Glavni meni

poslednji dani za voznju ove godine

Započeo ЯЭВОЛУТИОН, 15 Decembar, 2011, 22:35

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Nadalina

Ne gresis, Uffe.
Nego, nece ljudi da sagledaju realno situaciju.
Ne kazem da je bolje (mada, meni jeste i bolje jer ja volim brz zivot, i BG mi savrseno odgovara), ali neophodnije jeste. Lakse je naci posao, vece su plate (opet, ne kazem da se bolje zivi, ali se bar i zaradjuje), vece su mogucnosti...
I, da... I kad zavrsim fax, nemam nameru da se vracam u svoje rodno mesto. Ne zato sto ga ne volim vec samo i jedino zato sto mi ono, bar za sada, ne pruza mogucnosti da napredujem.
Dzukela u podznaku

UFF

Ali ti pruza mogucnosti da se samoubijes od dosade

easy

juce mi naisla 84-ka
a danas sam spichio 704-kom

AndreyRR

Cinjenica je da je u gradu bolje zbog pristupnosti svemu
i svacemu,a na selu imas mir dodjes ispred kapije klik
i ona se otvori drugi klik zatvara se kapija
otvaraju garazna vrata ulazis parkiras masinu
vrata se zatvraraju ti srecan.Pogledas u dvoriste mir tisina sve cisto
presijava se voda iz bazena,nema komsija da kenjaju
jer ti je visina zida 3 metra,napokon u svom svetu.A grad
sve ti je na metar dva buka nekultura stoka ne opevana,stalno neko
nesto zakera smrdi pluju seru pisaju dzungla.
I ako sam rodjen i odrastao u gradu da iam plac od  bg-a 20-30 km
odavno bi bio tamo.A NY ko ne bi ziveo u njemu,samo treba para za pristojnu gajbu,a
opet sa druge strane NJ na manje od 20 min milina pa kad oces u NY spustis se kolima
do Hobokena sednes na metro i u NY za 5 min ne razmisljas gde ces se parkirati
:D :D :D [cheers]

Nadalina

Oooo, da... :D
Obozavam da odem kuci na par dana kad se smorim od BG (otprilike, jednom u 3 meseca)...
Prvo vece - malo sa mamom i tatom iskuliram, pa aj do grada. E, onda, ako je radni dan - nigde zive duse vec u 10.
Drugi dan - kako ustanem, odmah do grada na kafu, pa drugu kafu, pa opet... :D I, vec pocinjem da se pitam kad cu nazad u BG.
Drugo vece - uvek se trudim da je vikend, bar da bude zanimljivo u gradu. Izadjemo, nekad i zaignemo do kasno, i to samo zato sto drugar drzi kafic.
Treci dan - ustajanje u 6, u pola 7 za BG.

p.s.
Misi i Ljilji svaka cast. Oni jesu iz centra grada otisli da zive na Avalu - nisu od onih koji samo pricaju kako je grad uzasan a i dalje zive tu. :)
Dzukela u podznaku

Nadalina

Citat: AndreyRR poslato 16 Decembar, 2011, 12:50
Cinjenica je da je u gradu bolje zbog pristupnosti svemu
i svacemu,a na selu imas mir dodjes ispred kapije klik
i ona se otvori drugi klik zatvara se kapija
otvaraju garazna vrata ulazis parkiras masinu
vrata se zatvraraju ti srecan.Pogledas u dvoriste mir tisina sve cisto
presijava se voda iz bazena,nema komsija da kenjaju
jer ti je visina zida 3 metra,napokon u svom svetu.

Sine, ti ne pricas o selu ili malom gradu vec  o americkim filmovima i rancevima i imanjima... ;D
Dzukela u podznaku

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

AndreyRR

Daj parce placa pa ces videti americki film  ;D ;D

Nadalina

Daj ti meni parce placa i nekih milion eura, pa da vidis... ;)
Dzukela u podznaku

AndreyRR

Slikovito lepo sam opisao pa misslis da mislim o nekom placu
od par hektara 5-10 ari i cudo da napravim  ;D ;D

UFF

Na selo se vracaju samo penzioneri koji su se zasitili grada pa im vise nije zanimljiv jer im skoro nista od njega ne treba (ne jure picke, ne drogiraju se, ne izlaze, ne trebaju im veliki trzni centri za fency garderobu parfeme i cuda-muda od najnovije tehnike) i sad vise cene mir i tisinu jer su vec odavno prsli sa zivcima pa ih u gradu sve nervira :D

sad ce Ljilja da me ubije zbog onog (penzioneri)

Major

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2011, 12:41
Svako nek ide gde voli

[thumb_up]

Citat: UFF poslato 16 Decembar, 2011, 13:06
Na selo se vracaju samo penzioneri koji su se zasitili grada pa im vise nije zanimljiv jer im skoro nista od njega ne treba (ne jure picke, ne drogiraju se, ne izlaze, ne trebaju im veliki trzni centri za fency garderobu parfeme i cuda-muda od najnovije tehnike) i sad vise cene mir i tisinu jer su vec odavno prsli sa zivcima pa ih u gradu sve nervira :D

Ne bih rekao. Ja nisam ni penzioner, a nisam se sigurno zasitio izlazaka, pijancenja, trznih centara i ostalog. Jednostavno pre bih voleo da imam kucu na 20km od Bg-a nego ovde gde sam sad.
Jednostavno mi se smucilo svakodnevno jurenje komsija da se ne parkiraju na garazu, majstora koji samo vikednom donesu NAJVECE HILTI masine i buse, slinave burzuje koji grade zgrade od 100 spratova, a koje se vode kao trospratnice i ima toga jos.. e samo zbog toga bih voleo da imam kucu negde na mirnijem mestu.


Taraba

Obavezno mala MX staza iza kuæe, zidani ro¹tilj i izvuèena struja za osvetljenje i fri¾ider sa pivom.
5 komada CRF110 i svaki vikend mini-mx trke i pivo+ro¹tilj.

Raj!
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

AndreyRR

Citat: Taraba poslato 16 Decembar, 2011, 13:07
Obavezno mala MX staza iza kuæe, zidani ro¹tilj i izvuèena struja za osvetljenje i fri¾ider sa pivom.
5 komada CRF110 i svaki vikend mini-mx trke i pivo+ro¹tilj.

Raj!
toooo  ;D ;D

Bishke

Al danas sto je lep dan za voznju :P

Pogledajte napolju ovo sunce, 15 stepeni celzijusa ,isterajte ponovo svoje masine na jos jedan poslednji djir ove godine :)
You should do one thing every day that scares you

Major

Ako ovako nastavi bice lepih dana do kraja decembra :D

farbach

Evo vako. Od kuce do staze sa pescanom podlogom imam 1.09 km vazdusne linije. Do prave motocross staze imam 1.12. Do centra grada 0.93, do Fruske gore 15km, od toga 5 km asfalta.  Sava se vidi na snimku, i ona je tu. Prevedeno na svakodnevicu, jednom ili dva puta dnevno prekinem posao, do staze zagrejem motor, odvalim par krugova i nazad na posao. Vikendom na FG. Nema porodjaja sa guzvama, izlaskoim iz grada... Ja u Srbiji zivim zato sto hocu, a ne zato sto moram. Isto je i sa Mitrovicom. Dok je u Srbiji tu sam, kada predje u Austrougarske ruke i ja cu preko Save.

[attachment deleted by admin]

mkt

Citat: Taraba poslato 16 Decembar, 2011, 13:07
Obavezno mala MX staza iza kuæe, zidani ro¹tilj i izvuèena struja za osvetljenje i fri¾ider sa pivom.
5 komada CRF110 i svaki vikend mini-mx trke i pivo+ro¹tilj.

Raj!
leleeeeeeeeeeeeee moze i mali bazencic da skacemo sa krova kuce

ЯЭВОЛУТИОН

Ja sam rodjen u Bgdu....navikao sam na njega....ali ne na guzvu. Davno sam prodao gars u centru.....Navikao sam se na Adu, na Avalu, na Kosutnjak, na lepa mesta u okolini....i nekako pre sest godina, nadjem plac negde izmedju....nije grad, a nije bas ni selo....ima seljaka kao i svuda, ali nemamo dodirnih tacaka osim ograde.
Znam da mladi ljudi iz manjih sredina gledaju u Beograd kao u svetionik....ali gledam te ljude koji su dosli u grad kako se muce, gledam devojke koje se udaju zbog para, jure sponzora nebi li ostale ovde...
Veliki grad je sito...brzo se iskristalise ko moze a ko nemoze da zivi u njemu....ja sam izabrao da se izmaknem i dobijem mal o mira....neko je rodjen u vili na dedinju koju su partizani oteli, a njegov deda dobio, tata za sitne novce otkupio....on ima svoj mir...bar tako misli. ja od ove drzave kao i moja porodica nismo dobili nista, sve smo zaradili.....radim posao koji hocu...da se ne lazemo radio sam i onaj koji necu ali je donosio pare...i nervozu.....kada mi je cale usled stresa fasovao kancer pankreasa, ja sam shvatio da se parama zdravlje ne kupuje, i resio sam da se vise ne nerviram.
Malo manje para, malo manje nervoze, malo vise posla oko kuce, i gledanje deteta koje raste....dovoljno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

I na kraju, mislim da je za ovakvih dana ipak lepse biti van grada, bar zbog manje saobracaja i vise krivina...

@Tarabic:
Mozes me ocekivati da ti se trajno uvalim na tu gajbu kad je zbudzis... ;D