Glavni meni

kako resiti grejanje u kuci (ne u stanu)

Započeo despic, 15 Decembar, 2011, 08:34

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mi¹ko_kolo

Ne¹to tvrðe?! Sirovu topolu mo¾' da cepa ¹ta 'oæe¹.

Hurricane


mareskin


Kad zamahne¹ te¹kom sekirom o panj, a ona odskoèi kao da je od gume. E to su bili panjevi :D
Onda uzme¹ motorku i nacepa¹ drva :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Citat: *zeka* poslato 16 Januar, 2017, 12:51
U ekspanzionom sudu imas membranu *loptu koja treba da bude puna vazduha i ima odredjeni pritisak. Ako izlazi voda na ventil kada pritisnes iglicu znaci da je membrana probusena i da exp sud nema nikakvu funkciju.
To sam skapirao... [cheers] Onda vi¹e nema misterije, verovatno curka neprimetno, ali kad se sabere 10 radijatora u kombinaciji sa tom membranom, to je to... ;D Znaèi dosipanje vode do proleæa, pa nek se gazda jebe sa majstorima... ;D




@UFF:
©to du¾e ima¹ kuæu manje mi se sviða koncept... Bar do proleæa i bazena... ;D

UFF

jebi ga, ne moram ja da se drkam sa drvima, mogu i na struju, bar ne placam grejanje i leti kao oni koji su u stanovima i na centralnom, ali sto placati struju kad imam volje, imam vremena a imam i drva za dz? :D

Lazic

Protiv tog argumenta ni¹ta ne mogu, dimam drva za d¾, lo¾io bih i ja na 16-om... ;D Ima od¾ak... ;D

BOKYBOY

Treba mi savet, koliko snazan kotao na struju mi treba za pet stambenih jedinica od po 40-45 kvm
tj 250-300 kvm ukupno u dve kuce
i koliko otprilike isti potrosi mesecno uz neko normalno koriscenje?
Sada mesecno placam 25000 struju a grejem dva stana na TA peci + malo dogrevanje na grejalicu.
Matorci loze a druge dve se ne greju jos uvek a hteo bih da sve objedinim u jedan sistem grejanja.
Hvala unapred.

Darko

Citat: UFF poslato 16 Januar, 2017, 20:15
jebi ga, ne moram ja da se drkam sa drvima, mogu i na struju, bar ne placam grejanje i leti kao oni koji su u stanovima i na centralnom, ali sto placati struju kad imam volje, imam vremena a imam i drva za dz? :D

grejanje placaju leti samo stanovi koji su sa centralnim , sto je , realno , sviranje djokice ...

nego , koliko sam ja napravio dobar potez sa onim termometrom , to je starsno !!!
u novembru svi stanovi oko mene struju placali oko 7,8.000 din , meni u novembru - 5.300 din ... sad u decembru , cujem komsije pricaju ., jedan 12 , drugi 14 , onaj iznad mene 17.000 ... meni 9.400 din ...

napalilo sam celu zgradu , sad ce svi da kupe onaj kurcic da ugrade u kotao ... hahahah

i pri tom , svi oni odu na posao i gase grejanje .. dodju s posla i tresu se dok ne zagreju stan , pri tom tada grejanje krece od nule ... i ujutru se bude u hladnom stanu ...

ja ovo govance programiro da se ujutru u 6 sati upali i da zagreje na 22C .. ustajem u 6:45 - banja !!! .. u 08:00 ga spusta na 19C , kada smo svi na poslu ... dodjem kuci i on sa 19 dize na 22C za 5 min  

;)

fucking king

UFF


Taraba

Nije d¾abe... kupio si sekire, klinove, unosi¹ drva svaki dan, moraæe¹ da èisti¹ od¾ak i jo¹ sto drugih stvari.
Jeste jeftinije, ali je daleko od d¾abe... osim ako nema¹ nekog rumuna da ti sve to radi za d¾, onda jeste...
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

Pa nemam obaveza to mi dodje kao trening i jos ne placam teretanu
A alat koji sam kupio mi ostaje, nece da se potrsi, trebace mi svakako

bucko


nesic1

Citat: BOKYBOY poslato 19 Januar, 2017, 17:32
Treba mi savet, koliko snazan kotao na struju mi treba za pet stambenih jedinica od po 40-45 kvm
tj 250-300 kvm ukupno u dve kuce
i koliko otprilike isti potrosi mesecno uz neko normalno koriscenje?
Sada mesecno placam 25000 struju a grejem dva stana na TA peci + malo dogrevanje na grejalicu.
Matorci loze a druge dve se ne greju jos uvek a hteo bih da sve objedinim u jedan sistem grejanja.
Hvala unapred.


snadji se i napravi grejanje od spoljne jedinice klime, vece naravno, treba ti i izmenjljivac toplote, banja za male pare, i dobio si toplotnu pumpu, sto da placas deratorima

Lazic

Al' za 300kvm mu trebaju bar 2 X 24... I koliko unutra¹njih jedinica? I kolika instalacija po dvori¹tu...?

bucko


Lazic


Glava Dole


mali_zmaj

Ovo se zove presipanje iz ¹upljeg u prazno!!!
jin-jang

Ostoja

Ma nemate vi pojma o tim tehnologijama.... [rofl] [doh] [doh] [facepalm]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

nesic1

Citat: nesic1 poslato 20 Januar, 2017, 02:34
snadji se i napravi grejanje od spoljne jedinice klime, vece naravno, treba ti i izmenjljivac toplote, banja za male pare, i dobio si toplotnu pumpu, sto da placas deratorima

Citat: Laziæ poslato 20 Januar, 2017, 10:19
Al' za 300kvm mu trebaju bar 2 X 24... I koliko unutra¹njih jedinica? I kolika instalacija po dvori¹tu...?


spoljnu jedinicu poveze na izmenljivac toplote, radijatorsko/podno grejanje poveze na isti taj izmenljivac toplote, spoljni deo klime stavis negde gde je toplije neka prostorija u podrumu, suturenu, ako imas ukopan podrum extra