Glavni meni

Subaru Impreza WRX STI

Započeo Vule, 12 Decembar, 2011, 00:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

KIZA73

Sve sami reli vozaci. Lepo je videti Imprecu kako leti po bespucu ali to su kola koja su napravljena ( prepravljena ) za tako nesto. Kao kad klinac kupi R-a ( naravno, fabrickog ) i udje u krivinu kao Rossi i zagine ko nemac. Sta fabricka Impreca ima zajednicko sa onom koju gledas na TV-u? Samo 4x4 i konjazu (mozda). Zasto kupiti nesto zasta realno nemas mogucnosti da ga iskoristis ( gde ga majke ti voziti kod nas a da ne najebes od seljaka koji ce te ili izbosti vilama ili prijaviti muriji). Razumem da si fasciniran performansama, kao i svi mi, ali to sto ces kupiti nije ono sto voze na reliju, a ni ti nisi Vuleinnen. Sve sto ces dobiti je: Uuu jeee, vidi ovaj vozi Imprecuu.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Plazma Keks

vuleinnen. hahahahaha
finci su ludaci, svi su innen

stilgar

#22
Ako vec moras da uzmes imprecu razlika u odrzavanju izmedju STI i WRX-a je ogromna. Zadnji reponja je bio ja mislim 2005 g dok ga nisu osakatili, napravivsi hechbeck od njega. Drugar je uzeo WRX 2005 god. WRX sa 60000 km (placen 13500 evra) i morao je da menja orginalne kaiseve zbog starosti ne zbog kilometraze, sto ga je izaslo negde oko 600 evra. U istoj dilemi je bio da li da uzme taj ili da juri STI ali kad je video koliko je odrzavanje za STI odustao je od njega.  isto je plav ko na prvoj slici na nbgd-u je. Vozio sam se ide ko blesav. Inace vozi sluzbeni auto nekog golfa, ovaj mu stoji u garazi i isteruje ga samo kad ga uhvate pundravci.
Licno pre bih uzeo WRX jer i njegovih 227 hp je vise nego dovoljno. WRX takodje ima manji zadnji spojler i lepsi mi je na oko zbog toga. I uopste nije ruzan samo se ne uklapa u danjasnji sablon svi automobili isti lice 99%, neznas vise koji si auto kupio, kad kupis opela fiatov motor unutra, reno vlasnik nisana, gm grupacija vlasnik mazde ili bar velikog dela....
Da imam koliko nemam odma bi ga uzeo bez razmiljsnja :)  

Kengur

Def nije auto za svaki dan.

Ako znas da vozis, lako se iskoristi ta konjaza oko avale za dobru zabavu... Zimi po snegu mozes da biras gde ces da se igras, igralista pun qrac... :)

Ako srce hoce, tu nema dileme... :)

ЯЭВОЛУТИОН

Ja bi radije LANCIU DELTU HF INTEGRALE EVOLUCONE za te pare.....za deset godina ces je odlicno prodati
http://lanciadelta.webs.com/Lancia%20Delta%20Martini.jpg
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

u top giru su je jednom prikazivali, zajedno sa stratosom. ekstra ocuvanu HF integrale mozes prodati za 25000funti. tako su oni rekli

stilgar

Integrale vidjam u Hilendarskoj, crna, proslo leto cesto je stajala, lepo ocuvana bg table...

Kengur

Citat: revolution poslato 12 Decembar, 2011, 15:34
Ja bi radije LANCIU DELTU HF INTEGRALE EVOLUCONE za te pare.....za deset godina ces je odlicno prodati
http://lanciadelta.webs.com/Lancia%20Delta%20Martini.jpg

Nemoguce je naci kod nas.

Imala jedna pre par godina na vozdovcu, kupio je Chedin(MK USCE) ortak sa Nbg... Neki momak koji valjda radi u BMWu, pre je imao marsovca zutog M... valjda nisam siguran...

Crvena, kovani klipovi, neka ludila, kazu da ubija kako ide...

RRa¹ko

kome li ces da prodas tu imprezu posle i za koje pare.. razmisli o tome!

Dragan_kineziolog

I pazi se kad se kupas, da ti bojler ne pane na glavu ;)
Tezak je zivot nas nindzi

nano

Ima Delti HF, u Veterniku slikano, lik mazohista ocigledno, 166, HF, i nesto jako lepo :D Alfa Spider V6


Plazma Keks

da, tu crnu vidjam redovno kad se vracam sa posla. u ulici koja se nastavlja iz djure djakovica, sada je nazvana po nekom grku :S

Vule

#32
Citat: DR Goran poslato 12 Decembar, 2011, 12:50
Nije izdrzljivije tu nista...to ne postoji u mehanici . Postoji proracun opterecenja i kvalitet materijala . Fora s lamelom je da ona moze da prenese 600Nm obrtnog momenta (nece klizati ni ako povecas turbo ) ali ako pucas "precku" da ga ubacis u drift sjebaces je ocas posla...i ako imas para doteras ja skinem menjac , uradimo oblogu na tanjiru ,izvadis 150e i teras opet .

To sa cenama delova od 6500000 $ su americki standardi jer tamo sat rada u customizaciji kosta 200$ .

Sta ima za 6500e u prohromskoj cevi koja ide 3m ispod auta i neki lonac kroz koji vidis..to rade i kod nas ovi sto rade auspuhe...kakav oces izduv i kosta 300e max....... air grade stainless steel custom made 3' cat-back exhaust blabla kurac pff gluposti za glupe amere... 

A kakvo ti je to pitanje jel trosi ulje ? A jel ti trosi R1 ulje  8) ?  Trosi verovatno ako je presao 200 000 km... i sta je kantica od 400 kinti jednom mesecno ?


pitam jer recimo RX 8 NOVA trosi ulje i toyota mi je trosila ulje a R1 je R1,malo glupo da se pita za njega ;D
RRaško-ma to znam...to mi je minus kod tako specifičnih vozila,nemaju prođu na našem tržištu.
Što se tiče vožnje... malo,tj mnogo je glupo da ja pričam šta kako...ima ljudi koji me znaju kako vozim,i bez obizra što sam balavac za sve vas, i sa kakvim respektom sedam za volan i iza kormana ;) meni je auto krajnje lep i ono...dečački san. BMW je VRH al ovo je nešto...jedinstveno...PS Čisto da se zna,ja šta god da uzimam-uzimam zbog sebe,ne da bi lečio komplekse da me drugi gledaju...da sam takav stavio bi 19-tice na bmw-a neka OFARBANA stakla u crno i sinan  gruva na alpine x)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

AndreyRR

Vec kad imas blagoslov uzmi Mitsubishi EVO

Vule

Citat: AndreyRR poslato 13 Decembar, 2011, 02:14
Vec kad imas blagoslov uzmi Mitsubishi EVO
BIH ODMA! ali ga nema kod nas nigde :(
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

DR Goran

Citat: Vule poslato 13 Decembar, 2011, 02:04pitam jer recimo RX 8 NOVA trosi ulje i

Opet mesas babe i zabe...rx ima vankelov rotacioni motor....znaci poredimo auto i mesalicu...
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Vule

hehehehe  [rofl] ma znam al eto..nov auto jbg pa trosi ulje... ok aj da nebude bas tako...toyota avensis trosi ulje isto nova :) ok ima i do toga kako vozi¹,koliko vozis jesi razradio motor,... al opet neznam i zato pitam,mozda je boxer motor po neèemu okarakterisan kao ¹to je recimo kod te mazde ta povecana potro¹nja ulja...  :)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

ЯЭВОЛУТИОН

specifican je po tome sto za svakiu sitnu zajebanciju , vadis motor napolje...............kupi lanciu hf, osecaj isti, ako ne i bolji, a imace vrednost UVEK.....subaru nikad
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

prpa_zr


ja mislim da si napravio veliku gre¹ku sa ovom temom..

Ako si ti prelomio da hoæe¹ tu Imprezu, kupi brate i u¾ivaj u njoj..

revolution 'oæe Lanciu, pola foruma 'oæe tvoj BMW,  ja bih pre uzeo RX8..

jalova rasprava.. ako si ti sanjao ba¹ taj auto.. pa koliko god da te ko¹ta odr¾avanje - sam æe¹ sebi nalaziti izgovore i opravdanja da to MORA da se kupi/plati..

najskuplja stvar na svetu je PASIJA, za svoju pasiju nikad neæe¹ ¾aliti novce

sibin

evo kako izgleda ispod haube ovo je model za 2011g slikao sam na izlozbi automobila u nyc ju. ja i dalje misli da to nije previse strasno kupiti verovatno kosta ali ako volis...