Glavni meni

kako resiti grejanje u kuci (ne u stanu)

Započeo despic, 15 Decembar, 2011, 08:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Lazic

Citat: nesic1 poslato 21 Januar, 2017, 03:33
Citat: nesic1 poslato 20 Januar, 2017, 02:34
snadji se i napravi grejanje od spoljne jedinice klime, vece naravno, treba ti i izmenjljivac toplote, banja za male pare, i dobio si toplotnu pumpu, sto da placas deratorima

Citat: Laziæ poslato 20 Januar, 2017, 10:19
Al' za 300kvm mu trebaju bar 2 X 24... I koliko unutra¹njih jedinica? I kolika instalacija po dvori¹tu...?


spoljnu jedinicu poveze na izmenljivac toplote, radijatorsko/podno grejanje poveze na isti taj izmenljivac toplote, spoljni deo klime stavis negde gde je toplije neka prostorija u podrumu, suturenu, ako imas ukopan podrum extra
Æorav naravno... :D

dzimika


UFF

daleko ti da dolazis za po malo
em ces da pojebes auto em ti treba motorka a kasno je sad da se sece za ovu zimu

bucko

Razvalicete bedem pa ce biti Novi Beograd na vodi

UFF

ne secem sa te strane, tu su vikendasi vec sve posekli majku im pa mi sad duva promaja :D

despic

E, resio sam grejanje... inverter + ta4kw + ta2kw=16000din 😊
klasican divljak

bigbad86


despic

Novembar 10000, decembar, 16000, sace malo jace da bude i u feb kapiram isto...sto izadje oko 500e za sezonu...90kvm plus prizemlje se greje malo,40kvm... mislim da je bolje i od peleta i deca i raznih q i palaca
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 30 Januar, 2017, 18:45
Novembar 10000, decembar, 16000, sace malo jace da bude i u feb kapiram isto...sto izadje oko 500e za sezonu...90kvm plus prizemlje se greje malo,40kvm... mislim da je bolje i od peleta i deca i raznih q i palaca
Na TA pec se niko nikada nije ogrejao kako treba...bez radijatora djokica...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Pa nisam se ni ja ogrejao na spratu, al mi fino drzi temperaturu preko noci oko 20c a Klima preko dana ceo dan sljaka...na prizemlju mi zavrsava posao, dole je nekako toplo samo od sebe 😁
klasican divljak

Jagodinac

Kako sam ja resio..i kako je najisplativije. Uzeo sam kotao na sve i svasta...dakle imas nekoga na selu sigurno..kada se bere kukuruz..ono sranje sto ostaje..niko to ne skuplja...platis coveka da ti izbalira..obavezno tvrdo baliranje..kuci moras imati malo vise prostora za skladistenje toga..i resena stvar..sav otpad mozes koristiti..naravno..i drva i ugalj,pelet..sta god. ;) Jeste malo vece ulaganje u startu..ali posle ti se visestruko vrati. :)

aæimo

Jagodinac, jel te sramota da za ono sranje ka¾e¹ ¹a¹ina, ili se to u tvom selu drugaèije ka¾e?

Jagodinac

Citat: aæimo poslato 01 Februar, 2017, 19:25
Jagodinac, jel te sramota da za ono sranje ka¾e¹ ¹a¹ina, ili se to u tvom selu drugaèije ka¾e?
Ja drug zivim u gradu..ovo je za roditelje radjeno i stvarno ne znam kako se kaze! ☺ Prvi put cujem za to..ali moze i suska od kukuruza,ili otpad posle branja kukuruza..kako god. I nije me sramota,naprotiv...a taj termin sam upotrebio zbog toga sto nicemu korisnom,koliko znam,ne sluzi...nista lose nisam mislio. ☺

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: aæimo poslato 01 Februar, 2017, 19:25
Jagodinac, jel te sramota da za ono sranje ka¾e¹ ¹a¹ina, ili se to u tvom selu drugaèije ka¾e?

Ovi mladi su sad metrosexualni...nisu oni snashu u sashu na salashu....o i samo svlena posteljina....ne znaju kako je to kad ti se trina zavuce u gace...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic



ЯЭВОЛУТИОН

Lazic zeli da ti objasni kako kod nas Srba , Grad je odrednica za utvrdjenje.....sve van zidina je selo...a UFF ce ti objasniti geografske odrednice za sve van Beograda,

...
p.s.
Nemoj im uzimate za zlo Lazic se zajebava a UFF podjebava....i tako
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazza

I may be dumb, but I'm not stupid.