Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: sasa ns 1 poslato 03 April, 2020, 20:36
http://www.politika.rs/scc/clanak/451460/Propada-roba-na-zalihama-sveza-ne-moze-do-kupaca
jel zna nekog ko je iz novog sada i ima ono klasièno sa pijaène tezge.Ne¹to nemam ¾elju da trgovce iz radnji.

Ima grupa na fejsbuku - koliko sam shvatio mo¾e¹ naruèiti, pa rade dostavu:

https://www.facebook.com/groups/202440384393678/

Ja sam naruèio jednu koko¹ku i jedno jaje.

Uskoro æu saznati odgovor i podeliti ga.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Kad poruèi¹ bude jaje, a dok ti isporuèe ispadne koko¹ka :D :D :D :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Slaninar poslato 03 April, 2020, 20:16
Citat: mareskin poslato 03 April, 2020, 20:06

A pokrajine su bile u Sloveniji, Hvratskoj i Bosni? :D

Pametnom je bilo dovoljno veæ tada da shvati kuda Sloba ide i ¹ta smera.

A pametni su se veæ spremali i naoru¾avali uz svesrdnu pomoæ Nemaèke i drugih zemalja.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

bucko

Sloba isao po Zagrebu nocu i vodio na streljanje srpske porodice pa tako i porodica Zec omaskom zavrsi
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu
Davno vecih budalastina i zamena teza ne videh
Milosevic i Tdjman su u medjuvremenu otvarali zajednicke banke i peljesili svoj narod kome su bacili kosku da se satru


http://www.youtube.com/watch?v=PhCiAzlHBL8#

Slaninar

Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu

To je dosta ru¾no ¹to si napisao. Ali ni ne oèekujem da velika veæina shvati ¹ta poku¹avam reæi. Samo ti u¾ivaj.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko

#28245
Ako mislis da sam negde pogresio ja se izvinjavam jer napisano,bez dodatnih objasnjenja mozemo razlicito razumeti

milomir22

Skoro sam negde procitao kako su ex yu narodi najslozniji i pokazuju svoje najbolje svetlo u raznim nedacama, recimo poplave 2014, sad ova korona, pre toga sankcije. Nekako, kao da smo magnet za nesrecu, samo podneblje je na vetrometini i lokacija nam je zeznuta, ukrstaju se uticaji mnogih sila, jos od Rimljana, preko Osmanlija i redom. Mi kao nacije nismo nikom bitni, ali lokalitet nam nije los.

Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27

Milosevic i Tdjman su u medjuvremenu otvarali zajednicke banke i peljesili svoj narod kome su bacili kosku da se satru


Dogovoren rat, sverc-komerc i bogacenje mladjanog marka. E sad, mene zanima sa stanovista ljudske psihologije kako covek sebe ubedi da mu je govno lepse od pekmeza. Ok yuga i komunizam su imali mnogo mana, ali smo mogli da izadjemo iz toga kao 1 zemlja, ozbiljna sila i da unapredimo zajedno ono sto nije valjalo u doba Tita. Slovenci vikali da Srbi sve kradu, Hrvatima smo ceo zivot neki qrac krivi, sta god da im se desi, Srbi im krivi, a tu politiku u poslednje vreme (vreme mila velikog kokainskog) i Crna Gora sprovodi. Ok, politicari huskaju pse kako bi ostvarili svoje finansijske interese, i to mi je jasno.

Ali narod mora da ima svoj kriticki stav, da ne bude slep kod ociju i da skace u bunar jer mu je neko rekao da treba tamo da djipi.
Ispali smo magarci odreda svi, sad nam je mnogo bolje, ponaosob, Hrvate i Slovence ne kradu vise Srbi, ne znaju sta ce od para, Crna Gora prosperirala u picku materinu, itd.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr


mareskin

Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 09:33
Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu

To je dosta ru¾no ¹to si napisao. Ali ni ne oèekujem da velika veæina shvati ¹ta poku¹avam reæi. Samo ti u¾ivaj.  :)

Probaj da objasni¹. Iz tvog pisanja ispada da je sve krivica Slobodana Milo¹eviæa i Srbije. Niko od moje familije i prijatelja i odavde i koji su proterani iz drugih republika nije ni ¾eleo da ratuje i da bude proteran. Niti su planirali Veliku Srbiju, niti su planirali od drugog svetskog rata (kada su im preci ubijani u Hrvatskoj) da i oni budu ubijani.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 04 April, 2020, 12:27
Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 09:33
Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu

To je dosta ru¾no ¹to si napisao. Ali ni ne oèekujem da velika veæina shvati ¹ta poku¹avam reæi. Samo ti u¾ivaj.  :)

Probaj da objasni¹. Iz tvog pisanja ispada da je sve krivica Slobodana Milo¹eviæa i Srbije. Niko od moje familije i prijatelja i odavde i koji su proterani iz drugih republika nije ni ¾eleo da ratuje i da bude proteran. Niti su planirali Veliku Srbiju, niti su planirali od drugog svetskog rata (kada su im preci ubijani u Hrvatskoj) da i oni budu ubijani.



Po mom mi¹ljenju, na osnovu mog iskustva i dostupnih mi informacija - najveæa krivica le¾i na Milo¹eviæu i Srbiji. Daleko od toga da su drugi cveæke i da mnogi nisu jedva doèekali.

Kad se kurèi¹ pijan u kafani, sigurno da ne ¾eli¹ da bude¹ prebijen, ali to se èesto desi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sasa ns 1

ustav sfrj koji je bio vaðeæi je ovako definisao .Suverenitet imaju narodi i pravo da se otcepe putem referenduma.Ali od tog ustava iz 1974 je volju naroda sprovodila republika a ne savezna dr¾ava tako da je ako se u republici dogovore onda mo¾e otcepljenje jer je republika reprezent volje naroda.Ali to va¾i samo ako se ostale republike dogovore da ta republika mo¾e da ode a ne i bez toga.
©to se tièe ovog zadnjeg ili prvog svejedno boleo je kurac nemaèku i ameriku ¹ta pi¹e u na¹em ustavu oni bi po svaku cenu rasturili dr¾avu .Eto ta cena je bila rat.
Mnogi znaju da je amerika dugo podr¾avala saveznu dr¾avu spram nemaca i to tumaèe kao podr¹ku Jugoslaviji.To nije taèno oni nas uop¹te nisu podr¾avali nego su udarali kontru nemcima koji su ulazili sa kapitalom na Rusko tr¾i¹te u mnogo veæem procentu od onog ¹to su se dogovorili sa nemcima.Nemci nisu jebali amere oko podele ruskog plena pa su im ameri zatezali oko jugoslavije a inaèe su oboje imali isti cilj a to je ogranièiti srpski interes na ¹to manju teritoriju.

mareskin

Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 13:22
Citat: mareskin poslato 04 April, 2020, 12:27
Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 09:33
Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu

To je dosta ru¾no ¹to si napisao. Ali ni ne oèekujem da velika veæina shvati ¹ta poku¹avam reæi. Samo ti u¾ivaj.  :)

Probaj da objasni¹. Iz tvog pisanja ispada da je sve krivica Slobodana Milo¹eviæa i Srbije. Niko od moje familije i prijatelja i odavde i koji su proterani iz drugih republika nije ni ¾eleo da ratuje i da bude proteran. Niti su planirali Veliku Srbiju, niti su planirali od drugog svetskog rata (kada su im preci ubijani u Hrvatskoj) da i oni budu ubijani.



Po mom mi¹ljenju, na osnovu mog iskustva i dostupnih mi informacija - najveæa krivica le¾i na Milo¹eviæu i Srbiji. Daleko od toga da su drugi cveæke i da mnogi nisu jedva doèekali.

Kad se kurèi¹ pijan u kafani, sigurno da ne ¾eli¹ da bude¹ prebijen, ali to se èesto desi.

Na osnovu mog iskustva i dostupnih informacija nije bilo tako.
Kao seljak èovek u to vreme nikada nisam èuo ni V od Velika Srbija, nikada nisam èuo nigde nikad da se bilo ko organizuje da isteruje Hrvate iz Hrvatske ili Slovence iz Slovenije. Nikada nisam èuo da je iko prisvajao bilo èije teritorije, ¾eleo da oduzme bilo èiji ¾ivot ili da je bilo kada postojao bilo kakav slièan plan. Meðu obiènim svetom, meðu mojom familijom iz Srbije ili cele Jugoslavije. Nikada se ni¹ta slièno nije nigde pominjalo, a i kada su se desili sukobi nisam èuo takvu prièu. Skoro svako je izgubio nekoga i ostao bez neèega. Nisu Srbi iz tih republika oti¹li u Pakistan, nego su pobegli u Srbiju. Svi su se na¹li u problemu. I oni i mi ovde. I onda tek kada su ti ljudi do¹li i kada si èuo njihove prièe shvati¹ da je postojao plan koji je i izveden, a to je proterivanje Srba sa tih teritorija. Kad prièa¹ sa nekim ko je bio u logoru u Hrvatskoj ili Bosni mo¾e¹ samo da se naje¾i¹, a ja te prièe nikad nisam zaboravio.
Hrvati i Slovenci su dokumentovano imali pomoæ zapadnoevropskih dr¾ava i u logistici i u naoru¾anju.
Nemaèka (i njeni saveznici) koja je izgubila drugi svetski rat je na kraju, na du¾e staze, ispala najveæi pobednik. Èak ne ni na du¾e staze. Vrlo brzo posle rata su se obnavljali i mnogi na¹i ljudi su oti¹li tamo da rade. ©vajcarska, Austrija i Nemaèka sveto trojstvo na¹ih gastarbajtera.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Ostoja

Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 13:22
Citat: mareskin poslato 04 April, 2020, 12:27
Citat: Slaninar poslato 04 April, 2020, 09:33
Citat: bucko poslato 04 April, 2020, 09:27
Verovatno smo trebali da idemo na otvaranje Jasenovca 2 sa sve slaninicom na celu

To je dosta ru¾no ¹to si napisao. Ali ni ne oèekujem da velika veæina shvati ¹ta poku¹avam reæi. Samo ti u¾ivaj.  :)

Probaj da objasni¹. Iz tvog pisanja ispada da je sve krivica Slobodana Milo¹eviæa i Srbije. Niko od moje familije i prijatelja i odavde i koji su proterani iz drugih republika nije ni ¾eleo da ratuje i da bude proteran. Niti su planirali Veliku Srbiju, niti su planirali od drugog svetskog rata (kada su im preci ubijani u Hrvatskoj) da i oni budu ubijani.



Po mom mi¹ljenju, na osnovu mog iskustva i dostupnih mi informacija - najveæa krivica le¾i na Milo¹eviæu i Srbiji. Daleko od toga da su drugi cveæke i da mnogi nisu jedva doèekali.

Kad se kurèi¹ pijan u kafani, sigurno da ne ¾eli¹ da bude¹ prebijen, ali to se èesto desi.


Kao matora konjina koja je roðena, ¹kolovala se i odrasla u Hrvatskoj moram ti reæi da opasno nisi u pravu. Neæu pominjati ni Drugi svetski rat ni Jasenovac (naravno da mojih ima tamo), ni èuvenu '71 (koje se btw. seæam). Niko od Srba tamo nikako nije ¾eleo rat, cela prièa je poèela 90/91. Nije nama Srbija i Milo¹eviæ doneo rat na kuæni prag, nikakve Velike Srbije tamo nije bilo, bila su samo seæanja na sva zla poèinjena od '41 na ovamo. Nije meni niko iz Srbije trebao reæi ¹ta æe biti, majka ratno siroèe, otac uèesnik rata, stric prvoborac, poginuo '43, babinog brata kom¹ija Usta¹a pretesterisao testerom pod kru¹kom u dvori¹tu...
I onda je Sloba sve zakuvao...
Ma nije brate, onog trena kad je Tuðman do¹ao na vlast i odbacio pokojnog dr. Ra¹koviæa nije vi¹e bilo ¹anse da se izbegne rat.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...


sasa ns 1

Kroz istoriju najèe¹æe se ovakvi prelomni trenutci kao kod Jugoslavije se de¹avaju kod velikih ratova ili preraspodele moæi bez ratova pa se tu manji narodi ogrebu .Recimo srbija je posle hercegovaèke bune koja je slabo uzbudila svet ali zato kad su se bugari pobunili a rusi ih podr¾ali i krenuli na Carigrad rat je stao i Srbija i Crna gora su postale samostalne dr¾ave a bosnu su napustili turci pa anektirana od austrougarske.Pad SSSR-a i ujedinjenje nemaèke je sru¹lo jugoslaviju da bi se smanjio uticaj Srba.
Koji je sledeæi bitan dogadjaj koji æe srpske interese vratiti na scenu .Da li je to korona .Pa i da jeste nemo¾e da se desi dok je izdajnik Vuèiæi i njegova koalicija na vlasti.Trenutno slu¹am minista Malog koji ka¾e ,,kako neznamo kako æe izgledti svetski poredak i koje æe biti vodeæe sile,,Da li je to sledeæi pogodan momenat za ¹irenje srpskog uticaja.Naravno da ne, mo¾e biti samo obrnuto dok god je izdajnièka koalicija na vlasti.Po¹to je zadatak bilo koje vlasti da ubedi gradjane da ona uspe¹no radi i da u tom smeru ¹iri optimizam tako æe i njeni koraci biti obja¹njeni njihovim glasaèima koji neznaju ni da 16-8 nije 24 nego 8 -mislim naa zadu¾ivanje u milijardama dolara.
Od takvih budala mo¾emo da oèekujemo sve najgore.

Ostoja

Na Maspok...
Seæam ga se, jedini put da je moj otac bio svo vreme naoru¾an i da je èesto dolazio kuæi u uniformi (a pi¹tolj je bio svo vreme pu i u gornjoj fioci, ni od mene nije bio sakrivan)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

despic

klasican divljak


Lazic

Jer 8 godina odolevaju kugi...

Lazic