Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Malisha

Shoei xr 800,prezadovoljan sam sa njom,jedino moram da zamenim vizir.Posto je zatamnjeni i nije bas praktican za nocna putovanja,a cesto se zanesem pa okasnim u povratku  ;D ;D ;D

vuk

Aj' da se i ja javim na ovu temu, ujedno i moja prva ozbiljna poruka ovdje, jo¹ jednom - pozdrav svima! :)

Skoro sam promijenio kacigu - pro¹le godine sam kupio Shoei XR 1000 i su¹tinski nisam bio pretjerano zadovoljan. Prvo, isprobao sam je u prodavnici a potom naruèio sa louis-a, dobio je za oko 190 eura, ¹to je prilièno dobar popust, tu nisam imao primjedbi ;)
Negdje proèitah da "shoei kaciga zahtijeva shoei glavu", u prevodu - ako ti glava nije standardno okrugla kao lutkama u izlogu, najebao si. Meni je glava malo kockasta, jbg :D i imao sam problem ¹to bi se nakon 40-ak minuta vo¾nje pojavio sna¾an bol iznad sljepooènica, toliko da se posle nekog vremena nisam mogao skoncentrisati ni na ¹to drugo do na tra¾enje mjesta za predah. Ru¾an osjeæaj koji ti usere svo zadovoljstvo u vo¾nji.
Takoðe, u osnovnoj verziji kaciga je prilièno buèna, te sam kupio i (prilièno skup) "whisper set" koji to dosta ubla¾i ali prilièno komplikuje stavljanje kacige na glavu... Odluka: ko ima standardnu glavu, ©ojka je dobar izbor :)

Skoro sam kupio Nolan N90 Flip-up i to je veæ potpuno druga prièa. Mo¾da nije tako fensi kvalitetno uraðena tj. neke sitnice su mogle bit i ljep¹e uraðene (npr. otvori za ventilaciju napravljeni su od plastike koja je vjerovatno dobijena recikliranjem èa¹ica za jogurt) ali osnova je odlièna i mnooogo je praktiènija za sve. Juèe sam ba¹ okrojio stotinjak km s njom na glavi, nemam bitnih primjedbi, toplo je preporuèujem svima. Evo i review-a na Web Bike World: http://www.webbikeworld.com/r2/motorcycle-helmet/nolan-n90/

castor

Ono na ¹ta velika veæina nas ne obraæa pa¾nju je - namjena kacige.

Pod ovim mislim na slijedeæe - Shoei XR-1000/1100 su sport-turing kacige, po definiciji. To uglavnom znaèi da su manje buène od èistih sportskih kaciga (da ne ka¾em trkaèkih), a (dosta) vi¹e buène od turing kaciga. Uglavnom, mjesto gdje je postavljeno ono sport govori koliko je buèna. Obzirom da ja do sad jo¹ nisam vidio nijednu turing-sport kacigu/kombinaciju, uzimam si za pravo da ka¾em da je kaciga ili sport, ili sport-turing ili èista turing kaciga.

Takoðe, veæina zaboravlja da ne ide svaka kaciga na svaki motor (svi znamo da ne ide svaka kaciga/kalup na svaku glavu, tako da to neæu ni da spominjem). Sama aerodinamika svake (vrste) ma¹ine i samog "¹ofera" je drugaèija, tako da bi trebalo zapravo provesti dobar dio vremena (da ne ka¾em godina) tra¾eæi idealnu kaciga ba¹ za svakog od nas. Nekome tip kacige nije bitan, jer se ne vozi tako da se pojave "simptomi problema" tipa buke, podbacivanja zraka, itd.

I jo¹ jedna stvar. Èepiæi za u¹i. Ne znam za vas, ali ja sam poèeo da razmi¹ljam o ovome, samo jo¹ da naðem kod nas. Znam da ima po apotekama, sasvim sigurno, ali nikako da se nakanim da odem u potragu...

Dakle, naked i èista sportska kaciga su proma¹aj proma¹aja po meni. Nikakva za¹tita + ogoljena kaciga = boli glava dva dana. Sve ostalo je lutrija... ;)
It's the ride that matters, not the bike…

fruskogorac

Jel imao neko iskustva sa Caberg v2r  ?

gambi

Vozim veæ drugu sezonu sa Arai Chaser Samurai kacigom. Jeste malo skuplja ali vredi svakog evriæa.
Dobnost 5, Duvanje 5, Ventilacija 5, Buka 4 (mada za buku i nisam ba¹ siguran zbog izduva), Prezadovoljan! [thumb_up]

gambi

Da, kada mi na glavi nije Arai onda je Airoh Runner Joke.
Kaciga koja zadovoljava sve ¹to mi je potrebno (nisam planirao da se takmièim da bi mi od presudnog znaèaja bila lak¹a pa nisam uzeo kevlar varijantu).
Nisam zadovoljan jedino ¹to neposeduje autocleaning  ;D [thumb_up]

zuba

Citat: fruskogorac poslato 07 Mart, 2011, 17:44
Jel imao neko iskustva sa Caberg v2r  ?

Ja je imam - Caberg V2R Zenith, kupio je na popustu u Louisu za 100 evra - prezadovoljan sam!

RRa¹ko

Citat: gambi poslato 15 April, 2011, 12:05
Vozim veæ drugu sezonu sa Arai Chaser Samurai kacigom. Jeste malo skuplja ali vredi svakog evriæa.
Dobnost 5, Duvanje 5, Ventilacija 5, Buka 4 (mada za buku i nisam ba¹ siguran zbog izduva), Prezadovoljan! [thumb_up]

KOLIKO TE JE ISPALA OVA KACIGA???

perlx

Scorpion Exo 750 Air Eternity. Za sada sa sasvim zadovoljan. Mirror vizir nije naporan nocu. Udobnost 5+ (mogucnost naduvavanja obraznica), ventilacija 5, buka 4.

Tihi_ZR

podrzavam sve sto kaze perlx. Jedino je udobnost diskutabilna mada sam ja uzeo M velicinu da mi ne trese na velikim  brzinama  a malo sam glavatiji i onda imam strafte po celu.

phantom85

Koja je razlika izmedju EXO 500, 750 i 1000?

Konkretno meni se svidjaju ove dve kacige:
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/189/akcija/1/proizvod_id/330/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne
ova ima taj plavi vizir, kao perlx-ova, znaci ne smeta nocu... dobro je

i ova:
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/192/proizvod_id/456/_/Scorpion-EXO-500-Integralne
ova ima zut vizir, kakav je taj?
a vidim da ova EXO 500 ima i PINLOCK ugradjen.

YOman

Razocaracu te. Boja vizira na kacigama je uvek providna, odnosno obican vizir. To na slikama je samo za slikanje...
Pin lok je pripadajuci, od kacige do kacige...
Ja znam da ¾ivot na granici je opasan i tvrd,
al’ moje ime ovdje od sad znaèi pravda,

na mome sivom konju sada sa mnom ja¹e smrt,
vodi me tamo gdje me moja davna draga
vec ceka...

perlx

Exo 500 je izgradjena od polikarbonata, 750 i 1000 od polikarbonata/kevlara/dineme.
Exo 750 je nov model, jesenas je izasao. Exo 1000 ima suncane naocare.
750 i 1000 su klasa iznad 500.
Ogledalo viziri su 5k rsd, tamni 4k.
Postoje i viziri sa pin lock, videces i sam u radnji kako izgledaju (nisu kao nolanovi mali i samo u primarnom vidnom polju vec idu preko celog vizira).

phantom85

hvala na odgovorima :)

nexteen

Sta preporucujete izmedju ove dve kacige :

SCORPION EXO-450

CitatMaterial: polycarbonate
    Weight: approx. 1,600 g
    Visor: Everclear® scratch-resistant, clear, anti-fog
    Ventilation: adjustable chin and forehead vents plus air flow rear extraction
    Lining: Kwikwick® lining, breathable and absorbent, completely removable
    Fastener: ratchet fastener
    Certificates: ECE 22.05
    Other features: includes breath deflector and inflatable cheek pads with Airfit system

Product features of the Scorpion Exo-450:
1. The cheek pads can be inflated using the innovative AIRFIT® system. This means the helmet can adapt perfectly to your particular face shape.
2. Kwickwick® liner: High-tech lining, breathable and absorbent.
3. The controllable ventilation system with air inlets and outlets ensures extremely effective ventilation and cooling, and wicks moisture away to the outside.
4. Dual density EPS liner: The double-layered inner shell has an extremely high impact-absorbing capability and provides excellent head protection.
5. Speedshift®: The patented visor mechanism allows hassle-free replacement of the visor in seconds.
6. The EverClear® visor is scratch-resistant, has an anti-fog coating and offers full UVA/UVB protection.

ili
   
AIROH MATHISSE RS

CitatAiroh® Mathisse RS X Sport
Our special offer. Flip up helmet with anti-dazzle view, thanks to the integrated sun visor. The comfort-lining with Sanitized ® treatment and mech structure is bactericidal and breathable. The helmet can be fastened by the ratchet fastener optimally.

    Material: thermoplastic
    Weight: approx. 1,550 g
    Visor: scratch-resistant, clear plus integrated sun visor, scratch-resistant, smoked
    Ventilation: adjustable chin- and forehead vents
    Lining: comfort-linig with mech structure and sanitized® treatment, breathable
    Fastener: ratchet fastener
    Approvals: ECE 22.05

koja od ove dve kacige je po vama boji izbor s obzirom da se trenutno u Louisu mogu kupiti za iste pare tj 100e ????

Bugi

Ja imam tu Scorpion 450 i zadovoljan sam . Udobna je , vizir lepo le¾i tj. ne duva , ima ta fora za naduvavanje obraza ¹to nije lo¹e kad je hladnije napolju . Na ovih 2x °C ovih dana nije vruæe u njoj i kad se stoji . U BGu ima vizira za nju i ostalih delova . Buka ...onako , nije ba¹ da sam ne¹to brz ali mislim da i u tom segmentu nije lo¹a .

zemunboy

Citat: perlx poslato 12 Maj, 2011, 20:52
Exo 500 je izgradjena od polikarbonata, 750 i 1000 od polikarbonata/kevlara/dineme.
Exo 750 je nov model, jesenas je izasao. Exo 1000 ima suncane naocare.
750 i 1000 su klasa iznad 500.
Ogledalo viziri su 5k rsd, tamni 4k.
Postoje i viziri sa pin lock, videces i sam u radnji kako izgledaju (nisu kao nolanovi mali i samo u primarnom vidnom polju vec idu preko celog vizira).
Male ispravke :)

EXO1000 je model koji je redizajniran za ovu godinu, 3-kompozitna skoljka, Fiberglass/Kevlar/Dynema... ima suncane naocare i bravu vizira... radi novog nacina slaganja vlakna pri izradi skoljke izgubila je  oko 250gr u odnosu na proslogodisnji mode, takodje je i ove godine dobila pinlock vizirl...
Razlike u dizajnu... nova: http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/189/brend_id/2/proizvod_id/331/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne
                             stara: http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/189/brend_id/2/proizvod_id/325/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne

Inace ovaj model se pravi od 2009, a kao sto rekoh za ovu godinu je redizajniran kao i olaksan :)

EXO750 je race kaciga, predstavlja naslednika EXO700, razlika je u ugradjenom air pump-u, ima D-ring kopcanje, struktura skoljke kao i kod exo1000, Fiberglass/Kevlar/Dynema, Proizvodi se od 2009 godine kada je direktno nasledila exo700...

EXO500 je polikarbonat kaciga, novina za ovu godinu, model koji je nasledio exo450, dizajniran po ugledu na exo1000, ima suncane naocare, pinlock, brzi patent za kopcanje... inace vizir deli sa modelom exo1000...

Sve Scorpion exo kacige imaju Air-pump,Antiscrach,Exo750 i stara Exo1000 imaju Antifog, a EXO500 i nova EXO1000 pinlock, skidivu postavu onu pravu, ne da rasturite kacigusa stiroporom :P

Jos neka pitanja ako mogu da pomognem  [cheers]

zemunboy

Citat: nexteen poslato 12 Maj, 2011, 22:35
Sta preporucujete izmedju ove dve kacige :

SCORPION EXO-450

CitatMaterial: polycarbonate
   Weight: approx. 1,600 g
   Visor: EverclearŸ scratch-resistant, clear, anti-fog
   Ventilation: adjustable chin and forehead vents plus air flow rear extraction
   Lining: KwikwickŸ lining, breathable and absorbent, completely removable
   Fastener: ratchet fastener
   Certificates: ECE 22.05
   Other features: includes breath deflector and inflatable cheek pads with Airfit system

Product features of the Scorpion Exo-450:
1. The cheek pads can be inflated using the innovative AIRFITŸ system. This means the helmet can adapt perfectly to your particular face shape.
2. KwickwickŸ liner: High-tech lining, breathable and absorbent.
3. The controllable ventilation system with air inlets and outlets ensures extremely effective ventilation and cooling, and wicks moisture away to the outside.
4. Dual density EPS liner: The double-layered inner shell has an extremely high impact-absorbing capability and provides excellent head protection.
5. SpeedshiftŸ: The patented visor mechanism allows hassle-free replacement of the visor in seconds.
6. The EverClearŸ visor is scratch-resistant, has an anti-fog coating and offers full UVA/UVB protection.

ili
   
AIROH MATHISSE RS

CitatAirohŸ Mathisse RS X Sport
Our special offer. Flip up helmet with anti-dazzle view, thanks to the integrated sun visor. The comfort-lining with Sanitized Ÿ treatment and mech structure is bactericidal and breathable. The helmet can be fastened by the ratchet fastener optimally.

   Material: thermoplastic
   Weight: approx. 1,550 g
   Visor: scratch-resistant, clear plus integrated sun visor, scratch-resistant, smoked
   Ventilation: adjustable chin- and forehead vents
   Lining: comfort-linig with mech structure and sanitizedŸ treatment, breathable
   Fastener: ratchet fastener
   Approvals: ECE 22.05

koja od ove dve kacige je po vama boji izbor s obzirom da se trenutno u Louisu mogu kupiti za iste pare tj 100e ????
Nije sto imam EXO450, da ne mislis da sam pristrasan, ali bezi od Airoha, taj model je teska serpa  [stop]

nexteen

Pa vidi , i ja kontam da je ona bolja varijanta ali klinac mi se zalepio za izgled Airoha i sad sam jbo cvorka dok ga ne ubedim da nije sve u izgledu :) hmmm...

phantom85

@zemunboy koja je konkretno razlika izmedju Polikarbonata i Fiberglass/Kevlar/Dynema?

Izmedju ove dve kacige po mom misljenju vise bi mi znacio PINLOCK na EXO 500 nego bolji materijali na EXO 1000, a cena im je ista i odgovara mi...
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/189/akcija/1/proizvod_id/330/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne
http://www.maxmoment.rs/artikli/detalji/sr_latin/192/proizvod_id/456/_/Scorpion-EXO-500-Integralne