Glavni meni

Robna marka DOBRO (upozorenje)

Započeo velja, 14 Decembar, 2011, 00:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

#20
Da ispravim sebe.
PH destilovane vode je oko 7 odmah nakon destilacije.
Nakon nekog vremena stajanja na vazduhu i pod uticajem ugljen dioksida PH vode opada do ~5.

Citat: MajorSoul poslato 14 Decembar, 2011, 09:56
Citat: štampar poslato 14 Decembar, 2011, 01:18
Hm...deco,deco...hemiju očigledno slabo znate....DESTILISANA VODA NEMA pH VREDNOST 7  ako ste mislili da treba da ima....

Apsolutno pogresno.

Destilovana voda ima ph vrednost izmedju 6.7-7.1 (nisam siguran za granicu ali uglavnom je oko 7).


Demineralizovana tj. dejonizovana voda ima PH oko 7 jer je očišćena od svih mineralnih jona.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major


¹tampar

Citat: MajorSoul poslato 14 Decembar, 2011, 09:56
Citat: ¹tampar poslato 14 Decembar, 2011, 01:18
Hm...deco,deco...hemiju oèigledno slabo znate....DESTILISANA VODA NEMA pH VREDNOST 7  ako ste mislili da treba da ima....

Apsolutno pogresno.

Destilovana voda ima ph vrednost izmedju 6.7-7.1 (nisam siguran za granicu ali uglavnom je oko 7).



Hm,...nije,siguran sam...imao sam negde tehnolo¹ko upustvo za analizu vode ali ne mogu da ga naðem,mo¾da sam i dao kolegi ...ako su lagali mene i ja la¾em vas...

¹tampar

Citat: velja poslato 14 Decembar, 2011, 05:53
¹tampar i  unclebob uz sav moguci respect: Ovo nije prva destilovana voda koju sipam u akvarijum i kojoj sam merio ph.

Evo vidite malo druge proizvode:
http://www.akumulatori.rs/products/DESTILOVANA-VODA-1L/pid/783577
http://www.auroralu.co.rs/destilovana-voda.html

Ne mogu da nadjem za demi vodu koju sam koristio pre ove ali je uvek bila u ovim granicama.

ph vrednost je logaritamska vrednost +1ph = 10x vise vodonikovih jona. 8ph ima morska voda.



Znam ja ¹ta  je pH vrednost ali destilovana voda  u  ravnote¾i sa kiselim gasovima u atmosferi ima pH izmeðu 5 i 5,5(Potter,elektrohemija)..ako ne veruje¹ prouèi malo hemiju,tako knjige ka¾u...
   Uzgred mi je pH va¾no jedino kad pravim neki rastvor koji mora biti kiseo ili bazan jer se neka reakcija odvija u taèno definisanim uslovima i drugaèije ne mo¾e...koristim ki¹nicu kad je navatam(su¹a hebiga,nema) jer je ona idealna...ili kupim u duæanu bilo koju destilisanu vodu...I nikakve probleme nemam ¹to joj pH nije 7...

velja

Evo stizu 2 razlicite vode. Zena ce da donese dobro i demi kad ostavi dete u vrticu. Kisela je u redu, bazna nije jer smatram da baznost potice od kalcijum karbonata i kalcijum bikarbonata. Svi kupujemo tu vodu da bi izbegli ove soli jer one su stetne za hladnjake i grejace jer na veæim temperaturama prelaze u slabo rastvorljivi oblik koji se tala¾i na grejaèima, hladnjacima i ostalim metalnim delovim.

¹tampar

Citat: velja poslato 14 Decembar, 2011, 12:01
Evo stizu 2 razlicite vode. Zena ce da donese dobro i demi kad ostavi dete u vrticu. Kisela je u redu, bazna nije jer smatram da baznost potice od kalcijum karbonata i kalcijum bikarbonata. Svi kupujemo tu vodu da bi izbegli ove soli jer one su stetne za hladnjake i grejace jer na veæim temperaturama prelaze u slabo rastvorljivi oblik koji se tala¾i na grejaèima, hladnjacima i ostalim metalnim delovim.

Koristi ki¹nicu,ona je ''meka'' i ne sadr¾i te soli koje spominje¹ ...uzgred je i besplatna...

Major

Citat: ¹tampar poslato 14 Decembar, 2011, 11:42
Hm,...nije,siguran sam...imao sam negde tehnolo¹ko upustvo za analizu vode ali ne mogu da ga naðem,mo¾da sam i dao kolegi ...ako su lagali mene i ja la¾em vas...

pH=-log[H+]
pH dH2O = -log 10^-7
= 7

Mada Taraba je lepo dodao (ne opadne bas toliko drasticno ali to je to):

Citat: Taraba poslato 14 Decembar, 2011, 10:05
Da ispravim sebe.
PH destilovane vode je oko 7 odmah nakon destilacije.
Nakon nekog vremena stajanja na vazduhu i pod uticajem ugljen dioksida PH vode opada do ~5.

Vlajko

Hmm.. a ja cirkam "dobro" crno vino..i ponekad rozle..

Ko bi to ispitao?

A tek ove vir¹le  [samoubistvo]

http://www.vestinet.rs/najcitanije/upozorenje-gradanima-stetna-hrana-je-u-prometu

[glavazid]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

velja

Ja sam pojeo ok 7 tona tih virsli. Kupujem ih na kilo.

misa-pei

Citat: UNCLEBOB poslato 14 Decembar, 2011, 03:33
Miso prijatelju koliko si udaljen od one limenke iz pravca bgda.ka Ralji/pre onih krivina ?

Koje limenke?
Ja sam na glavnom putu, oko 4 km pre Ralje, kad se proðe skretanje za jezero, sa desne strane naiðe jedna prodavnica, e od nje taèno 900m (ili kilometar, zavisi èime merim :D), proðe se prvi asfaltni put sa desne strane i odmah naiðe¹ na jedno pro¹irenje ispred moje kuæe, velike i siver, lièi na nasukani bojni brod, beli Pasat karavan u dvori¹tu, kere laju za sve pare :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Uncle Bob

Jebte  al je mali ovaj svet a uja sam imao plac i vikendicu preko puta tebe sa kontra strane iznad onog izvorcica iznad Nese taksiste. ispred same krivine kad sam zapoceo kucu da zidam svi su se cudili ludasku sa Alfudzom 164 sam razvlacio gvozdje za temelj nisam teo mestanima da platim  za traktor.lood :P
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

bokilic

e..mozes da sipas i obicnu vodu u hladnjak,,to ljudi rade godinama i nista se nedesi..
mozes ak i u akumulator,,i to pojedini rade godinama.i opet se nista nedesi..aku je stvar koja se menja na godinu dve, tri,
a hladnjak isperes kad dodje vreme za to....
brmmmm

CrvenBan

Ja u opste ne razumem ovo sto pricate. Oznaka za neutralnu sredinu  necega je PH7, sve preko je bazna sredina, sve ispod je kisela sredina. Kad se voda destilise ona ima PH7. Na osnovu cega ce dobiti kiselost ako stoji u staklenoj ili plasticnoj ambalazi zatvorena.
Da ne bude zabune, koristim destilovanu vodu bar 10 litara nedeljno, jer mi cela aparatura radi na destilovanoj vodi, i cuvam je u plasticnim kanisterima sve vreme. Moja voda u kanisterima nikad nije promenila PH.

Major

To smo i rekli. Ph 7 jeste destilovana voda u najidealnijim uslovima ali realno nikad nije idealnih 7.
Ima granica koju sam napisao, samo nisam siguran kolika jer mi to uopste nije ni vazno ;)

AndreyRR

Kolike peripetije oko destilovane vode,sta bi tek bilo
kad bi znali kakva govna s oprostenjem jedemo.

CrvenBan

Ja koliko sam procitao, pricaste oko nekih PH=5, a to je ipak malo kiselo. I pitao sam najiskrenije, odakle voda moze da dobije kiselost toliku ako se drzi u zatvorenim posudama. Ne pricamo o vodi koja se drzi u casi na vazduhu, vec o fabricki zatvorenim bocama koje imaju PH=5, a prodaju se pod parolom destilovane vode koja ima Ph=7

velja

Nije ova moja imala 5 nego 8.5. to je ko da rastvoris kasicicu kalcijum / magnezijum karbonata / bikarbonata. Imam ovde 2 nove flase za testiranje samo cekam fotoaparat da snimim sve. Imam 1 ph metar i 1 rastvor za utvrdjivanje ph ako oba pokazu isto nema sta flasiraju cesmovacu.

AndreyRR


velja

Nisam razmisljao o odsteti. Prijavicu inspekciji, a ako njih boli uvo udruzenju potrosaca.

AndreyRR

Citat: velja poslato 15 Decembar, 2011, 00:22
Nisam razmisljao o odsteti. Prijavicu inspekciji, a ako njih boli uvo udruzenju potrosaca.
to ti je zacarani krug,sa srecom  [cheers]