Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

despic

bravo Gaso, lepo receno...
klasican divljak

milomir22

#28121
Ljudi, mnogo generalizujete. Marko Milosevic je pun kao brod, zivi u najelitnijem delu Moskve koja spada u jedan od najskupljih gradova na svetu. Niti je sposoban, jos manje pametan i skolovan, poklopilo mu se da je sin predsednika i da je na vreme shvatio cari sverca.

Miroslav Miskovic, gnjida i ljiga od coveka, Miloseviceva podguzna muva, jajara nad jajarama, bio sposoban da potplati i ukrade, a poseduje imperiju.

U svetu se jako izdvajaju krajnosti, oni koji jedva krpe kraj s krajem i oni koji ne znaju sta ce vise s parama. Pritom, u ove prve ubrajam i sebe, a nekad smo bili tzv. srednji sloj. Inace pricam s drugarima i svi su misljenja da smo (manje vise smo svi tu negde finansijski) i dalje neka sredina. Ja se mislim kakva kurac sredina, skrpis se jedva jednom godisnje za more i to ides kao paradajz turista, za planinu nemamo ni vremena ni para, niko od nas ne zna da skija, jer dok smo se skolovali na strani, djoku smo imali da idemo na planinu zimi. Sad smo u masineriji zaposlenja u privatnom sektoru, pa i kad bismo skupili kintu, nemas vremena za planinu, a i za to more se jedva skupimo. U prevodu-BEDA. A niko od nas nije podstanar i niko nema minimalac. Sta je tek s takvima.

Pare i intelekt nikada ne izjednacavajte, to nema nikakve veze jedno s drugim. Koliko buzdovana u kesu znam, i kad god ih vidim, pomislim u sebi da je bolje da kuce nema za sta da me ujede nego da budem onakav majmun.

Za par godina ce taj s krampom da mlati dobre pare, jer niko drugi nece hteti to da radi. Dobrom keramicaru u Srbiji je sad dnevnica 50-100 evra, a vi intelektualci (ovde bih i sebe svrstao, onako, sa skromnoscu  :D) se zamislite.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

despic

Ma bre ja pricam o korisnosti/beskorisnosti i sposobnosti/nesposobnosti...tj koliko je tesko nauciti i moci da kopas ili lepis plocice. Fora je sto cu ja da naucim da lepim plocice kao profi keramicar za mesec dana,i jos mesec da se ispraksam ajde.. Ako se posvetim samo tome...a on cr da nauci da radi ono sto ja radim za q vremena. Kapiras?
Miskovic je ocigledno mnogo inteligentniji i od tebe i od mene tako da zasluzuje da ima. Sto da ne? Treba znati i zajebati nekog. Ja ne umem jbg... A primer za Marka Milosevica je neosnovan jer nije sigurno sam zaradio ni dinar. A ako je sposoban da odrzi to sto je nakrao i da vrti te pare u krug, onda svaka cast.

I nisam ja intelektualac, ja sam vise fizicki radnik koji je mnogo radio na sebi :)
klasican divljak

Lazic

Citat: Ga¹par poslato 25 Mart, 2020, 12:57
Pravo da ti ka¾em D¾imika, ne znam ko je gori, dal ovi ¹to su pohrili od preko ili ovi ¹to su oti¹li na letovanje u sred pandemije, pa bi sad da ih dr¾ava vrati, da im po¹alje avion, da im pomogne.  Kad sve ovo proðe, poslaæu upit nadle¾nom ministartvu da pitam gde ja mogu da se prijavim za taj privatni avion ¹to vozi graðane, po¹to ovog puta nisam iskorisitio tu moguænost pa bih da iskoristim za letovanje, jer ¹to oni imaju vi¹e prava nego ja?
Od tih mi se prikenja svaki put kad se jave, gluperde ohole...








Citat: sasa ns 1 poslato 25 Mart, 2020, 13:18
http://www.politika.rs/scc/clanak/450798/Princ-Carls-pozitivan-na-korona-virus
evoga jo¹ jedan ko ahtisari


Da li æe baksuz da pretekne...? :D





Citat: misa-pei poslato 25 Mart, 2020, 13:46
Da l' ste vi normalni? Dobijem virus... Pa? Grip najobièniji. Ajde, mo¾da malo jaèi. Tolika frtutma oko gripa. To ¹to je neko pozitivan na koronu (koja postoji ko zna koliko, a registrovana je 1965. godine, sad je malo mutirala kao i svaki virus) ne znaèi da æe da umre. Umiru oni koji su i onako jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane. Koliko ljudi znate da su umrli "na zdravo"? Ja i previ¹e. Sladite, bre. Ovo je na prvom mestu belosvetska muljaèina za zata¹kavanje/spremanje neèg mnogo goreg. Ne mislim da nam spremaju ne¹to opasno po fizièki ¾ivot, veæ na ne¹to mnogo gore. Da si ¾iv i obespravljen, ¾iv zakopan i kontrolisan, ¾iv i poni¾en. A jo¹ da im vièe¹ hvala, tako treba, to je najbolje za sve nas.

Zar ne vidite da bi moglo, kad bi se na saobraæaj primenio isti ovaj metod, reæi da po¹to svakodnevno u saobraæajnim nesreæama gine xxx.xxx osoba, zarad VA©E bezbednosti, da ba¹ va¹e ¹to èitate, treba zabraniti kori¹æenje svih prevoznih sredstava, po¹to æe se time smanjiti moguænost da ba¹ vi, vi ¹to èitate, budete povreðeni ili poginuli u saobraæaju. Eto re¹enja.
Prièam od januara... [srce]






Slaninar

Citat: despic poslato 25 Mart, 2020, 18:00
Ma bre ja pricam o korisnosti/beskorisnosti i sposobnosti/nesposobnosti...tj koliko je tesko nauciti i moci da kopas ili lepis plocice. Fora je sto cu ja da naucim da lepim plocice kao profi keramicar za mesec dana,i jos mesec da se ispraksam ajde.. Ako se posvetim samo tome...a on cr da nauci da radi ono sto ja radim za q vremena. Kapiras?
Miskovic je ocigledno mnogo inteligentniji i od tebe i od mene tako da zasluzuje da ima. Sto da ne? Treba znati i zajebati nekog. Ja ne umem jbg... A primer za Marka Milosevica je neosnovan jer nije sigurno sam zaradio ni dinar. A ako je sposoban da odrzi to sto je nakrao i da vrti te pare u krug, onda svaka cast.

I nisam ja intelektualac, ja sam vise fizicki radnik koji je mnogo radio na sebi :)

Neki od najinteligentnijih (i najobrazovanijih & naj¹kolovanijih) ljudi koje sam upoznao ne znaju praviti pare (neki i znaju, ali nije pravilo). Dok sam se nagledao i prizemnih likova, barem kod nas, koje samo nije sramota raditi ono ¹to treba da se uradi kako bi se novac namakao.

©to se korisnosti tièe: ¹trajk ðubretara od par nedelja je puno te¾i za podneti od ¹trajka advokata - od par meseci.

©to ze vremena tièe: svakom ko ka¾e "to mo¾e svako" bih dao da proba sklopiti bicikl i isplesti par toèkova - mehanièar bajseva je jedno od slabije plaæenih zanimanja i kod nas i napolju, koliko znam. I lièno mi nije jasno kako to ne ume svako sam sebi sve uraditi, ali sam se vremenom nagledao ljudi koji jednostavno nisu sposobni nauèiti. Isto kao ¹to je meni nere¹iva misterija bilo ¹ta vezano za uklapanje boja i estetiku generalno.

Naravno, ne potcenjujem ni zanimanja koja tra¾e vi¹e obrazovanje. Ali ne opravdavam razliku u plati koja se meri ne duplo, nego desetostruko, ako ne i vi¹e. Valjda je su¹tina da radi¹ ono ¹to voli¹ i za ¹ta ima¹ smisla, a ne da svi grabe ono ¹to se dobro plaæa, èak i ako nemaju smisla za to (¹to dosta primeæujem u svojoj IT struci - kad vidim kakvi sve upisuju razne IT fakultete, kurseve, akademije, pa se prihvataju posla - a realno nisu za to).

©to jedan od najbogatijih ljudi na svetu (Warren Buffett) reèe:
"Radio sam u ekonomiji koja nagraðuje one koji spa¹avaju ljudske ¾ivote na boji¹tu medaljom, nagraðuje odliènog nastavnika zahvalnicama roditelja, ali one koji znaju primetiti razlike u cenama deonica nagraðuje milijardama. Ukratko - sudbina je dugaèke slamke raspodelila prilièno kapriciozno."
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Relja... Mislim zaista... ;D

mali_zmaj

Ja samo kazem da vrijedan covjek treba da bude placen,bez obzira na pamet,ako je vrijedan plati ga. Ako je fukara i ljen¹tina otpusti ga. Imas ljude koijma je vrh zivota kramp,ili rudarska lopata.. Ako je vrijedan plati ga. Ko je napredovao i usavrsavao se,plati ga jos vise. Za mene za nekoga reci da nije vrijedan zato sto mu je kramp pik zivota,i zato sto nije sposoban da se usavrsava,ili je glup..,ali vrijedan ,nema smisla. Despicu imas ti pravo,ali ti je ona prva izjava blaga propast!! To je moje misljenje,izvini tako je. I opet tesko je objasniti nesto preko tastature..  

Kako sam ja poceo ,pa sa 17 godina istovarajuci slepere,i od tad sam uvijek samo svoj dinar imao. Pa sta i da sam ostao na tom sleperu.. Ja opet govorim,ko je vrijedan vrijedan je i tesko je da je beskoristan. Imas natprosjecno inteligentne debile,kao paraziti kenjaju po mrezama,najpametniji su,a ni kuceta i maceta,zive za tu platu koju nakuckaju,najpametniji su,a umjesto da svoju pamet upotrijebe za nesto korisno,tad zakazu.

Moj tekst iz Brisela je objasnjavao jednu stvar,nezadovoljstvo radnika,zato sto su malo placeni,se reflektuje na uslugu,a picke sefovi sute da bi ih zadrzali,al ne i platili pa da od njih zahtijevaju ljubaznost,uljudnost i rad malo jaci od onog,daj da odradim svojih osam sat i zdravo. U Brisel se slijeva toliko novca da je to nama nesto nenormalno,ali i dalje podrzavaju blagi robovlasnicki sistem,malo grubo receno,ali recimo kmetski sistem.

Da sad prekinemo jer u sustini ja shvatam sta zelis reci,ali neki stavovi su mi neprihvatljivi..,ali sta da se kaze, svako ima svoj kont!!
jin-jang

despic

Vredan covek iliti covek koji vredi ce uvek biti placen. Nece biti ako savije glavu i mumla u sebi.
A ovaj slaninarov skolovani inteligentni sto ne zna da napravi pare nek ide nek pobedjuje u slagalici. Meni treba ovaj sto bez blama valja robu na pijaci hahah
treba mi brasno t400
klasican divljak

mali_zmaj

Naravno!!
Godinama smo bili malo placeni,bez obzira da li smo bili vrijedni ili ne. Dok gro radnika nije otislo vani,onda su se nase gazde i sefovi udarili u glavu,pa malo dosli sebi. Znam ljude koji su godinama sljakali i kako kazes usavrsavali se u tome sto rade,i na kraju odnijeli to svoje iskustvo vani,najtuznije je kad najavi da ide vani i daje otkaz, onda mu sef ponudi par stotina maraka vecu platu,ali kasno... I onda ta nasa pamet vani radi za prosijek.. Zalosno,ali to e nasa boljka ovdje na Balkanu,i sasvim druga tema.
jin-jang

milomir22

Citat: despic poslato 25 Mart, 2020, 18:00

Miskovic je ocigledno mnogo inteligentniji i od tebe i od mene tako da zasluzuje da ima. Sto da ne? Treba znati i zajebati nekog. Ja ne umem jbg... A primer za Marka Milosevica je neosnovan jer nije sigurno sam zaradio ni dinar. A ako je sposoban da odrzi to sto je nakrao i da vrti te pare u krug, onda svaka cast.

I nisam ja intelektualac, ja sam vise fizicki radnik koji je mnogo radio na sebi :)


Miskovic je klasican oportunista, covek koji je uspeo da iskoristi sve sto je mogao, ali to ne znaci da je intelekt ili sposobnost na to uticala, vec slicna prica kao i sa Markom Milosevicem, 0.0001% ljudi se nadje u toj prilici, a verujem da je ne bi svi oberucke prihvatili, neki od straha od Boga, a neki od sramote.

Znas pricu o prvom milionu, za taj prvi milion se nikada ne zna kako je nastao, a posle svi udju u legalne tokove i mnogo je lakse uvecavati bogatstvo.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња


Slaninar

Citat: despic poslato 25 Mart, 2020, 20:09
A ovaj slaninarov skolovani inteligentni sto ne zna da napravi pare nek ide nek pobedjuje u slagalici. Meni treba ovaj sto bez blama valja robu na pijaci hahah
treba mi brasno t400

Takav (i njemu slièni) æe ti pronaæi lek za koronu. Neæe to naæi onaj ¹to obræe milijarde na berzi.

Koliko znam, i Tesla je umro u siroma¹tvu.

A, izmeðu ostalog, i zbog puno takvih "snala¾ljivih ¹to valjaju" smo tu gde smo.

Nego, ako ba¹ ne mo¾e komunizam:   :)

https://www.youtube.com/watch?v=aIL_Y9g7Tg0&fbclid=IwAR1MMWNtbQ_hHbXzFzPw4vale9N35-afNsNTnVziGqzY1M6hYncSN98qUAQ#
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gašpar

Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2020, 21:34
Znas pricu o prvom milionu, za taj prvi milion se nikada ne zna kako je nastao, a posle svi udju u legalne tokove i mnogo je lakse uvecavati bogatstvo.

Znam mnoge koji su imali taj "prvi milion", da li bukvalno ili figurativno milion, ali ozbiljan kapital da poènu (ili samo nastave biznis) i sve su pokvarili. Do osobe je, verujte.


despic

"Takav (i njemu slièni) æe ti pronaæi lek za koronu." - pa jel on ucio drkao se i usavrsavao i treba da ima vecu platu ili ne?

klasican divljak

Gašpar

Sreæan roðendan Despiæu, Don Kihote  ;D

Slaninar

Citat: despic poslato 26 Mart, 2020, 11:00
"Takav (i njemu slièni) æe ti pronaæi lek za koronu." - pa jel on ucio drkao se i usavrsavao i treba da ima vecu platu ili ne?



Su¹tina je da svi treba da imaju platu od koje se pristojno ¾ivi. Ne da jedni imaju milijarde, a drugi jedva sastavljaju kraj sa krajem.
I poslovi koji su objektivno neophodni (ðubretari na prvom mestu) su po pravilu meðu njabednije plaæenim.

Na¹e dru¹tvo sad meri sve novcem i kroz novac. ©to je pogre¹no.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Ga¹par poslato 26 Mart, 2020, 10:55
Citat: milomir22 poslato 25 Mart, 2020, 21:34
Znas pricu o prvom milionu, za taj prvi milion se nikada ne zna kako je nastao, a posle svi udju u legalne tokove i mnogo je lakse uvecavati bogatstvo.

Znam mnoge koji su imali taj "prvi milion", da li bukvalno ili figurativno milion, ali ozbiljan kapital da poènu (ili samo nastave biznis) i sve su pokvarili. Do osobe je, verujte.



Eh, koliko milionera je bilo dok je trajao rat u BIH i Hrvatskoj. Znam ih mnogo ¹to ¾ivih, ¹to pokojnih. Prodavali su truo krompir narodu na rati¹tu, ¹vercovali naftu, ¹vercovali cigarete, ¹vercovali sve, radili sa svima i imali kamare nemaèkih maraka. Pro¹lo to vreme, niko ih nije dirao. Krenuli da se bave biznisom i izgubili sve. Do¹li oni u lepim odelima i pokupili sve. Nisu mogli da se snaðu u "normalnom" dru¹tvu.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Slaninar poslato 26 Mart, 2020, 11:40
Citat: despic poslato 26 Mart, 2020, 11:00
"Takav (i njemu slièni) æe ti pronaæi lek za koronu." - pa jel on ucio drkao se i usavrsavao i treba da ima vecu platu ili ne?



Su¹tina je da svi treba da imaju platu od koje se pristojno ¾ivi. Ne da jedni imaju milijarde, a drugi jedva sastavljaju kraj sa krajem.
I poslovi koji su objektivno neophodni (ðubretari na prvom mestu) su po pravilu meðu njabednije plaæenim.

Na¹e dru¹tvo sad meri sve novcem i kroz novac. ©to je pogre¹no.

Zato postoji minimalac i koeficijenti. Taj minimalac treba da da osnovne uslove za ¾ivot. Ako smatra¹ da ti vi¹e ne treba, ne mora¹ ni da radi¹.
E sad, za ðubretara ti treba minimalna obuka i znanje, za pomoænog radnika na graðevini isto itd. Ne treba me¹ati babe i ¾abe.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Mareskin   kood nas ih je bruka bilo,neke sam licno upoznao,dovoljno je bilo da im "ledja" nestanu i da moraju da pocnu placati porez,carine,i obaveze prema radnicima,ili jednostavnije postuju zakon,i propali su u roku od par godina,ne vise..
jin-jang