Chieftec CFT-650-14CS 650W i neko Midi Chieftec kuæi¹te ili bilo koje uop¹te. ©to se grafike tièe, i¹ao bi na ne¹to tipa 6870 ili 6850 sa 1/2 GB VRAMa i to je to.

Za Crossfire/SLI "samo" druga ploèa, jaèe napajanje i drugo kuæi¹te u koje te zvijeri mogu da se strpaju. I to mora da kida sve.

s2011 sa cijenama procesora od >400€, plus za ploèu >250€ je sumanuto. Eno Marko ne mo¾e veæ skoro dva mjeseca da proda 3960X za pola cijene. Naroèito ¹to se vidljive razlike ne mogu tek tako lako primjetiti u igricama i svakodnevnom radu. Kome od nas ovdje na forumu treba CPU za 20 thread-ova i 15MB ke¹a? Èim grafika baca preko 65-70 frejmova na full pode¹avanjima, rijetko rijetko ko to mo¾e primjetiti.

Ko se misli igrati, a da ne baca lovu na hardver koji neæe iskoristiti i ko se u to ne razumije - bolje da nabavlja i prati razvoj PSa, nego da ulazi u zajebavanciju za hardverom.
Sve je taèno Ðole ;) Samo dodaj i da je SSD sada oko 120 eu. Za¹to je ovo bitno? Sve ma¹ine u zadnjih 10 godina su sme¹ne.... Jaki procesori, ploèe sa brzom magistralom.-.. RAM veoma brz... A ma¹ina i dalje spora kao i neka osrednja..  Razlog je: bottle neck ili usko grlo. Zapravo gu¹enje u zadacima je nastajalo usled vreme¹nog i prevaziðenog hard diska...  Mehanika, magnetna ploèa i glava koja èita sa ploèe... Treba vremena mehanici... Sada SSD je konaèno otklonio to usko grlo. Nema mehanike...Samo èipovi u SSD sa data.. Konaèno se sistem di¾e za 5 sekundi.. Igrice uèitavaju za 1 sekundu...itd...  Sada je tek logièno pakovati jaku ma¹inu za npr. rendering, encoding itd.......

Cave ab homine unius libri

castor

Znam, ali na 600+ eura koje neko skrpi reæi mu da treba da da jo¹ 170 eura za kr¹ten SATA3 SSD je pljuvanje.

BTW, sti¾e mi M4 128 GB...  [yahoo] [yahoo] [yahoo]
It's the ride that matters, not the bike…

MILJAN

Citat: castor poslato 16 Januar, 2012, 21:13
Znam, ali na 600+ eura koje neko skrpi reæi mu da treba da da jo¹ 170 eura za kr¹ten SATA3 SSD je pljuvanje.

BTW, sti¾e mi M4 128 GB...  [yahoo] [yahoo] [yahoo]
barabo :D
Cave ab homine unius libri

SSZGO

#32
zajebo si se nesto SSD je i dalje nista bolji od klasicnih diskova sto se tice citanja... (mislim na najnovije hd diskove)

pogotovo u RAID ako ih stavis tu nema koknurencije

jedino ne znam sta je sa cenama posle poplava


ovo ti je i testirano u svetu kompjutera pre godinu ipo dana, mozda se situacija nesto promenila otad
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MILJAN

#33
Citat: SSZGO poslato 17 Januar, 2012, 08:47
zajebo si se nesto SSD je i dalje nista bolji od klasicnih diskova sto se tice citanja... (mislim na najnovije hd diskove)

pogotovo u RAID ako ih stavis tu nema koknurencije

jedino ne znam sta je sa cenama posle poplava


ovo ti je i testirano u svetu kompjutera pre godinu ipo dana, mozda se situacija nesto promenila otad
Mogu da se "zajebem" u svemu osim kad je raèunar u pitanju.... Èitanje? PA zar tebi ovo nije napredak?
SSD vs Hard Drive Performance (NCIX Tech Tips #62)
©to se tièe RAID.,..isto tako mo¾e¹ da ssd u raid da ve¾e¹.... Zna¹ li kolioko je radi ssd br¾i? Mnogo... Na jednoj strani ima¹ mehanièku glavu koja èita a na drugoj samo èip iz koga se poziva sistem..
Comparation of HDD and SSD in The Windows 7 StartUp Test
ps. pusti te duntere koji testiraju... JA sam testirao sisteme za èasopise kada oni nisu znali tablicu mno¾enja---
Cave ab homine unius libri

SSZGO

#34
RAID hdd-a je brzi od single SSDa i kosta manje...

mene ne interesuje sta je najbolje nego najbolji odnos cene/dobijenog

a to je i dalje hdd

drugo je ako kazemo  NEOGRANICENI BUDZET pa ok u tom slucaju SSD je bolji izbor...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

castor

It's the ride that matters, not the bike…

UFF

Raid je brzi samo ako je u stripe modu
a u tom slucaju kad ti rikne jedan disk mozes da se pozdravis sa podacima ako nisi kupio 4 diska pa pravio i mirror a ako jesi onda neznam bas da li je jeftinije jer je 4 hdd-a vs 1 ssd

eventualno raid 5 da konfigurises i dobijes brzinu i redudantnost dok si ustedeo jedan disk ali ko ce sa time da se jebava na kucnoj masini?

Taraba

I ssd kad zvekne pi¹e¹ razglednicu podacima, stim ¹to oni i dalje imaju ogranièen broj upisa po æeliji za razliku od HDD.
SSD caching je mo¾da najbolji kompromis.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

MILJAN

Citat: Taraba poslato 17 Januar, 2012, 15:33
I ssd kad zvekne pi¹e¹ razglednicu podacima, stim ¹to oni i dalje imaju ogranièen broj upisa po æeliji za razliku od HDD.
SSD caching je mo¾da najbolji kompromis.
Zna¹ kad æe¹ da izdrnda¹ æelije na SSD? Traje to odlièno..HArd, kada mu odu le¾ajevi glave èitaèa -isto se opra¹ta¹ sa podacima.. Nije poenta u tome... SSD je idealan za system a hard d. za data.. I to je to..Caching je isto ok opcija 64gb i tje to.. POenta cele prièe je da je SSD konaèno otklonio bottle neck...
Cave ab homine unius libri

UFF