Glavni meni

Subaru Impreza WRX STI

Započeo Vule, 12 Decembar, 2011, 00:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Vule

Evo ovako...u nekom kratkom roku,otvorila su mi se vrata kroz koje je moje srce,od kad znam za sebe,uvek htelo da proðe...Da nekakim mnogo,imam blagoslov od visokog èinovnika moje porodice da uzmem jedan auto...Reè je o modelu Subaru Impreza WRX STI . E sad... ima jedan batica ga prodaje u oglasu 2005 god,ali tamo pi¹e da je motor 1995 ccm a koliko sam video po katalozima 1995 je samo WRX, a STI je 2,5l...ako neko ima BILO KAKVU INFORMACIJU o ovom modelu automobila-a snimio sam jednog lika da tera imprezu na ovom forumu,molim da mi napi¹ete,znam da je auto ruzan i da je malo slo¾en za servisiranje,ali ako neko ima iskustva,koje su mu mane,vrline znamo svi  ;D evo slika da podpomognem,ako nekog mrzi da razmi¹lja koji je to model. HVALA VAM svima u napred!

[attachment deleted by admin]
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

BANE BROTHERHOOD

IMAM JA JEDNO PITANJE ZA TEBE BATO MOJ ...SI POCEO DA SE DROGIRASH ILI SI OD ONIH SILNIH PADOVA I UDARACA U GLAVU OTISAO MALO U  ...ZNASH GDE VEC...KOJI TI JE ANDRAK BRE  [ludak]  ...NE KUPUJ TO IMASH ODLICAN AUTO I NEMENJAJ KONJA ZA MAGARCA  [djavo] ...KADA TI SE OVO BUDE POKVARILO IMA DA PLACHES KO PIKICA :'(  ....A O POTROSNJI I DA TI NE PRICAM  [nono].,....IMASH BMW A I ODLICAN JE I NEMOJ DA SE PISHMANISH DA UZIMASH  OVO CUDO !!! [ludak]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Vule

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 12 Decembar, 2011, 00:56
IMAM JA JEDNO PITANJE ZA TEBE BATO MOJ ...SI POCEO DA SE DROGIRASH ILI SI OD ONIH SILNIH PADOVA I UDARACA U GLAVU OTISAO MALO U  ...ZNASH GDE VEC...KOJI TI JE ANDRAK BRE  [ludak]  ...NE KUPUJ TO IMASH ODLICAN AUTO I NEMENJAJ KONJA ZA MAGARCA  [djavo] ...KADA TI SE OVO BUDE POKVARILO IMA DA PLACHES KO PIKICA :'(  ....A O POTROSNJI I DA TI NE PRICAM  [nono].,....IMASH BMW A I ODLICAN JE I NEMOJ DA SE PISHMANISH DA UZIMASH  OVO CUDO !!! [ludak]
Matorog udarila kriza srednjih godina,pa ja reko da mu pomognem malo x)
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

BANE BROTHERHOOD

VIDI AKO NJEGA DRMA DRUGI PUBERTET NEKA KUPI ONDA JACHI MOTOR  I TO JE TO!!!! [yahoo]
A TI NEMOJ DA GA POTPALJUJESH ...VISHE MOLIM TEEEE [rofl]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

KIZA73

Performanse su mu proporcionalne ruznoci. Citao sam negde o ceni potrosnog materijala i koliko se secam za cenu jednog prednjeg diska za Imprecu ja mogu da odradim tri velika servisa na Stilu. Naravoucenije, pazi dobro sta uzimas jer ce te se Cinovnik odreci, cak i u Kuriru...
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Vule

Citat: BANE BROTHERHOOD poslato 12 Decembar, 2011, 01:00
VIDI AKO NJEGA DRMA DRUGI PUBERTET NEKA KUPI ONDA JACHI MOTOR  I TO JE TO!!!! [yahoo]
A TI NEMOJ DA GA POTPALJUJESH ...VISHE MOLIM TEEEE [rofl]
ni 350 Z nije tako daleko...mislim kad vec nece da mi spremi keca za trke xD
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

BANE BROTHERHOOD

SET KVACILA ZA IMPREZU 114000 DINARA!!!! [rofl] [rofl] [rofl]
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

BANE BROTHERHOOD

PA BOLJE ONDA UZMI ZOROA  OSVETNIKA NEGO OVO CUDO  [yahoo]   SUBARU ....IMA DA SE SMORISH KADA UDJESH U NJEGA SVE TI JE ONAKO  KOCKASTO I SIROMASNO SPORTSKI JEDINO STO JE STVARNO ZVRCKA ZA ZAJEBANCIJU I ZA TERANJE ALI BRATE POSLE BMW A KAD BUDESH SEO U OVO CUDO IMA DA KAZESH JEBOTE KAO DA SAM SEO U KUTIJU NEKU SA SMESNOM  I SIROMASNOM OPREMOM UNUTRA!!!I ONDA CES DA PLACESSSSSSS :'( :'( :'( :'(
PAIN IS TEMPORARY GLORY IS FOREVER!!!

Kengur

Cackaj malo po netu, raspitaj se oko delova preko grane. Prelistaj malo strane forumi, vidi sta pisu o njima...

Nesto nisam siguran da se bas toliko kvari ali ajde...

BMW i SUBARU ne mogu da se porode, bmw je limuzina tj traktor sa malom potrosnjom :D a lepim perf., a subaru rasni trkac... Krivinu drzi kao blesav to je sigurno, a da li polece pri ubrzanju je totalno nebitno... :) Uostalom, blizi se sneg.. :D

Tako da je samo pitanje sta ti hoces, ali za poredjenje nisu... :)

Inace, sanjam da jednog dana imam subaru kao vikend vozilo... :)

Plazma Keks


Zeljkamp

Drugar koji zivi u Svici je od 2000.-2003. imao WRX STi ali to su starije generacije, neki kazu i bolje u sta ja sumnjam. Mislim da je njegov bio 98-9. godiste i imao je nesto malo kilometara na satu. Za odrzavanje ga nisam pitao jer me boleo stojko, on ga placa a ne ja. :)

Vozio sam ga prilican broj kilometara i nikada u zivotu, racunajuci sve do dana danasnjeg, nisam vozio zabavniji auto. Ide i lezi za sve pare. Zavrsna obrada nije neka, sve je skripalo i krckalo, makar po nasim dzadama, u relativno novom autu. Trosio je mnogo, ali je duplo vise pruzao! Uffff, kad se samo setim.......

Posle toga ga je 3 puta muski polupao i poslednji treci, koji bi po nama srbima trebao biti srecan, za njega je bio koban. Ortak ga je savio oko bandere...
TwinZ Auto & Moto

sibin

ja bih licno uzeo taj auto naravno samo posle pregleda kod majstora kome verujem i koji zna sta gleda. rekao bih naravno da ce da bude nesto skuplji u odrzavanju jer ih ima jako malo kod nas pa samim tim delovi se verovatno narucuju. sa druge strane takva kola se ne kupuju glavom vec srcem i mislim da nema razloga da se kvari svaki cas ako je dobar i odrzavan primerak.

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=226281

sa tim autom bez obzira na cene odrzavanja  zabava je zagarantovana.

KIZA69

kao i obicno svako ima svoje misljenje..ali brate ako ti imas sredstva za ovo planinarenje,kupi brate pa mu j*** kevu..kao prvo,taj auto trazi da se pegla,nije za sminkeraj i foliranje  sa svaler gasom od 40km/h,trazi dasku i to muski...ide ko mutav i osecaj koji u njemu dobijes-retko gde ces dobiti sem ako nije neki drugi race car!vozio sam ga u engleskoj i to na desnoj str volan,mada ja vozim engleze vec godinama osecaj je stvarno do jaja.kao da si zalepljen za put.stim sto opet netreba misliti da ce taj auto sve tvoje greske ispraviti,pre ili kasnije masa ljudi koji misle kad sednu u 4x4 i  uraaaa po gasu....pre ili kasnije uvek razmeste sanac,prema tome=dabome,ako mozes slobodno...ipak je to japanac a ne evropski auto,,,i veruj mi,oni mnogo redje idu kod majstora...naravno sve zavisi kako ga odrazavas...sretno s'kupovinom a i sa voznjom
assumption is the mother of all fuck up...!

DR Goran

Sti je oznaka za najnapucaniji model. Verzija i varijanti ima milion s tim da vecina ima do 280 konja . Kubikaza moze biti i jedna i druga. 2.5 nema pre 2000 tj stari sa ravnim farovima .

Taj beli sto je u oglasu stoji ispred servisa AP sporta kod laste s nekim diplomatskim tablama .

To je plasticni auto za drkanje i izivljavanje . Bez ljutnje ali nije mi jasno sto poredite bmw s ovim ?? Babe i zabe ...

Mane su ...pa nema... Ako imas para to da kupis onda ti i potrosnja i servis i delovi nisu problem . Nije to jugo pa da se radi generalna na 50k km...pa da je kao "skup za odrzavanje"... jbg ako otkines felnu ili model ima brembo kocnice kad treba novo otvoris se i to je to..

Ono sto nudi je dobra sansa da nikad vise neces hteti da vozis nista drugo jer ce biti dosadno , da se polupas ako ne znas iako je auto upravljiv kao da je na sinama njegova upotreba nije toliko zanimljiva po suvom i suncanom vremenu. Ako te ubrzanje zanima ima i drugih koji nude isto.

To je reli auto u punom smislu te reci i predvidjen je da se vozi u klizanju bar tri tocka i tad zabavi nema kraja...znaci neki zabaceni putevi po snegu ili blatu .

Ako hoces da se vozis po beogradu s tim moze naravno ali to je isto ko da rosijev gp vozis na sok od kuce do usca ...neko voli samo da ima i da gleda a neko da tera ..ukusi su razliciti .

Sto se tice servisa nema tu neke nauke...bokser motor ko u alfi 33 samo s turbom . U principu menjas ulje i plocice , sipas corbu i teras . Portosnja po gradu nije ispod 15 . Kao i svaki auto ima svoje slabe tacke...kod ovog je lamela...300 turbo konja na 4x4 utice i treba ti dva losa "potezanja" tj pustanja kvacila na semaforu i da porucujes novu . Ima i nekih problema sa nosacima motora , usisom ulja itd ali to retko kad ko ima problem jer 90% njih se ne tera do panja...

Ono sto je zanimljivo za ova kola je tuning i neogranicene mogucnosti cackanja i dodavanja raznoraznih delova performansi itd al opet iskoristivost i "klot" modela nema gde da se proba . Pogledaj bilo koji snimak relija i bice ti jasno cemu ovo sluzi ....

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Major


Vule

Tehnički i na papiru,znam šta je ovaj auto,zato sam i zainteresovan za njega...o5 kontam da ako je reli auto,neki delovi i jesu skupi,tipa tako set kvacila,lamele,amortizeri,...ali opet razmiljam,to je reli auto i kod njega je sve duplo izdržljivije nego kod običnog automobilia....Ja sam veliki ljubitelj brze vožnje,neću da lazem,a te performanse što poseduje su samo za 2 dečija koraka od performansi ferrarija,porsche-a što bi rade volje zeleo da probam...koliko je "jeftin" enterijer i tu imam nekog pojma,imao sam toyotu celicu 2000 god tako da sam upoznat sa japanskim enterijerom,ali i kvalitetom... :) HVALA VAM SVIMA,a ako još neko ima neku informaciju,tipa potrošnja (koju o5 verujem da ubija ;D ) neko servisiranje,ili pak druge informacije,mnogo bi mi značile.Hvala!
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

KIZA69

da dodam...moj ortak je prodao novog 636 kad je tek izaso ovaj model da bi platio neki ludi izduv sa sve granom za subarua...mozes resto da zamislis..6500e,sto znaci da kosta oprema za njega,ali zato voznja....nema premca!sve u svemu sto bi rekla moja pokojna baba milka...koliko para toliko muzike!
assumption is the mother of all fuck up...!

Vule

Citat: KIZA69 poslato 12 Decembar, 2011, 09:33
da dodam...moj ortak je prodao novog 636 kad je tek izaso ovaj model da bi platio neki ludi izduv sa sve granom za subarua...mozes resto da zamislis..6500e,sto znaci da kosta oprema za njega,ali zato voznja....nema premca!sve u svemu sto bi rekla moja pokojna baba milka...koliko para toliko muzike!
hmm... da.... hvala druze  [thumb_up] a reci mi...jel mozda znaš da li troši ulje,a predpostavljam da troši....?
Iskustvo donosi dobre odluke, a stièe se dono¹enjem lo¹ih

Plazma Keks

ma aj sta kenjate nema delova i ko da ga odrzava, jos 90' je bio i ima dalje servis za subaru na dusanovcu, cim se iskljucis sa autoputa kod pijace, sa leve strane

DR Goran

Nije izdrzljivije tu nista...to ne postoji u mehanici . Postoji proracun opterecenja i kvalitet materijala . Fora s lamelom je da ona moze da prenese 600Nm obrtnog momenta (nece klizati ni ako povecas turbo ) ali ako pucas "precku" da ga ubacis u drift sjebaces je ocas posla...i ako imas para doteras ja skinem menjac , uradimo oblogu na tanjiru ,izvadis 150e i teras opet .

To sa cenama delova od 6500000 $ su americki standardi jer tamo sat rada u customizaciji kosta 200$ .

Sta ima za 6500e u prohromskoj cevi koja ide 3m ispod auta i neki lonac kroz koji vidis..to rade i kod nas ovi sto rade auspuhe...kakav oces izduv i kosta 300e max....... air grade stainless steel custom made 3' cat-back exhaust blabla kurac pff gluposti za glupe amere... 

A kakvo ti je to pitanje jel trosi ulje ? A jel ti trosi R1 ulje  8) ?  Trosi verovatno ako je presao 200 000 km... i sta je kantica od 400 kinti jednom mesecno ?

Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..