Glavni meni

Treba mi monitor

Započeo monsterbnt, 15 Decembar, 2011, 00:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Ima li ko da pokloni, pozajmi, proda za smesno male pare BILO kakav monitor, nije bitan kvalitet niti velicina, cak mi odgovara da bude sto manji. Bilo bi pozeljno da je neki flat i ko sto rekoh nije bitan kvalitet. Cak i ako ima koji mrtav pixel ne bunim se. Ionako nije za primarnu masinu vec za storage server na kom mi je potrebno samo eto da vidim gde mrdam misa.

Takodje ako ikome treba imam ja da poklonim jednu potpuno ispravnu IDE fiokicu za hard, i chiftec napajanje 350w, i CD rezac LG 52x.
Smrt SVIMA!!!!

panthocrator

Evo ja se javljam za cd ako je i dalje za poklon.
hvala unapred

monsterbnt

Jeste ko sto pise preuzimanje licno mrzi me da se cimam.
Smrt SVIMA!!!!

UFF

Start=>Run ili ako imas win 7 onda samo win dugme i kucas mstsc i ne treba ti monitor :D

Tihi_ZR

Mislim da imam negde jedan philips 21" stari sa ravnim ekranom. Zainteresovan?

stilgar

Monsteru imam ja jedan Samsung 959NF za 1 crvenu :) ali treba ti auto da ga prebacis :)

UFF

eeeee

ja se secam sam moj 959nf platio 200-300dm

profi monitor to bio nekad

samsung elektronika a sony trinitron unutra


misa-pei

E, imam nekoliko monitora, doði i nosi, ispravni su. Imam jedan mali, mislim da je 15' ili je 14'. Stoje i zapremaju mi mesto. Naravno, svi su CRT, bucmasti.
Država je najveći neprijatelj naroda

stilgar

@UFF jos uvek je ko zmaj osvezavanje na 1024X768 120 herca na 1280X1024 100 herca slika ko staklo bolja nego na lcd-u :) Bilo mi zao da ga prodajem pa sam ga koristio povremeno ko servisni monitor, al sad imam monitor koji ima dvi vga i hdmi pa kacim i tri kompa ako mi treba samo svicnem monitor na ulaz koji mi treba.

UFF

Svi sem njega su imali zakrivljenu sliku po ivicama jer im je samo staklo odozgo bilo ravno
Za trinitron ekran su jedunu manu nalazili sto se vide dve uzduzne linije (koje drze grid) kad prikazuje nesto belo ali su se jedva videle i bas tek kad se zagledas
Njega su najvise koristili za obradu fotografija gde je kalibracija boja bila bitna

monsterbnt

Nekad sam imao Silicon Graphics 21'' katodu zbog koje sam morao da kupim novi sto sa celicnom konstrukcijomk koliko je bio tezak, ali nikada u zivotu nisam video bolji monitor. Na kraju mu je presudila solja kafe..... :'(
E sad meni je malo problem mesto, jer imam milijardu stvari na i oko stola. Taj moj SG je recimo imao 2 ulaza i mogo si na njega da vezes 2 kompa i na taster da biras sa kog kompa ces sliku.
Da li sad mozda postoji neki adapter koji mi omogucuje da 2 kompa povezem na 1 monitor?

Citat: UFF poslato 15 Decembar, 2011, 00:24
Start=>Run ili ako imas win 7 onda samo win dugme i kucas mstsc i ne treba ti monitor :D

Pojma nemam o cemu govoris

Citat: Titja poslato 15 Decembar, 2011, 01:24
Mislim da imam negde jedan philips 21" stari sa ravnim ekranom. Zainteresovan?

Hvala puno na ponudi al to mi je zaista preveliko.
Pokuso sam da napravim mesta po stolu al ne ide. Nema boga da stane katoda pa makar i 14'' bila Hvala svima al il cu morati da uzmem jos jedan mali jeftini TFT il ako kojim slucajem postoji taj adapter pa da sve spojim na jedan monitor. Pa aj da promenim malo ovaj oglas .

Ima li ko neki mali stari TFT ne mora da bude nista extra da proda za relativno male pare?
Smrt SVIMA!!!!

despic

imam ja extremno mali monitor...al je crno beli i nije flat :)
...mislim da je oko 12"
klasican divljak

velja

Sto se tice ovog sto ti je Uff rekao:

Pod uslovom da imas instaliran terminal server na tom storage serveru mozes da ga vozis preko Remote desktop connection sa raèunara na kom ima¹ monitor.

Ili instaliraj VNC server na tom storage serveru i klijent na tvojoj masini pa peglaj tako. Ja imam 3 racunara ovde samo jedan ima monitor. Na jednom mi je oracle i neki application server. Na drugom windows i 3 instance razlicita SQL servera. Nikad nisam ni na jedan kacio monitor.

Sve to moze bez monitora tj. ne moras fizicki da ides kod tog storage servera.

Jel su ti umrezeni ti racunari?

Ako oces mogu da te navigam preko telefona kako sve ovo da uradis.

mkt

i ja jos uvek imam Silicon Graphics i fenomenalan je monitor   [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]
cisto da se pohvalim   ;D  :P  ;D  :P

zemunboy

A mozda i da kupis monitor switch... ja sam ga imao u servisu, 4 kompa preko jednog monitora, tastaure i misa :D

http://images.search.yahoo.com/search/images;_ylt=A0PDoS49welOlD4AsuCJzbkF?p=vga+monitor+switch&fr=&ei=utf-8&n=30&x=wrt&y=Search

monsterbnt

Citat: mkt poslato 15 Decembar, 2011, 11:42
i ja jos uvek imam Silicon Graphics i fenomenalan je monitor   [clapp] [clapp] [clapp] [clapp]
cisto da se pohvalim   ;D  :P  ;D  :P

Al zato vozis afriku..... :P

Citat: zemunboy poslato 15 Decembar, 2011, 11:42
A mozda i da kupis monitor switch... ja sam ga imao u servisu, 4 kompa preko jednog monitora, tastaure i misa :D

http://images.search.yahoo.com/search/images;_ylt=A0PDoS49welOlD4AsuCJzbkF?p=vga+monitor+switch&fr=&ei=utf-8&n=30&x=wrt&y=Search

E to. Evo imaju u vip-u al sad trenutno nemam pare. :(
Mislim da ce za sada VCN da se instalira do sledeceg honorara.
Smrt SVIMA!!!!

zemunboy


Gašpar

Ja se javljam za tu fijoku, ako nije otisla  ;D

monsterbnt

e to je lepo.
mislim da ce da padne jedan

@gaspar Nije otisla, rezervisana za tebe.
napajanje rezervisano za munzegirl :P
cd rezervisan za panthocrator
Smrt SVIMA!!!!

Gašpar