Glavni meni

Kacige

Započeo mikelandjelo, 19 Novembar, 2010, 02:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

ima neko iskustva sa SCHUBERTH R1 ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Charuga

Citat: Dutchman poslato 21 Novembar, 2010, 01:54


ja imam ovu , Marushin shivan dragon white , limitirana serija dve sezone po 2 ili 3000komada ... kupio zato shto nisam lepshu video , skupljo pare skoro godinu dana i onda josh zabo popust ;) u principu poshto je bila 240 e a ja sam je uzeo na 150e , bio bi zadovoljan i da sam je platio u full ceni ... jer je bolja od AGV GP1 npr , ne duva ali je plitka pa duva odozdo po podbratku , ali to je druga pricha ima mozda veze sa mojom glavom i kalupom a ne sa kacigom ... viziri su antifog i jebe keve kako ne magle uopshte , znachi mora da lije kisha na ispod 10 stepeni i na semaforu bez deflektora kad vozish se pojavi magla pri dnu vizira .... ne duva na vizir , buchna nemam pojma shta je parametar , manje je buchna od agv gp1 , probaiker 05 i od nekog lazera astek ili tako neshto ... e sad udobna , meni bar , vadi se unutra sve za pranje i ima double D kopchu , rejs varijanta kazu da je bolja ali tuzno moram da priznam da je vezem jednom od 15 puta ...

Ja sam 2007-me narucio i cekao 3 meseca da dodje u Zagreb.....otisao i uzeo....dvoumio sam se izmedju ove bele i obicne....ali mi bela bila previse nezna....nekako ..... ista je bila cena....
Od tada sam presao sa njom neznam koliko kilometara i bio PREZADOVOLJAN i sada je ok ali sam kupio SHARK RSI.... najvise iz estetskih razloga da se slozi uz opremu i motor...za SHARK isto sve pohvale.... preporucujem i jednu i drugu....




UFF

Ajd kacige na polici, ajd slike na zidu
ali set novih guma pored stola...  ;D
Svaka cast

3006

Airoh pit one. Nije lo¹a, obzirom na cenu (plaæena oko 130 e). Nije preterano buèna i lagana je, a problem pokazuje strelica: mnogo je izbaèena napred u viliènom delu i odozdo preko lica struji vazduh, tako da, po hladnijem vremenu, znaju da poðu suze. Mada, leti je to super. Neki plus su i te naoèare... Ocena - proseèno, moglo je i bolje.

DebeliZmaj

pi vi svi imate neko iskustvo ... a ja josh cekam da mi pristigne
sutra prekostura kaciga :) ... pa onda predstoji proba otom potom
na nekom motoru :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gašpar

Charuga, svaka cast za radni prostor. Odusevio si me  [thumb_up] [thumb_up] [thumb_up]

Dominik

Svidja mi se i mozda bih kupio HJC IS - MULTI.

Da li mozda neko ima iskustva sa ovakvim kacigama?

HJC IS-Multi Helmet

joka

Caberg-justissimo-vrlo dobra kaciga, malo skupa. Ne ka¾em odlièna, jer uvek postoji bolja! Kaciga za sve vremenske uslove, kako otvorena, po¹to je flip-op za kruzera, tako i za R-a. Nju fabrika preporuèuje za oko 50.000 km ili 5 godina. Malo je nezgodno ¹to se ovoj starijoj verziji ne vadi unutra¹njost, al ima sprej za suvo pranje unutra¹njosti kacige. Unutra¹nji premaz protiv maglenja, para vredi, a i sloj protiv grebanja vizirke, dosta trpi . Sve u svemu, meni se sviða   [slavlje]

Dzigi Boy

Ja ima ovog belog Sharka

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Shark-S500-Air-Demon/SubProducts/34311-2382856-5

Dobara je, ali model je Air Demon i nema mogucnost da se zatvori ventilacija, i onda zimi ako ne prelepim izolir traku na celu mi bude hladno ko da mi se topi kocka leda...jako zajebano, zato su mi i prelepljene sve ventilacije, i to onako seljacki......

CADILLAC

IXS HS 337, maja 2008 placena 220 evra , u BSZ company na Mirijevu.-Flip-up, ima fabricki integrisan taman vizir, odlicno ventilirana, ima u paketu i pin-lock protiv magljenja vizira...10+

[attachment deleted by admin]
BMW BoxerClub Pancevo 666

boza

E ba¹ sam sad hteo da pitam za mi¹ljenje o IXS kacigama. Vidim da ih ima u ¹irokom opegu cena ia da su povoljnije (finasijski) od SHOI, ARAI... Skoro svi modeli IXS-a nude skidanje unutra¹njosti, ventilaciju....
Po¹to nemam iskustva sa njima dajte neko mi¹ljenje. Vredi , ne vredi, koji model...

©eki

  Ja imam Shoei XR 1000 , sa obiènim pin-lock vizirom + jedan zatamnjen. ©ta reæi osim da sam prezadovoljan.

abarth

Nolan N102 i N43 air. N102 koristim jer mi odgovara zbog naoèara, jer nemoram da ih skidam kad je stavljam na glavu, i kad je hladnije vreme i na turama. N43 koristim leti i po gradu.


RRa¹ko

MOJA I VRHUNSKA!!

prpa_zr

Ja koristim Nolan N62 kupljenu u Louisu.. i za te pare je odlièna... s' obzirom da mi je prva kaciga koju koristim ne mogu da poredim sa drugima ali meni je ok.. leti nije pretoplo a ima solidnu te¾inu


Zika

HJC CS-R1, pravi se u par verzija...
Posto je rec o jednoj kacigi iz dna ponude HJC-a,ne moze se ocekivati nista preterano...

Aj prvo mane.
Prvo i ocigledno, skoljka je velika.
Na brzinama 140+ vazduh se vrtlozi i stvara buku.
Vise puta su mi insekti upadali unutar kacige,za vreme voznje, a ona mrezica za bradu je odlicna da ih tu i zadrzi.
Vizir magli, k`o lud (kad je hladno), sinoc sam jedva nasao put do kuce  :D

Ali nije sve tako crno  :D
Ukusi su razliciti, ali meni se mnoogo svidjaju aplikacije,koje su kvalitetno uradjene.
Za tople letnje dane,cirkulacija vazduha je odlicna, tako da nema znojenja (preteranog)
Izolacija od buke je pristojna,donekle.
Vizir se skida k`o od sale.
Prao sam je 15tak puta i nista se nije ofucalo,ucebalo ...
NAJBITNIJE , prilikom lepog udesa,odradila je svoj posao odlicno!

Ulozeno-dobijeno ,posto je sada na popustu ,za 105e ne znam koju bi bolju kacigu mogao da nadjes od nekog proizvodjaca u toj klasi.

Sorry za off, ako nije za ovde,prebacite gde treba...





castor

HJC ZF-9.



Zasad prva i posljednja HJC kaciga kod mene. Samo lijepo izgleda. Od prvog dana vizir ne sjedi kako treba, ne mo¾e da se namjesti u potpunosti, buèna veæ na 90, a na 200 da ne prièam (tri sata mi je zujalo u u¹ima), ventilacija kilava, vizir oèajan, tj. magli kao nenormalan. Isto tako se i grebe. Tamniji vizir je bolji.

Ono ¹to mogu da pohvalim je da nije promijenila izgled (estetski) skoro pa ni malo. Nisam je ne¹to posebno pazio, ali sam obraæao pa¾nju na nju. Eto...

Istina, koliko je plaæena i obzirom da joj je 3 godina - dobra je.


Naredna kaciga, ove sezone - Shoei XR-1100 Conquista ili Qwest Bloodflow.

ili

Srce vuèe na Conquista-u, a sviða mi se brutalno Bloodflow. Jedino ¹to je Bloody matirana, a kako sam èitao na netu do sada, sve se vidi na njojzi...  >:(
It's the ride that matters, not the bike…

Gašpar

Imao mat crnu kacigu i ne bih je preporucio ni najgorem neprijatelju, iskreno.
Prlja se jako, tesko se cisti, ogrebotine je nemoguce ne primetiti... Maaa jednostavno, ako je ne drzis pod staklenim zvonom, bice ti ruzna vec posle mesec dana  :(

RRa¹ko

Citat: castor poslato 09 Februar, 2011, 00:55


Naredna kaciga, ove sezone - Shoei XR-1100 Conquista ili Qwest Bloodflow.

ili

Srce vuèe na Conquista-u, a sviða mi se brutalno Bloodflow. Jedino ¹to je Bloody matirana, a kako sam èitao na netu do sada, sve se vidi na njojzi...  >:(

MATIRANU NIKAD VISE NE BIH KUPIO.. MOJU NISAM OPRAO 3 DANA I TAMO GDE SU BUBE OSTALE, NEMA VISE FARBE, ZIVO SRANJE!! A I OVA 'CONQUISTA' JE MNOGO LEPSA!!  ;)

UFF

Na mat se i otisci prstiju vide i lepsa mi je Conquista a sto se tice HJC ZF-9 to je i moja prva kaciga i nisam imao takva iskustva
takodje imam dva vizira obican i smoked glass mana zatamljenog je sto nema anti fog a jedina mana kacige po meni je sto mi duva ispod brade iako ima onu mrezicu dole pa mi se kad je napolju hladnije zamrznu sinusi i suze oci