Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Citat: dusankobgd poslato 16 Jun, 2015, 13:38
Nem pojma, ni jednu nisam ni dr¾ao u ruci a ni nosio, ali po tudjim reakcijama bih rekao da je Scorpion bolja marka od Caberg-a.

Caberg nije kaciga veæ korpa za glavu

Scorpion exo500, 750 su mo¾da i bestbuy, plaæeno-dobijeno.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

VR 46

Citat: nuadal85 poslato 16 Jun, 2015, 13:13
Sta mislite da je bolji izbor? Exo750 Air ili  Caberg v2 407? Kao i kakva je nova AGV k5 Roadracer, dizajn je do 00!
Exo 750 air je extra kaciga,vec treca godina kod mene nikakvih problema nisam imao,pumpa za vazduh radi kao i prvog dana,brzo menjanje vizira,dobra ventilacija...ali mislim da vise nigde nemas novu da kupis.
Twist of wrist!

nuadal85

Kako nema? Ima u maxmomment-u. Jo¹ je na akciji ;-)

VR 46

Ima ali cini mi se samo veliki brojevi XL i XXL :)
Twist of wrist!

x3mer89

Icon platio glavom... ostali samo dugmici. Moram pohvaliti, kaciga je predobro odradila posao, pad je bio direktno na glavu :)

Sigla privremena zamjena, Shark RSR2, u nedelju nadam se da cu je probati.

Edit: Plan je uzeti na nekom popustu Scorpion Exo 2000 ili Shoei NXR.


Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Bori¹a

Citat: x3mer89 poslato 16 Jun, 2015, 23:29
Edit: Plan je uzeti na nekom popustu Scorpion Exo 2000 ili Shoei NXR.

ako negde popusti paznja, zovi i mene da poneses dve [rofl]

x3mer89

Nije taj popust  [policaja]  :P   [policaja]
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

castor

Citat: x3mer89 poslato 16 Jun, 2015, 23:29
Icon platio glavom... ostali samo dugmici. Moram pohvaliti, kaciga je predobro odradila posao, pad je bio direktno na glavu :)

Sigla privremena zamjena, Shark RSR2, u nedelju nadam se da cu je probati.

Edit: Plan je uzeti na nekom popustu Scorpion Exo 2000 ili Shoei NXR.




Kakav ti se pokazao RSR2?
It's the ride that matters, not the bike…

x3mer89

Duva kao da nosim sljem :) U odnosu na Icon 0 bambija. Jedino sto je kvalitetniji malo materijal tj malo je cvrsce napravljena. Ona guma sto ide iznad nosa da manje magli vizir je spala cim sam prvi put digao preko 200. Ima i onaj podbradak proti vjetra ali ne pomaze.
Prva gore a ostale dole, ako nije kontra. Ako je kontra sve to isto samo obrnuto ali onda promasim..

Major

Ja ako budem uzimao novu sledece sezone, verovatno cu ici na exo-2000 :)

Charuga

Prva moja kaciga tamo negde 1978g. bila je GPA....secam se da su mnogi vozaci cak i u formuli 1 koristili istu marku....u Francuskoj su bile najpopularnije.....vremenom su pale  u zaborav ili neznam sta se vec dogadjalo...od skoro ih opet ima a ja se razmisljam da u secanje na stare i lepe dane kupim jednu ovakvu...samo nemogu da nadjem spec. o materijalu....



OKi

Citat: OKi poslato 21 April, 2014, 19:26
Imam ovu kacigu oko 20-tak godina, draga mi je uspomena i ponekad je opet stavim(zal za mladost)  ;D  iako imam novu SHARK  . Medjutim vizir je katastrofa. Sad pitanje za Vas = da li neko zna ko moze da mi napravi vizir. U pitanju je GPA kaciga  Hvala !!!  








GPA  i jos je imam!


mrxfon

Ja uzeo Scorpion Exo 500, i mogu reci da je mnooooogo bolji utisak od Shoei XR1000. Kaciga ne duva, ne magli, nije bucna. Verujem da su ovi noviji modeli daleko bolji, ali meni i ova vrsi posao odlicno :)

mazzi

Gde to da kazes ... Sad ce Shoisti da te banuju :) Ja imam Exo 1000 i bas je dobra kaciga, ima i pinlock i naocare za sunce. i bila oko 270€. A da ima i VEP ;)

mrxfon

Jbga, i meni je shoei bio pojam ali sam se i prilicno razocarao u model xr1000, ne znam za neke druge modele shoei-a.

Bori¹a

haha ja imao i xr1000 i 1100 imam sad i ne zalim se :D

Tihi_ZR

ako neko ima da proda povoljno zatamljeni vizir za agv neka javi
062492532

BOKYBOY


penzos

Kacige ¹panske proizvodnje, imaju zvezdice na testu, cena je ok. Drugar je kupio pa sam je ba¹ zagledao jer i meni treba ne¹to. Nisu buène, dosta lepo le¾e ali se vidi razlika u odnosu na kvalitetnije. Unutra¹njost se vadi i pere ali ... nekako nije to kvalitetno ba¹. Kopèanje kod ove ¹to sam ja gledao (mislim da je ba¹ ovaj model) je ona glupa kopèica, (plastièni jezièak koji ulazi u ¹nalu) sa dosta tankim kai¹iæem. Relativno brzo poène da propada punjenje, ali opet ka¾em-za te pare je ok kao neka gradska kaciga ili za nekoga ko nema neke zahteve po tom pitanju. Ima ih u Beogradu, lokal u Sava centru, Barel radnja. Ipak je Arai bolji izbor  [klanjam_se]
evo ti Manetov sajt, pa uporedi cene i ovo-ono www.yamaha-barel.com/
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion