Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Ta prica porez na kokosinjce je stara jedno 10 god . Pa isli da popisuju imanja , pa na popisu stanovnistva popisivali objekte po dvoristu ....

sta se lozite nema od toga nista , a i da ima moz samo da se nerviras
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

Svojevremenio su bili porezi i po broju prozora po kucama pa su ljudi zazidavali prozore ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

PECA BMW

Pa kao i za zatamljena stakla sto traze atest , uka - buka i na kraju nista .

posle poplave u Obrenovcu podigli osiguranje vozila za 45% niko nista nije reagovao a pogodilo 90% ljudi .

tako ce biti i za ovo ako uopste uvode
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

DebeliZmaj

vlasnistvo kosta...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Ivicat

Citat: PECA BMW poslato 29 Oktobar, 2020, 00:18
Ta prica porez na kokosinjce je stara jedno 10 god . Pa isli da popisuju imanja , pa na popisu stanovnistva popisivali objekte po dvoristu ....

sta se lozite nema od toga nista , a i da ima moz samo da se nerviras


Радна верзија Нацрта закона о изменама и допунама Закона о порезима на имовину:

CitatЧлан 6а
За сврху утврђивања основице пореза на имовину, непокретности се разврставају у следеће групе одговарајућих непокретности:
1. грађевинско земљиште;
2. пољопривредно земљиште;
3. шумско земљиште;
4. друго земљиште;
5. стан;
6. кућа за становање;
7. пословне зграде и други (надземни и подземни) грађевински објекти који служе за обављање делатности;
8. гараже и гаражна места ГАРАЖЕ И ПОМОЋНИ ОБЈЕКТИ.

CitatПОМОЋНИ ОБЈЕКТИ СУ:
1) САМОСТАЛНИ ОБЈЕКТИ КОЈИ НЕ СЛУЖЕ ЗА СТАНОВАЊЕ ИЛИ ОБАВЉАЊЕ ДЕЛАТНОСТИ И НЕ РАЗВРСТАВАЈУ СЕ У ОБЈЕКТЕ ИЗ ЧЛАНА 6А СТАВ 1. ТАЧ. 5) ДО 7) ОВОГ ЗАКОНА, И ТО:
(1) ПОМОЋНИ ОБЈЕКТИ КОЈИ НИСУ ЗГРАДЕ (БУНАРИ, БАЗЕНИ, РЕЗЕРВОАРИ, ЦИСТЕРНЕ И СЛ.);
(2) ПОМОЋНЕ ЗГРАДЕ (ПРИЗЕМНЕ ЗГРАДЕ И ЗГРАДЕ ЧИЈА ЈЕ ПОДНА ПОВРШИНА ИСПОД ПОВРШИНЕ ЗЕМЉЕ) КОЈЕ СУ У ФУНКЦИЈИ СТАМБЕНОГ, ОДНОСНО ПОСЛОВНОГ ОБЈЕКТА, КОЈИ ЈЕ ИЗГРАЂЕН НА ИСТОМ ЗЕМЉИШТУ (КОТЛАРНИЦЕ, ПОДРУМИ, ШУПЕ ЗА СМЕШТАЈ ОГРЕВА И СЛ.);
2) ЕКОНОМСКИ ОБЈЕКТИ, У СКЛАДУ СА ЗАКОНОМ КОЈИМ СЕ УРЕЂУЈУ ПЛАНИРАЊЕ И ИЗГРАДЊА;
3) НАДСТРЕШНИЦЕ ОСНОВЕ ПРЕКО 10M² КОЈЕ СУ САМОСТАЛНИ ОБЈЕКТИ.


PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

ЯЭВОЛУТИОН

zaboravili su da unesu vazduh koji disemo u zavisnosti od kapaciteta pluca....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

imas imovinu koju koristis, sta je probolem da platis neku
formu poreza na to
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

El Jefe

Вама ће колега да поломе и другу ногу
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Novembar, 2020, 00:45
imas imovinu koju koristis, sta je probolem da platis neku
formu poreza na to
koristis i vazduh, sto je problem da das neke pare da drzava ucini taj vazduh jos zdravijim....mada smatram da pojedinci trose taj vazduh za dzabe.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Citat: DebeliZmaj poslato 03 Novembar, 2020, 00:45
imas imovinu koju koristis, sta je probolem da platis neku
formu poreza na to

Æale ima gomilu objekata u selu koji slu¾e da se ostavljaju nepotrebne stvari, kao ¹to su burad za rakiju, pokvarene motorke,... Sad kad je èuo da æe za svaki krov da plati solidan porez, veæ je zakazao buldo¾er da sravni vi¹e od pola okuænice. Meni je iskreno, malo i drago da konaèno sredim dvori¹te, ali da ne znaju ¹ta æe vi¹e da oporezuju, stvarno ne znaju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

sasa ns 1

pa i predsednik je peder i premijerka je pederica,
a u hrvatskoj nema poreza na kuæu a u makedoniji na poljoprivredno zemlji¹te.
Da bi sve to oporezovali moraju da ozakone,zmaèi geometar,arhitekta za te ¹upe i tako to ima da ko¹ta ko ðavo po¹to ima mnogo objekata.aKO ne promene tarifu mo¾e da se kupi solidan motor.
Pederi su jo¹ pre par godina u novom sadu su sve pomoæne objekte koji su zidani pre 1965 ili tako ne¹to proglasili za nelegalne i tra¾ili legalizaciu a onda nije bila potrebna dozvola da se grade.Ko zna kolko se upecalo pa tra¾e legalizaciju neèega ¹to je veæ legalno a ovi u katastru kr¹e zakon.Mojoj poznanici in¾injerki u zavodu za izgradnju grada su poslali da jegalizuje 12 pomoænih objetak u Kaæu u dvori¹tu.Svi  objekti su zidani pre 150 godina i samim tim su legalni .Ali moraju da ubudu ucrtani .Ako nisu d¾abe ¹to su legalni kad to nigde ne pi¹e.Znaèi svi u katastsr i proveriti ¹ta ima na parceli i kad je upisano.
Za to geometar i arhitekta ima da se useru od miliona evra zarade.
Predla¾em i drugu opciju a to je gradjanska i seoska neposlu¹nost  jer od tih para æe se graditi autoput za Draè  nacionalni stadion za one koji neznaju da ¹utnu loptu i takve i sliène nebuloze ,tojest spomenici biv¹em vladaru.

sasa ns 1

https://www.blic.rs/vesti/svet/predsednicki-izbori-u-sad-2020/91vfsdz
©to veæa napetost u Americi to bolje za nas Srbe ,nemislim na trenutnu odlazeæu vlast u Srbiji.Pobediæe sigurno Bajden a ovaj govnar je opet proma¹io i potro¹io moje i tvoje pare.
nA PRO©LIM IZBORIMA  nas je uèlanio u BIL KLINTON FONDACIJU ,potro¹io milion evra mojih i tvojih para  i pobedio tramp a nas je poniz peder,ne peder pederèina .Ima negde uz ovoj temi sam ostavio sliku kako se vole Klinton I VUèiæi

mrle

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Novembar, 2020, 21:54
zaboravili su da unesu vazduh koji disemo u zavisnosti od kapaciteta pluca....
veæ jesu. Disanje sa maskom 50 dinara, bez maske 5.000 dinara.
Razmisli? :)

milomir22

https://www.blic.rs/vesti/hronika/otisao-na-3-dana-u-zatvor-vracaju-ga-u-kovcegu-odsluzio-prekrsajnu-kaznu-pa-umro-sin/4svlbcw


Strazarski djilkosi ubili coveka koji nije imao papire za drva i zbog toga popio kaznu od 15 000 din. Otplatio 12 000, a za 3 000 morao da odsluzi 3 jebena dana u zatvoru i za ta tri dana su uspeli da ga namlate. Svaka cast drzavi i zatvoru u Nisu sto su uspeli da se rese "okorelog zlocinca" na ovakav nacin.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

PECA BMW

Citat: milomir22 poslato 03 Novembar, 2020, 12:08
Citat: DebeliZmaj poslato 03 Novembar, 2020, 00:45
imas imovinu koju koristis, sta je probolem da platis neku
formu poreza na to

Æale ima gomilu objekata u selu koji slu¾e da se ostavljaju nepotrebne stvari, kao ¹to su burad za rakiju, pokvarene motorke,... Sad kad je èuo da æe za svaki krov da plati solidan porez, veæ je zakazao buldo¾er da sravni vi¹e od pola okuænice. Meni je iskreno, malo i drago da konaèno sredim dvori¹te, ali da ne znaju ¹ta æe vi¹e da oporezuju, stvarno ne znaju.

Sredis dvoriste a oni odluce da uvedu porez na uredjenu povrsinu po kvadratu , sta onda ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

ко прави неред у затвору обично га намлате ај добро ови су изледа мало претерали као и сви у последње време него какав је оно неред у бечу дигла се нека озбиљна галама стигла америка у европу

sasa ns 1

#28979
ja,ja naturlih
austrija je bila glavni sponzor u evropi bosanske nezavisnosti.Tu raèunam svu moguæu pomoæ .Ali eto 1993 po hri¹æanskom kalendaru  na proslavi hid¾re -musimanske nove godine koja je posveæena povratku na ognji¹ta ,reis ulema bosanski je lepo rekao da se to oDnosi na sve domove muslimana sve do Beèa.JA LIÈNO ÈUO.To nimalo nije spreèilo Austrijance da i dalje poma¾u bosance u borbi protiv srba.
Kad eto dodjo¹e i oni do svojih domova.Dodu¹e neuspe¹no ali polako napreduju. [panic]