Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Serpente

pa ako nadjes Arai za 10000 i polovnu u dobrom stanju onda je svakako bolji izbor :) ja sam uzeo ls2 ff322 pre neki dan,birao izmedju nje i hjc tr-1 koju sam takodje imao prilike da vozzim i mogu ti reci da mi je drago sto sam izabrao ls2 :) tako da ako hoces boky neku jeftiniju kacigu tu mogu da preporucim :)
Be the change you want to see in the world!

BOKYBOY

Citat: Serpente poslato 28 Avgust, 2015, 10:26
pa ako nadjes Arai za 10000 i polovnu u dobrom stanju onda je svakako bolji izbor :) ja sam uzeo ls2 ff322 pre neki dan,birao izmedju nje i hjc tr-1 koju sam takodje imao prilike da vozzim i mogu ti reci da mi je drago sto sam izabrao ls2 :) tako da ako hoces boky neku jeftiniju kacigu tu mogu da preporucim :)

...fala bato,imam LS2  FF351 vec drugu sezonu i prezadovoljan sam,bolja je od mnogo skupljih kaciga koje sam imao...ovo mi izgledalo zanimljivo pa rekoh da probam... [thumb_up]

BOKYBOY


Gligoric

Kupio sam i ja novi slem pa da se pohvalim :) U pitanju je ARAI RX7 GP
Za sad su utisci odlicni,jedina zamerka je zamena vizira koja je pipava i komplikovana.
Iskoristio sam neki popust u prodavnici FC-moto i kupio kacigu,ali me je zato nasa fina drzava odrala sa maksimalno zaracunatom carinom.






eclipse4

i kad budemo usli u eu (nedaj boze) i kad nam se sve bude otvorilo smislice nacina da nam uzmu pare i da steknemo utisak ko i da nismo u eu ako ne budu naplacivali carinu i porez platices pdv na luksuz sto si kupio takvu kacigu!!!zivi bili pa videli (nedaj boze)

Toma RR

Dvoumim se izmedju Scorpion exo 2000 i HJC RPHA 10. Da li ih je neko koristio ?  [cheers]

Gligoric

Isti djavo,u klasi su :)
Imam ja kuci RPHA 10 pa ako hoces da probas pre nego das pare,svrati.

Hohštapler

RPHA 10 je meni jedna od najboljih kaciga koje sam PROBAO (u radnji, nisam vozio sa njom).
Za¹to? nekako je uskog profila, nije sfera, mislim da znate na ¹ta mislim. A ja imam malu glavu i usko lice, pa mi sve kacige budu komotne u obrazima, RPHA ne, i jako je udobna na temenu.
I vizir ima jako lepo "kliktanje",  stepen po stepen, i to mi svidelo. Sve u svemu, kaciga ostavila jako lep utisak na mene.

EXO uglavnom imaju pumpice, i to je isto jako veliki plus.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

BOKYBOY

...evo jedna kao stvorena za ''you know who''... 8)

! No longer available

patak91


penzos

Evo ja uzeo SHARK S900! Nije ne¹to, ali dok skupim novce za bolje,.... Model je Enigma, meni jako lepo le¾i i nisam morao da je brusim iznutra. Ima brzu kopèu prema kojoj sam malo skeptièan ali lepo radi. Dosta je tiha, ne duva, mema pinlok ali vizir ne magli èak i kada zatvori¹ ventilaciju (uhvati me juèe pljusak pa proverio). Boja je neka perla bela, presijava se u ljubièaste tonove na suncu,... Postava se lako skida radi odr¾avanja, vizir takoðe. Ima i sunèane naoèare iznutra koje su dosta dobre, ne mute vid i mehanizam radi ok. Oma sam je malo doterao po svome. Ovako je izgledala:


a ovako izgleda sada:




Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

OKi

Lepaaaa  [clapp] [thumb_up] . I ja imam  SHARK S600, zadovoljan sam, a koliko si je platio ???

Kalesin

Citat: Gligoric poslato 28 Septembar, 2015, 21:34U pitanju je ARAI RX7 GP
Za sad su utisci odlicni,jedina zamerka je zamena vizira koja je pipava i komplikovana.

E nije tako komplikovano i pipavo imam Viper GT i ima isti sistem zamene vizira, dok ne skines i namestis par puta izgledace ti bas bas pipavo...
ima na you tube neki cikica is Arai-a sto pokazuje kako se skida menja, cisti sve...kako je on aka...rekoh ja cu biti 10x neznija pa ako njemu nije puklo nece ni meni.. i sad sam se uvezbala vrlo brzo moze da se zameni vizir i ocisti sve....
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

penzos

50e, inaèe je ne bih ni uzimao  :D . Malo da pojasnim, kacigu koristim od 15 godina. Dobio sam iz Nemaèke nekog polovnog Nolana, tada su jo¹ bili drikeri na viziru  ;D  Posle nekog vremena sam nabavio drugog Nolana, bio je hit tada, vizir mu je ulegao u falc, imala je èak i fluo trake oko vizira i pozadi.  :drka:  za to vreme, ono. Ona me je dugo slu¾ila. Ispravim krivinu i saèuva mi glavu! E posle poèela sranja, posao, jako malo vremena i motora. Pokupio sam od nekih dobrih momaka koji su donosili robu od preko Shark xrc karbon. Lagana, hit u ono vreme. Slabo sam vozio i kada sam napokon oti¹ao u penziju naletim preko na Arai rx. E jbg, oni po meni dominiraju (mislim na marku kako marku). Saèuvala mi je glavu i oti¹la u zaslu¾enu penziju. Inaèe je kamen od kacige, nije ba¹ ne¾na kao ¹to se misli (mislim na kvalitet i izradu, èuva za sve pare). Kada sam ponovo uzeo motor nisam imao kacigu i koristio sam stari Shark kojem su se veæ ra¾ljebili oni poklopci vizira sa strane, poèela da huji i bruji,.... Ukupno sam polomio dve kacige, nadam se da neæu vi¹e ni jednu, ali nije samo do mene  [neampojma]
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

Bojan

Fino napisem sve Tomi RR o HJC kacigi uz malo gledanja TV, naravno istekne mi onih jebenih 60min I sav text ode u K...c pri ponovnom prijavljivanju. Izvini Tomo ali ne mogu ponovo

Bojan

Citat: Bori¹a poslato 11 Februar, 2015, 03:16
gledao sam ali nemaju pinlock... a meni pinlock stvarno treba jer idem ujutru u skolu ili kasno uvece i uvek mi magli, a voziti sa otvorenim vizirom je smrt :D
Borisa imam pinlok sa moje stare Shoei kacige sve sa plasticnim sisicama, futrolom I ostali zajebancijama. Ja posle narucim nov vizir I stigne mi pinlok  I sa njim. Ovaj koji imam je u zutoj boji potpuno nov smo jednom stavljen I bio na samo jednoj voznji. Ako si interesent dogovorit cemo se za cenu
Pozdrav

Bori¹a

tebra taj post je od pre skoro godinu dana [rofl]
za to vreme sam zavrsio skolu, zaposlio se, promenio tri kacige i ispravio krivinu hahah

x3mer89

Nije da se hvalim, sramota me, ali uspio sam unistiti i Shark RS2R. Odlicno je odradila posao, nisam osjetio udar tj nemam bolova u glavi (svuda ostalo imam) i skoljka je pukla, na dodir je mekan zadnji dio koji je poderan.
Umalo je spala jer je samo za broj veca, inace nosim XS a ova je S. Znam da se to ne preporucuje ali eto kontam posluzicu se malo dok ne uzmem drugu, nece valjda zatrebati i eto...



Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

bigbad86

Auh kakav udarac. Kakva ono voda prsti? Vozio si po kisi ili posle kise?

x3mer89

Zabokrecina iz guma, smrdio sam u hitnoj svi bjezali od mene :D
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..