Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

sasa ns 1


PECA BMW

Citat: El Jefe poslato 19 Januar, 2021, 00:42
Ја тек скоро скинуо са прозора оне траке што сам налепио кад је било бомбардовање.

I trebalo je , trake stare - lepak istrosen i nema sad neku funkciju .

zalepi nove !   ne slutim nego onako
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bucko

Citat: El Jefe poslato 19 Januar, 2021, 00:42
Ја тек скоро скинуо са прозора оне траке што сам налепио кад је било бомбардовање.
ahahahahahaha


DebeliZmaj




Petar Bo¾aniæ-"Bo¾a Pub" (1895-1975) roðen je u Lici, u selu Tu¾eviæi,nedaleko od Gospiæa a svoju lièku neustra¹ivost, pre¹av¹i Albaniju, pokazao je na Solunskom frontu.
Kao i mnogi drugi solunski dobrovoljci, agrarnom reformom dobija devet jutara zemlje u srcu Baèke i sa jo¹ 20 saboraca osniva Novo Selo.
Bio je kockar, boem, kavaljer, uvek na strani slabijeg, sem kada nisu za istim karta¹kim stolom.
Èovek velikog srca i ¹iroke ruke, koji je uvek govorio da ne mo¾e¹ dobiti ako ne da¹.
Vodila ga je karta u Srbobran, Vrbas, Novi Sad, Sombor...Kada su igrali najveæi majstori Kosta Gavaski iz Srbobrana, ©andor Tarko iz Feketiæa i Petar Bo¾aniæ znalo se da ¹to padne pod sto, tu i ostaje.
Nijedan se neæe sagnuti da podigne svoje, jer bi zbog toga morao da prekine partiju.
Davao je 500 dinara onome ko bi oti¹ao njegovoj kuæi da nahrani stoku i ¾ivinu samo da ne bi ustao od stola. A za te novce tada se mogao kupiti najbolji konj!
Feketiæani jo¹ uvek preprièavaju kako je bio ¹iroke ruke prema onima koji su ga èuvali od prevare, jedino ¹to je mrzeo vi¹e od politike.
Prièa se da je jednom dok je igrao iza leða imao ogledalo, kojim su kibiceri pratili karte. Kada su ga upozorili na to, nije rekao "razbij staklo", veæ "razbij, evo para".
Tom èoveku dao je èetiri hiljade tada¹njih dinara, a kada je ovaj rekao da je mnogo, dodao mu jo¹ dve.
Nagraðivao je i one koji su ga èuvali od "pubova", koje takoðe nije voleo. Èim su èuli da negde igra, i¹li su da mu oduzmu pare, ali su im posete bile jalove.
- Jedne noæi dok su igrali ajnc popeh se na banderu da popravim kvar. Èim videh ¾andare kako prilaze njegovoj kafani, ono ¹to sam popravio ja ponovo pokvarih da ne bi mogli da ih uhvate - seæao se njegov savremenik.
- Kada sam mu isprièao ¹ta sam uradio, gurnuo mi je kamaru para sa stola i rekao da uzmem koliko mi drago.
- Bilo je to u njegovoj kafani negde oko 1938, partija je trajala od subote do ponedeljka, a u njoj je ®ivko Mudrinski, veleposednik iz Srbobrana, izgubio sve ¹to pesma ka¾e, pa i slugu pride.
Deda ga je pustio da se dva dana znoji zbog gubitka, pa mu onda sve poslao natrag - seæa se unuka samo jedne od legendi o Bo¾i Pubu.

Poèetkom Drugog svetskog rata, Petar i njegova porodica do¾ivljavaju sudbinu ostalih kolonista. Odlaze u logor ©arvar u Maðarskoj, gde provodi èetiri godine. Ni tamo se, meðutim, karte nije manuo.
- Maðarski vojnici su brzo saznali da govori njihov jezik i igra karte, i ubrzo su se toliko "navukli" na partije da niko nije smeo da ih prekida.
Na poèetku je namerno gubio, a kada su zagrizli, iako je bio njihov zatvorenik, znali su da mu daju sve ¹to su imali - ka¾e Slavka. - Kartao je i u pare i u hranu.
Time je pomagao porodici i zemljacima da im ti logora¹ki dani budu bar malo lak¹i. Prièalo se da se iz logora vratio sa "pola lotre (merdevine) forinti" koje je uzeo od jednog maðarskog oficira.
On, meðutim, tu prièu nikada nije potvrdio, ali narodu je bilo lak¹e da u nju veruje, da i u tim stra¹nim vremenima ima svog junaka.
Posle rata, bez struje, vode i puta, gasilo se Novo Selo i Petar ostavlja sve ¹to je stekao na parèetu solunske zemlje i sa porodicom dolazi u Feketiæ. Tamo se ponovo kuæi.
- Prièaju da je tu kuæu jednom prilikom izgubio na kartama. To je bio izuzetak. Ali sutradan je baba Marta sela za taj isti sto, odigrala partiju i povratila kuæu - seæa se dalje unuka.
- Ona mu je bila glavni oslonac, i za veliko èudo, nije mu branila. Kako je u¹ao u pesmu i kako je Bala¹eviæ saznao za prièu o dedi, ne znam, ali prièe o njemu kru¾ile su svuda.
Nije Bo¾a Pub ni u Pragu, ni u Beèu. Vi¹e od èetiri decenije poèiva na seoskom groblju u Feketiæu. Igra se i dalje ajnc, ali ne s takvim ¾arom.
Ali i i danas se svi sla¾u, nema vi¹e takvih kao ¹to je bio Bo¾a zvani Pub.

Veèernje Novosti.Autor teksta Jelena Lemajiæ.
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

Citat: El Jefe poslato 19 Januar, 2021, 22:55
https://m.cdm.me/svijet/region/bih-se-obavezala-da-nece-okupirati-mjesec-i-u-svemiru-koristiti-nuklearno-oruzje/

ovo nama zvuèi sme¹no, li velike i ozbiljne dr¾ave razmi¹ljaju i po 100godina unapred. I sada kada su u prilici re¹avaju i one stvari koje bi im u buduænosti bile smetnja.

DebeliZmaj

mika jebac presretach...
te ovu silovao 6 outa za 7 godina ...
vracala se po jos ...
te vo te ono...

i onda kazu godine coveka...\

... bez starca nema udarca ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ostoja


i onda kazu godine coveka...\

... bez starca nema udarca ..

To Zmajeeeeee...

[thumb_up] [kralj]



Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

Citat: DebeliZmaj poslato 24 Januar, 2021, 11:46
mika jebac presretach...
te ovu silovao 6 outa za 7 godina ...
vracala se po jos ...
te vo te ono...

i onda kazu godine coveka...\

... bez starca nema udarca ...


ZZZZMMMMAAAAAJJJJEEEEEEE!!!! Veliki pozdrav od GospoD®e


:-* :-* :-*
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

El Jefe

Ко жели да зна какво ће време бити нек набави жабу  у тегли са мердевинама или ону кућицу са Сосом и Лалом, што једно има отворен кишобран а друго затворен. Па ко изађе
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

ili prosto pogleda synop podatke nekog forcast modela tipa worketa ;0)
koga zanima stanje sa mernih stanica... synop.meteos.rs ... ;0)
just sayin
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


Ivicat

Jos jedan glas za yr


El Jefe

Нека укину и Супермена, шта има да лети у гаћама около
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

I Snezanu s patuljcima... jabuka, otrovi, princ je ljubi...

https://www.youtube.com/watch?v=Ws4ypXmx5Xs#


DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

ЯЭВОЛУТИОН

i zabrane 80 odsto filmskih klasika.....i veci deo muzike gde se pominje droga jer to ima los uticaj...i da zabrane piskutabe glasove koje pojedini pevaci imaju i muske koje imaju pojedine pevacice, jer remete rodnu ravnopravnost...svi moraju da pevaju u istom tonu.....i nemoj da je neko drugaciji jer smo svi rodjeni isti....i onia oji imaju velii kurac da se skrati na meru a onima sa malim da se produzi, i sise o trosku drzave da se povecavaju na cetvorku...i automobili da se unifikuju kao i motori...sta koji kurac to sve rzalicito...dakle svi teslu da kupimo model 3.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


DebeliZmaj

nismo svi isti ...
imamo ista prava ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell