Glavni meni

Sam, lijepo i korisno-enduro u¾ivanje

Započeo JankoR, 11 Decembar, 2011, 22:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

JankoR

Imali ¹to ljep¹e no kad radite ono ¹to volite a plus vas za to i dobroo plate. Radim za mrske nam okupatore  :D (stare i nove) i da bi na djelu pokazali saradnju dvije dr¾ave a da ta saradnja nije samo da mi tj oni (mislim na strance) daju pare ovoga puta smo mi tj oni (mislim na na¹u dr¾avu) dali neke pare da ih mi tj oni (mislim na okupatore) pametno potro¹e. Ako je ko shvatio ¹to sam rekao da nastavimo no neznam ðe stadoh  :D . Po¹to je jedan od partnera iz prièe min turizma normalno je da je prièa bila vezana za pobolj¹anje turistièke infrastrukture. Da ne davim, Crna nam Gora je prepoznata kao raj za planinare ,bicikliste i motocikliste u op¹te ljude koji vole prirodu i veæ je dosta uraðeno na markaciji staza, rekonstrukciji planinarkih domova ali treba jo¹ dosta toga uraditi i izmeðu ostalog  napraviti i dosta skloni¹ta du¾ staza da bi putnici namjernici imali ðe da sklone glavu u sluèaju nevremena. Po¹to smo takvi kakvi smo (mislim na nas), jednom biciklistièkom klubu  trebalo je dvije godine da se nakani da proðu jednu stazu u du¾ini od  700km i predlo¾e mjesta za skloni¹ta a uz to da im bude doobro plaæeno. Kako sutra ili sledeæe nedelje cijenjene gospode nije nikad dolazilo tako ja na jednom sastanku rekoh sram ih bilo ma   ja bi   to uradio za pola para.  Moja ¹efica viðe  priliku da se zavr¹i posao i malo u¹tedi  :D i posla me na motolaninarenje :dance: .
   
   Naravno zvah èuvenog jarana DRMRa da ide samnom, pa Gunju, pa Ljubi¹nju ali naravno da nisu mogli, skoro sam shvatio da vole vi¹e da gledaju slike nego da voze  :mrgreen: , od svih je jedino moj brat bio raspolo¾en da ide samnom. Jedini mali problemèiæ za njega je bio ¹to nikad u ¾ivotu nije sjeo na motor sa brzinama ali nauèiæe on to lako za pet minuta  :lol: i jo¹ reèe ja æu vozit ovog ljep¹eg -wr450 a ti vozi ovaj grði tt600 :o (nema veze o motorima ali umije izabrat). Istog trena stvorih sliku u glavi kako ispravlja krivinu neðe u Platijama i lako ga odbih ali nisam moga ga odbit da ide samnom kao suvozaè :doh: . Spakovah ¹ator, dvije vreæe za spavanje, malo benzina za rezervu , hranu i napumpah gume na preko  2ipo atmosfere jer ipak crni TTR treba da nosi dva konja od 110kila + opremu. Probudih se u 5h oran za avanturu, obukoh se upalih motor oèekujuæi buraza ali njega nema pa nema. Posle 15min èekanja ga zvah i dobih odgovor da je odustao jer bi bilo preveliko maltretiranje i meni i njemu i po¾elje mi sretan put. Pade mi malo kamen sa srca jer sam znao ðe idem i kako gadnih dionica ima ðe je jednom oprto a kamoli dvojici a opet mi bi ¾ao zbog dru¾enja i zbog sigurnosti jer Peða ba¹¹ dobro poznaje planine nam drage domovine.
    Imao sam knjigu puta i precizne instrukcije kuda moram proæ i tako  krenuh d¾adom PG-Kola¹in  ðe me saèeka najsitnija ki¹a i prepade me dobro jer mi je plan bio da pregazim golu Sinjajevinu ðe gromovi tuku kad je vedro a kamoli  kad ki¹a pada. Skrenuh ka Lipovu i pravac prevoj Vratlo i Sinjajevina, sreæom na planini me saèeka sunce koje me pratilo i naredna tri dana bez kapi ki¹e.  U stvari imao sam takvu sreæu da sam ili bje¾ao ki¹i ili sam i¹ao za njom ali bukvalno.
  Ko nije odustao do sad  :mrgreen:  taj æe viðet i malo slika koje odavno  dugujem ali od slikanja jedino mi je veæa dusa da iste postavim na forum.







Knjiga puta sam morao striktno da po¹tujem i tu nastaju prvi manji problemi jer je proljeæe i putevi u op¹te ne postoje veæ se ponegdje u zelenoj travi ne¹to nazire ¹to je pro¹log ljeta mo¾da bio put a mo¾da i nije :think:










Prvih par slika je uspon iz Lipova na Vratlo ostale su Sinjajevina preko Staraèkog polja poslednje ulazak u selo Gomile.
Dalje me knjiga vodi na Njegovuðu pa ®abljak i dalje prema
Maloj Crnoj Gori.


dolje Su¹ièko jezero





Potom par slika Nedajnog





Posle Trse se spustam u ®ineplu i naravno sliko nisam. Od Plu¾ina nastavljam prema Stabni ,Orah, Smrijeèno, Goransko.idem malo d¾adom i u Rudinice se spu¹tam na Pivu i prelazim u Bezuje pa Dubrovsko, Du¾i -sela uz kanjon Nevidio.



Spustam se u ©avnik i odatle u selo Bijelu


Manastir Bijela.
 Potom iz Bijele idem u Milo¹eviæe , Kru¹evice i penjanje na Krnovo. Sa Krnova vuk zavija dobro do¹la Klaudija :lol: .Klaudija ©ifer sjeæa li se ko kad je bila tunj ;)
Gvozd, Æeraniæa gora, Lukavica..






Crkva na Lukavici i
Hotel u izgradnji



naravno Kapetanovo jezero  :D a odatle spust ka kamenim Rovcima



Vjerovali ili ne ovo je dio puta na Spustu prema selu Veljem Dubokom (na slici dolje).Ma muke sam muèio prilikom ovog spu¹tanaja i ne samo tu veæ èitavo vrijeme jer mi  motor nikako nije odgovarao, nikako nisam mogao da ga iskontroli¹em. Sav u znoju sam stao i sjeo jer je borba bila ba¹ ¾estoka i ukapiram ¹to je po srijedi. Pa ja sam bio napumpao gume na preko 2,5 atmosfere jer je trebao brat da ide samnom :doh: . Izdu¹ih gume na pola i moje sreæe i olak¹anja. Popeo sam se opet na vrh uzbrdice da se spustim kao èoek a ne ka kukavica sinja  :D .






Od Veljeg dubokog se spustam u Meðurijeèje i svraæam u Mrtvo Duboko da zajmam malo benzina jer mi prestoji MAGANIK.Uzgred budi reèeno benzin sam dobro bio isplanirao premda mi je rezervar samo 10L i boca od 2L u ruksaku. Sipao sam u Kola¹inu,®abljaku,©avniku,kod kuma u Kru¹evice, kod prijatelja u Mrtvo duboko, u Nik¹iæu. Kroz gornja Rovca se penjem na Maganik za koji nemam dovoljno rijeèi i dovoljnog broja koji bi opisao tu kolièinu golog kamena .



Odatle se spustam prema ®upi Nik¹iækoj ali prvo rudnici glinice



Prelijepi manastir Sv Luke u ®upi.
Odatle idem ka Morakovu pa zabran Kralja Nikole



Uspon na Prekornicu





Deviè Bor i put prema Studenom



 I vikendica mog druga Rokija koga sam tog dana zvao u 6 ujutro da ga obradujem da sam mu ispred vikendice. Mo¾ete zamislit da vas neki zaludnjak zove u 6 ujutro + subota neradni dan da vas obraduje. Ee mislim da bi ste mu se svi nahebali majke :D  :lol: .

    Toliko od mene, dva ipo dana sam se fino vozio i u¾ivao i  isto toliko pisao ovi putopis sa malo slika. ®ivjeli i pra¹tajte

Bori¹a


goranvojska


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

srbac


farbach

Divlje, lepo i cisto. Dosadilo mi ovo sremacko blato, malo bi po kamenu.


aca-pn

Odlicne slike, uzivao sam. Moze li se ovim putem na more :D

JankoR

U nemoj da mi hvali¹ slike  jer me mrzi da slikam i  da se slikam nemre¹ vjerovat koliko :D. Do mora æe mo naæ neki put nije problem

mkt


zVuk

Citat: NikGold poslato 11 Decembar, 2011, 22:47
Izdu¹ih gume na pola i moje sreæe i olak¹anja. Popeo sam se opet na vrh uzbrdice da se spustim kao èoek a ne ka kukavica sinja

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Ko se ljuti, uleti mu kruti

fruskogorac

Alal vera,  dooobar  poso!Bio sam pocetkom septembra na Zabljaku ali na zalost autom.Mislim da cu do godine sigurno doci jer stvarno nema smisla  propustati  ovakve  stvari!