Glavni meni

Kad svi otvaraju politicke teme

Započeo UFF, 12 Decembar, 2011, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TroxX

Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2011, 23:53
Meni i dalje nije jasna jedna stvar pa hajde neko da mi objasni

Jel drzavi vaznija vecina ili manjina (koliko god ona jaka bila) ?

U Vojvodini ti je bitnija manjina iz prostog razloga sto je ta manjina priklonjena zutoj stranci,i dosta vidjenih ljudi iz manjinske grupacije  su clanovi iste i nalaze se na istaknutim polozajima po opstinamai na drugim mestima i obezbedjuju sigurne glasove zutima,dok je vecina podeljena na leve-desne,poziciju-opoziju,cetnike-partizane i postoji velika varijacija prilikom izbora.Ovo ti je sazeta situacija u jednoj maloj Juzno Banatskoj opstini po imenu Kovacica koja ti je slika i prilika cele Vojvodine posto je po broju manjinskih grupa naj brojnija.

The One

Citat: UNCLEBOB poslato 13 Decembar, 2011, 00:01
Cak znam za primer na svojoj kozi kada sam radio preko omladinske nisam primljen za stalno uz obrazlozenje primicemo ovog lika koji je se doselio iz vinkovaca znas da neispadne da smo netolerantni.
svaka èast ¹to si naveo primer
[clapp]
@TroxX kad veæ pominje¹ ¾ute, centrala NS i centrala BG se razilaze u stavovima izvesno vreme...
koliko èlanova aktuelne vlade ili ¾utih u parlamentu je iz Vojvodine?
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

Gašpar

@TroxX: Ne bih se slozio, nisam zutac ali ne pije ti vodu ta prica. Svi oni imaju svoje manjinske stranke koje podrzavaju na izborima.


Sto se tice same teme, ja sam vojvodjanin i da kazme da me u neku ruku ova tema "boli". Krenite celom Vojvodinom i pitajte svakog coveka, niko nije cist srbin, u tome je i lepota vojvodine. Meni je tata srbin, a njegov tata srbin iz Like, a mama cista nemica. Mama mi je rumunka, dakle mesoviti brak. E tako je 95% brakova u Vojvodini.

Ovo nije samo moja rec, nego rec vecine vojvodjana koji ce se naci uvredjeni ovom temom. Iskreno, ne volim ni ja kada neko nece da prica srpski jezik, ali ja im ne mogu nista. Sto rece Una, srbi su se naselili u Vojvodinu medju manjine, a ne manjine medju Srbe. Zapamtite to.

Ajd uzdravlje  [cheers]

Uncle Bob

Sta ces ovo je SRBIJA stalno se izvinjavamo kurti i murti a zamislite kako sam se zaprepastio u domu zdravlja Vracar kada sam procitao da su pripadnici romske nacionalne zajednice oslobodjeni placanja troskova pregleda i ostalog zbog tradicionalnog nacina zivota (cergarenja)
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

gane

Citat: Gaspar poslato 13 Decembar, 2011, 00:07
@TroxX: Ne bih se slozio, nisam zutac ali ne pije ti vodu ta prica. Svi oni imaju svoje manjinske stranke koje podrzavaju na izborima.


Sto se tice same teme, ja sam vojvodjanin i da kazme da me u neku ruku ova tema "boli". Krenite celom Vojvodinom i pitajte svakog coveka, niko nije cist srbin, u tome je i lepota vojvodine. Meni je tata srbin, a njegov tata srbin iz Like. Mama mi je rumunka, dakle mesoviti brak. E tako je 95% brakova u Vojvodini.

Ovo nije samo moja rec, nego rec vecine vojvodjana koji ce se naci uvredjeni ovom temom. Iskreno, ne volim ni ja kada neko nece da prica srpski jezik, ali ja im ne mogu nista. Sto rece Una, srbi su se naselili u Vojvodinu medju manjine, a ne manjine medju Srbe. Zapamtite to.

Ajd uzdravlje  [cheers]

kakve veze ima ko je koje vere i nacije, alo svi mi ¾ivimo u ovoj zemlji i svi koji su roðeni ovde trebalo bi da znaju jezik dr¾ave u kojoj ¾ive a to dal si vojvoðanin ili ¹umadinac kakve ima veze sa ¾ivotom!?

AndreyRR

Sve ce to doci na svoje kad ostene samo Beogradski pasaluk.

KIZA73

I ja sam rodjen u mesovitom braku. Tata mi je musko, a mama zensko.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

gane


AndreyRR

Dobro je sto si mesan,sto nisi muckan  ;D ;D ;D

The One

Citat: gane poslato 13 Decembar, 2011, 00:14
kakve veze ima ko je koje vere i nacije, alo svi mi ¾ivimo u ovoj zemlji i svi koji su roðeni ovde trebalo bi da znaju jezik dr¾ave u kojoj ¾ive a to dal si vojvoðanin ili ¹umadinac kakve ima veze sa ¾ivotom!?
bio Vojvoðanin ili ©umadinac (nemoj da se ljuti¹ al nacije se po srpskom pravopisu pi¹u velikim slovom), niko nije rekao da oni ne znaju veæ samo ne ¾ele da koriste, neke je sramota ¹to imaju naglasak ili im je te¾e da pi¹u/èitaju æirilicu...
mislim da te prozivke po nacionalnoj osnovi slu¾e za dizanje pra¹ine da se ne bi videli pravi problemi i u¾asi...
nezaposlenost, propadanje privrede, potro¹aèko dru¹tvo koje upada sve dublje u du¾nièko ropstvo...
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

gane

Citat: Poison girl poslato 13 Decembar, 2011, 00:20
Citat: gane poslato 13 Decembar, 2011, 00:14
kakve veze ima ko je koje vere i nacije, alo svi mi ¾ivimo u ovoj zemlji i svi koji su roðeni ovde trebalo bi da znaju jezik dr¾ave u kojoj ¾ive a to dal si vojvoðanin ili ¹umadinac kakve ima veze sa ¾ivotom!?
bio Vojvoðanin ili ©umadinac (nemoj da se ljuti¹ al nacije se po srpskom pravopisu pi¹u velikim slovom), niko nije rekao da oni ne znaju veæ samo ne ¾ele da koriste, neke je sramota ¹to imaju naglasak ili im je te¾e da pi¹u/èitaju æirilicu...
mislim da te prozivke po nacionalnoj osnovi slu¾e za dizanje pra¹ine da se ne bi videli pravi problemi i u¾asi...
nezaposlenost, propadanje privrede, potro¹aèko dru¹tvo koje upadanja u du¾nièko ropstvo...
to nisu nacije....

Gašpar

#71
Citat: gane poslato 13 Decembar, 2011, 00:14
Citat: Gaspar poslato 13 Decembar, 2011, 00:07
@TroxX: Ne bih se slozio, nisam zutac ali ne pije ti vodu ta prica. Svi oni imaju svoje manjinske stranke koje podrzavaju na izborima.


Sto se tice same teme, ja sam vojvodjanin i da kazme da me u neku ruku ova tema "boli". Krenite celom Vojvodinom i pitajte svakog coveka, niko nije cist srbin, u tome je i lepota vojvodine. Meni je tata srbin, a njegov tata srbin iz Like. Mama mi je rumunka, dakle mesoviti brak. E tako je 95% brakova u Vojvodini.

Ovo nije samo moja rec, nego rec vecine vojvodjana koji ce se naci uvredjeni ovom temom. Iskreno, ne volim ni ja kada neko nece da prica srpski jezik, ali ja im ne mogu nista. Sto rece Una, srbi su se naselili u Vojvodinu medju manjine, a ne manjine medju Srbe. Zapamtite to.

Ajd uzdravlje  [cheers]

kakve veze ima ko je koje vere i nacije, alo svi mi ¾ivimo u ovoj zemlji i svi koji su roðeni ovde trebalo bi da znaju jezik dr¾ave u kojoj ¾ive a to dal si vojvoðanin ili ¹umadinac kakve ima veze sa ¾ivotom!?

Prica je krenula u tom smeru pa sam samo rekao.

Inace, napisao sam i odgovor na pitanje iz prvog posta - I mene nervira to. Svi oni znaju srpski, ali jednostavno nece da pricaju, pogotovo madjari, ali najozbiljnije. Madjari su jednostavno takvi i tu se nista ne moze uraditi. Ako zalutate u rusinsko selo, rusin ce se potruditi da vam pomogne maximalno, ma koliko ne znao srpski jezik.

Ali opet imamo jos jedan extremni primer tipa Italije. Italijani makar znali 15 jezika, pricace samo svoj jezik i tacka. Mene i to izuzetno nervira [neampojma]
A opet uzmimo turke i arape koji su u stanju da nauce 150 jezika koje menjaju u svakoj sekundi.


Edit: Setih se jos necega. Znate li da postoji Banat i u Rumuniji u kome ima srpskih sela kao i rumunskih u nasem Banatu. I znate da nasi ljudi tamo imaju skole, crkve, ...
Znate li za srpsku gimnaziju "Dositej Obradovic" u Temisvaru?
A znate li za srpsku gimnaziju "Nikola Tesla" u Budimpesti?

http://www.nikolatesla.sulinet.hu/about.html

gane

U pravu si, tema je kao malo nezgodna a u stvari sve se svodi na po¹tovanje prava tih naroda i njihovo po¹tovanje dr¾ave u kojoj ¾ive.

ЯЭВОЛУТИОН

Ma o cemu pricamo...svi su nam natpisi na latinici,,,,,cirilicu ne znam dal koristi iko.....Divim se Jevrejima jojui goraju hebrejski, Grcima koji guraju Heleniku, Rusima koji guraju cirilicu...samo mi govnari guramo latinicu...evo prelazim od sada na cirilicu i na ovom forumu.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

gane

Citat: revolution poslato 13 Decembar, 2011, 00:30
Ma o cemu pricamo...svi su nam natpisi na latinici,,,,,cirilicu ne znam dal koristi iko.....Divim se Jevrejima jojui goraju hebrejski, Grcima koji guraju Heleniku, Rusima koji guraju cirilicu...samo mi govnari guramo latinicu...evo prelazim od sada na cirilicu i na ovom forumu.
verovatno oni nisu normalni   [neampojma] [neampojma] [neampojma] [neampojma] [neampojma]

Gavrolini

za 6 meseci koliko sam u italiji jedva sam naleteo na 3 italijana koji nabadaju engleski. Jednostavno su toliko ponosni na svoj jezik i ne zele da uce drugi. I ako znaju da se mi posle godinu dana vracamo u Srbiju i da cemo raditi u Srbiji jedan od uslova da se prodje obuka je italijanski jezik. Svake sedmice imamo po 16h casove italijanskog i ne dolazenje na iste se smatra kao nedolazenje na posao. E sad poznato je da kod nas svi imaju vise prava nego mi sami i zato nam i jeste tako kako je.  Jednostavno kad bi naleteo na nekog u Srbiji ko tu zivi a ne zna nas jezik ne bih ni komunicirao sa njim, pokazao bih mu da je nebitan i da za mene ne postoji. Nemam nista protiv toga da manjine izmedju sebe pricaju na maternjem jeziku ali kao vec zivis u nekoj drzavi realno je da naucis i njen jezik.

ra$a

ga¹pare ¹ta je to vojvoðanin? koja je to nacionalnost? ¹ta je to?! ako ne zna¹ ¹ta si nije lepo da izmi¹lja¹.

¹to se ljudi stide da ka¾u da su srbi?

nije mi namera da vreðam bilo koga ali nacionalnost vojvoðanin je èista izmi¹ljotina.


The One

ako sami ne radimo na sebi i ne èinimo sebe boljima niko drugi neæe!
lako je kritikovati i prozivati al sebe menjati...
nego jel jo¹ neko primetio da ova tema nije oti¹la na sex? :D
@ra$a a ¹ta da ka¾u oni koji nisu Srbi veæ su totalno izme¹ani?
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

gane

kod nas neki ne moraju da plaæaju struju, nemaju liène karte imaju besplatne knjige pipne¹ li ih eto problema do neba dobijaju objekte za ¾ivot sa opet besplatno strujom i vodom, a ajde da neki Srbin neplati struju? I jo¹ da nauèe jezik tih ljudi koji to plaæaju, ma daj molim te....

Gašpar

Citat: ra$a poslato 13 Decembar, 2011, 00:33
ga¹pare ¹ta je to vojvoðanin? koja je to nacionalnost? ¹ta je to?! ako ne zna¹ ¹ta si nije lepo da izmi¹lja¹.

¹to se ljudi stide da ka¾u da su srbi?

nije mi namera da vreðam bilo koga ali nacionalnost vojvoðanin je èista izmi¹ljotina.



Ja sam napisao gore da se ja, po pitanju nacionalnosti, izrazavam kao srbin, ako nisam napisao izvinjavam, bila mi je namera da napisem. Ali vojvodjanin sam kao sto je covek iz Nisa nislija, covek iz Sumadije sumadinac, covek iz Beograda beogradjanin. Tako sam i aj vojvodjanin, vrscanin.