Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Gašpar

Citat: Slaninar poslato 26 Mart, 2020, 11:40
Citat: despic poslato 26 Mart, 2020, 11:00
"Takav (i njemu slièni) æe ti pronaæi lek za koronu." - pa jel on ucio drkao se i usavrsavao i treba da ima vecu platu ili ne?



Su¹tina je da svi treba da imaju platu od koje se pristojno ¾ivi. Ne da jedni imaju milijarde, a drugi jedva sastavljaju kraj sa krajem.
I poslovi koji su objektivno neophodni (ðubretari na prvom mestu) su po pravilu meðu njabednije plaæenim.

Na¹e dru¹tvo sad meri sve novcem i kroz novac. ©to je pogre¹no.

Oèigledno nisi upoznat. Bez uvrede, ali ðubretar je 99% bolje plaæen od tebe.

dzimika

Koliko znam vozaci su imali 120000din, smanjili su im kad su krajcovali plate svima u drzavnom sektoru, ali ovo je bila plata

Gašpar

Kamion 120, ¹ipka 100 hiljada koliko ja znam. Metla je ne¹to manje, ali opet puno vi¹e od proseène plate.

dzimika

metla je ako se ne varam oko 70000din, ili oko toga nesto, nemoj da me drzis za rec

Slaninar

Glupo pitanje: znate li za dobar izvor objektivnih i taènih informacija - on line? Generalno, ne samo vezano za proleæni hit Korona virus.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

jevta


El Jefe


1999 - У ваздушном дуелу два "МиГ-а 29" Војске Југославије против 24 Нато авиона, погинуо је пилот мајор Зоран Радосављевић, прва жртва међу нашим пилотима од почетка агресије НАТО на Србију (СРЈ)
Слава му и хвала
Друштво за заштиту од животиња

ЯЭВОЛУТИОН


inteligencija moze dovesti do materijanog bogacenja samo ako moralne norme nisu faktor sputavanja....obrazovanje ne sputava moralne norme ali zato kultura to cini.....pristojni i kulturni se nikada nece obogatiti jer nikada nece uciniti nekome nesto sto ne zele njima da cine....
da li se  materijano bogatstvo bogatstvo moze meriti sa duhovnim....da li u ovo vreme korona virusa i dalje mislite da je vredniji novac od vremena na ovom svetu....

@despic
pretpostavljam da imas zenu i dvoje  dece, kucu. preduzece, kucnog ljubimca i .........sta imas od toga
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Pod "sta imas od toga" mislis kao koji ce ti q, ili me stvarno pitas sta imam od toga?

Svakako cu ti odgovoriti na oba. Nemam kuce, uginuo je par dana pre vanrednog stanja.
Volim da napredujem i lepo se osecam zbog toga.
Ti ne volis da napredujes? Jel se ti ne usavrsavas konstantno u svom polju?
klasican divljak

dzimika

E to, volis da napredujes, ali da li ti se vise svidja materijalno napredovanje ili mentalno

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 26 Mart, 2020, 17:24
Pod "sta imas od toga" mislis kao koji ce ti q, ili me stvarno pitas sta imam od toga?

Svakako cu ti odgovoriti na oba. Nemam kuce, uginuo je par dana pre vanrednog stanja.
Volim da napredujem i lepo se osecam zbog toga.
Ti ne volis da napredujes? Jel se ti ne usavrsavas konstantno u svom polju?
pitanje je bilo bas onako kako zvuci..napredujes a nisi sposoban da nadjes partnera za nadamo se ostatk zivota, napredujes a nemas potomstvo, napredujes a nemas imovinu koju ti nije ostavio...oh zamisli, onaj ko te gajio i koji je glup jer ima malu penziju i platu.....a da...nema sni kucnog ljubimca....mozda pauk u cosku zida kancelarije...imas li kancelariju ili si freelancer kod mame na stanu i hrani.
to sto ti mislis da se lepo osecaj je privid.....jednoga dana ce privid proci i ostace ono sto nije materijalno i ono sto si ostavio potomcima.....kad odraste i ako odrastes pricacemo....ja sam bio tu gde si ti pre dvadeset godina...ti ces tek doci , ako zasluzis tamo gde sam ja sada....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Citat: dzimika poslato 26 Mart, 2020, 18:46
E to, volis da napredujes, ali da li ti se vise svidja materijalno napredovanje ili mentalno
Jedno ide sa drugim?
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Mart, 2020, 19:39

pitanje je bilo bas onako kako zvuci..napredujes a nisi sposoban da nadjes partnera za nadamo se ostatk zivota, napredujes a nemas potomstvo, napredujes a nemas imovinu koju ti nije ostavio...oh zamisli, onaj ko te gajio i koji je glup jer ima malu penziju i platu.....a da...nema sni kucnog ljubimca....mozda pauk u cosku zida kancelarije...imas li kancelariju ili si freelancer kod mame na stanu i hrani.
to sto ti mislis da se lepo osecaj je privid.....jednoga dana ce privid proci i ostace ono sto nije materijalno i ono sto si ostavio potomcima.....kad odraste i ako odrastes pricacemo....ja sam bio tu gde si ti pre dvadeset godina...ti ces tek doci , ako zasluzis tamo gde sam ja sada....

O cemu ti pricas prijatelju? :)
Sta ti uopste znas o meni? Da ti pojasnim ako nisi razumeo, imam sve ono sto si nabrojao osim sto vise nemam psa.
Gde sam to ja gde si ti bio pre 20 godina? Opet mislis da znas nesto o meni...
Bas sam te gotivio i postovao kao velikog poznavaoca svog posla, ali sada kad procitah sve ovo...nije mi vise smesno.
Mislim da si me opasno pomesao sa nekim
klasican divljak

Slaninar

"...90. dan izolacije. Sprijateljio sam se sa paukom. Dobar lik, inaèe je web-dizajner..."  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Despiæu ne jedi se na Alju, ipak je on èovek u godinama, smetnuo sa uma da te zna du¾e od 10 godina... :o ;D ;D ;D

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: despic poslato 26 Mart, 2020, 19:46
Citat: dzimika poslato 26 Mart, 2020, 18:46
E to, volis da napredujes, ali da li ti se vise svidja materijalno napredovanje ili mentalno
Jedno ide sa drugim?
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 26 Mart, 2020, 19:39

pitanje je bilo bas onako kako zvuci..napredujes a nisi sposoban da nadjes partnera za nadamo se ostatk zivota, napredujes a nemas potomstvo, napredujes a nemas imovinu koju ti nije ostavio...oh zamisli, onaj ko te gajio i koji je glup jer ima malu penziju i platu.....a da...nema sni kucnog ljubimca....mozda pauk u cosku zida kancelarije...imas li kancelariju ili si freelancer kod mame na stanu i hrani.
to sto ti mislis da se lepo osecaj je privid.....jednoga dana ce privid proci i ostace ono sto nije materijalno i ono sto si ostavio potomcima.....kad odraste i ako odrastes pricacemo....ja sam bio tu gde si ti pre dvadeset godina...ti ces tek doci , ako zasluzis tamo gde sam ja sada....

O cemu ti pricas prijatelju? :)
Sta ti uopste znas o meni? Da ti pojasnim ako nisi razumeo, imam sve ono sto si nabrojao osim sto vise nemam psa.
Gde sam to ja gde si ti bio pre 20 godina? Opet mislis da znas nesto o meni...
Bas sam te gotivio i postovao kao velikog poznavaoca svog posla, ali sada kad procitah sve ovo...nije mi vise smesno.
Mislim da si me opasno pomesao sa nekim

uopte nije odgovarano licno tebi....odgovor je univarzalan...upucen tamo nekome ko je nezadsovoljan i razocaran, ozlojedjen ...ne odnosi se uopste na tebe...ali postavljas pitanja kao ja pre dvadeset godina.....rintao kao konj u zelji da stvorim neki zivot, a on je ispred mene prolazio...svi koji nisu sposobni ili nisu zeleli da napreduju su mi bili niza vrsta....a onda , nije to bilo tako davno...shvatis da je svr to kurac i da je slobodno vreme neprocenjivo, i da zavisimo svi od tih malih sitnih poslova koji su nezasluzeno slabo placeni.....necu da popravlja cipele kupicu nove, necu da popravim odelo kupicu novo, telefon mi je vec godinu dana star treba mi novi, na ovom motoru ima samo 2r kupicu jedan noviji sa 3r, auto mi trosi benzin a ja hocu na struju, zivim na terazijama a hocu u beogradu na vodi, nedostaje mi na vizitkarti nesto od dr mr dipl ing.....secate li se nekada kako smo se druzili bar na mm rodjendanima, onda je i to nestalo (ne necu da se skupljam ispred necijeg dvorista jer je njemu tako najlakse)....imam neki krug prijatelja koji se duze vreme ne menja...ima neki krug ljudi do kojih mi je stalo bar na neki nacin....okrenem ih telefonom sa vremena na vreme samo da ih cujem i pitam kako su..ne oni mene uglavnom ne okrecu osim kad im trebam, ali i to razumem....nemaju vremena jer su ga prodali.....
pre par godina sam imao cirkus sa edb=om..duga prica....u sudu su pokusali da me setaju ali mi je pomogao covek na pisarnici....skoro sve mi je zavrsio i zalozio se kod sudije...sjajan lik...hipik....gledam patike mu se raspadaju...dok je stajo pored mene primetim danosimo isti broj....ja to jutro pokupio patike za motor iz louisa...izvadim iz ranca patike, stavim na sto i odem....nisam hteo ni da se raspravljam sa njim jer ne bi hteo da uzme...
radi jako bitan posao za bedne pare...zna sta treba, gde treba i gde je sta u pisarnici...vidim advokati ga svi znaju....zasto neki retard koji je zavrsio fakultet i ne zna nista a preko partije mu je dodeljen posao sudije pripravnika ima platu vecu od njega....sta ikoga briga sto je neko sabio godine i pare ili bilo na koji nacin dosao da diplome, ako ne radi nista....a takvih je mnogo...svaki posao sam poceo da cenim a ponajvise one koje ja ne zelim da radim ni za koje pare.....

evo za koje pare bi ti skupljao djubre po gradu....200000.,..........
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Mislis da bi bio zadovoljniji da si imao mnogo slobodnog vremena, blejao po kaficima i klubovima i da ti se nista nije desavalo a ono sto ti se desava si proziveo vec hiljaditi put i uopste ti nije zanimljivo vise?
Slobodno vreme moze da ceni i da mu nedostaje samo covek koji je radio mnogo...i koji radi. A i to slobodno vreme ce iskoristiti za nesto pametno. Slobodno vreme pocnes da cenis mnogo vise i kada dobijes decu. Slobodno vreme kad si klinac je cist qrac...
Vecina, pa vrv i ti sam, kao i ja, a i 99% foruma, dok smo bili klinci smo svo to slobodno vreme sjebali na gluposti. Neki vise neki manje.
Hvala visoj sili koja me je pokretala da uvek nesto radim, prckam. Zbog toga sam bio sposoban da sam sebi napravim jelte ozbiljnu "kancelariju". Bukvalno iz zajebancije...i osecam se do jaja zbog toga. Bolje nego da sam sedeo u kaficu i pricao o ne znam ni ja cemu. O cemu da pricam kad ne radim nista i ne znam da radim nista...o filmu koji sam gledao?
Nikog nisam potcenio, samo sam rekao evo prostim recima da treba da postoje razlike i u platama i u drustvu.
Istina, glupo sto je neki fudbaler, teniser ili sin debil on nekog indijanca gistro kriminalca lopova ima para...sta ces...Ali si za mene cist qrac kao covek ako ne znas nista i ne zelis da napredujes.
Nazalost, bas poznajem dosta takvih (moja generacija) pa i stariji...a vidim da ove mladje generacije mahom su u totalnom dilu sa nezainteresovanoscu. Degeni, uzas

ps
da ne ispadne da sam ja neki radoholik ili sta ti ja znam casna sestra... :)
sprcao sam mnoogo vremena i para na to "slobodno vreme" i nista dobro nije proizislo iz toga... fala q pa mi se pogled na svet okrenuo
klasican divljak

Lazic

Uozbiljeni Despiæ... :o  [rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce]

ЯЭВОЛУТИОН

pricas o ljudima koji nece da rade i nista ih ne zanma osim zezanja...a ja ja pricam o ljudima koji rade jako bitne poslove za koje ne trebas da budes obrazovan, ali treba da ima pristojnu platu jer su poslovi bitni i obicno teski....pitaju se svi zasto su salterske sluzbenice nadrkane....svaki dan hiljadu nadrkanih ljudi dodje na njihov salter....da slazem se da one trebaju da budu nasmejane i da pomognu ljudima....ali kako im pomoci kada one u vecini slucajeva neznju posao i pri tome ih mrzi da dodju na posao....nesto kad neznas tesko ti pada da se mucis.....
da mlade generaciju su uglavnom zaintresovane za drustvene mreze...ostalo ih ne zanima....mozda tudji jadni zivoti...ali tu ima i do krivice roditelja, oni valjda treba da ih zaintresuu za nosto posto se deca vise ni ne druze....ne citaju knjige i ne gledaju filmove...od 25 oro dece u odeljenju mog sina njih tri treniraju nesto....od mobilnih prsti veliki odmor....na casovima informatike ih uce gluposti...ne uce ih ni osnovne pojmove ....da ne pricam o tome da prevode opsteprihvacene engleske termine na srpski tako da to zvuki groteskno..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

despic

Citat: Laziæ poslato 27 Mart, 2020, 09:52
Uozbiljeni Despiæ... :o  [rofl] [rofl] [rofl] :-* [srce]
nestalo rakije pa sam poceo da razmisljam o buducnosti :)
klasican divljak

despic

Za sve je kriv fejsbuk, instagram i yt...
Po netu pun q gluposti, izmiljotina, netacnih informacija.
klasican divljak