Glavni meni

Jurio sam 270 km/h! A sta se desava u motoru?

Započeo chengelle, 26 Decembar, 2011, 23:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bori¹a

A njemu Filip Kljajic puca na 22kJ
Meni nije jasno ;D

SSZGO

Citat: Borisa Motorisa poslato 29 Decembar, 2011, 11:42
Citat: sasafilipovic poslato 29 Decembar, 2011, 09:40
Dosta je veliko optereæenje na lanac, 450kg, koliko je to u kN? Kvalitetni lanci imaju silu kidanja oko 40kN a moj FKK 22kN, pa ako neko zna da preraèuna...

Pazi mene su ucili u skoli da je 10kg = 1N
I da prosecan covek vrsi pritisak na zemlju oko 800N
A posto ja imam zakljucenog keca iz fizike nije mi verovati


ajde opet

ne lupaj gluposti u svakoj temi, idi brate radi nesto, uci, samo seres nesto bez ikakve veze...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

despic

Citat: SSZGO poslato 29 Decembar, 2011, 11:58
ajde opet

ne lupaj gluposti u svakoj temi, idi brate radi nesto, uci, samo seres nesto bez ikakve veze...
ili idi na fejs, gledaj dupeta na sszgovom profilu...imas album "motivacija"
ja to svaki dan radim :P
klasican divljak

FANTOM

Ha uu rodjeni nasmeja me :D morao sam i ja da se ubacim  .....  Da znas da i ja gledam ta dupeta za motivaciju  i moram priznati sva su kao salivena   3:)

rboban

Pazite da se NE zagledate previse, necete ni primetiti kad predjete na muska...... :)
Ride It Like You Stole It

mkt


Bori¹a


dzony

uuu pa ja moram da napisem nastavak ove price :) jurim i ja 270  pucaju ventili klipovi i  to  i onda gas 299  tolko pise ali ko da i dalje vuce ,drugar ide iza mene i sad je pitanje ko ce prvi da pusti gas a ko ce prvi da se iskljuci sa auto puta na dobanovce ,i picim ja kaciga se tada pokazala na delu (nije ni za kurac) razmisljam sta bi bilo da sada podignem glavu, pa odneo bi me verovatno vetar posto sve sa opremom nemam 70 kg (aaaa da, zaboravi reci to sve prolazi kroz vozacevu glavu u roku od 5 sekundi(mozda bi nekom i brze ako je veca glava :) ) i tako ja kontam kakva mi je kaciga (bice dobra kevi mesto saksije) kad ono auto ispred mene ,sad dilema ,dal da kocim dal da idem u srednju traku,i pustim gas malo prikocim eto ga ovaj peder stize od pozadi oce da me zgazi i u tom momentu pored svega tog prolazi 100 litara vazduha kroz filter i pucaju ventili i vrte se tockovi,i onda se iskljucimo sa highway i smanjimo potrosnju vazduha na 40L i tako 

Kostić


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzony poslato 03 Maj, 2012, 18:48
uuu pa ja moram da napisem nastavak ove price :) jurim i ja 270  pucaju ventili klipovi i  to  i onda gas 299  tolko pise ali ko da i dalje vuce ,drugar ide iza mene i sad je pitanje ko ce prvi da pusti gas a ko ce prvi da se iskljuci sa auto puta na dobanovce ,i picim ja kaciga se tada pokazala na delu (nije ni za kurac) razmisljam sta bi bilo da sada podignem glavu, pa odneo bi me verovatno vetar posto sve sa opremom nemam 70 kg (aaaa da, zaboravi reci to sve prolazi kroz vozacevu glavu u roku od 5 sekundi(mozda bi nekom i brze ako je veca glava :) ) i tako ja kontam kakva mi je kaciga (bice dobra kevi mesto saksije) kad ono auto ispred mene ,sad dilema ,dal da kocim dal da idem u srednju traku,i pustim gas malo prikocim eto ga ovaj peder stize od pozadi oce da me zgazi i u tom momentu pored svega tog prolazi 100 litara vazduha kroz filter i pucaju ventili i vrte se tockovi,i onda se iskljucimo sa highway i smanjimo potrosnju vazduha na 40L i tako 
a gume sa "novosadskom sarom".....peglate ko zmajevi po autoputu.....svaka vam cast....nego aj u neku krivinu.....iiriski venac i dole kak kamenici nije daleko :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

¹to toliko navaljuje¹ na tu vojvoðanku? neko voli da pegla 320 po autoputu, neko voli da pravi salto po offu, neko voli krivine. nekome valja motor pa mo¾e, nekome ne valja pa ne mo¾e. inaèe, veæi je trip tri glave po autoputu nego krivine. na autoputu zna¹, zabo si ga u grlo i nema vi¹e, dok u krivini uvek ka¾e¹, nije dobro mogao sam br¾e. i onda jednog dana zbog 5 kmh br¾e otrese¹ tu krivinu i razbije¹ se. i ¹ta si uradio? pomerio granice? polupao motor? otrese¹ ga na autoputu, izbije¹ adrenalin pa lagano u krivine. krivine su za u¾ivanje.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 28 Decembar, 2014, 15:47
¹to toliko navaljuje¹ na tu vojvoðanku? neko voli da pegla 320 po autoputu, neko voli da pravi salto po offu, neko voli krivine. nekome valja motor pa mo¾e, nekome ne valja pa ne mo¾e. inaèe, veæi je trip tri glave po autoputu nego krivine. na autoputu zna¹, zabo si ga u grlo i nema vi¹e, dok u krivini uvek ka¾e¹, nije dobro mogao sam br¾e. i onda jednog dana zbog 5 kmh br¾e otrese¹ tu krivinu i razbije¹ se. i ¹ta si uradio? pomerio granice? polupao motor? otrese¹ ga na autoputu, izbije¹ adrenalin pa lagano u krivine. krivine su za u¾ivanje.

vozio si motor....napravi dragster pa vidi koliko ubrzava....krivina je jedini deo gde osim letelice nista drugo ne radi posao osim motora....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

dobro, a ¹ta recimo, meni motor nije ba¹ najbolji, zavrndeèio sam 178 - 180 u jakoj dugoj krivini, malo mi je pa sam digao na 200 210 i motor je poèeo da poskakuje, lo¹ je asfalt, da izbacuje i da ¹enkuje volan. spustio sam brzinu i dobio popizditis, zato ¹to sam hteo da tu krivinu izvuèem sa makar 220. od 'no¾a' nema ni¹ta, da sam ga savio na no¾, bilo bi æao, jer i guma neæe da le¾i lepo na ladnem betonu. sumsuma, meni popizditis, motor me umalo izbacio u haj, da nisam popustio, bilo bi veselo, nisam dobio ¾eljeno, d¾aba muke d¾aba truda.

pista bre, ravan asfalt pa nek je moto i grbav, samo nek pista ima lepe krivine, i sevaj umeæe. neki dan sam se vozio i setio se one situacije u krivini, ¹to je neko kaèio, ono, bus i motor. eno u jednom mom snimku ima, izleæe bus, nakriv, ne prelazi liniju, al je i¹o brzo. ja u krivinu polako, kad sam ga spazio pobego malo levo i pro¹o. ¹ta da sam ga savio, poseko krivinu sa veæom brzinom? po saobraæaju, nikad ne zna¹ ¹ta je iza, a tako se strada. nema se uvek sreæe. na pravcu vidi¹ dva kilomera ispred pa ima¹ fore za reakciju, a i to je diskutabilno, ti ne gleda¹ dosadne klipove, idi vidi crvenog juga u mom klipu. ¹samo je ispao iza kamiona. pravac, sigurica ali kurac. puf! iz neba! da sam ga ubo, isekao bi ga uzdu¾ i pobio sve u njemu sa 180 kila gvo¾ða.

a kamoli krivine. mani bre te virtuzne fore, neko nema muda u krivine, a cepa po banu. ja ih prvi nemam, a i kad ih imam, znam moguænost le¹a a znam i granicu bez rizika da padnem.

UFF

jbg kad vidim ove kostine monologe samo ih preskocim, ne mogu vise ni da citam poplaveo mi vrat

Kostić

ti nemoj da èita¹, iako mora¹ kao administrator, to ti je du¾nost, ako sam dobro upamtio ¹ta si pisao ;)

Kostić

#55
nego, èuo sam da si ti prvi put seo na motor pre par godina. ako je to istina, za par godina se mnogo toga nauèi, a za trideset godina malo vi¹e, pa nije na odmet da proèita¹ taj monolog. mo¾da poène¹ da gleda¹ u ogledala pa te niko ne poèisti otpozadi, izlomi ti motor i d¾aba dobije¹ stresove. mo¾da nekad u ¾ivotu, nedobog, zapamti¹ ne¹to od tih monologa pa ti pomogne u nekoj naizgled bezizlaznoj situaciji. ako je neistina to ¹to sam èuo, opet sam stariji, a samim tim i iskusniji. ipak sam dosta godina pre tebe vido kako izgleda tuborg:)

goranvojska

Citat: kosta66 poslato 28 Decembar, 2014, 18:38
nego, èuo sam da si ti prvi put seo na motor pre par godina. ako je to istina, za par godina se mnogo toga nauèi, a za trideset godina malo vi¹e, pa nije na odmet da proèita¹ taj monolog. mo¾da poène¹ da gleda¹ u ogledala pa te niko ne poèisti otpozadi, izlomi ti motor i d¾aba dobije¹ stresove. mo¾da nekad u ¾ivotu, nedobog, zapamti¹ ne¹to od tih monologa pa ti pomogne u nekoj naizgled bezizlaznoj situaciji. ako je neistina to ¹to sam èuo, opet sam stariji, a samim tim i iskusniji. ipak sam dosta godina pre tebe vido kako izgleda pièka. :)
kole ne pominji te polne organe.sramota bre citaju deca.

Kostić


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 28 Decembar, 2014, 18:38
nego, èuo sam da si ti prvi put seo na motor pre par godina. ako je to istina, za par godina se mnogo toga nauèi, a za trideset godina malo vi¹e, pa nije na odmet da proèita¹ taj monolog. mo¾da poène¹ da gleda¹ u ogledala pa te niko ne poèisti otpozadi, izlomi ti motor i d¾aba dobije¹ stresove. mo¾da nekad u ¾ivotu, nedobog, zapamti¹ ne¹to od tih monologa pa ti pomogne u nekoj naizgled bezizlaznoj situaciji. ako je neistina to ¹to sam èuo, opet sam stariji, a samim tim i iskusniji. ipak sam dosta godina pre tebe vido kako izgleda tuborg:)
To sa sikustvom sme vec iz elaborirali....jobo prvi put pre tries godina pa onda juce opet, nije iskustvo od tridest godina nego od dva puta......tera to uff jako dobro...malo bezglavo i sa dosta rizika jer nije livadu popio jos kako treba....dao bog i nece.....
Elem.....da malo manje kenjas mozda bi te neko i saslusao (procitao) ovako samo vatamo highlights i to ako imamo snage....jbg...plav vrat :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Jefta

Joj kada krenu ovi sa 30+ godina vozackog iskustva da pricaju kako oni voze i kako su peglali i kako znaju bolje od nas mladjih, kako imaju vece iskustvo, a ja za 3 godine sabio sigurno preko 50 000 km na motoru sto kod nas sto u inostranstvu, bude mi malo ono tesko za citanje i slusanje. Bio sam u situaciji gde od vise ljudi u nekoj grupnoj voznji upravo ti vozaci sa preko 30+ vozackog iskustva prave najveca sranja i stvaraju ne bezbedne situacije za nas prvo pa onda i za sebe, a onda posle nesto nama mladjima pricaju.

Kao sto kaze revo, iskustvo ne znaci broj godina, vec predjena kilometraza.

Uff stvarno odlicno vozi, malo rizicnije, ali odlicno.

Jedino ciji savet i iskustvo slusam je od Mise pei-a. Sto se mene tice on je meni kao cale sto se tice voznje motora i uvek ga poslusam ako ima neki savet.

Takodje sam davno prestao da citam Kostine savete o voznji motora i samo preskocim i produzim dalje na sledeci post.