Glavni meni

Robna marka DOBRO (upozorenje)

Započeo velja, 14 Decembar, 2011, 00:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velja

Sigurno ste svi culi za ovu robnu marku pa necu na tu temu. Ono na ¹ta bih ¾eleo da vam skrenem pa¾nju je destilovana voda koja se prodaje sa etiketom DOBRO. Imam ovde jedan PHmetar, izbazdarenu sondu, a imam i rastvore za utvrdjivanje ph vrednosti tako da mogu da ka¾em da sam sa izvesnom sigurno¹æu utvrdio da oni sipaju èesmovaèu u fla¹e i prodaju kao destilovanu vodu. pH ove vode je 8,5. Tako da nemojte da je sipate u pegle, hladnjake, akvarijume ili najbolje nemojte da je sipate nigde ... u stvari nemojte ni da je kupujete.

Ja sutra idem da kupim dve flase. Jednu da ponovim test, a drugu da sa racunom dostavim inspekciji. Tj. prijavicu ih.

Eto bio sam dokon i vidi sta ispade. Najbolje je sve jesti, sipati i trositi i ne mozgati mnogo ko zna ¹ta moze da se otkrije ovde na kraju.

zemunboy

PS: sve su cesmovace, uradili su i drugi testove, sem rose i jos neke...

Gašpar


misa-pei

Ja ba¹ pre neki dan kupio DOBRO destilovanu da sunem u kola. Do sada sam sipao moju èesmovaèu, pa sam kao hteo da ga sad "poèastim".

Mene su uèili da ako veæ sipam èesmovaèu, uzmem vrelu vodu iz bojlera, po¹to je kamenac ipak smanjen.
Država je najveći neprijatelj naroda

velja

Ja sam moju kupio u DISu. Kazem, idem sutra da kupim jos dve flase i ako utvrdim isto idem pravo da ih prijavim. Kupio sam do sada preko 50 litara ove vode da je kao PH neutralnu, sto destilovana voda mora da bude, sipam u akvarijum. Znaci ako su im sve vode bile takve namagarcili su me za par hiljada dinara. Sipao sam je i u kola. Mislim nije neka steta ali ne volim da me neko vara.

¹tampar

Hm...deco,deco...hemiju oèigledno slabo znate....DESTILISANA VODA NEMA pH VREDNOST 7  ako ste mislili da treba da ima....
Pre æe èesmovaèa da bude pH 7 nego destilisana...
Uzgred to ¹to ste kupili nije destilisana voda nego DEMINERALIZOVANA a to nije isto....

Pretpostavljam veljo da ima¹ rastvore za standardizovanje pH-metra i to verovatno vrednost 4 i vrednost 7 ?
Zapamti da ti rastvori ne smeju biti stariji od 6 meseci da bi vredeli prilikom ba¾darenja ....itd...

¹tampar

Citat: velja poslato 14 Decembar, 2011, 01:17
Ja sam moju kupio u DISu. Kazem, idem sutra da kupim jos dve flase i ako utvrdim isto idem pravo da ih prijavim. Kupio sam do sada preko 50 litara ove vode da je kao PH neutralnu, sto destilovana voda mora da bude, sipam u akvarijum. Znaci ako su im sve vode bile takve namagarcili su me za par hiljada dinara. Sipao sam je i u kola. Mislim nije neka steta ali ne volim da me neko vara.

Polako sinko,nisi u pravu ...razmisli dobro,ne trèi da ne ispadne¹ sme¹an,svaki tehnolog zna da pH vrednost destilisane vode nije 7,obièno je manje od 7 ali to nema veze...
Nije neki ¹tos ni proizvesti destilisanu vodu pa zato ne verujem da je èesmovaèa u pitanju...

Uncle Bob

Kolko se ja secam da bi voda bila destilisana tojest ph  neutralna na srpskom destilisana ona treba da je od 5,0 do 5,7 a to dobijes kada obicnu cesmovacu prokuvas  pa kada se ohladi i slegne talog plus ono sto ostane na zidu suda u kojem se kuvala procedis dobijes destilisanu vodu i bez bojazni koristis za dopunu baterije bez bojazni da ces iskriviti celije ili napraviti tzv. alu koroziju u hladnjaku ili na glavi motora. ja vec 15 god tako radim i smatram da gresim vec bi negde pokazalo. :o
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

¹tampar

Destilisana voda je osloboðena samo od neisparljivih sastojaka,to je taj talog koji ostaje na dnu suda...da bi se oslobodila od rastvorljivih sastojaka trebalo bi u vodu pre destilacije dopdati razlièite materije koje æe isparljive sastojke prevesti u neisparljive tj.istalo¾iti...ali je to retko kad potrebno za sve ono za¹ta inaèe koristimo destilisanu vodu...
   Jedino za neke ultra precizne reakcije bi trebala voda osloboðena svega ali se ona tad ne bi mogla ni èuvati u staklenoj ili plastiènoj fla¹i...
Prema tome,...sipajte slobodno...
UNCLEBOBE,u pravu si...pH destilisane vode i jeste(oko)5...

Uncle Bob

ma znam da jesam ne zato sto sam ekstra pametan nego praksa i  treba nekad poslusati starije sto bi rekao paganini nemamo mi pojma. [cheers]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

misa-pei

Ajd sad teoretisanje na temu...

Da li je, zapravo, destilovana voda (ako se ne varam na isti naèin se od morske vode pravi pijaæa), tako ¹to se poèetna voda natera da kljuèa i da isparava, sakuplja se para koja se hladi i to je zapravo, taj kondenz, destilovana voda?
Država je najveći neprijatelj naroda

Uncle Bob

Od prilike da samo to sto ti spominjes to je desalanizacija jbga valjda nisam nesto izgresio u kucanju nije ovaj prvijenac uopste naivan igrac.a i morska koliko su mene ucili na 52 stupnja celzija krece u vaporizaciju tj. u isparavanje  ali brate ko ovde ima toliku kolicinu slanog morskog rastvora da bi pokrenuo eksperiment osim ako nemas pueblo u Ulcinju. :P :P :P
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

A inace princip je isti kao kada se pravi mucenica u jednom sudu doteras tecnost do znojenja  pa kroz kapilaru oladis u tabarki. ;D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

misa-pei

Ja idem logikom... Rakija je destilat, pa onda, ako umesto komine sipam vodu (mo¾e i èesmovaèa, mo¾e i morska), onda ono ¹to dobijem, umesto da bude za veselje, bude za akumulator.

E, sad, zanima me, ¹to ti ka¾e¹ desalinizacija... Koliko je to razlièito od destilovane vode, kakvu je mi znamo? Ili kraæe, kako se pravi destilovana voda i ¹ta je ona uop¹te.
Država je najveći neprijatelj naroda

Uncle Bob

Ukratko to je tzv. laka voda tojest bez kreca i ostalih primesa jbga nisam alhemicar vec mehanikus al, kolko su meni objasnili to je bez skupe opreme najpribliznije pravoj neutralnoj ph5,5  e da u kazanu u koji uspes slanu morsku vodu od suvog ostatka ogrebes cistu morsku so e sad jbga kolko bi trebao da dodas joda neznam da bi sprecio pojavu :gusavosti: :D
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Uncle Bob

Miso prijatelju koliko si udaljen od one limenke iz pravca bgda.ka Ralji/pre onih krivina ?
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

velja

¹tampar i  unclebob uz sav moguci respect: Ovo nije prva destilovana voda koju sipam u akvarijum i kojoj sam merio ph.

Evo vidite malo druge proizvode:
http://www.akumulatori.rs/products/DESTILOVANA-VODA-1L/pid/783577
http://www.auroralu.co.rs/destilovana-voda.html

Ne mogu da nadjem za demi vodu koju sam koristio pre ove ali je uvek bila u ovim granicama.

ph vrednost je logaritamska vrednost +1ph = 10x vise vodonikovih jona. 8ph ima morska voda.

UFF

Al hemicarka

gde si, cekamo tvoju izjavu

Taraba

Spava.

PH destilovane vode je ~5.
Da bi sa sigurno¹æu utvrdio da je voda ne-destilovana treba ti TDS metar.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Major

Citat: ¹tampar poslato 14 Decembar, 2011, 01:18
Hm...deco,deco...hemiju oèigledno slabo znate....DESTILISANA VODA NEMA pH VREDNOST 7  ako ste mislili da treba da ima....

Apsolutno pogresno.

Destilovana voda ima ph vrednost izmedju 6.7-7.1 (nisam siguran za granicu ali uglavnom je oko 7).