Glavni meni

GSR 600

Započeo Tihi_ZR, 17 Novembar, 2010, 23:54

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Tihi_ZR

Konkretno moj 2008. godiste. presao sam negde oko 23000km za 3 sezone. Dva seta guma, redovan servis, kvalitetne plocice, ulje i filteri i ide k'o zmaj.  [djavo]
Ako ste imali iskustva sa ovim motocklom, podelite ga sa ostalima i ako imate neki predlog sta bi moglo da se promeni na njemu posto, kao i svake zime, imam nameru da skupljam pare za dodatnu opremu. Poslednja 2 meseca sam proveo u pretrazi za dodatnom opremom zlatne boje, a vec sam promenio korman i tegice i stavio zlatne.  8)


Stevan

Haha, mali off :D Jel ja to vidim Husky tocak na drugoj slici? :D Poz za Mihajlove

Tihi_ZR

Jeste.  :)
Vidis da mi je motor okruzen testerama i kosilicama.

Gile_ExtremeBoy

Samo sam jedanput seo na taj motor i mogu samo reci da je polozaj sedenja fantastican, siroki rezervoar sa ugradjenim migavcima deluje mocno.
....:::: MK Kraljevi Slobode - Svilajnac ::::...

Tihi_ZR

Moze jos bolje ako se stavi siri korman.  [thumb_up]

gosa.gosa

moze li jos neko da napise nesto o ovom motoru ? mane? vrline? jako mi se svidja ali slabo se pise o njemu

goranvojska

Citat: gosa.gosa poslato 09 Decembar, 2014, 17:53
moze li jos neko da napise nesto o ovom motoru ? mane? vrline? jako mi se svidja ali slabo se pise o njemu
suzuki je to.puno vrlina a mana i nema.

Tihi_ZR

Evo ja presao 40 000km, nista mu ne fali.

gosa.gosa

#8
Super ..ja sad skupljam info za ovaj motor a nadam se za dva meseca da cu ga i uzeti..pa se raspitujem pre toga..jer stvarno se slabo pise o njima pitam se zasto ..ili dobri ili losi..ili ih nema...svake info dobrodosle
Kakvi su za delove? Mogu se naci posto se ne proizvode vise? Kakva je verzija sa ABS i bez?

aleks89rd

Ja sam jako zadovoljan. Udoban kao i svaki Suzuki, udoban i za suvozaca(cu) zbog sirokog sedista, snage ima kad god ti treba a kad ti ne treba malo trosi.
Za delove ne znam sta da ti kazem, nisu mi trebali ;D
Sa dobrim vizirom nema mnogo problema sa vetrom, moze komotno i udobno da se putuje a moze i dobro da se pojuri.
Meni nije odgovaralo vertikalno sedenje (umaralo mi je ledja) pa sam promenio korman, stavio sam nizi i siri tako da sam nagnut malo vise napred, rasporedjujem oslonac kako mi odgovara, kad se umore ruke oslonim se na noge i obratno.
Jako bitna stavka udobnosti, kad naletis na rupu ne nasadis jaja.
Beograd-Budva 450-500km u komadu i bez veceg umora.
Sat ti daje sve informacije za razliku od drugih motora, u kojoj si brzini, nivo goriva, dve trip kilometraze...
Jedina zamerka je prostor ispod sedista, ima mesta za krpu i sajlu za kacigu.
Ako ima fabricki alat to je extra jer ti za njega i ne treba vise od toga. Mnogi ne znaju za alat pa ne nestane kao iz drugih motora (ako ne znas gde je i gde da trazis objasnicu ti, nak ostane da i dalje ne znaju ;D ).
Servise mozes sam da radis, sve je lako dostupno.
Ja sam na moj stavio dodatna svetla. Slikacu pa cu postaviti. Imam xenon koji je samo jedna sijalica koja menja zizu tako da kad upalim dugo svetlo nemam kratko, sad kad sam stavio ovo i povezao da se pali kad se upali dugo vidim ispred sebe mozda i vise nego njanja sa svojim autobusom ;D a ujedno je kao dugo povezano na blicanje pa kad blicam ne moze da me ne vide automobili.

gosa.gosa

hvala ti puno aleks na ovoj informaciji..najbitnije mi je udobnost..najvise mi se svidja od svih naked..samo se plasim da zbog tankog sedista nije udoban za duze ture za mene i saputnika..nisam imao prilku da sednem na gsr pa zato i to pitam..da li bih trebao na nesto posebno da obratim paznju pri kupovini ovog lepotana?

aleks89rd

Za sediste ne brini siroko i jako udobno, pogotovo za saputnicu, sigurno neces voziti ortaka na more  ;D cak i kad stojis u mestu na copavoj komotno mozes da legnes i da dignes noge preko tanka, dodje mu kao anatomski krevet ;D
Sto se tice prtljaga ako nemas love za kofere onda bisage a stoje mu bez problema, plastike repa nisu osteljive na lomljenje i imaju odlicnu pokostrukciju, tako da samo peskir stavis da se ne grebu i preko bisage koje se samo utegnu ispod sedista da ne skacu.
Bitna stvar SLAJDERI stavi sto vece koliko god da su ruzni. Sirok mu je tank i migavci na tanku. Ja imam male slajdere i kad mi je pao na svu srecu tank nije dotakao zemlju ali se plastika oko migavaca izgulila. A dosta znace i u duzoj voznji, takva ima je pozicija da mozes lako da dignes noge na njih da se odmaras.

gosa.gosa

moj covek ;) naravno  saputnicu.. e to mi je bitno....onda nema prepreke da se pazari ovaj lepotan..samo da nadjemo dobar primerak :) hvala za info
ajde sad kad vec pricamo kakva je potrosnja normalna voznja  i agresivnija?

aleks89rd

Da dodam za bisage, fuzasteri su tako postavljeni da kad imas bisage ne smetaju suvozacici za noge, normalno drzi na fuzasterima.


Normalna, 80-90kmh na 4k-5k obrataja mozes da predjes oko 300km sto je potrosnja oko 3.5-4l. Agresivna, ali mislim agresivna, da ga ne spustas ispod 9k-10k obrtaja mozes da predjes 150km sto je oko 8-9l.
Najvise sto sam ja uspeo u njega da sipam je 16.34l kad je poceo da stuca jer izvlaci ono sto je ostalo u crevima ;D

gosa.gosa

e tako da se pise malo o ovom modelu...za pocetak planiram da mi bude na relacijama do 300km..jednom godisnje da predjem 700km u cugu i to mi je to..mislim da ce za to posluziti..kad se prenovim javljam se..ako ima neko nesto da doda jos eto poslusacemo svaki savet

Tihi_ZR

ima delova, to su sve delovi sa gsxr600 k4, bar vecina tako da nema problema oko nabavke

gosa.gosa

Treba na nesto posebno obratiti paznju prilikom kupovine? Neka mana ili slicno tome vezano za ovaj motocikl?

Mil@n

Pravi japanac,nema mana fabrickih.Ima dosta elastican motor iz gsxr-a.Nije veliki potrosac,ima dobre kocnice,alu ram.Menjac malo ljut,bucniji.Po meni odlican motor.

gosa.gosa

Ok..bolje da se raspitam na vreme jer mi se jako svidja pa da ne propustim nesto 😉

Mil@n

Da ti ne pisem na pp,drugar moj prodaje crni gsr,potrazi oglas na forumu.
Ako si se vec odlucio za gsr-a mislim da je taj najbolji u ponudi trenutno.