Glavni meni

Kad svi otvaraju politicke teme

Započeo UFF, 12 Decembar, 2011, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bokilic

Citat: revolution poslato 12 Decembar, 2011, 22:07
Ne mogu da nadjem na Youtube, australijanska premijarka im je lepo objasnila, ili se uklopite ili idite...niko vas nije zvao, sami ste dosli
Zar je lose znati vise jezika, pa mi smo osudjeni da znamo i hrvatski i bosnjacki i crnogorski i natucamo i slovenacki i makedonski.....a njima tesko da nauce srpski.
Ja sam sretao Italijane koji znaju srpski, Grke koji znaju srpski a nisu studirali dif.....jedan nemac mi je cak rekao :"petnaest dana zatvora" na srpskom.....
znaci bio si malo i tamo,,aaa...........:P
brmmmm

¹tampar

©to se nervirate drugovi pioniri?Sve se odvija kako je hromi daba zamislio(èak i izjavio javno:''udesio sam Srbe da se ne oporave mnogo godina'')...

¹tampar

...jesmo li mi okupirani 1944-e?Jesmo...e pa na teritoriji koju je okupirao,okupator mo¾e da radi ¹ta oæe...Kosovo ¹iptarima,Vojvodinu Maðarima...Sand¾ak Turcima...itd,itd...

farbach

Jedan od uslova da dobijemo drzavu ne berlinskom kongresu, je bio da odustanemo od svoje istorije i da uzmemo nemacko tumacenje iste. Oni su nas naucili da su Sloveni ziveli zipovani na Karpatima. Onda su se mirni stocari i poljopriverednicii anzipovali i oterali divlje ratnike Kelte. Cime? Prdovima? Za celu tu ujdurmu imamo samo par redova napisanih par vekova nakon dogadjaja. Savremenici ili nisu primetili tako masovnu selidbu, ili joj nisu pridali znacaj. Samo je Porfirogenit, ili neko posle njega u srednjem veku, kako se sumnja, napisao tih par redaka. To sto je Vincansko pismo najstarije na planeti, i sto je identicno cirilici je:
a) fenomen
B) teorija zavere
Time savremena nauka-politika, a to je danas jedno, objasnjava sve sto joj nije milo.
Pre Nemanjica su bile amebe, i nikakva istorija vredna paznje. Sve sto vredi desavalo se na poluostrvu Azije, i to na severozapadu. Sve sto vredi na planeti su Angli i Sasi i njihovi poltroni.

MILJAN

Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2011, 21:14
Aj i ja nesto slicno da pokrenem

Interesuje me sta vi mislite o tome pa da cujem

Ja nit sam rasista nit sam nacionalista ali kad odem u suboticu i nekog na ulici pitam gde je to i to a on me ili ne razume ili mi odgovori na srpskomadjarskom jeziku dodje mi da  [ljutko] [ljutko] [ljutko] i to je tamo sasvim normalno?
E pa meni nije normalno! normalno mi je da kad predjem granicu i u Segedinu svi znaju madjarski a razumeju i po nesto srpskog ali ne obrnuto

Jos cujem da im i placamo da se skoluju na madjarskom??  :wtf: :wtf:  

Da sam ja na vlasti ili bi SVI NAUCILI srpski ili da odu u zemlju ciji jezik vec znaju pa ne moraju da uce nista tamo

Ili se prilagodi ili dovidjenja, molim lepo nece sigurno drzava i stanovnici da se prilagodjavaju vama

Udjem pre 2 god u prodavnicu u New York-u da kupim nesto i posle par minuta "objasnjavanja" sa kinezom prodavcem/vlasnikom shvatim da jedine dve izjave reci koje on zna su "yes you pay" i "pay now"

Pa jebem ti drzavu koja ti je dala da otvoris prodavnicu kad ne znas ni rec na njohovom jeziku  [ludak]  kako da se sporazumes sa musterijama ako te bar nisu uslovili da zaposlis nekog ko je isao u skolu

Tvoje pitanje je na mestu ali nam je dr¾ava marionetska tj slaba da bi postavila stvari na svoje mesto.. Evo kako to radi premijerka jedne zemlje, koju podr¾ava USA pa joj se mo¾e:




 
           

She's done it again..  



She sure isn't backing down on  her hard line stance and one has to appreciate her  belief in the rights of her native countrymen..

A breath of fresh air to see  someone lead. I wish some leaders would step up in   Canada & USA .  
 
 
 
Australian Prime Minister does  it again!!

This woman  should be appointed Queen of the World.. Truer words have  never been spoken.

It took a lot of courage for  this woman to speak what she had to say for the world to  hear.  The retribution could be phenomenal, but at  least she was willing to take a stand on her and Australia 's beliefs.

The whole  world  needs a leader like  this!

>

Prime  Minister Julia Gillard -  Australia  

Muslims  who want to live under Islamic Sharia law  were told on Wednesday to get out of Australia , as the  government targeted radicals in a bid to head off  potential terror attacks..  
 
 
Separately, Gillard angered  some Australian Muslims on Wednesday by saying she  supported spy agencies monitoring the nation's mosques.  Quote:  


'IMMIGRANTS,  NOT AUSTRALIANS, MUST ADAPT.. Take It Or Leave It.

I  am tired of this nation worrying about whether we are  offending some individual or their culture. Since the  terrorist attacks on Bali , we have experienced a surge  in patriotism by the majority of Australians. '  
 
'This culture has been developed over two  centuries of struggles, trials and victories by millions  of men and women who have sought freedom'  
 
'We speak mainly ENGLISH, not Spanish,  Lebanese, Arabic, Chinese, Japanese, Russian, or any  other language. Therefore, if you wish to become part of  our society . Learn the language!'
 
'Most  Australians  believe in God. This is not some Christian,  right wing, political push, but a fact, because  Christian men and women, on Christian principles,  founded this nation, and this is clearly documented It  is certainly appropriate to display it on the walls of  our schools. If God offends you, then I suggest you  consider another part of the world as your new home,  because God is part of our culture.'
 
'We  will accept your beliefs, and will not question why All  we ask is that you accept ours, and live in harmony and  peaceful enjoyment with us.'
 
'This is OUR  COUNTRY, OUR LAND, and OUR LIFESTYLE, and we will allow  you every opportunity to enjoy all this. But once you  are done complaining, whining, and griping about Our Flag, Our Pledge, Our Christian beliefs, or Our  Way of Life, I highly encourage you take  advantage of one other great Australian freedom, 'THE  RIGHT TO LEAVE'.'

'If you  aren't happy here then LEAVE. We didn't force you to  come here. You asked to be here. So accept the country  YOU accepted.'

Cave ab homine unius libri

K_A_W_A

Ajde Subotica, naletis na nekog koji nezna Srpski, ali drugi zna. A mene posebno nervira kad idemo po tim selima severnim i kad udjes u selo, a niko ili nece ili nezna da prica Srpski, e tu ja poludim. Stanes da pitas nekog nesto, on bleji u tebe. Odes u prodavnicu, a tamo svi mutavi. Kao da sam u Madjarskoj.
A sto se tice Karadjordjevica, on je meni kao bioskop. Neka figura, koja je tu postavljna, a nema blage veze sa vezom, niti ga ko pita nesto. Ne znam dali ste primetili, ali Japanski ambasador bi mogao da odrzi kurs iz Srpskog jezika, mnogima, pa i tim nekim Karadjordjevicima ;D

MILJAN

Citat: Poison girl poslato 12 Decembar, 2011, 21:44
Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2011, 21:22
Alo bre ti si kod nas dosao a ne mi kod tebe!
Ili nauci jezik i prilagodi se ili mrs kuci!
ko je kod koga do¹ao?! [neampojma]

preuzeto s wikipedie:
Tokom istorije, na teritoriji dana¹nje Vojvodine trag su ostavili mnogi narodi: Iliri, Traèani, Kelti, Rimljani, Huni, Sloveni, Avari, Gepidi, Vizantinci, Bugari, Maðari, Turci, Austrijanci i drugi.
Vredi pomenuti da je grad Sirmijum (dana¹nja Sremska Mitrovica) bio jedan od èetiri glavna grada Rimskog carstva, a u samom gradu ili njegovoj okolini roðeno je ¹est rimskih careva.
Sloveni (ukljuèujuæi i Srbe) se naseljavaju na teritoriju dana¹nje Vojvodine u ¹estom i sedmom veku. U devetom veku su na ovom podruèju vladale bugarske vojvode, Salan i Glad. Salanova rezidencija se nalazila u Titelu.
Deo dana¹nje Vojvodine se nalazio u okviru Sremske kraljevine, kojom je vladao srpski kralj Dragutin, izmeðu 1282. i 1316. godine, a posle pada Srbije pod Turke (1459. godine), despoti Srbije su nastavili da vladaju na teritoriji Vojvodine kao vazali maðarskih kraljeva.
Za istoriju Vojvodine je znaèajna pojava samozvanog srpskog cara, Jovana Nenada, koji je na prostoru dana¹nje Vojvodine stvorio jednu prolaznu nezavisnu dr¾avu, sa prestonicom u Subotici 1526./1527. godine.

Srpska Vojvodina (1848.)
Na Majskoj skup¹tini u Sremskim Karlovcima, Srbi su 1848. godine proglasili Srpsku Vojvodinu, koja se sastojala od Srema, Banata, Baèke i Baranje. Sledeæe, 1849. godine, ova teritorija je priznata za legitimni deo Austrijske carevine, pod imenom Vojvodstvo Srbija i Tami¹ki Banat (Wojwodschaft Serbien und Tamisch Banat) , a sastojala se od Banata, Baèke i Srema.
Posle raspada Austrougarske monarhije, Narodno veæe u Novom Sadu je 25. novembra 1918. godine proglasilo ujedinjenje Vojvodine sa Srbijom, odnosno, otcepljenje Banata, Baèke i Baranje od Ugarske i njihovo prikljuèenje Srbiji, ¹to je kasnije ozakonjeno Vidovdanskim ustavom. Jedan dan pre toga (24.11.1918.), skup¹tina Srema, odr¾ana u Rumi, se takoðe izjasnila za prikljuèenje Srema Srbiji. Delegaciju Narodnog veæa primio je regent Aleksandar u Beogradu 1. decembra 1918. godine, kada je progla¹eno stvaranje Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.
1929. godine je formirana pokrajina Kraljevine Jugoslavije, nazvana Dunavska banovina, sa sedi¹tem u Novom Sadu. Posle kratkotrajnog aprilskog rata 1941. i brze kapitulacije Jugoslavije, Vojvodina je podeljena na tri okupacione zone: Srem su Nemci predali takozvanoj Nezavisnoj Dr¾avi Hrvatskoj, Baèku i Baranju je anektirala Hortijeva Maðarska, dok je Banat potpao pod vlast domaæih Nemaca, mada je formalno pripadao Nediæevoj Srbiji. Teror i fizièko uni¹tenje nedu¾nog naroda, privredna pljaèka, op¹ta obespravljenost, beda i oèaj karakterisali su èetvorogodi¹nju okupaciju (1941-1944). U toku fa¹istièke okupacije u Vojvodini je oko 50.000 ljudi ubijeno, a preko 280.000 je bilo internirano, hap¹eno, zlostavljano i muèeno.
Pokret otpora, koji su komunisti pokrenuli veæ u leto 1941, nedovoljno pripremljen i osmi¹ljen prema datim uslovima, pretrpeo je u Banatu i Baèkoj te¾ak poraz, dok je u Sremu, posle solidnijih priprema, postepeno prerastao u op¹tenarodni ustanak. Na osloboðenoj teritoriji u Sremu organizovana je i partizanska vlast, sa masovnim antifa¹istièkim organizacijama, ¹tampom i ¹kolstvom. Iskustva iz Srema u organizovanju oslobodilaèke borbe prenesena su u leto 1944. u Banat, Baèku i Baranju, tako da je pre dolaska Crvene armije, oktobra 1944, ovde veæ bila ustrojena nova narodna vlast sa oslobodilaèkim institucijama.
Vojvodina je tokom Narodnooslobodilaèke borbe, sa ustrojenim Pokrajinskim narodnooslobodilaèkim odborom (od novembra 1943), dobila u okviru oslobodilaèkog pokreta autonomiju kao pokrajina, s obzirom na istorijske, ekonomske i kulturne momente, kao i postojanje veæeg broja pripadnika nacionalnih manjina. Skup¹tina izaslanika naroda Vojvodine 31. jula 1945. u Novom Sadu odluèila je da Autonomna Pokrajina Vojvodina uðe u sastav Narodne Republike Srbije
heheheh..PO toj logici onda australijanci trebaju da prièaju maorski a u USA moraju da znaju sve dijalekte sijuks, apaèi, kajova, black crow i ostalih indijanskih plemena jer je to bila nekada njihova zemlja..  Neæe moæi ove noæi.... [thumb_down]
Cave ab homine unius libri

MIGE

prava tema!!to se zove NEPOSTOVANJE DRZAVE I NARODA U KOJOJ ZIVIS!!!! putujem svake nedelje u istocnu srbiju,tamo takodje pricaju sve jezike sem srpskog(vlaski,rumunski itd.)  [ljutko] [ljutko] [ljutko]
to je uff-e bolna i opasna tema,otvorio si pandorinu kutiju  ;)
sta nam je dobro donelo sto smo siptarima dali dnevnik,skole i novine na albanskom jeziku????procenite sami  ;)

gane

ima¹ veliki plus od mene, jbg ovo ti je dr¾ava gde su Srbi graðani drugog reda. kao i svuda, najpametniji su bili Slovenci nikom dr¾avljanstvo, prièa se samo slovenaèki i èim krene¹ u ¹kolu Aleksandar postaje Aleksander i tako rade i æute, zato su najbolje i pro¹li....

The One

Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 22:47
Neæe moæi ove noæi.... [thumb_down]
ma nemoj?! hoæe¹ reæi da ne mo¾e da postoji najotvoreniji slobodni forum? a ovaj?
@gane i Mige taèno tako

@topick na ulicama Beograda koji jezik i dijalekat je najzastupljeniji?
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

MILJAN

Citat: gane poslato 12 Decembar, 2011, 22:51
ima¹ veliki plus od mene, jbg ovo ti je dr¾ava gde su Srbi graðani drugog reda. kao i svuda, najpametniji su bili Slovenci nikom dr¾avljanstvo, prièa se samo slovenaèki i èim krene¹ u ¹kolu Aleksandar postaje Aleksander i tako rade i æute, zato su najbolje i pro¹li....
Taèno...Oti¹li smo od radiklasko-Milo¹eviæevsko-©e¹eljevskog nacionalizma u totalni bedak tj. suprotnost. Danas ciganinu ne sme¹ da ka¾e¹ da je ciganin (ne znam samo za onolike pesme gde se pominje stari ciga i sl), pederu da je peder( mo¾da i Èorbi zabrane pesmu "...draga nemoj da si peder..") i nikako ne sme¹ ni da pomene¹ da je ¾ivi¹ na srpskoj zemlji jer time vreæa¹ druge nacionalne manjine. Mora¹ da ka¾e¹ da je Srbija zemlja srba i nacionalnih manjina...Jo¹ samo da dodaju Srbija je zemlje pedera, cigana, balija  i izgleda i srba.....
Svima je to veæ pre¹lo preko glave...  Jednog dana æe se preokrenuti prièa jer sve ima taèku kljuèanja..Slu¹am ljude ¹ta prièaju pa zakljuèujem da i ovo ima kraj...
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: Poison girl poslato 12 Decembar, 2011, 22:59
Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 22:47
Neæe moæi ove noæi.... [thumb_down]
ma nemoj?! hoæe¹ reæi da ne mo¾e da postoji najotvoreniji slobodni forum? a ovaj?
@gane i Mige taèno tako

@topick na ulicama Beograda koji jezik i dijalekat je najzastupljeniji?
Jel si ti na neèemu? Koje pominjao forum? Ja sam kritikovao mi¹ljenje i ni¹ta vi¹e...
Cave ab homine unius libri

The One

Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 23:02
Jel si ti na neèemu? Koje pominjao forum? Ja sam kritikovao mi¹ljenje i ni¹ta vi¹e...
ne prati¹, samo aludiram da ni¹ta nije nemoguæe, pa i imati dr¾avu kao ©vicu npr
i btw nisu nacionalne manjine nego zajednice :P
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

AndreyRR

Ovo je veoma opasna tema,nema sta da se cudimo,srbima je uvek bilo kako cemo,lako cemo.Sami smo krivi
za sve sta nam se desava,nikada ne znamo sta hocemo te da piskimo te da kakimo,pa kad zapad kaze kad i gde
sve to da radimo,da li u poljskom veceu ili nekom kulturnom onda nam dodje iz dupeta u glavu ali samo privremeno
pa idemo sve ispocetka.Spomenuo si Suboticu i madjare,ja sam imao uglavnom pozitivno iskustvo sa njima
sto se tice jezika,pre 10setak godina sam otisao da kupim ves masinu,i kontam kako da se sporazumem
kad znam da nece engleski ni da beknu sem nemackog.Poceo ja nesto sa drugaorm da pricam kad prilazi
prodavac i na cistom srpskom izvoli te.Ja srecan kao dete obavih posao.Francuzi su naprimer
veliki nacionalisti,udjes u radnju pitas pricate li engleski,da naravno.Pocnem da parlam a on mi odgovara na francuskom,
upitah ga pa,rekoste da znate engleski,da ali malo.Najveci problem je sto nismo sacuvali sopstveni indetite.
Kad sam bio u americi i video da svako prica kako hoce,i sto ti rece kinez ne zna ni da bekne dve reci,tako sam ja umesto
paradajza od pakistanca dobi ljutu papriku i umesto piletinu ovcetinu.Naravno da bi bilo normalno gde si i u cijoj si zemlji da
igras po njihovim pravilima ali nazalost nije tako.

MILJAN

Citat: Poison girl poslato 12 Decembar, 2011, 23:04
Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 23:02
Jel si ti na neèemu? Koje pominjao forum? Ja sam kritikovao mi¹ljenje i ni¹ta vi¹e...
ne prati¹, samo aludiram da ni¹ta nije nemoguæe, pa i imati dr¾avu kao ©vicu npr
i btw nisu nacionalne manjine nego zajednice :P
Ne pazi¹ ni ti na èasu  :P A re¹enice trebaju da budu odraz misli...Mora¹ da bude¹ preciznija jer ne mogu da pretpostavljam da si mislila na komparaciju  foruma i dr¾ave....Pretpostavka je majka svih gre¹aka ;)
Ustav:

Za¹tita nacionalnih manjina

Èlan 14

Republika Srbija ¹titi prava nacionalnih manjina.

Dr¾ava jemèi posebnu za¹titu nacionalnim manjinama radi ostvarivanja potpune ravnopravnosti i oèuvanja njihovog identiteta.

Inaèe ustav nije toliko lo¹ u tom delu ali ga pod pritiskom EU i USA karikiraju i interpretiraju:
Èlan 1

Republika Srbija je dr¾ava srpskog naroda i svih graðana koji u njoj ¾ive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, naèelima graðanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
Cave ab homine unius libri

The One

Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 23:07
Republika Srbija je dr¾ava srpskog naroda i svih graðana koji u njoj ¾ive, zasnovana na vladavini prava i socijalnoj pravdi, naèelima graðanske demokratije, ljudskim i manjinskim pravima i slobodama i pripadnosti evropskim principima i vrednostima.
;)
http://www.puma.vojvodina.gov.rs/
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

AndreyRR

Ma mnogo seru o ljudskim i manjinskim pravima,upravo tako guze nas ameri i nemci
po ko vise utera

farbach

Kakve smo mi budale. Evo nudim besplatno farbanje nacionalnom manjincu koji se utripovao da je vojvodjaner. Idem na zicer, jer znam da samo Srbi upadaju u ta sumracena stanja svesti.  Kada se vec kite mojim Sremom, zasto zaboravljaju Baranju. I to je bio deo Vojvodsta. Ne smem da napisem srpskog, bice nacionalisticki. Uostalom sta ce bogati Srem, na dve reke,  sa onom prekodunavskom sirotinjom. Da nam muzu nase novce? Eto kako ruzno zvuci kada se nacionalizam usitni jos malo.

jerej

Citat: Poison girl poslato 12 Decembar, 2011, 23:04
Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 23:02
Jel si ti na neèemu? Koje pominjao forum? Ja sam kritikovao mi¹ljenje i ni¹ta vi¹e...
ne prati¹, samo aludiram da ni¹ta nije nemoguæe, pa i imati dr¾avu kao ©vicu npr
i btw nisu nacionalne manjine nego zajednice :P

ma koja bre zajednica?  jesi ti videla negde u nekoj drugoj drzavi da se te zajednice toliko forsiraju? imaju li nasi nastavu u Austriji na srpskom jeziku ili bilo kojoj drugoj zemlji?  Vidis sta se desava, jedna zena treba da dobije madjarski pasos i sta je uslov? Mora da nauci madjarski jezik i to joj je jedini uslov za dobijanje drzavljanstva. Sve ima svoj kraj, pa ce doci kraj i tome da smo gradjani drugog reda u svojoj zemlji. Francuzi su proterali cigane, a glume neku drzavu koja se bori protiv diskriminacije. Kako oni smeju, a mi ne smemo? Nemam nista ni protiv jednih, a ni protiv drugih, samo me zanima dokle ce bre ovo ovako da traje? Jednoj jadnoj kerusi su odekli noge ( ne mogu da budem a da stalno ne spominjem taj slucaj) sve novine pisu o tome, trazi se monstrum koji je to nedelo ucinio. A sta da kazemo za coveka npr kojem su doktori zaboravili iglu u stomaku, pa ta igla ne moze da se izvadi jer bi mogao da umre i davi se gutajuci trodone i umire od bolova. Gde su sad novinari da o njegovom slucaju pisu? zar bre jedan ker dodz ima vise prava od tog nesrecnika? Zar su noge te zivotinje prece od zivota tog coveka? Mi kao pojedinci ne mozemo nista da uradimo po pitanju svega ovoga, pa te Uffe molim da zatvoris ovu temu jer ne vodi nikuda. samo cemo da se nerviramo, a to nije resenje.

MILJAN

Citat: jerej poslato 12 Decembar, 2011, 23:20
Citat: Poison girl poslato 12 Decembar, 2011, 23:04
Citat: MILJAN poslato 12 Decembar, 2011, 23:02
Jel si ti na neèemu? Koje pominjao forum? Ja sam kritikovao mi¹ljenje i ni¹ta vi¹e...
ne prati¹, samo aludiram da ni¹ta nije nemoguæe, pa i imati dr¾avu kao ©vicu npr
i btw nisu nacionalne manjine nego zajednice :P

ma koja bre zajednica?  jesi ti videla negde u nekoj drugoj drzavi da se te zajednice toliko forsiraju? imaju li nasi nastavu u Austriji na srpskom jeziku ili bilo kojoj drugoj zemlji?  Vidis sta se desava, jedna zena treba da dobije madjarski pasos i sta je uslov? Mora da nauci madjarski jezik i to joj je jedini uslov za dobijanje drzavljanstva. Sve ima svoj kraj, pa ce doci kraj i tome da smo gradjani drugog reda u svojoj zemlji. Francuzi su proterali cigane, a glume neku drzavu koja se bori protiv diskriminacije. Kako oni smeju, a mi ne smemo? Nemam nista ni protiv jednih, a ni protiv drugih, samo me zanima dokle ce bre ovo ovako da traje? Jednoj jadnoj kerusi su odekli noge ( ne mogu da budem a da stalno ne spominjem taj slucaj) sve novine pisu o tome, trazi se monstrum koji je to nedelo ucinio. A sta da kazemo za coveka npr kojem su doktori zaboravili iglu u stomaku, pa ta igla ne moze da se izvadi jer bi mogao da umre i davi se gutajuci trodone i umire od bolova. Gde su sad novinari da o njegovom slucaju pisu? zar bre jedan ker dodz ima vise prava od tog nesrecnika? Zar su noge te zivotinje prece od zivota tog coveka? Mi kao pojedinci ne mozemo nista da uradimo po pitanju svega ovoga, pa te Uffe molim da zatvoris ovu temu jer ne vodi nikuda. samo cemo da se nerviramo, a to nije resenje.
Pogre¹ila je..U pitanju su nacionalne manjine... Pa i vojvoðanski propisi se pozivaju ba¹ na nacionalne manjine..
primer:
На основу члана 11. став 3. и члана 24. став 2. Закона о
националним саветима националних мањина ................
Cave ab homine unius libri