Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

zVuk

svaka homologovana kaciga bi te spasla u toj situaciji......ako si mozgabez, dzaba ti i kaciga od milion evra sto se toga tice.....skuplje kacige su udobnije, manje susti vetar u njima i tako to, a sto se bezbednosti tice, ni jedna koja se nalazi kod nas u prodaju, ne moze da izadje iz fabrike pre nego sto ispuni bezbednosne uslove.....kaciga ti ne cuva glavu, zdrav razum cuva glavu, a kaciga je pomocno sredstvo.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Balsa Wrx

Sasvim se slazem,ja sad trenutno imam 3. nove kacige ali u tom trenutku sam Imao za tu u isplatila mi se u potpunosti I msm da nisam pogrijesio ni sekunda sto sam je uzeo :D  [cheers]
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

zVuk

borisa ima dilemu da li da uzme novu ili polovnu.....a ja mu savetujem da uzme novu.... [cheers] [cheers]
Ko se ljuti, uleti mu kruti

makinjo

Citat: zVuk poslato 10 Februar, 2015, 19:04
svaka homologovana kaciga bi te spasla u toj situaciji......ako si mozgabez, dzaba ti i kaciga od milion evra sto se toga tice.....skuplje kacige su udobnije, manje susti vetar u njima i tako to, a sto se bezbednosti tice, ni jedna koja se nalazi kod nas u prodaju, ne moze da izadje iz fabrike pre nego sto ispuni bezbednosne uslove.....kaciga ti ne cuva glavu, zdrav razum cuva glavu, a kaciga je pomocno sredstvo.....
Pa sta onda fali polovnoj kacigi ako je u dobrom stanju? :)

zVuk

bmliga, ali unutrasnjost polovne kacige se vec oblikovala po necijoj glavi, a i taj neko se znojio u njoj, a ja to ne bih stavljao na lice......jeste znam da moze da se opere, ali mogu i polovne gace da se operu, pa ih niko ne kupuje polovne......
Ko se ljuti, uleti mu kruti

makinjo

Imas ljudi koji nose kacige iskljucivo sa potkapom ,kaciga koje su bukvalno nosene par puta. I zasto ih ne bih kupio upola cene pa za godinu dana opet mogao da promenim.
Meni je iskreno previse dati 500 eura za kacigu a da ne pricam za ove od 1000. Smatram da ce i ona od 100 odraditi  posao.

Meni kaciga tj njena unutrasnjost nije isto kao i gace i mislim da to nije pravo poredjenje. :)

joka

Kad bi samo znao, ¹ta sve ima u tuðoj kacigi.   [neampojma]    [cheers]

zVuk

Citat: makinjo poslato 10 Februar, 2015, 20:09
Imas ljudi koji nose kacige iskljucivo sa potkapom ,kaciga koje su bukvalno nosene par puta. I zasto ih ne bih kupio upola cene pa za godinu dana opet mogao da promenim.
Meni je iskreno previse dati 500 eura za kacigu a da ne pricam za ove od 1000. Smatram da ce i ona od 100 odraditi  posao.

Meni kaciga tj njena unutrasnjost nije isto kao i gace i mislim da to nije pravo poredjenje. :)

to sto neko nosi potkapu, ne menja nista u mom stavu koji sam vec obrazlozio, jer nekad nosim i potkosulju, pa mi znoj probije i kroz kosulju, pa nema razloga da ne probije i potkapu....

....naravno ovde pricam o polovnoj kacigi, kaciga koju je neko kupio preko interneta, probao i shvatio da mu ne odgovara, pa je prodaje, nije polovna kaciga....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hohštapler

kinuo sam u kacigi X puta.  mislite o tome. ;-)

scorpion exo 500 mo¾e da se uzme za 19500din,  vrhunska kaciga, i miran si godinama.
i kad jednom kupi¹ kvalitetnu kacigu vi¹e klase nikad vi¹e ne kupi¹ "jeftiniju". jednostavno, komfor kori¹èenja i svega te razmazi.

A bilo koja kaciga na glavi je bolja od one najskuplje na laktu.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

makinjo

Citat: zVuk poslato 10 Februar, 2015, 20:27
Citat: makinjo poslato 10 Februar, 2015, 20:09
Imas ljudi koji nose kacige iskljucivo sa potkapom ,kaciga koje su bukvalno nosene par puta. I zasto ih ne bih kupio upola cene pa za godinu dana opet mogao da promenim.
Meni je iskreno previse dati 500 eura za kacigu a da ne pricam za ove od 1000. Smatram da ce i ona od 100 odraditi  posao.

Meni kaciga tj njena unutrasnjost nije isto kao i gace i mislim da to nije pravo poredjenje. :)

to sto neko nosi potkapu, ne menja nista u mom stavu koji sam vec obrazlozio, jer nekad nosim i potkosulju, pa mi znoj probije i kroz kosulju, pa nema razloga da ne probije i potkapu....

....naravno ovde pricam o polovnoj kacigi, kaciga koju je neko kupio preko interneta, probao i shvatio da mu ne odgovara, pa je prodaje, nije polovna kaciga....
To je tvoj stav i skroz postujem.
Da se razumemo ne bih ni ja uzeo kacigu na ne vidjeno a kada je uzivo vidis mozes da procenis jel iznosana.
Ja sam moju sadasnju kacigu kupio za male pare stojala kod coveka kao kaciga za zenu . Nije nosena par puta i to se vidi.
Uvek cu za tu razliku para sipati pun rezervoar i provozati se :D

goranvojska

e ako je zena stavljala na glavu moze.

Bori¹a

samo pitanje ciju glavu [rofl] i koju [sutirakamen]

pa za polovnu oko 100e za novu oko 150, nemam vise sad ni dinara, doduse ni to nemam al planiram...

imam ovu zeus, narucio sam pinlock da ugradim jer idem u skolu ujutru rano i uvek me jebalo sto magli, tako da cu to da sredim i dacu drugarici sto uci airbrush da ona meni odradi kacigu a ja nju [rofl] posto da je dam za 3-4 hiljade necu, nek stoji..

Hohštapler

zeus?
sine moj... iskamèi ne¹to bolje, glava nema cenu...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

pa hocu, vidis da se raspitujem... nego ovu cu da ostavim za ukras :D posto necu da je dajem za par hiljada, necu se obogatiti a nacrtacu nesto lepo na njoj
razmisljam se izmedju hjc ili agv...

Balsa Wrx

Citat: Bori¹a poslato 10 Februar, 2015, 23:42
pa hocu, vidis da se raspitujem... nego ovu cu da ostavim za ukras :D posto necu da je dajem za par hiljada, necu se obogatiti a nacrtacu nesto lepo na njoj
razmisljam se izmedju hjc ili agv...

Oli da ti posaljem jednu odavde pa ces mi je vratit kad kupis normalnu kacigu imam ih 3 doma,pa dok se ne snadjes da ti bar glava nije u torbi?
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Hohštapler

hjc rpha10 je meni jedna od boljih koje sam stavio na glavu, dodu¹e samo probao u radnji , ne na motoru,  ali oseæaj na glavi,  oblik sundjera uz glavu, meni sjajan.

ali u toj klasi preko 300e,  nema lo¹e,  samo ¹ta kome vi¹e odgovora..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

ja sam se nameracio na hjc fg17 ili agv k3... nove, a polovnu bih shoei xr1000

Balsa Wrx

Ja sam imao agv K3 3 puta samo druga sara,vrhunska kaciga,sad sam kupio neku MT homologiranu na  popust 70e vala za te pare valja provjereno jer ta ista kosta 180e u druge prodavnice,svaki cenat mi je isplatila..koristim je kroz grad da mi nebi klapili arai :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

Bori¹a

ova moja zeus je bila oko 10000, vidim sad je 9500 u pontis-u u KV..

http://www.kupujemprodajem.com/Kaciga-Zeus-Integral-black-9324108-oglas.htm?filter_id=27477231

ja sam je koristio za po gradu jer sam samo skuter vozio ;D
sad jurim nesto ozbiljnije..

Balsa Wrx

Ja kad idem dalje ili arai ili nolan flip up,imam i jednu lazer x pro cross iso iz cg u 3t racing da je uzmem uzmem hahaha
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.