Glavni meni

kako resiti grejanje u kuci (ne u stanu)

Započeo despic, 15 Decembar, 2011, 08:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: Jagodinac poslato 03 Februar, 2017, 02:05
Citat: Laziæ poslato 02 Februar, 2017, 19:20
Jagodina je grad...? :D
hahahah...dobra ti je ova Lazicu.. 😂😂
Skoro pa sam odrastao u Gine Pajeviæa 24... ;D

Darko

Pitanje - mogu li ja na postojecu instalaciju etaznog grejanja da dodam jos jedan radijator ? Koliko ce to smetati pumpi ili necemu ( ako uopste smeta ) ? Imam jednu zastakljenu terasu pa hocu da joj metnem jedan radijator i da nakacim na ovo sto vec imam . Bukvalno odmah iza tog zida terase gde bi ja postavio radijator je radijator u dnevnoj sobi , pa kapiram da su prepravke i budzevine minimalne . I , ima li ko da radi to od nasih?

Lazza

Ma ne menja ti nista. Budzio i ja tako...

Lakse je ako su ti cevi plasticne za montiranje.
I may be dumb, but I'm not stupid.

Darko

Pa idu kroz pod , plasticne su sigurno

Nego , ja smislio da bude nekako sa nekom racvom na mestu gde ulazi u radijator u dnevnoj.. i bukvalno tu izbusim zid i sa druge strane zida stavim taj drugi radijator

ЯЭВОЛУТИОН

U zavisnosti od dolazne cevi u radijator imaces manje ili vece odstupanje u efikasnosti tog radiatora....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Ma dobro , taj i ne mora da radi punom parom ... vise me zanima hocu li sjebati ovaj sto njemu salje vodu.

Pri tom , zaboravih da kazem , a mozda je bitno .. iz kotla prvi radijator koji dobija vodu je upravo taj iz koga bih slao vodu u taj "dodatni" ... dalje ide jos jedan u dnevnoj , pa spavaca , pa decija , kupatilobi nazad u kotao...znaci , bukvalno posle prvog bi islo racvanje

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Redno vezani? Moram priznati da mi je to malo èudno, obièno alu-plast ide od razdelnika do svakog grejnog tela posebno...
Proveri da sluèajno nema¹ jednocevni sistem...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Darko

Ej , mozda sam to i lupio , pojima nemam. Kad sam kupovao stan , prilikom gledanja isprobao sam kotao. Radijatori su se zagrejavali ovim redom kako sam naveo , pa je tad mozda neko rekao taj je prvi , ovaj drugi itd , pa meni to ostalo u glavi.... uglavnom , kad se upali grejac , ne zagreju se svi u istom trenutku isto ... nego , kao kad vruca voda dolazi do jednog pa drugog , treceg itd...

Nesam skolovala za grejanje ;)

Jagodinac

Citat: Darko poslato 03 Februar, 2017, 13:54
Pitanje - mogu li ja na postojecu instalaciju etaznog grejanja da dodam jos jedan radijator ? Koliko ce to smetati pumpi ili necemu ( ako uopste smeta ) ? Imam jednu zastakljenu terasu pa hocu da joj metnem jedan radijator i da nakacim na ovo sto vec imam . Bukvalno odmah iza tog zida terase gde bi ja postavio radijator je radijator u dnevnoj sobi , pa kapiram da su prepravke i budzevine minimalne . I , ima li ko da radi to od nasih?
Mozes...radi slobodno...verujem da ce ti odstupanja biti minimalna.  Sto se tice stanova generalno..izvodjaci radova se bave svime i svacime ,na zalost,ne bi li usparali koji metar cevi...kablova...cak stavljaju i slabije glavne osigurace,jer su jaci skuplji za 2-3 evra. ..pa posle.kada kupis stan,mucis muke kada upalis vise uredjaja . ☺ Ja sam to iskusio na tezi nacin. 😉

Ostoja

Lako æe¹ proveriti koj je sistem, ako ti na jedan prikljuèak dolaze dve cevi to je jednocevni, ako dolazi jedna cev gore, jedna dole, to je dvocevni i onda ono ¹to ti je rekao Revolution, ve¾i i ne brigaj...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic



@Jagodinac:
Al' ga nacilja, taman da je napali... :o ;D

Jagodinac

Citat: Laziæ poslato 04 Februar, 2017, 16:27


@Jagodinac:
Al' ga nacilja, taman da je napali... :o ;D
Je l' si video burazeru..a ona jedva ceka..pa se namestila. 😂😂

Lazic

Da bre, malo joj bilo frka, al' ¾ene su to... ;D

Darko

Citat: Ostoja poslato 03 Februar, 2017, 22:44
Lako æe¹ proveriti koj je sistem, ako ti na jedan prikljuèak dolaze dve cevi to je jednocevni, ako dolazi jedna cev gore, jedna dole, to je dvocevni i onda ono ¹to ti je rekao Revolution, ve¾i i ne brigaj...


Iz poda mi izlaze dve cevi , i obe ulaze u onaj kurcic na kome je tockic na radijatoru. Odatle jedna cev ide u gornji deo radijatora

Ako me nisi skontao , mogu i da slikam

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

aæimo

A kakva je situacija kod kotla?

Imas vice cevi koje ulaze u neku horizontalnu budzu ili neki drugi sistem?

neskez

Citat: Darko poslato 04 Februar, 2017, 17:11

Iz poda mi izlaze dve cevi , i obe ulaze u onaj kurcic na kome je tockic na radijatoru. Odatle jedna cev ide u gornji deo radijatora

Ako me nisi skontao , mogu i da slikam

Kako si opisao to je verovatno jednocevni sistem i na njemu ne mo¾e¹ da doda¹ radijator tako kako si zamislio.

Mo¾e da se doda, ali ti je potreban majstor i malo veæe bud¾enje

despic

#558
Januar... 21000, mora se razdvaja brojilo
klasican divljak

Lazic

Mesec i ne¹to dana konstantno u minusu...