Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 11 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

Meni je jednom prilikom neko objasnio kako to ide na fakultetu, profesor i asistent, da krenem od kao nekog pocetka,
Imate jako jako pametnog profesora, on ne moze da uzme za aistenta nekog previse pametnijeg od sebe pa uzima malo glupljeg, taj asistent kad postane profesor to isto uradi i tako idemo dotle dok ne dodje asistent koji je totalno glup i postane profesor, on tada ne moze da uzme nekog glupljeg od sebe jer bi se videlo koliko je on u stvari glup pa mora uzeti nekog pametnog koji ce da izvlaci sve to, i tako krecemo opet iz pocetka

Tako je i sa vlascu

Ono sto bih ja voleo da vidim na vlasti jesu ljudi koji su upravljali necim, koji mozda drze neke svoje firme koje su od nicega postale uspesne, jer su to ljudi koji umeju da  stvore nesto
ali na zalost to ne mozemo videti jer kad bi doveli takve ljude drzava bi kroz neko vreme jako ojacala a nikome ne treba mala i jaka drzava na balkanu

Slaninar

Imali smo dosta dobru i jaku dr¾avu. Ali kad onda izabere¹ da mrzi¹ kom¹ije, glasa¹ za nacionaliste i bira¹ rat, umesto rada - dobije¹ ovo ¹to smo dobili. Razjebali sve i tonemo sve dublje.
Korak sa svetom smo izgubili - mislim da je poslednji voz pro¹ao jo¹ pre 2000. godine - veæ tada je previ¹e pametnih i sposobnih oti¹lo zauvek, a mentalitet je isfiltriran ka ovome ¹to sada preovlaðuje. Bez tog, najva¾nijeg, kapitala u glavama, nema boljitka. Na stranu ¹to smo i po ostalim stavkama ne samo stagnirali, veæ i nazadovali. To je sad te¹ko nadomestiti. Da ne ka¾em nemoguæe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: Ivicat poslato 02 April, 2020, 13:53
Koga da teraju, 'si lud. Sami ce da trce ako dobiju po 100 jevreja.

Samo ¹to ne daje on nego MMF, ali dobro, odradiæe on veæ dobru kampanju oko toga.

dzimika

Kad mozemo da ocekujemo te pare? :D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 15:37
Imali smo dosta dobru i jaku dr¾avu. Ali kad onda izabere¹ da mrzi¹ kom¹ije, glasa¹ za nacionaliste i bira¹ rat, umesto rada - dobije¹ ovo ¹to smo dobili. Razjebali sve i tonemo sve dublje.
Korak sa svetom smo izgubili - mislim da je poslednji voz pro¹ao jo¹ pre 2000. godine - veæ tada je previ¹e pametnih i sposobnih oti¹lo zauvek, a mentalitet je isfiltriran ka ovome ¹to sada preovlaðuje. Bez tog, najva¾nijeg, kapitala u glavama, nema boljitka. Na stranu ¹to smo i po ostalim stavkama ne samo stagnirali, veæ i nazadovali. To je sad te¹ko nadomestiti. Da ne ka¾em nemoguæe.

mrzimo komsije...pretpostavljam da smo prvo mi srbi hteli da se odvojimo od jugoslavije i pobili gomilu mladica iz slovenije i hrvatske koji su sluzili vojsku ovde....pa smo onda poceli da uvodimo zakone iz okupacione jugoslavije gde smo sve hrvate i cigane sveli na statisticku gresku i obespravi ih, pa smo onda uz pomoc saveznika rusa proterali par stotima hiljda nasim gradjana u hrvatsku, pa smo onda pobili svatove i hteli da uvedemo dusanov zakonih u drzavu i opet smo pobili neke vojnike, ali su se muslimani pobunili i napravili sebi teritoriju kojoj ne mozemo nosta, a onda smo kupovinom od zastrasnieh siptara dosli do nekih nekretnina na kosovu, pare su od prodaje narkotika, a onda na kraju kad su siptari poceli da jure narkodileri, organizovali smo SOA i napadali smo sitarsku miliciju...a kada su se oni pobunili mi smo uz pomoc prijatelja rusa bombardovali siptare kako bi rusi okupirali teritoriju te smo na kraju proglasili nezavisnost i malo rusili sipterke dzamije iz 12 i 13 veka....
jesi bre ti normalan.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

#28225
To da nisam normalan nije nikakva tajna - samo neæe niko to da mi potpi¹e, pa da se ranije peMzijoni¹em.

Za mr¾nju kom¹ija sam mislio na nivou cele ex yu.

©to se nas tièe:
Sloba pogazio ustav, anektirao pokrajine (ili ih oslobodio, zavisi koga pita¹). Postavio svoje marionete. Onda je, u dogovoru s Crnogorcima, imao praktièno svu vlast u saveznoj skup¹tini - niko ga nije mogao preglasati.
Usput je bio stavio ¹apu i na federalne pare, a i opljaèkao PIO fond (tad su se penzije imale iz èega isplaæivati, nisu zavisile od tekuæih prihoda u bud¾et).

Sad pitanje: posle svega toga (osvajanje skup¹tine, uzimanje zajednièkih para i protivustavno ru¹enje vlasti u pokrajinama), da si na mestu Slovenaca - da li bi æutao i trpeo?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Jugoslavija je u tom trenutku prosto bila neodrziv sistem koji je vec godinama unazad poceo da truli, i opet dolazimo do onoga, nisu dolazili pravi ljudi koji znaju posao nego ljudi koji su podobni i kraj

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:22
To da nisam normalan nije nikakva tajna - samo neæe niko to da mi potpi¹e, pa da se ranije peMzijoni¹em.

Za mr¾nju kom¹ija sam mislio na nivou cele ex yu.

©to se nas tièe:
Sloba pogazio ustav, anektirao pokrajine (ili ih oslobodio, zavisi koga pita¹). Postavio svoje marionete. Onda je, u dogovoru s Crnogorcima, imaobpraktièno svu vlast u saveznoj skup¹tini - niko ga nije mogao preglasati.
Usput je bio stavio ¹apu i na federalne pare, a i opljaèkao PIO fond (tad su se penzije imale iz èega isplaæivati, nisu zavisile od tekuæih prihoda u bud¾et).

Sad pitanje: posle svega toga (osvajanje skup¹tine, uzimanje zajednièkih para i protivustavno ru¹enje vlasti u pokrajinama), da si na mestu Slovenaca - da li bi æutao i trpeo?
zbog samovolje jednog coveka, pobiti decu u uniformama koji nisu ni krivi ni duzni....zbog jednog coveka ukinuti ustavom zagarantovana prava srba u hrvatskoj, zbog njega uvoditi serijatski zakon u bosni i na kraju zbog slobe rusiti crkve iz 12 i 14 veka i pobiti ljude zbog organa.....ali uvek se nadje neko da krivicu pripise sebi.....ono kad te zena ostavi, odvede decu, neopravdanao te optuzi za nasilje u porodici, uzme ti stan i polovinu imovine, a ti sebe krivis...kao da si samo ti jedini i najveci uzrok svega, sto opravdava sva tudja necinjenja i zla koja su ti naneli...ti stvarno nisi normalan....ajde da razumem nedojebane babe i copave narkomane od 150 kila da usled svoje frustriranosti krive svoj narod iz licnih intresa....zanimljivo je kako toga nema u okolnim zemljama,,,,kako su i tamo srbi za sve krivi....mozda je problem sto tolerisemo takve ispade, jer jedno je boriti se za prava ljudi i biti protiv trenutne i svake druge vlasti, ali okrivljivati jedan narod zbog postupaka jednog coveka.....pa sta treba da se radi nemcima , amerikancima koji su bacili atomsku bombu, japancim akoji pobili milione kineza, englezima koji su pola sveta zavili u crno, spancima koji su ugasili juznoamericke civilizacije.....ne vidim da je neko u tim drzavama optuzivao narod za zlodela....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 April, 2020, 19:48
Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:22
To da nisam normalan nije nikakva tajna - samo neæe niko to da mi potpi¹e, pa da se ranije peMzijoni¹em.

Za mr¾nju kom¹ija sam mislio na nivou cele ex yu.

©to se nas tièe:
Sloba pogazio ustav, anektirao pokrajine (ili ih oslobodio, zavisi koga pita¹). Postavio svoje marionete. Onda je, u dogovoru s Crnogorcima, imaobpraktièno svu vlast u saveznoj skup¹tini - niko ga nije mogao preglasati.
Usput je bio stavio ¹apu i na federalne pare, a i opljaèkao PIO fond (tad su se penzije imale iz èega isplaæivati, nisu zavisile od tekuæih prihoda u bud¾et).

Sad pitanje: posle svega toga (osvajanje skup¹tine, uzimanje zajednièkih para i protivustavno ru¹enje vlasti u pokrajinama), da si na mestu Slovenaca - da li bi æutao i trpeo?
zbog samovolje jednog coveka, pobiti decu u uniformama koji nisu ni krivi ni duzni....zbog jednog coveka ukinuti ustavom zagarantovana prava srba u hrvatskoj, zbog njega uvoditi serijatski zakon u bosni i na kraju zbog slobe rusiti crkve iz 12 i 14 veka i pobiti ljude zbog organa.....ali uvek se nadje neko da krivicu pripise sebi.....ono kad te zena ostavi, odvede decu, neopravdanao te optuzi za nasilje u porodici, uzme ti stan i polovinu imovine, a ti sebe krivis...kao da si samo ti jedini i najveci uzrok svega, sto opravdava sva tudja necinjenja i zla koja su ti naneli...ti stvarno nisi normalan....ajde da razumem nedojebane babe i copave narkomane od 150 kila da usled svoje frustriranosti krive svoj narod iz licnih intresa....zanimljivo je kako toga nema u okolnim zemljama,,,,kako su i tamo srbi za sve krivi....mozda je problem sto tolerisemo takve ispade, jer jedno je boriti se za prava ljudi i biti protiv trenutne i svake druge vlasti, ali okrivljivati jedan narod zbog postupaka jednog coveka.....pa sta treba da se radi nemcima , amerikancima koji su bacili atomsku bombu, japancim akoji pobili milione kineza, englezima koji su pola sveta zavili u crno, spancima koji su ugasili juznoamericke civilizacije.....ne vidim da je neko u tim drzavama optuzivao narod za zlodela....

Svi su pravili svinjarije - bez daljnjeg.

Naravno da krivi¹ sebe za ono ¹to ti se de¹ava - nezrelo je uvek gledati krivicu u drugima. Ko je birao tu ¾enu? Babo?

©to se tièe ex-yu pièvajza - ljudi vole, pogotovo kod nas, izvlaèiti stvari iz konteksta.

Ko je prvi gazio ustav? Srbija - tj. Milo¹eviæ.

Nakon svega ¹to je uradio, je li razumno oèekivati da Slovenci æute i trpe?
Slao tenkove tamo - i to debilno, kako je sve ostalo vodio - niti da ih pregazi, niti da ih ostavi na miru, nego da samo malo tuðe dece izgine, pa onda ni¹ta, jebiga.

Hrvatskim povampirenim usta¹ama je takav legao kao kec na 10 - i oni su jedva doèekali i napravili sranje.

©to se krivljenja naroda tièe - krivili narod ili ne, Nemaèka je sravnjena sa zemljom posle drugog svetskog rata i dosta ih je poubijano.
Amerikanci su jo¹ uvek previ¹e jaki - ali doæi æe i oni na red i najebaæe i ko je kriv i, jo¹ vi¹e, ko nije - kao i u svakom veæem pièvajzu.

Razlika izmeðu ©vaba i Srba je ¹to je ©vabe (barem one s kojima sam prièao) sramota zbog njihovih WW2 sranja, dok kod nas ako spomene¹ Srebrenicu, ili vi¹egodi¹nju opsadu Sarajeva, kad su snajperi ubijali svakog ko promoli glavu (dete, ¾enu, stare...), onda æe te napasti kako mrzi¹ Srbe...
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Conti-Moto

Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:55
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 April, 2020, 19:48
Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:22
To da nisam normalan nije nikakva tajna - samo neæe niko to da mi potpi¹e, pa da se ranije peMzijoni¹em.

Za mr¾nju kom¹ija sam mislio na nivou cele ex yu.

©to se nas tièe:
Sloba pogazio ustav, anektirao pokrajine (ili ih oslobodio, zavisi koga pita¹). Postavio svoje marionete. Onda je, u dogovoru s Crnogorcima, imaobpraktièno svu vlast u saveznoj skup¹tini - niko ga nije mogao preglasati.
Usput je bio stavio ¹apu i na federalne pare, a i opljaèkao PIO fond (tad su se penzije imale iz èega isplaæivati, nisu zavisile od tekuæih prihoda u bud¾et).

Sad pitanje: posle svega toga (osvajanje skup¹tine, uzimanje zajednièkih para i protivustavno ru¹enje vlasti u pokrajinama), da si na mestu Slovenaca - da li bi æutao i trpeo?
zbog samovolje jednog coveka, pobiti decu u uniformama koji nisu ni krivi ni duzni....zbog jednog coveka ukinuti ustavom zagarantovana prava srba u hrvatskoj, zbog njega uvoditi serijatski zakon u bosni i na kraju zbog slobe rusiti crkve iz 12 i 14 veka i pobiti ljude zbog organa.....ali uvek se nadje neko da krivicu pripise sebi.....ono kad te zena ostavi, odvede decu, neopravdanao te optuzi za nasilje u porodici, uzme ti stan i polovinu imovine, a ti sebe krivis...kao da si samo ti jedini i najveci uzrok svega, sto opravdava sva tudja necinjenja i zla koja su ti naneli...ti stvarno nisi normalan....ajde da razumem nedojebane babe i copave narkomane od 150 kila da usled svoje frustriranosti krive svoj narod iz licnih intresa....zanimljivo je kako toga nema u okolnim zemljama,,,,kako su i tamo srbi za sve krivi....mozda je problem sto tolerisemo takve ispade, jer jedno je boriti se za prava ljudi i biti protiv trenutne i svake druge vlasti, ali okrivljivati jedan narod zbog postupaka jednog coveka.....pa sta treba da se radi nemcima , amerikancima koji su bacili atomsku bombu, japancim akoji pobili milione kineza, englezima koji su pola sveta zavili u crno, spancima koji su ugasili juznoamericke civilizacije.....ne vidim da je neko u tim drzavama optuzivao narod za zlodela....

Svi su pravili svinjarije - bez daljnjeg.

Naravno da krivi¹ sebe za ono ¹to ti se de¹ava - nezrelo je uvek gledati krivicu u drugima. Ko je birao tu ¾enu? Babo?

©to se tièe ex-yu pièvajza - ljudi vole, pogotovo kod nas, izvlaèiti stvari iz konteksta.

Ko je prvi gazio ustav? Srbija - tj. Milo¹eviæ.

Nakon svega ¹to je uradio, je li razumno oèekivati da Slovenci æute i trpe?
Slao tenkove tamo - i to debilno, kako je sve ostalo vodio - niti da ih pregazi, niti da ih ostavi na miru, nego da samo malo tuðe dece izgine, pa onda ni¹ta, jebiga.

Hrvatskim povampirenim usta¹ama je takav legao kao kec na 10 - i oni su jedva doèekali i napravili sranje.

©to se krivljenja naroda tièe - krivili narod ili ne, Nemaèka je sravnjena sa zemljom posle drugog svetskog rata i dosta ih je poubijano.
Amerikanci su jo¹ uvek previ¹e jaki - ali doæi æe i oni na red i najebaæe i ko je kriv i, jo¹ vi¹e, ko nije - kao i u svakom veæem pièvajzu.

Razlika izmeðu ©vaba i Srba je ¹to je ©vabe (barem one s kojima sam prièao) sramota zbog njihovih WW2 sranja, dok kod nas ako spomene¹ Srebrenicu, ili vi¹egodi¹nju opsadu Sarajeva, kad su snajperi ubijali svakog ko promoli glavu (dete, ¾enu, stare...), onda æe te napasti kako mrzi¹ Srbe...

Po meni su Slovenci i Hrvati poceli sa namestanjima i sranjima pre nego sto je Sloba poceo da se kurobeca.
On je bio samo nastavak i odgovor na Sloveniju i Hrvatsku. Uvideo je da svako uzima sebi deo kolaca pa se upustio u pricu ...
To su bila luda vremena, Janez i Hrvoje su celu pricu imali pripremljenu od strane prijateljske nam SR Nemacke, koja ocima ne moze da nas vidi.
U Minhen sam otisao 90-tih, otvorio prvu firmu, upoznao par Hansova na bitnim pozicijama. Od njih pa kasnije i od svakog drugog nemca sam cuo
da nikada nece prezaliti sto nisu dobili WW2, a mi smo im veliki trn u oku od tada. Kazu da im je falilo jos par nedelja da postanu "vlasnici sveta".
Toliko im je falilo da zavrse atomsku bombu ... koju su im Ameri oteli (zajedno sa naucnicima) u ratnom metezu i bacili na Hirosimu i ...
Nemci kao narod nikada, nikada nece reci da ih je sramota za to sta su radili tokom WW2. Njihovi politicari kazu javno da su tada pravili greske,
ali ne misle tako sto se vidi po njihovim delanjima od rata do danas.
Moram da ispravim (obelezeno je crvenim ...) neke stvari. U Nemackoj je par gradova sravnjeno sa zemljom, istina, vecina gradova nije.
Sravnjeno je mnogo manje gradova nego sto su nemci sravnili po svetu. Vidis da im nije bio problem da sve poruseno poprave relativno brzo, a ne pitas se kako ...
Na prvom mestu zlatom, zlatom i umetninama koje su opljackali gde god da su harali, a harali su mnogo. Vagonima su vukli zlato u Nemacku koje nikad nece biti vraceno vlasnicima tj. opljackanim drzavama.
Svaka dva meseca odem na dve nedelje u firmu u Minhen, i dan danas cujem u prici ¾al za neuspeh u WW2.
Novo !!!
Conti ROAD !!

idanijel


El Jefe

Кад Немци буду поново депортовали Словенце нека у том случају одјебу на другу страну
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:55
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 April, 2020, 19:48
Citat: Slaninar poslato 02 April, 2020, 19:22
To da nisam normalan nije nikakva tajna - samo neæe niko to da mi potpi¹e, pa da se ranije peMzijoni¹em.

Za mr¾nju kom¹ija sam mislio na nivou cele ex yu.

©to se nas tièe:
Sloba pogazio ustav, anektirao pokrajine (ili ih oslobodio, zavisi koga pita¹). Postavio svoje marionete. Onda je, u dogovoru s Crnogorcima, imaobpraktièno svu vlast u saveznoj skup¹tini - niko ga nije mogao preglasati.
Usput je bio stavio ¹apu i na federalne pare, a i opljaèkao PIO fond (tad su se penzije imale iz èega isplaæivati, nisu zavisile od tekuæih prihoda u bud¾et).

Sad pitanje: posle svega toga (osvajanje skup¹tine, uzimanje zajednièkih para i protivustavno ru¹enje vlasti u pokrajinama), da si na mestu Slovenaca - da li bi æutao i trpeo?
zbog samovolje jednog coveka, pobiti decu u uniformama koji nisu ni krivi ni duzni....zbog jednog coveka ukinuti ustavom zagarantovana prava srba u hrvatskoj, zbog njega uvoditi serijatski zakon u bosni i na kraju zbog slobe rusiti crkve iz 12 i 14 veka i pobiti ljude zbog organa.....ali uvek se nadje neko da krivicu pripise sebi.....ono kad te zena ostavi, odvede decu, neopravdanao te optuzi za nasilje u porodici, uzme ti stan i polovinu imovine, a ti sebe krivis...kao da si samo ti jedini i najveci uzrok svega, sto opravdava sva tudja necinjenja i zla koja su ti naneli...ti stvarno nisi normalan....ajde da razumem nedojebane babe i copave narkomane od 150 kila da usled svoje frustriranosti krive svoj narod iz licnih intresa....zanimljivo je kako toga nema u okolnim zemljama,,,,kako su i tamo srbi za sve krivi....mozda je problem sto tolerisemo takve ispade, jer jedno je boriti se za prava ljudi i biti protiv trenutne i svake druge vlasti, ali okrivljivati jedan narod zbog postupaka jednog coveka.....pa sta treba da se radi nemcima , amerikancima koji su bacili atomsku bombu, japancim akoji pobili milione kineza, englezima koji su pola sveta zavili u crno, spancima koji su ugasili juznoamericke civilizacije.....ne vidim da je neko u tim drzavama optuzivao narod za zlodela....

Svi su pravili svinjarije - bez daljnjeg.

Naravno da krivi¹ sebe za ono ¹to ti se de¹ava - nezrelo je uvek gledati krivicu u drugima. Ko je birao tu ¾enu? Babo?

©to se tièe ex-yu pièvajza - ljudi vole, pogotovo kod nas, izvlaèiti stvari iz konteksta.

Ko je prvi gazio ustav? Srbija - tj. Milo¹eviæ.

Nakon svega ¹to je uradio, je li razumno oèekivati da Slovenci æute i trpe?
Slao tenkove tamo - i to debilno, kako je sve ostalo vodio - niti da ih pregazi, niti da ih ostavi na miru, nego da samo malo tuðe dece izgine, pa onda ni¹ta, jebiga.

Hrvatskim povampirenim usta¹ama je takav legao kao kec na 10 - i oni su jedva doèekali i napravili sranje.

©to se krivljenja naroda tièe - krivili narod ili ne, Nemaèka je sravnjena sa zemljom posle drugog svetskog rata i dosta ih je poubijano.
Amerikanci su jo¹ uvek previ¹e jaki - ali doæi æe i oni na red i najebaæe i ko je kriv i, jo¹ vi¹e, ko nije - kao i u svakom veæem pièvajzu.

Razlika izmeðu ©vaba i Srba je ¹to je ©vabe (barem one s kojima sam prièao) sramota zbog njihovih WW2 sranja, dok kod nas ako spomene¹ Srebrenicu, ili vi¹egodi¹nju opsadu Sarajeva, kad su snajperi ubijali svakog ko promoli glavu (dete, ¾enu, stare...), onda æe te napasti kako mrzi¹ Srbe...

visegodisnje iskustvo mi govori da je nemoguce nekoga ubediti u suprotno ma koliko on ne bio u pravu a ti imao sve argumente....neznam kako da ti objasnim...turci ne priznaju genocid nad jermenima i genocid koji je u toku nad kurdima, nemcima je nametnut genocid nad jevrejima ali nema genocida nad srbima i ciganima, hrvati nikoga u zivotu nisu ubili, a uslmani u srebrenici....ja bio sa tim ljudima.....srebrenica je bila sve samo ne demilitarizovana zona...puna je bila vojske i oruzja i odatle su mudzahedini svakodnevno napadali srpske polozaje...napad je izvrsen bez znanja komande i ratka mladica....lokalni komadan je prsao kad su mu po stoti put pobijeni vojnici.....do tada su svi koji su zeleli mogli da napuste srebrenicu....a da ne pricamo o kvalifikaciji genocida na tom uzorku.....srba u jasonovcu u logoru negde oko 600 000 i to nije genocid....a srebrenica u borbama par hiljada je genocid.....zao mi ljudi ali kad uzmes pusku u ruke nema nazad....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

balavurda

Da ne zaboravimo pomenuti i nase "prijatelje" engleze. Za razliku od njih, nama su nemci uvek bili najiskreniji neprijatelji, sa njima se uvek znalo na cemu si.

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 April, 2020, 11:52
visegodisnje iskustvo mi govori da je nemoguce nekoga ubediti u suprotno ma koliko on ne bio u pravu a ti imao sve argumente....

U potpunosti se sla¾em. 

[cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

Samo da naglasim da ,pa bar godinu i po do dve prije rata u miroljubivoj Istri,su trenutne hrvatske vlasti,ili neko tamo,ne zna se ko,ba¹,naoru¾avali narod,tj. Hercegovce uglavnom,jer Istrane to nije interesovalo. Ja sam svjedok,dr¾ao pu¹ku FN FAL u ruci,kod kolege Hercegovca u stanu. Bilo mi èudno kakvu to pu¹ku njegov tata ima,i uniformu,a nije SNB,kad sam odratsao i zaratilo se pu¹ku prepoznao u Metku ili Kalibru,a i uniformu na TVu kod zarobljeih pripadnika Zengi ili HVOa..  Man me se zajebancija samo Slobo kriv,rat su planirali i izvr¹ili dojuèera¹nja nam braæa..,mi smo naivno vjerovali da ga neæe biti,a Slobo je bio ¹ljam,koji nije povukao prave poteze kad je trebalo..
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 03 April, 2020, 18:37
Samo da naglasim da ,pa bar godinu i po do dve prije rata u miroljubivoj Istri,su trenutne hrvatske vlasti,ili neko tamo,ne zna se ko,ba¹,naoru¾avali narod,tj. Hercegovce uglavnom,jer Istrane to nije interesovalo. Ja sam svjedok,dr¾ao pu¹ku FN FAL u ruci,kod kolege Hercegovca u stanu. Bilo mi èudno kakvu to pu¹ku njegov tata ima,i uniformu,a nije SNB,kad sam odratsao i zaratilo se pu¹ku prepoznao u Metku ili Kalibru,a i uniformu na TVu kod zarobljeih pripadnika Zengi ili HVOa..  Man me se zajebancija samo Slobo kriv,rat su planirali i izvr¹ili dojuèera¹nja nam braæa..,mi smo naivno vjerovali da ga neæe biti,a Slobo je bio ¹ljam,koji nije povukao prave poteze kad je trebalo..

Je li to bilo pre, ili nakon aneksije pokrajina iz 1988?

Mislim - sla¾em se da su budale po svim republikama jedva doèekali,  to je nesporno. Opet, povod-uzrok-posledica - nije sve jedno.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


A pokrajine su bile u Sloveniji, Hvratskoj i Bosni? :D
Hrvati su se debelo unapred naoru¾avali i spremali par godina (a realno jo¹ od drugog svetskog rata) za novi sukob.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 03 April, 2020, 20:06

A pokrajine su bile u Sloveniji, Hvratskoj i Bosni? :D

Pametnom je bilo dovoljno veæ tada da shvati kuda Sloba ide i ¹ta smera.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sasa ns 1

http://www.politika.rs/scc/clanak/451460/Propada-roba-na-zalihama-sveza-ne-moze-do-kupaca
jel zna nekog ko je iz novog sada i ima ono klasièno sa pijaène tezge.Ne¹to nemam ¾elju da trgovce iz radnji.