Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

УУУУУ шта ти казо
Е види ово
Друштво за заштиту од животиња

milomir22

Da ne bude zabune, jawin dizajn mi se jako svidja i izuzetno mi je drago sto je otpocela proizvodnju smekerskih motorica.

Problem je cena koja, obzirom na konstrukciju motocikla, po mom misljenju, ne bi smela da predje 4 000 evra.


Jer u rangu od 6000 evra moze da se kupi ozbiljniji, nov putni motor.

Jawa pokusava da bude Mini cooper i fiat 500 u moto svetu, a da bi to bila, iza nje bi moralo da stoji mnogo jace ime od Mahindra-e.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

DebeliZmaj

i niovijiu HD imaju perca ;) ... jednostavnomarketing je rekao perca
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Није мотоцикл кокошка па да има перца
Друштво за заштиту од животиња

DebeliZmaj

:) ... postarska mudrost ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Мој Харли није имао перца дете
Друштво за заштиту од животиња

Kostić

Citat: sasa ns 1 poslato 10 Novembar, 2020, 17:20
Citat: El Jefe poslato 10 Novembar, 2020, 10:37
Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 02:37
Sve to na stranu ali dao toliki novac za jawu 2020 ne bih ni u ludilu. Iritantno mi je takvo kvarenje istorije(a ja prvi obozavam oldtajmere).
Jednostavno nije isto vreme, nisu isti ljudi, moto kultura, situacija... a ako volis... pa nadji brate nekog krsa, raskupusaj ga do zadnjeg srafa... sredi sve, restauriraj tj. i imaces pravi, unukatni primerak zlata vredan koji ce ti biti jos sladji kad ga uzjases. I jos ces nesto sto je napravljeno tad i nikad vise(bez vremenske masine neizvodljiv, jelte) spasiti otpada. A ako kupujes nesto novo sto je godiste 2020 a napravljeno od nule kupujes ono sto je iz tog vremena. Old school dizajn a napravljen "danas"... ma bezi bre...
А ваш Кивеј колега што је нов а копија неке Хонде из 1971?
seæam se da su tako zajebavali austrijsku sirotinju krajem osamdesetih da vozi japanski auto.

мој покојни зет сиги шваба радио је у фабрици бмв био је неки у белом мантилу хај ранг шваб водо ме по фабрици и показиво ми како они праве ауто и у почетку је возио само кармане бмв вв и шта још карман швапско а онда је купио тојоту и умрели заједно на крају је реко јебо бмв бмв је курац ауто

Kostić

#29067
цена новог моторцикла није проблем он кошта колко треба проблем је кад моторцикл кошта рецимо триипоиљаде па га после десет година продају за три иљаде јер кажу таква је потражња иако тај моторцикл унапређен и даље кошта триипоиљаде ај нек буде трииосамсто на четри јер сви хоће бицикл за да не морају да полажу а и знаш овај разлог и тако то а ново је једноставно ново и ту нема пијачарења па ти немој ако нећеш а индијаца има више од кинеза па та макиндра и ројал енфилд кажу да их боле курац за три шљиве на планети земљи

bogdan

ma  bas dobri motori , problem je cena jer pamtimo da su jave sirotinjski motori a ovi ih prodaju po evropskim cenama , duplo skuplje nego u indiji , da su jeftinije imali bi kupce medju nama nostalgicarima ( mada sam ja CZ :D )





El Jefe

Ово је Кинез брендиран као Јава, продаје се под многим именима у Европи.
Друштво за заштиту од животиња

bogdan

Citat: El Jefe poslato 11 Novembar, 2020, 11:12
Ово је Кинез брендиран као Јава, продаје се под многим именима у Европи.
kako god , da se nude za 2500 , u indiji su 2000 , pazario bih jednog makar da jednom kupim nov motor

despic

Moram da se ukljucim u raspravu. Meni neko da da dzabe ne bi to vozio. Mozda bi dao caletu do pijace... Nit je lep, nit je udoban, nit je brz...za sta sluzi taj motor? :)
klasican divljak

DebeliZmaj

Citat: despic poslato 11 Novembar, 2020, 12:56
Moram da se ukljucim u raspravu. Meni neko da da dzabe ne bi to vozio. Mozda bi dao caletu do pijace... Nit je lep, nit je udoban, nit je brz...za sta sluzi taj motor? :)

da se kurcis da mozes da bacis 3500e na motor koji nicem ne sluzi ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

despic

Pa...ima mnogo lepsih stvari na koje mogu da se bace pare a da nicemu ne sluze
klasican divljak

DebeliZmaj

lazic je nudio pare uff-u za forum ... recimo
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

ја кад сам живео у будимпешти неке 87ме езт 250 у радњи коштао 700 марака а у београду око три хиљаде и ја га гледам у џепу лова за два комада ал тад слоба измислио увозну дозволу а ја нисам имо и не купих после купио код нас два један класик сиви лукс  и онај нов грбави што сам узо од брата ал тај био ружан он дизо с дебелом женом иза себе на задњи па попадали испред макијеве гараже и он попиздео и прода ми никад ружнији мотор нисам имо

DebeliZmaj

nesto ne pase u ovom
Citat: Kostiæ poslato 11 Novembar, 2020, 16:17
ја кад сам живео у будимпешти неке 87ме езт 250 у радњи коштао 700 марака а у београду око три хиљаде и ја га гледам у џепу лова за два комада ал тад слоба измислио увозну дозволу а ја нисам имо и не купих после купио код нас два један класик сиви лукс  и онај нов грбави што сам узо од брата ал тај био ружан он дизо с дебелом женом иза себе на задњи па попадали испред макијеве гараже и он попиздео и прода ми никад ружнији мотор нисам имо

nesto ti kalendar nije u vinklu ...
elem, drug Zloboleon je dosao na vlast 1990 na izborima sa neverovatnih 63% glasova...
cak i pre toga je tek 1989 izabran na poziciju predsednik predstavnistva soc. rep. serbije ...
tako da nije mogao da uvede on 87me uvozne dozvole :) 87 je bio clan predsednistva
ako me secanje dobro sluzi ... drug Revolucija je bio clan kom. partije pa mozda on bolje
pamti ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sasa ns 1

Citat: DebeliZmaj poslato 11 Novembar, 2020, 16:38
nesto ne pase u ovom
Citat: Kostiæ poslato 11 Novembar, 2020, 16:17
ја кад сам живео у будимпешти неке 87ме езт 250 у радњи коштао 700 марака а у београду око три хиљаде и ја га гледам у џепу лова за два комада ал тад слоба измислио увозну дозволу а ја нисам имо и не купих после купио код нас два један класик сиви лукс  и онај нов грбави што сам узо од брата ал тај био ружан он дизо с дебелом женом иза себе на задњи па попадали испред макијеве гараже и он попиздео и прода ми никад ружнији мотор нисам имо

nesto ti kalendar nije u vinklu ...
elem, drug Zloboleon je dosao na vlast 1990 na izborima sa neverovatnih 63% glasova...
cak i pre toga je tek 1989 izabran na poziciju predsednik predstavnistva soc. rep. serbije ...
tako da nije mogao da uvede on 87me uvozne dozvole :) 87 je bio clan predsednistva
ako me secanje dobro sluzi ... drug Revolucija je bio clan kom. partije pa mozda on bolje
pamti ...


ovo nije politièki korektno da se prozivaju èlanovi velièanstvenog Saveza Komunista Jugoslavije

DebeliZmaj

Citat: sasa ns 1 poslato 11 Novembar, 2020, 18:24
ovo nije politièki korektno da se prozivaju èlanovi velièanstvenog Saveza Komunista Jugoslavije

nisam pomenuo el jefe...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

sasa ns 1

on je bio titov pionir ,ali oma¹io ga je SKOJ i SKJ-u ali da ga dogurao visoko ko komunista ne bi ni bio na forumu nego bi pijucko limunadu na kanarima i tro¹io na¹e  pare