Glavni meni

Most na adi

Započeo MILJAN, 30 Decembar, 2011, 18:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

KIZA73

Citat: revolution poslato 01 Januar, 2012, 15:00
Ajde da postavimo i sa druge strane.....koliko vas je zivelo ili zivi u od preduzeca otkupljenom stanu za male pare....mislite li da su to vasi roditelji ili vi zaradili, a moji roditelji i ja nismo....niste vi mnogo bolji od tih dodjosa.
Ti si privatnik. Sve sto zaradis mozes da stavis u dzep ako ti servis nije registrovan, naravno. Po tim preduzecima pola zarade odlazilo je na razne kurceve doprinose. Da je cale toliko para davao na otplatu kredita koliko su mu odbijali od plate, za sve godine koliko je radio mogli smo da otplatimo vilu na Dedinju, a ne neki stan od 5o kvadrata. Znaci zaradio ga je i to vise puta. E, sada sto je jos morao i da ga otplati i to sto je platio mnogo je koliko god da je.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

mi¹ko_kolo

A ¹ta da radimo mi, èiji je deda kupio kuæu jer je bio privatnik i nije bio u partiji, pa otac kupio jer nije mogao da dobije stan (jer nije bio u partiji), a sve vreme morale da idu pare u stambeni fond?! Gde su na¹i stanovi? A zato ¹to si bio privatnik u jednom periodu se i¹lo i u æorku, akcija "ispitivanje porekla imovine" pa ako se ne sla¾u poreska izmirenja i rashodi koji su napravljeni mo¾e i da se konfiskuje imovina... A to se de¹avalo samo privatnicima.

monsterbnt

Beogradjanin nije samo neko ko je rodjen u beogradu vec neko ko ZNA da zivi u beogradu!!!
Smrt SVIMA!!!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: KIZA73 poslato 01 Januar, 2012, 15:08
Citat: revolution poslato 01 Januar, 2012, 15:00
Ajde da postavimo i sa druge strane.....koliko vas je zivelo ili zivi u od preduzeca otkupljenom stanu za male pare....mislite li da su to vasi roditelji ili vi zaradili, a moji roditelji i ja nismo....niste vi mnogo bolji od tih dodjosa.
Ti si privatnik. Sve sto zaradis mozes da stavis u dzep ako ti servis nije registrovan, naravno. Po tim preduzecima pola zarade odlazilo je na razne kurceve doprinose. Da je cale toliko para davao na otplatu kredita koliko su mu odbijali od plate, za sve godine koliko je radio mogli smo da otplatimo vilu na Dedinju, a ne neki stan od 5o kvadrata. Znaci zaradio ga je i to vise puta. E, sada sto je jos morao i da ga otplati i to sto je platio mnogo je koliko god da je.
Aj ti ponovo digitron u ruke...onoliko koliko se izdvajalo u stambeni fond, pa da su ti roditelji zaradjivali celog zivota po 1000 maraka, ne bi bilo dovoljno da kupis stan u BGDu.....Moj cale je stan u RAKOVICI 1974 platio 120000 maraka......a i on i keva su izdvajali u taj isti fond i nisu nista dobili.....Burazer radi od 18 ja od 20....privatnik sam u nekom obliku od 2001, placao porez, oglobili me zbog ne dokazane utaje poreza, koju btw nisam ni ucinio, za 150000 maraka i yugasili mi firmu blokadom racuna....Nista od drzave nisam dobio, ni jedan odsticaj, nijednu olaksicu, ni jedan subvencionirani kredit...i ne treb mi.
Ja sam svoju kuci sam gradio, dakle ja i 4 majstora godinu dana, ko ne veruje mogu da dokumentujem slikama i svedocima.....Prodao sam sve stare motore koje sam godinam skupljao i restaurira, prodao sam stan, potrosio svu ustedjevinu, uzeo matorima sve sto su imali i zavrsio kucu.....skoro. Naravno kuca je rupa bez dna.....i da nemam prijavljenu radnju, jer drzava zeli da me oporezuje cele godine, i kada budem imao posla cele godine, i budem mogao od ovoga da zivim pristojno (a to ce se desiti kad ljudi budu imali para da plate majstore, a ne UFF da im menja ulje za dzabe :) )prijavicu radnju....Vec je trebala da bude prijavljena ali nazalost SEKA je ubila sve pa i moju zelju da se legalizujem.
p.s.
Kredit za stan je uvek bio opcija, ali niko nije uzimao kredit kada je drzava delila stanove na koriscenje, a posle su ih ljudi otkupili za dzabe.....raspitaj se za cene otkupa u Hrvatskoj pa ces videti da sam u pravu, i da svi mozete onog SLOBU da poljubitr u trulu bulju, jer za te pare ne biste mogli da otkupite ni baraku
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF

Citat: monsterbnt poslato 01 Januar, 2012, 15:38
Beogradjanin nije samo neko ko je rodjen u beogradu vec neko ko ZNA da zivi u beogradu!!!


jel to isto ono ko je motorciklista a ko bajker?

ma sve su to proseravanja

ako si rodjen u bg i veci deo zivota si proveo u njemu onda si Beogradjanin

ako gledamo odakle su ti mama i tata pa baba i deda tako cemo doci do zakljucka da niko nije iz beograda, svi su sa onog mesta gde je prvobitno nastao zivot, ili gde je majmun prvi put upotrebio kosku kao oruzje

AndreyRR


Paperinos

Na svu srecu nisam Beogradjanin i ne nameravm to biti nikada.

pit

Citat: monsterbnt poslato 01 Januar, 2012, 15:38
Beogradjanin nije samo neko ko je rodjen u beogradu vec neko ko ZNA da zivi u beogradu!!!



             Aj definisi malo to ....mislim pojasni sta pod tim mislis zna da zivi u Beogradu...

UFF

misli da ne pljuje na ulici i da ne baca pikavce i papire od zvake na asfalt ili kroz prozor auta :D

SrpskiDzedaj011

Или кроз прозор мотора.... :)
I have to return some video tapes....

pit

Citat: UFF poslato 01 Januar, 2012, 17:08
misli da ne pljuje na ulici i da ne baca pikavce i papire od zvake na asfalt ili kroz prozor auta :D


   Ma ne ozbiljno ....mozda i mi iz unutrasnjosti naucimo nesto novo sto ce nam obogatiti kulturu zivljenja

MILJAN

U celom svetu obièaj je da se tek treæa, a negde i èetvrta generacija, raèuna u starosedeoce.... Ostali su doðo¹i..... Moja najbliða robdbina je 8-mo koleno u BG-...- I ne busaju se jer nemaju zbog èega...
Konkretno, lepo sam gore napisao..Ko shvati-shvatio je :) Niko ne dolazi u BG ¹to je to èist,zdrav i sociolo¹ki dobar grad.... Nemaju ¹anse u opusto¹enoj Srbiji.... KAda sam odluèivao 91 godine gde æu da studiram, imao sam sobu u BG kod rodbine..Ne bi me ko¹talo ni¹ta.. Ali nisam hteo...Odluèio sam se za KG... Potom sam vi¹e puta dobijao slu¾beni stan i ponudu za karijeru u BG...Trebao sam sa porodicom da preðem u BG.... To mi tek nije padalo na pamet.... Neka hvala.Da mi dete ¾ivi u na tako smrdljivom i nezdravom vazduhu? U takvoj sociolo¹ki nezdravoj okolini (kriminogeno pogotovo). Da se smaramo u saobraæaju?Da po celi dan gledam u armirani beton a vrhunac mi je trt-mrt Ada i sl? Opet, neka hvala... Ali ja mogu da biram jer mi je plata relativno OK. Drugi nemaju izbora. Moraju da poku¹aju u BG, koji zadnjih 20 godina lièi na urbanu nakazu sa stanovnicima iz zemlje OZ...  Ja moram da idem u BG zbog posla i sasvim jasno mogu da vidim prednosti npr. KRaljeva u odnosu na BG.... Zdravije brate a sve ti je na 5 minuta vo¾nje... Mnogo vi¹e vremena za dru¾enje, ne gubi se vreme u saobraæaju, mnogo bezbednije, jeftinije... [kralj]
Cave ab homine unius libri

Havarisan

a ne... vi iz unutrasnjosti nikad necete obogatiti kulturu..  [rofl]

MILJAN

#73
Citat: UFF poslato 01 Januar, 2012, 17:08
misli da ne pljuje na ulici i da ne baca pikavce i papire od zvake na asfalt ili kroz prozor auta :D
opu¹ke Bograðaninu..opu¹ke :D
U pravu si.... Takvih goveda ima svuda... Pa i kod nas... Kad zalepi ¹lajm na asvalt i vièe nekome:" alo konju..'de æe¹?", smuèi ti se ¾ivot... :D
Cave ab homine unius libri

AndreyRR

Tebi je opusteno kad si u banji  ;D ;D ;D

pit

Citat: Havarisan poslato 01 Januar, 2012, 17:17
a ne... vi iz unutrasnjosti nikad necete obogatiti kulturu..  [rofl]


                 Ma znam kultura je rezervisana za vas.....''kulturo eve me''

MILJAN

Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: AndreyRR poslato 01 Januar, 2012, 17:19
Tebi je opusteno kad si u banji  ;D ;D ;D
Ma nisam samo u banji,,,, Imam vi¹e kuæa i stanova... Ali je sve bolje za ¾ivot nego BG...
Cave ab homine unius libri

KIZA73

Citat: mi¹ko_kolo poslato 01 Januar, 2012, 15:21
A ¹ta da radimo mi, èiji je deda kupio kuæu jer je bio privatnik i nije bio u partiji, pa otac kupio jer nije mogao da dobije stan (jer nije bio u partiji), a sve vreme morale da idu pare u stambeni fond?! Gde su na¹i stanovi? A zato ¹to si bio privatnik u jednom periodu se i¹lo i u æorku, akcija "ispitivanje porekla imovine" pa ako se ne sla¾u poreska izmirenja i rashodi koji su napravljeni mo¾e i da se konfiskuje imovina... A to se de¹avalo samo privatnicima.
Vi na goli otok. Odakle bre pare i dedi, a i caletu za po kucu, verovatno negde u centru, A? I sta fali akciji "ispitivanja porekla imovine"? To treba da je svakodnevna pojava, a ne akcija. Kako se bogati danas, bogatilo se i nekad, ostalo su nijanse. Nemoj pogresno da me shvatis. Ako nesto mrzim to su uvaljeni proleteri u tudju imovinu ali ne verujem u posteno bogacenje.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

ЯЭВОЛУТИОН

Nekad tamo 80ih godina proslog veka, cale imao dobrog drugara, radili zajedno u firmi....dodje leto, on sve sa porodicom letovanje grcka, dodje zima on kompletnu porodicu na Kopaonik....sa zenom do Pariza, do Moskve....u Bec u shopping.....prodje dvadeset godina od tada, i on kaze mom caletu:
Al je tebe ukenjalo, stan si sredio, kucu sazidao...jedan sin ti privatnik, drugi radi...svi imate kola...a vidi kako je mene sranje zadesilo...zena ostala bez posla, mene proglasavaju viskom, jedno dete na narkoticima, ova se udala pa razvela i donela kuci bebu....kako da prezivim, sta da radim...
Matori, nije imao snage da mu objasnjava, da dok su oni zimovali i letovali kuca se zidala, da dok su shopingovali njegov sin se lomio po gradjevini sa majstorima, da su kola iz kompenzacije i da nam dodju jos dva puta toliko, ali to nikada necemo videti.....i da ga kurac zabole i za njega i za njegovu porodicu, kao sto je i njih boleo kurac za sve dok su se provodili.
Takva su vremena bila, svi koji su hteli mogli su da naprave nesto za sebe , ako su hteli....znam ljude koji su radili kao domari u skoli, pa su kupili plac i sazidali nesto u jajincima....99 te su prodali plac i kucicu nekom virtuelnom bogatasu za 250000 maraka, oboje su bili u penziji, pa su otisli na imanje njegovih matorih da zive u okolini Kostolca....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11