Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Relja, ne palim se, pogledaj kako pomeraju nedelju za nedeljom vrh zaraze... Da nisu poèeli da ga prozivaju iz eu za kr¹enje ljudskih prava i da ima para, olo¹ nikad ne bi ukinuo zarazu...


@©ef:
Nema taj para da nas ovako dr¾i godinama...

Slaninar

Citat: Laziæ poslato 31 Mart, 2020, 22:39
Relja, ne palim se, pogledaj kako pomeraju nedelju za nedeljom vrh zaraze... Da nisu poèeli da ga prozivaju iz eu za kr¹enje ljudskih prava i da ima para, olo¹ nikad ne bi ukinuo zarazu...


@©ef:
Nema taj para da nas ovako dr¾i godinama...

Gleda¹ crno-belo. Ko bi i mogao pogoditi vrh zaraze unapred?
Dobro je, u svem ovom sranju, ¹to se vrh pomera - gore bi bilo da smo najebali odmah, kao Italijani i ©panci.
Bilo bi super ako zaista uspemo izbeæi taj scenario - videæemo.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

И дођосмо до тога да се епидемија у високо технолошкој садашњости  лечи методама средњег века, карантином и хигијеном
Друштво за заштиту од животиња

dzimika

Ne znam da li ste videli snimke praznih bolnica? Kako na vestima javljaju gde su zarista a te bolnice puste, nigde nikog a nema policijskog casa, kako je to moguce?

Slaninar

Citat: dzimika poslato 31 Mart, 2020, 23:50
Ne znam da li ste videli snimke praznih bolnica? Kako na vestima javljaju gde su zarista a te bolnice puste, nigde nikog a nema policijskog casa, kako je to moguce?

Stepen zaraze od oko 3 zara¾ena od strane jednog bolesnog.
Eksponencijalna funkcija, sa veoma strmim rastom - ako se ostavi da "samo ide prirodnim putem".

Tj. mo¾e se sve prepuniti u roku od nekoliko dana ako se ne uvode mere izolacije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

ali kako to da recimo izvestavaju da su bolnice u Bolonji prepune a onda neko snimi potpuno prazne bolnice?
Isto tako za Bruklin pricaju a lik snimi praznu bolnicu i cak deo za testiranje ispred koji je potpuno prazan

Slaninar

Citat: dzimika poslato 01 April, 2020, 09:54
ali kako to da recimo izvestavaju da su bolnice u Bolonji prepune a onda neko snimi potpuno prazne bolnice?
Isto tako za Bruklin pricaju a lik snimi praznu bolnicu i cak deo za testiranje ispred koji je potpuno prazan

"Lik", "neko", "negde"...

Mo¾e svako snimiti i objaviti ¹ta hoæe. Jo¹ ako se kvalitetno izvuèe iz konteksta, jedan isti snimak (èak i uz audio) mo¾e se napraviti tako da znaèi 2-3 potpuno razlièite (suprotne?) stvari - sve u zavisnosti od monta¾e, tj. delova koji se iseku i koji se ostave.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

nije isti snimak, imas sada ceo kao pokret koji ide po bolnicama i snima, razliciti ljudi, razlicite drzave, gradovi, pokazuje trenutno stanje na svakoj lokaciji, pogledaj malo po netu

Slaninar

Citat: dzimika poslato 01 April, 2020, 10:11
nije isti snimak, imas sada ceo kao pokret koji ide po bolnicama i snima, razliciti ljudi, razlicite drzave, gradovi, pokazuje trenutno stanje na svakoj lokaciji, pogledaj malo po netu

Sletanje na mesec je u stvari snimak - koji je re¾irao Kjubrik.

... samo je, zbog autentiènosti, insistirao na snimanju na licu mesta.  :)

Ima svakakvih sranja na Internetu - preplavljen je, pogotovo ovih dana, vezano za koronu, bolnice, leèenje, zarazu...

Masa se mora kontrolisati. I zbog "¹i¹anja", ali i iz vi¹e altruistièkih pobuda - tipa spreèavanje panike i smanjenje broja ¾rtava.
Oni koji zaista znaju ¹ta se dogaða, najèe¹æe ne smeju ba¹ plastièno objasniti situaciju. Dok se u javnost pu¹ta sva¹ta - da ljudi budu skroz sluðeni.

U ¹ta god da odluèi¹ verovati - mo¾e¹ naæi gomilu materijala koji æe ba¹ to potvrditi. 
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Ne kazem da nisi u pravu, samo kazem da postoje i cinjenice koje nam se ne govore a one nisu toliko strasne u odnosu na to kako se sve ovo predstavlja u medijima pogotovo nasim medijima
da ne pricam da se vrti snimak jedne te iste bolnice po vestima u USA a da menjaju samo lokaciju u potpisu, pa tako na jednim vestima je to bolnica iz Italije a na drugim bolnica u Americi

https://www.youtube.com/watch?v=bwnNrr9RO2Y#

Slaninar

Citat: dzimika poslato 01 April, 2020, 10:39
Ne kazem da nisi u pravu, samo kazem da postoje i cinjenice koje nam se ne govore a one nisu toliko strasne u odnosu na to kako se sve ovo predstavlja u medijima pogotovo nasim medijima
da ne pricam da se vrti snimak jedne te iste bolnice po vestima u USA a da menjaju samo lokaciju u potpisu, pa tako na jednim vestima je to bolnica iz Italije a na drugim bolnica u Americi

https://www.youtube.com/watch?v=bwnNrr9RO2Y#

Odlièan! Upravo o tome i prièam - samo ¹to se odnosi i na "snimke praznih bolnica". Jebiga.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Sve znam, ali lepo im je rekao samo sto to niko zivi nece prihvatiti
Drugo, vise i ne znas sta je istina jer postoji toliko verzija istine a sve sa ciljem da se ljudi zbune namerno, podeli i vladaj




mareskin

Citat: Slaninar poslato 31 Mart, 2020, 22:23
Citat: dzimika poslato 31 Mart, 2020, 20:52
Ono sto videh kod Kesica juce, neki nas pisac iz Portugala jos u Februaru prelezao, bar on tako kaze, nije ni bio svestan da je to korona
Inace kaze Portugalska vlada se maksimalno trudi da sve sto rade minimalno utice na normalan zivot, mole lepo i fino, ne prete po televizijama i slicno
ali to je Portugal, ovo je Srbija, mi imamo svoje idiote koji nas lazu i mazu, sto neko rece, ne bi me cudilo da salju botove da se setaju samo da bi uveli 24h policijski cas

24h policijski èas je prilièno ozbiljan logistièki problem (logistika u smislu snabdevanja potrep¹tinama, provera "ausvajza" i sve vezano za to).
Uveren sam da æe to uvesti samo ako bude neophodno kako bi se spreèio kolaps sistema, prvenstveno zdravstvenog, je li. Mislim da to nema veze sa tim jesmo li "bili dobri", ili ne - veæ sa brojem zara¾enih.


Ovde si u pravu za ovaj deo "spreèio kolaps sistema" :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Citat: Laziæ poslato 31 Mart, 2020, 22:33
Podcenjuje¹ magnitudu ¹izojevog ludila...


@Ivica:
Prele¾ali ¾ena i deca i ja... Dodu¹e obrnutim redosledom... ;D
;)

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

bogdan

igrom slucaja celo pre podne sam u kolima i slusam radio ( s2 , 202 , rts2 ) ni na jednim vesnima nije spomenut ovaj sa slike odozgo , te ministar ovoga izjavio ovo , te ministar onoga izjavio ono , na N1 pogledam vesti  ni tu ga nema , sta se desava   [neampojma]

dzimika

Rekli mu da se skine sa tv-a jer pravi negativni rejting samo, veruj mi oni prave jako obimna istrazivanja i citaju sve sto se objavljuje po FB, tviteru, instagramu i slicno

Slaninar

Citat: dzimika poslato 01 April, 2020, 15:08
Rekli mu da se skine sa tv-a jer pravi negativni rejting samo, veruj mi oni prave jako obimna istrazivanja i citaju sve sto se objavljuje po FB, tviteru, instagramu i slicno

Ja ¾elim da iskoristim i ovu priliku da izrazim punu podr¹ku Vladi Srbije, na èelu sa predsednikom Vuèiæem... i da spomenem samo da bi mi dobro sad do¹la koja kila evra za renoviranje gara¾e...

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mali_zmaj

;D

poslato sa nove rupovke kurblom
jin-jang

Slaninar

Citat: mali_zmaj poslato 01 April, 2020, 15:34
;D

poslato sa nove rupovke kurblom

Hvala bratu Si Ðipingu!  :)
I vajnom nam pre¹jedniku, u narodu, od milja, zvanom Alek!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

sasa ns 1

Citat: dzimika poslato 01 April, 2020, 15:08
Rekli mu da se skine sa tv-a jer pravi negativni rejting samo, veruj mi oni prave jako obimna istrazivanja i citaju sve sto se objavljuje po FB, tviteru, instagramu i slicno
jel i nas ¹pijuniraju