Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 15 gostiju pregledaju ovu temu.

Kostić

ееее да ми је патка ко у кунта кинтеа лако бих ја она специјалка је леп мотор ја бих га купио само на основу изгледа и боло би ме млићко што једва такне 120 иксеф је ружан и овај цф мото је ружан мени и све је то лепо миломире али оно што се некоме не свиђа свидеће се неком другом не мере сви шта све мотор има и који је бржи итд и не говоре сви  ово је за до кафића ја совим кавасакијем идем на пијац и у продавницу нем појма кој ће ми курац сто коња за основне животне потребе али ето због два ока та и коцкастог дупета а и што је безобразан и стално ме збаци и неће да слуша зато је ту :)

Ivicat

226kg i 61ks. Ovo ni sleper ne moze da prestigne. A jos uz kofere i suvozacicu?!? A sto se tice izgleda i to je disutabilno. Ako pogledas iz profila, kao bodibilder koji je zapostavio noge. Losa kombinacija prednjeg kraja nekog velikog putnog motora i zadnjeg kraja nejkeda.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Ivicat poslato 09 Novembar, 2020, 08:08
226kg i 61ks. Ovo ni sleper ne moze da prestigne. A jos uz kofere i suvozacicu?!? A sto se tice izgleda i to je disutabilno. Ako pogledas iz profila, kao bodibilder koji je zapostavio noge. Losa kombinacija prednjeg kraja nekog velikog putnog motora i zadnjeg kraja nejkeda.

u 95% vremena koriscenja motorcikla 60 konja je vise nego dovoljno.....ljudi i dan danas voze afriku twin....e sad pitanje je da li je u pitanju prevozno sredstvo ili statusni simbol ili izvor zadovoljstva....otprilie kao sa zenom.....domacica, gospodjica ili kurva.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

И шта ће ти кофери и сувозачица? Добро ајде кофери да ставиш реглер од Јошке и резервни точак, а сувозачица као да водиш дрво у шуму.
Друштво за заштиту од животиња



mali_zmaj

Citat: Ivicat poslato 09 Novembar, 2020, 08:08
226kg i 61ks. Ovo ni sleper ne moze da prestigne. A jos uz kofere i suvozacicu?!? A sto se tice izgleda i to je disutabilno. Ako pogledas iz profila, kao bodibilder koji je zapostavio noge. Losa kombinacija prednjeg kraja nekog velikog putnog motora i zadnjeg kraja nejkeda.

Ti vozi¹ sportski motor,realno sve ispod 140ks ti je slabo..  I meni je, a vozim puno slabiji motor od 98 konja.. Ali kako budu godine i¹le,refleksi opadali,tako æe mi svejedno biti dal ima 60 ili 160 konja,pazit æu vjerovatno puno vi¹e.i smanjiti brzinu,za tebe ne znam.. To je neki moj kont,ili æu kruzera nekakvoga  uzeti,jer neæu moæi nogu prebaciti preko motora.. i noga u dupe.. penzija..!! A bit æe novo.. A za poèetnike tih 60KS je sasvim dovoljno..,sjeæam se kad sam sa kineza od 250ccm sjeo na KLE-a 500,ajoooj koja snaga sunce ti ¾arko!!  Naæi æe oni tr¾i¹te..,kupce,tj profil istih. Dal poèetnici,da povratnici,dal penzosi,kojima je to zadnji motor pa daj da bude novo!!!! 
jin-jang

milomir22

Citat: Ivicat poslato 09 Novembar, 2020, 08:08
226kg i 61ks. Ovo ni sleper ne moze da prestigne. A jos uz kofere i suvozacicu?!? A sto se tice izgleda i to je disutabilno. Ako pogledas iz profila, kao bodibilder koji je zapostavio noge. Losa kombinacija prednjeg kraja nekog velikog putnog motora i zadnjeg kraja nejkeda.


U svakom slucaju je brze od jawe od 300 kubika i 27 konja. Nema nov, idealan motor za 5.5k evra, neki kompromis se mora napraviti. Ni versys vam nije mnogo jaci, to je to, manje vise.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

I to sto kazete. Najsladje sam se vozio sa 60konja

Glava Dole

Sve to na stranu ali dao toliki novac za jawu 2020 ne bih ni u ludilu. Iritantno mi je takvo kvarenje istorije(a ja prvi obozavam oldtajmere).
Jednostavno nije isto vreme, nisu isti ljudi, moto kultura, situacija... a ako volis... pa nadji brate nekog krsa, raskupusaj ga do zadnjeg srafa... sredi sve, restauriraj tj. i imaces pravi, unukatni primerak zlata vredan koji ce ti biti jos sladji kad ga uzjases. I jos ces nesto sto je napravljeno tad i nikad vise(bez vremenske masine neizvodljiv, jelte) spasiti otpada. A ako kupujes nesto novo sto je godiste 2020 a napravljeno od nule kupujes ono sto je iz tog vremena. Old school dizajn a napravljen "danas"... ma bezi bre...

Kostić

тај леш ће да те изађе на крају више него тај нов историја а и даље је леш ја сам се најаче навозо на етезеу 250 лух 1989 хтео сам да купим опет ал дупло скупљи од кавасакија 1989 и ако га неко избаци ко ову јаву купио би нов па нек је и пет иљада овако ми се не мили да продам кавасаки и додам још иљаду евра за леш из исте године

El Jefe

Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 02:37
Sve to na stranu ali dao toliki novac za jawu 2020 ne bih ni u ludilu. Iritantno mi je takvo kvarenje istorije(a ja prvi obozavam oldtajmere).
Jednostavno nije isto vreme, nisu isti ljudi, moto kultura, situacija... a ako volis... pa nadji brate nekog krsa, raskupusaj ga do zadnjeg srafa... sredi sve, restauriraj tj. i imaces pravi, unukatni primerak zlata vredan koji ce ti biti jos sladji kad ga uzjases. I jos ces nesto sto je napravljeno tad i nikad vise(bez vremenske masine neizvodljiv, jelte) spasiti otpada. A ako kupujes nesto novo sto je godiste 2020 a napravljeno od nule kupujes ono sto je iz tog vremena. Old school dizajn a napravljen "danas"... ma bezi bre...
А ваш Кивеј колега што је нов а копија неке Хонде из 1971?
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

sasa ns 1

Citat: El Jefe poslato 10 Novembar, 2020, 10:37
Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 02:37
Sve to na stranu ali dao toliki novac za jawu 2020 ne bih ni u ludilu. Iritantno mi je takvo kvarenje istorije(a ja prvi obozavam oldtajmere).
Jednostavno nije isto vreme, nisu isti ljudi, moto kultura, situacija... a ako volis... pa nadji brate nekog krsa, raskupusaj ga do zadnjeg srafa... sredi sve, restauriraj tj. i imaces pravi, unukatni primerak zlata vredan koji ce ti biti jos sladji kad ga uzjases. I jos ces nesto sto je napravljeno tad i nikad vise(bez vremenske masine neizvodljiv, jelte) spasiti otpada. A ako kupujes nesto novo sto je godiste 2020 a napravljeno od nule kupujes ono sto je iz tog vremena. Old school dizajn a napravljen "danas"... ma bezi bre...
А ваш Кивеј колега што је нов а копија неке Хонде из 1971?
seæam se da su tako zajebavali austrijsku sirotinju krajem osamdesetih da vozi japanski auto.


Glava Dole

Citat: Kostiæ poslato 10 Novembar, 2020, 02:56
тај леш ће да те изађе на крају више него тај нов историја а и даље је леш ја сам се најаче навозо на етезеу 250 лух 1989 хтео сам да купим опет ал дупло скупљи од кавасакија 1989 и ако га неко избаци ко ову јаву купио би нов па нек је и пет иљада овако ми се не мили да продам кавасаки и додам још иљаду евра за леш из исте године

Pa nek izadje, unikat i treba da izadje. Kod oldtajmera nije svrha u parama. Kod novog vec jeste bitan odnos ulozeno/dobijeno.

Citat: El Jefe poslato 10 Novembar, 2020, 10:37
Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 02:37
Sve to na stranu ali dao toliki novac za jawu 2020 ne bih ni u ludilu. Iritantno mi je takvo kvarenje istorije(a ja prvi obozavam oldtajmere).
Jednostavno nije isto vreme, nisu isti ljudi, moto kultura, situacija... a ako volis... pa nadji brate nekog krsa, raskupusaj ga do zadnjeg srafa... sredi sve, restauriraj tj. i imaces pravi, unukatni primerak zlata vredan koji ce ti biti jos sladji kad ga uzjases. I jos ces nesto sto je napravljeno tad i nikad vise(bez vremenske masine neizvodljiv, jelte) spasiti otpada. A ako kupujes nesto novo sto je godiste 2020 a napravljeno od nule kupujes ono sto je iz tog vremena. Old school dizajn a napravljen "danas"... ma bezi bre...
А ваш Кивеј колега што је нов а копија неке Хонде из 1971?

Pa? Masina od te honde, dizajn od yamahe ybr... tako slicno a tako razlicito i zna se da je kopija... nije prodat ni kao "honda" ni kao "yamaha" a i ne kosta milion... nisam ga tad uzeo jer sam zaludjenik za hondu iz '71e nego zato sto je pouzdan, mali potrosac i jeftin za odrzavanje... da jesam sredio bih auteticnu...

Ovde na konto stare slave pod punim imenom hoce kao da vrate u prozvodnju... i na konto iste opet dobijes na neki nacin kopiju koja kosta ihahaaj... 'vataju na sentimentalnost tu grupu ljudi da zarade koji dinar... sto se mene tice dobro ste rekli, bez obzira na ime to moze da bude samo kopija... pa ko voli nek izvoli... sta se ja uopste i petljam...

Gašpar

1. Jawa nemam apsolutno nikakvu staru slavu, samo tradiciju postojanja
2. Ovaj motor o kome prièamo uop¹te nije kopija nièega.
3. Dizajn koji ima ovaj motor je vanvremenski, ¹to se na primer mo¾e reæi za mali broj japanaca.

Glava Dole

2020. je, dakle jeste kopija same sebe.

Sem toga, jel se ovako pravi original? "Izgledom podsjeæa na zrakom hlaðene motore no zapravo se radi o optièkoj varci buduæi se hladi tekuæinom" ?!

Sto se mene tice po tom pitanju ende, original moze da bude samo... pa original... bilo ocuvan ili restauiran.

ЯЭВОЛУТИОН

cak i originalna jawa je bila kopija////sve do osamdesetih godina dizajn se svodio na motorcikle koji su pravili englezi .....harley i bmw su bili prica za sebe......
ta jawa ao i stara je radjena po uzoru na triumpha...tada najuspesniji dizajn...

https://www.mecum.com/lots/CM0616-243942/1970-triumph-bonneville-t120r/
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 18:31
2020. je, dakle jeste kopija same sebe.

Ne razumem.

Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 18:31
Sem toga, jel se ovako pravi original? "Izgledom podsjeæa na zrakom hlaðene motore no zapravo se radi o optièkoj varci buduæi se hladi tekuæinom" ?!

I moja Kawa ima "perca" kao da je vazdu¹ara, a vodenjara je. Ne razumem komentar.



I mora¹ ne¹to da nauèi¹. Postoji kopija i postoji replika. Replika je kada Kawasaki napravi ZRX 1100 koji je replika KZ1000R koju je vozio Eddie Lawson. Kopija je kada Keeway napravi Speed, koji je skoro pa identièan kao Yamahin model YBR.




Citat: Glava Dole poslato 10 Novembar, 2020, 18:31
Sto se mene tice po tom pitanju ende, original moze da bude samo... pa original... bilo ocuvan ili restauiran.

Ova Jawa je original, model 350 OHC Special i nije kopija nièega. Dakle original je original.