Glavni meni

Kad svi otvaraju politicke teme

Započeo UFF, 12 Decembar, 2011, 21:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Aj i ja nesto slicno da pokrenem

Interesuje me sta vi mislite o tome pa da cujem

Ja nit sam rasista nit sam nacionalista ali kad odem u suboticu i nekog na ulici pitam gde je to i to a on me ili ne razume ili mi odgovori na srpskomadjarskom jeziku dodje mi da  [ljutko] [ljutko] [ljutko] i to je tamo sasvim normalno?
E pa meni nije normalno! normalno mi je da kad predjem granicu i u Segedinu svi znaju madjarski a razumeju i po nesto srpskog ali ne obrnuto

Jos cujem da im i placamo da se skoluju na madjarskom??  :wtf: :wtf: 

Da sam ja na vlasti ili bi SVI NAUCILI srpski ili da odu u zemlju ciji jezik vec znaju pa ne moraju da uce nista tamo

Ili se prilagodi ili dovidjenja, molim lepo nece sigurno drzava i stanovnici da se prilagodjavaju vama

Udjem pre 2 god u prodavnicu u New York-u da kupim nesto i posle par minuta "objasnjavanja" sa kinezom prodavcem/vlasnikom shvatim da jedine dve izjave reci koje on zna su "yes you pay" i "pay now"

Pa jebem ti drzavu koja ti je dala da otvoris prodavnicu kad ne znas ni rec na njohovom jeziku  [ludak]  kako da se sporazumes sa musterijama ako te bar nisu uslovili da zaposlis nekog ko je isao u skolu

zmiya


jevta

Napisao sam pa sam obrisao necu da se nerviram

Gašpar

Kod mene u kraju je to normalno. Zivim u gradu gde svi zive zajedno i ne vidim u cemu je problem. Kako ima rumuna u Srbiji, tako ima i srba u Rumuniji. Kako ima madjara u Srbiji, isto tako ima srba u Madjarskoj, kojima je isto madjarski strani jezik i slabo ga govore, ali sve ostalo obavljaju na srpskom.


UFF

jevto napisi sta mislis slobodno
ja sam tek otvorio temu a vec dobih 3 poruke na pp od razlicitih ljudi koji se slazu sa mnom

nista od katanca (bar ne dok ne padnu neke teze reci) - kad mogu ostali da otvaraju politicke teme i da se kenja u njima mogu vala i ja

@ gaspar


jel ti mislis da je ok da ja odem na primer u usa da zivim i radim i stvaram porodicu a oni mi plate o trosku drzave skolovanje na maternjem jeziku?

Alo bre ti si kod nas dosao a ne mi kod tebe!
Ili nauci jezik i prilagodi se ili mrs kuci!

zmiya

Nema ¹ta da pi¹em na PP,sme da ka¾em uvek ¹ta mislim..Sla¾em se da treba da zna¹ jezik zemlje u kojoj ¾ivi¹,i u Nemaèku kad ode¹ da radi¹ nauèi¹ jezik,a ovi rodjeni ovde a ne znaju jezik..Ne treba ba¹ preterivati da moraju savr¹eno da govore ali treba da znaju..O èemu prièamo kad na¹e kraljevsko visoèanstvo natuca srpski,zato ¹to kod kuæe sigurno stalno govori engleski..svako bi za toliko godina nauèio jezik..

farbach


Ko zivi, kao nas kralj, tolike godine u zemlji, a ne zna jezik, on je samo glup. Ako zna a pravi se da ne zna, onda je bezobrazan.


Major

Citat: zmiya poslato 12 Decembar, 2011, 21:29
O èemu prièamo kad na¹e kraljevsko visoèanstvo natuca srpski

Ovo su potpuno u pravu. Kakav bre kralj kad bolje od njega pricaju Kinezi iz 70-og bloka!

Bio sam u Subotici par put i isto sam se tako iznervirao.. a da vidite tek manja mesta pa tamo te gledaju kao da pricam na nemustom jeziku. Sve pise na Madjarskom, nema nista od naseg jezika.

The One

Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2011, 21:22
Alo bre ti si kod nas dosao a ne mi kod tebe!
Ili nauci jezik i prilagodi se ili mrs kuci!
ko je kod koga do¹ao?! [neampojma]

preuzeto s wikipedie:
Tokom istorije, na teritoriji dana¹nje Vojvodine trag su ostavili mnogi narodi: Iliri, Traèani, Kelti, Rimljani, Huni, Sloveni, Avari, Gepidi, Vizantinci, Bugari, Maðari, Turci, Austrijanci i drugi.
Vredi pomenuti da je grad Sirmijum (dana¹nja Sremska Mitrovica) bio jedan od èetiri glavna grada Rimskog carstva, a u samom gradu ili njegovoj okolini roðeno je ¹est rimskih careva.
Sloveni (ukljuèujuæi i Srbe) se naseljavaju na teritoriju dana¹nje Vojvodine u ¹estom i sedmom veku. U devetom veku su na ovom podruèju vladale bugarske vojvode, Salan i Glad. Salanova rezidencija se nalazila u Titelu.
Deo dana¹nje Vojvodine se nalazio u okviru Sremske kraljevine, kojom je vladao srpski kralj Dragutin, izmeðu 1282. i 1316. godine, a posle pada Srbije pod Turke (1459. godine), despoti Srbije su nastavili da vladaju na teritoriji Vojvodine kao vazali maðarskih kraljeva.
Za istoriju Vojvodine je znaèajna pojava samozvanog srpskog cara, Jovana Nenada, koji je na prostoru dana¹nje Vojvodine stvorio jednu prolaznu nezavisnu dr¾avu, sa prestonicom u Subotici 1526./1527. godine.

Srpska Vojvodina (1848.)
Na Majskoj skup¹tini u Sremskim Karlovcima, Srbi su 1848. godine proglasili Srpsku Vojvodinu, koja se sastojala od Srema, Banata, Baèke i Baranje. Sledeæe, 1849. godine, ova teritorija je priznata za legitimni deo Austrijske carevine, pod imenom Vojvodstvo Srbija i Tami¹ki Banat (Wojwodschaft Serbien und Tamisch Banat) , a sastojala se od Banata, Baèke i Srema.
Posle raspada Austrougarske monarhije, Narodno veæe u Novom Sadu je 25. novembra 1918. godine proglasilo ujedinjenje Vojvodine sa Srbijom, odnosno, otcepljenje Banata, Baèke i Baranje od Ugarske i njihovo prikljuèenje Srbiji, ¹to je kasnije ozakonjeno Vidovdanskim ustavom. Jedan dan pre toga (24.11.1918.), skup¹tina Srema, odr¾ana u Rumi, se takoðe izjasnila za prikljuèenje Srema Srbiji. Delegaciju Narodnog veæa primio je regent Aleksandar u Beogradu 1. decembra 1918. godine, kada je progla¹eno stvaranje Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca.
1929. godine je formirana pokrajina Kraljevine Jugoslavije, nazvana Dunavska banovina, sa sedi¹tem u Novom Sadu. Posle kratkotrajnog aprilskog rata 1941. i brze kapitulacije Jugoslavije, Vojvodina je podeljena na tri okupacione zone: Srem su Nemci predali takozvanoj Nezavisnoj Dr¾avi Hrvatskoj, Baèku i Baranju je anektirala Hortijeva Maðarska, dok je Banat potpao pod vlast domaæih Nemaca, mada je formalno pripadao Nediæevoj Srbiji. Teror i fizièko uni¹tenje nedu¾nog naroda, privredna pljaèka, op¹ta obespravljenost, beda i oèaj karakterisali su èetvorogodi¹nju okupaciju (1941-1944). U toku fa¹istièke okupacije u Vojvodini je oko 50.000 ljudi ubijeno, a preko 280.000 je bilo internirano, hap¹eno, zlostavljano i muèeno.
Pokret otpora, koji su komunisti pokrenuli veæ u leto 1941, nedovoljno pripremljen i osmi¹ljen prema datim uslovima, pretrpeo je u Banatu i Baèkoj te¾ak poraz, dok je u Sremu, posle solidnijih priprema, postepeno prerastao u op¹tenarodni ustanak. Na osloboðenoj teritoriji u Sremu organizovana je i partizanska vlast, sa masovnim antifa¹istièkim organizacijama, ¹tampom i ¹kolstvom. Iskustva iz Srema u organizovanju oslobodilaèke borbe prenesena su u leto 1944. u Banat, Baèku i Baranju, tako da je pre dolaska Crvene armije, oktobra 1944, ovde veæ bila ustrojena nova narodna vlast sa oslobodilaèkim institucijama.
Vojvodina je tokom Narodnooslobodilaèke borbe, sa ustrojenim Pokrajinskim narodnooslobodilaèkim odborom (od novembra 1943), dobila u okviru oslobodilaèkog pokreta autonomiju kao pokrajina, s obzirom na istorijske, ekonomske i kulturne momente, kao i postojanje veæeg broja pripadnika nacionalnih manjina. Skup¹tina izaslanika naroda Vojvodine 31. jula 1945. u Novom Sadu odluèila je da Autonomna Pokrajina Vojvodina uðe u sastav Narodne Republike Srbije
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

UFF

Kakve to veze ima?

Jel su u americi domoroci americi?

Jel se ova drzava zove Srbija?

Jel zvanicni jezik Srpski?

Sto ti pijes "tursku kafu" i dan danas?

To moze da bude samo objasnjenje ali ne i opradanje

Pjero

Kad sledeci put dodjes u Suboticu dodji kod mene pa da nadjemo tog madjara sto ne zna ni rec srpskog, ima da nam prica ko navijen.
Uf, al sam se sad iznervir'o, ko kolibri. [ljutko]
Samo opusteno i pun gas,ako se drugacije ne naredi.

daca.ZZR6

Dala sam ti plus, sve se sa  [kralj]   sla¾em i [klanjam_se]

The One

Citat: UFF poslato 12 Decembar, 2011, 21:47
Jel se ova drzava zove Srbija?
Jel zvanicni jezik srpski? (pi¹e se malim slovom)
To moze da bude samo objasnjenje ali ne i opradanje
aha i ta dr¾ava ima Ustav (kakav takav) i zakone (koji mogu i ne moraju da se po¹tuju) :D
U Vojvodini pored srpskog zvanièni/slu¾beni jezici su maðarski, slovaèki, hrvatski, rumunski i rusinski. Na Kosovu i Metohiji slu¾beni jezici su srpski, albanski i turski.
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

UFF

Citat: unkown poslato 12 Decembar, 2011, 21:35
kod nas i crnogorci (namerno pisem malim slovom) imaju nastavu na svom jeziku. zaista nemam nista ni protiv jedne rase ili nacije, ali je ovo prevrsilo svaku meru.
Ciganima ne smes vise da kazes da su cigani, imaju prava i zasticeniji su od belih medveda.
Ova drzava je sve, samo ne drzava nas nesrecnih i napacenih Srba.


evo jedan od pp-ova koji sam dobio


SEREM ti se na takvu drzavu   [govance]

The One

#15
everything looks better from the inside of a motorcycle helmet

jevta

Uff evo ukratko odgovora na ono sto sam ja hteo da napisem.
Ja zivim u sredini gde su svi jezici sluzbeni i to stvara probleme nema veze sa politikom i nacionalizmom.

Citat: farbach poslato 12 Decembar, 2011, 21:33

Ko zivi, kao nas kralj, tolike godine u zemlji, a ne zna jezik, on je samo glup. Ako zna a pravi se da ne zna, onda je bezobrazan.

jevta

Crna Gora je htela da uvede Crnogorski jezik samo da bi imala nacin da se spase visejezicja al nije uspela. Samo su dokazali da su srbi da ne mogu da se dogovore.

mkt


ЯЭВОЛУТИОН

Ne mogu da nadjem na Youtube, australijanska premijarka im je lepo objasnila, ili se uklopite ili idite...niko vas nije zvao, sami ste dosli
Zar je lose znati vise jezika, pa mi smo osudjeni da znamo i hrvatski i bosnjacki i crnogorski i natucamo i slovenacki i makedonski.....a njima tesko da nauce srpski.
Ja sam sretao Italijane koji znaju srpski, Grke koji znaju srpski a nisu studirali dif.....jedan nemac mi je cak rekao :"petnaest dana zatvora" na srpskom.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11