Glavni meni

ASUS GTX 560 Ti DirectCU II

Započeo Jefta, 03 Januar, 2012, 17:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

http://www.asus.rs/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/ENGTX560_Ti_DCII2DI1GD5/

Ова графичка картица је на продају. Па ако има заинтересованих. Никада је клокована тако да је у фабричком стању. Имам још 2 године и 11 месеци гаранције. Такође у оргиналној кутији.
Подржава HDMI, као и два DVI излаза.
Assassins Creed Revalations играм на максимуму.

Кога занима може мало да претражи нет.

Цена је 19000дин.

0607471181




Jefta


UFF

pa spustio si cenu samo 25e tj 10%
ajde ajde mozes ti to bolje  :D
za te pare ima nova iz radnje isti model
uzmes ovu
http://www.itsvet.com/proizvod/leadtek-geforce-gtx-560-ti-1gb-gddr5-oc-twinfan/comp_comp_vga/87/2821

i ostane ti kusur 10eur

Jefta

Па асус је ипак квалитетнији.
То је нпр као да поредимо БМВ и Хјундаи.
Хјундаи је доста јефтинији, али сви знамо који ће дуже да траје :)

UFF

slazem se potpuno

samo sto sad sve traju dve godine
dok ne istekne garancija i onda os dumru

a i jebe ti se bas koliko ce da traje kad ces ti do tad vec da je prodas zar ne? :D

zmiya

Aj sad tako i u tvom oglasu za monitor pronadji neki jo¹ bolji od onog tvog a za manje para..

UFF


AndreyRR


UFF


AndreyRR

za garnciju su totalno u pravu
osetio na svojoj kozi sam

MILJAN

jA SAM PRE 4 MESECA KUPIO JO© JEDNU 5870 ZA CROSS FIRE ZA 160 EU.. A 5870 je  jaèa od ove.... Mada, svaka roba ima kupca.. I ova kartica je jaka...Bez gre¹ke.-.. Mene nervira NV jer previ¹e guta struje i nije dovoljno optimizovana u idlle kad je u pitanju power consumption... Takoðe  NV  GPU ima jaèu disipaciju..... Moja preporuka je posle ove da skoèi¹ na Ati jer ih ¹ije zadnje 2 godine u grafuljama-..
Cave ab homine unius libri

Jefta

Е то ми није јасно. Једни кажу боља је Нвидиа, други Ати. Гледао сам гомили тестова и у неким игрицама је боља једна у некима друга.

По овоме та твоја је скоро па 4 пута скупља, а лошије рангирана. 

http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MILJAN

Citat: SSZGO poslato 04 Januar, 2012, 00:31
nvidia naravno, za igre...


Bilo nekada... Sada ati driveri rade  na svim novijim igrama... Ja sam sa NV pre¹ao pre 2 godine jer je ATI sa serijom 5 otkinuo kako je konstruisao kartu..I nikada problem sa driverima.. Od pojave serije ati 5, NV i dalje ima probleme sa disipacijom i potro¹njom. 5870 je i dalje best byu... NV i dalje trpa tranzistore i bud¾i.... Istu gre¹ku je napravio intel sa pentium klasom, kada je AMD Venice CPU prvi put nadma¹io prodaju famoznog P4 i proma¹ene netburst arhitekture.. I oni su trpali tranzistore, poveæavali disipaciju a hladni AMD ih je skenjao.. Posle se dozvali pameti, ukinuli proizvodnu liniju i pentium arhitekturu...zategli silicijum (sada na 32 nM), smanjili broj tranzistora, disipaciju i dobili dobre priomerke c2D,.. Nvidia ide linijom , koja nije dobra.... Obzirom da su NV i intel isti ko¹, nadam se da æe ne¹to promeniti.. Do tada ATI serija 5 i 6 otkidaju.. Èak su sada izbacili i HD 7970 koja otkida jer nije èisto pakovanje veæeg broja tranzistora, stream procesora, rop-ova itd., veæ je ideja da glavni pravac bude poveæana efikasnost ¹to je kako se do sada pokazalo, veoma uspe¹an pristup...GPU je na 925 mhz....Inaèe ATI je opet prva je kompanija koja je predstavila grafièki èip napravljen u 28nm litografiji..I dalje idu na istu foru,,, I dobro im ide.. Ne navijam ni za koga ali NV sam dugo imao i ¾ao mi je ¹to definitivno moraju da otpuste glavne in¾enjere..
Cave ab homine unius libri

Jefta

Има ту истине Миљане.
Опет на другим тестовима се ГТ(икс)590 показује боље од ХД6990, али за њих треба процесор са 6 језгара да бих их потпуно искористио. Нисам нигде нашао који би процесор био идеалан за 7970.
За сада имам ово, па после неког времена можда и пређем на АТИ

MILJAN

7970 je katastrofa dobar... Veruj mi..hardware-ski je revolucionaran... Da ne gnjavim previ¹e ovde...
A NV 590.... Nije problem da li æe imati 5% bolji rezultat u sintetièkim i drugim testovima... TO je samo fabrièki OC kako bi se potukla konkurencija ua pedalj.   Za klince ,koji povr¹no gledaju, bitno je 5% ...  Kao parèe elektronike, koje ne tre¹ti od 4000 RPM fan-a, koje radi sve odlièno, za sada ovaj Ati otkida..
©to se tièe ATI 7970: VLIW arhitektura je  stvar pro¹losti, jer æe novi èip biti zasnovan na potpuno novoj arhitekturi.Nova arhitektura je efikasnija od prethodne i mo¾e se raèunati na razliku od 10 do 20 procenata po kvadratnom milimetru.Svaki GCN blok poseduje 64 Stream procesora, a ovih blokova ima 32 u Tahiti èipu. Nema Nvidia odgovor na ovo.... Broj teksturnih jedinica je takoðe poveæan za jednu treæinu- ukupno  èak 128. Kad je u pitanju GPU, ROP jedinice vi¹e neæe zavisiti od broja memorijskih kontrolera u èipu.Unapreðena je i Teselaciona jedinica.Ima 384bita , koja poseduje 3GB memorije. Propisana je upotreba GDDR5 èipova, frekvencije 1375MHz, odnosno efektivnih 5,5GHz èime je „bandwidith“ poveæan za 50% u odnosu na prethodnu generaciju koristeæi iste èipove..Jednostavno serija 5 i 6 unapreðena u dobroj meri.. A kada ne¹to dobro jo¹ vi¹e unapredi¹ onda nema ¹ta da se ka¾e... Èekam da vidim odgovor NV...Za sada æute...
edit:
zaboravih..Dobra je fora da ako ima¹ npr. crossfire tj 2 ili vi¹e grafièkih, sistem prepoznaje da li radi¹ ne¹to zahtevno i gasi ostale grafièke karte...Radi samo primarna na 20w potro¹nje... Super dobra ideja i jako praktièna-..-. Ja npr. imam napajanje od 1kw i ono je tesno za ovu ma¹inu... Sada æe barem biti malo odmora za snaga¹e u PSU-..--
Cave ab homine unius libri

MILJAN

U slici ti je ovako... Ovo moram ¹to pre da dohvatim u ¹ake i overklokujem  [balavi]
Cave ab homine unius libri

Plazma Keks

da ti kazem ja nesto. pola toga nisam shvatio sta si rekao, ali, u jednoj stvari se slazemo. ATi je keva ;D koristim godinama i nemam nikakvih problema... u jednom kompu imam stari ati9650 i dalje radi kao sat, imam i 5750, ali nisam siguran da li moze jos bolje... uz nju koristim procesor AMD phenom 965 x4 2.4ghz i 10gb drr3 dual channel sa 1,6ghz.

Jefta

Онда ћу пеглати са овом графичком док се не створе услови да пређем на 7970. Упарим са добрим процесором и то је то. Видим миљане да познајеш ово одлично па ако будем имао питања јавићу ти се .