Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 17 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Ne znam da li kapirate nesto, na zalost nisu svi preko radili prijavljeni a cak i oni koji su bili prijavljeni sad kad je sve stalo gazde rekle nema plate dok se ne radi, isto kao i kod nas sto su rekle gazde, evo kum koji vozi kamion u Becu je tako prosao
i sta sad oni da rade? Da ostanu tamo da placaju rentu? Kao i u BG sto ce studenti da ostanu da placaju rentu? Ili oni koji ne dobijaju platu jer ne rade?


A ne verujem da se vracaju medicinski radnici od preko, za njih garantujem da tek sada nece dozvoliti da odu, a samo da potsetim kad vec kudite te iste lekare koji su otisli, DRZAVA JE POTPISALA SPORAZUM SA NEMACKOM O SLANJU MEDICINSKOG OSOBLJA na rad u nemacku, nisu svi oni sami odjednom dobili ideju da idu, ko ne veruje neka potrazi slike oglasa koji su postavljani na sajtu nacionalne sluzbe za zaposljavanje a i na ponoima u kancelarijama sluzbe, nakon sto su oni potpisali pocele su i neke agencije da se pojavljuju koje vode(neke lazne neke prave) ali samo da vas pitam, da li bi vi radili za 35000din, mozda izadjete na oko 40000 ili malo preko sa nocnim smenama na recimo opstoj intenzivnoj u urgentnom? Da brisete usrane babe i dede pa cak i mlade momke i devojke (licno se uverio) za te pare?

I samo da vidim, da ste vi preko i da ste ostali bez posla a ujedno i bez primanja, da li bi ste ostali tamo ili bi ste se vratili nazad u svoju zemlju?

ЯЭВОЛУТИОН

branis ih bez razloga......ti koji se brze bolje vratili cim je krenulo sranje ce jedno ibedno ziveti tamo isto kao i ovde ali ce gajiti nadu da ce im biti bolje....engleska je dugo vremena bila sinonim za naku sansu poput amerike i nemacke...igrom slucaja bila jednom jedna tv serija koju su nasi preveli sa MUCKE......kako je moguce da neko u engleskoj zivi na taj nacin ...i to postoji ceo kvart gde ljudi  zive tako.....a ja sam bio i u celim gradovima u francuskoj i nemackoj gde nije nista bolje...socijala....i to gora nego ovde.
nije pitanje za koliko radis ....vec koliko vredis da te plate.....ja kad sam trazio posao trazio sam neke uslove ali mi plata nikad nije bila prioritet....ako dokazes da vredis lako ces se dogovoriti za koji mesec za vecu platu....ovde su ljudi navikli na NE MOZE NIKO DA ME MALO PLATI KOLIKO JA MALO MOGU DA RADIM ...i smatraju da je plata nadoknada za dolazak na radno mesto.....stepen obrazovanja treba da bude plus za dobijanje radnog mesta, kao i iskustvo, ali ne sme da bude uslov.
Ja sam zavrsio visu masinsku na foru da bi mogao uopste da budem direktor privatnog preduzeca....dakle bez skole mozes biti vlasnik ali ne i direktor...odgovorno lice....a sve to da bih mogao da izvodim radove na limatizaciji i grejanju na objektima...sto nema nikakve veze i i dalje nemam pojma o tome osim da nadjem dobrog projektanta, nadzornog i izvodjaca....batalio sam privatnu firmu jer sam shvatio da je deficit novca lakse podneti nego deficit vremena....a i novac mozes da pozajmis a vreme ne.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gašpar

Upravo ono ¹to Alja ka¾e, vraæaju se oni koji se ni tamo nisu sna¹li i koji i tamo lo¹e ¾ive.

Pravo da ti ka¾em D¾imika, ne znam ko je gori, dal ovi ¹to su pohrili od preko ili ovi ¹to su oti¹li na letovanje u sred pandemije, pa bi sad da ih dr¾ava vrati, da im po¹alje avion, da im pomogne. Pravo da ti ka¾em, kad sve ovo proðe, poslaæu upit nadle¾nom ministartvu da pitam gde ja mogu da se prijavim za taj privatni avion ¹to vozi graðane, po¹to ovog puta nisam iskorisitio tu moguænost pa bih da iskoristim za letovanje, jer ¹to oni imaju vi¹e prava nego ja?

Od svoje 23. godine radim, uvek prijavljen na pun iznos, uvek izmirene sve obaveze za mene. Ova dr¾ava mi svakog meseca otima oko 50.000 RSD i mom poslodavcu jo¹ 30.000 RSD, malo li je? A u sred pandemije, mogu doèekati da nema mesta za mene na respiratoru, nego æe to mesto zauzeti neko ko na crno radi negde u inostranstvu i ne plaæa nigde nikakve doprinose. Divno  [andjeo]

Takoð, da se uhvatim i za ovih 35.000 - 40.000 RSD za doktore. Paaaa, to nije plata ni medicinskih sestara i one imaju vi¹e (moja majka je medicinska sestra, dodu¹e na onkologiji pa ima nekih benefita ali mislim da prelazi 40.000). Doktori zaraðuju oko 80.000 RSD mog, tvog ili bilo èijeg novca, a zakazuju mi pregled za oktobar 2021. I ne, nije do uslova, do ljudi je. Pozvao bih se opet na Aljino - "Ne mogu dovoljno malo da me plate, koliko malo mogu da radim". Iz tog razloga mi u firmi imamo privatno zdravstveno, pa sve zavr¹avam istog sata, a ako je ba¹ gu¾va istog dana. I sad, vidi èuda, moja firma mora da plaæa dr¾avi zdravstveno koje ne koristimo i jo¹ privatno, divota  :wtf:

I da, tih 80.000 dobijaju proseèni doktori, ono vukli studije 10 godina i na kraju dobili posao u dr¾avnoj firmi, uhlebili se i te prièe. I slièni njima i idu preko. Za struènjake ima mesta i ovde, privatne bolnice se otvaraju konstantno i plate su im mnogo vi¹e od dr¾avnih, ali ne primaju d¾abalebaro¹e, nego se radi pun gas da bi se plata zaradila. U tome je poenta :)

Slaninar

Ljudi koji ovde ¾ive su napravili sebi dr¾avu po meri i zasluzi. Proseèni, oni kakvih je najvi¹e.

Ti ¹to dolaze od napolje, kao i turisti: pa zar se nije na¹a vlas' zvanièno zajebavala kako je virus sme¹an, relativno skoro pre izbijanja sranja? Sad povika na graðane kako su neozbiljni i na ove ¹to se vraæaju.

Ti krivi¹ ljude ¹to su oku¹ali sreæu napolju i nisu se uspeli snaæi? Da ih pustimo da pomru?

Za one koji su jako bogati i bliski s vlastima æe biti respiratora, ali za nas ostale, "obiène smrtnike" - doktori (takvi kavke imamo) æe donositi te surove, te¹ke i nezahvalne odluke - i ¾iveti  s njima.

Teret svega æe svakako (i ovde i napolju), po svemu sudeæi, pasti na radnike (koji masovno dobijaju otkaze) i mala preduzeæa - veliki kapitalisti i velike korporacije æe pre¾iveti i najverovatnije dobiti subvencije svojih dr¾ava.

Inaèe, zbog posla raèunam da svakako imam 99% ¹anse za zapatiti virus, a po¹to nisam ni previ¹e mlad, ni previ¹e "zaslu¾an", ne oèekujem da æu biti prvi u redu za respirator. Tako da - jo¹, mesec-dva i pa-pa.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 25 Mart, 2020, 13:13
Ljudi koji ovde ¾ive su napravili sebi dr¾avu po meri i zasluzi. Proseèni, oni kakvih je najvi¹e.

Ti ¹to dolaze od napolje, kao i turisti: pa zar se nije na¹a vlas' zvanièno zajebavala kako je virus sme¹an, relativno skoro pre izbijanja sranja? Sad povika na graðane kako su neozbiljni i na ove ¹to se vraæaju.

Ti krivi¹ ljude ¹to su oku¹ali sreæu napolju i nisu se uspeli snaæi? Da ih pustimo da pomru?

Za one koji su jako bogati i bliski s vlastima æe biti respiratora, ali za nas ostale, "obiène smrtnike" - doktori (takvi kavke imamo) æe donositi te surove, te¹ke i nezahvalne odluke - i ¾iveti  s njima.

Teret svega æe svakako (i ovde i napolju), po svemu sudeæi, pasti na radnike (koji masovno dobijaju otkaze) i mala preduzeæa - veliki kapitalisti i velike korporacije æe pre¾iveti i najverovatnije dobiti subvencije svojih dr¾ava.

Inaèe, zbog posla raèunam da svakako imam 99% ¹anse za zapatiti virus, a po¹to nisam ni previ¹e mlad, ni previ¹e "zaslu¾an", ne oèekujem da æu biti prvi u redu za respirator. Tako da - jo¹, mesec-dva i pa-pa.  :)

pa ti si se usro...nemoj se plasiti smrti...brzo dolazi...zivota se plasi....brzo prodje ali mu treba vremena....i nesto ovih dana zovem one sto mi pozelese sretnu novu godinu....pravim listu za otstrel.....

nadam se da ce ovaj narod nakon ovoga shvatiti da vrednost vremena ne moze da nadoknadi vrednost novca.....mogli su da zatvore granice na vreme i otvore granicne karantine od 30 dana jos oko nove godine....sest meseci da dele hranu i ne naplacuju nista od komunalija i poreza , je smesno koliko ce ovo da kosta na kraju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Mart, 2020, 13:29
Citat: Slaninar poslato 25 Mart, 2020, 13:13
Ljudi koji ovde ¾ive su napravili sebi dr¾avu po meri i zasluzi. Proseèni, oni kakvih je najvi¹e.

Ti ¹to dolaze od napolje, kao i turisti: pa zar se nije na¹a vlas' zvanièno zajebavala kako je virus sme¹an, relativno skoro pre izbijanja sranja? Sad povika na graðane kako su neozbiljni i na ove ¹to se vraæaju.

Ti krivi¹ ljude ¹to su oku¹ali sreæu napolju i nisu se uspeli snaæi? Da ih pustimo da pomru?

Za one koji su jako bogati i bliski s vlastima æe biti respiratora, ali za nas ostale, "obiène smrtnike" - doktori (takvi kavke imamo) æe donositi te surove, te¹ke i nezahvalne odluke - i ¾iveti  s njima.

Teret svega æe svakako (i ovde i napolju), po svemu sudeæi, pasti na radnike (koji masovno dobijaju otkaze) i mala preduzeæa - veliki kapitalisti i velike korporacije æe pre¾iveti i najverovatnije dobiti subvencije svojih dr¾ava.

Inaèe, zbog posla raèunam da svakako imam 99% ¹anse za zapatiti virus, a po¹to nisam ni previ¹e mlad, ni previ¹e "zaslu¾an", ne oèekujem da æu biti prvi u redu za respirator. Tako da - jo¹, mesec-dva i pa-pa.  :)

pa ti si se usro...nemoj se plasiti smrti...brzo dolazi...zivota se plasi....brzo prodje ali mu treba vremena....i nesto ovih dana zovem one sto mi pozelese sretnu novu godinu....pravim listu za otstrel.....

nadam se da ce ovaj narod nakon ovoga shvatiti da vrednost vremena ne moze da nadoknadi vrednost novca.....mogli su da zatvore granice na vreme i otvore granicne karantine od 30 dana jos oko nove godine....sest meseci da dele hranu i ne naplacuju nista od komunalija i poreza , je smesno koliko ce ovo da kosta na kraju...

Sve dr¾ave su napravile istu gre¹ku - tj. kontam da su svesno i¹li na to da ne trpi biznis, ali sad æe trpeti jo¹ vi¹e zbog toga - preraèunali su se.

A za ovo drugo - raèunam da je veæ gotovo - jo¹ od sranja 90ih. Svaki dodatni dan je èist bonus. Kad se èovek s tim pomiri, onda uglavnom ne pravi paniène gluposti, niti blokira kad je frka - barem je meni tako, ne znam za ostale.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

misa-pei

Da l' ste vi normalni? Dobijem virus... Pa? Grip najobièniji. Ajde, mo¾da malo jaèi. Tolika frtutma oko gripa. To ¹to je neko pozitivan na koronu (koja postoji ko zna koliko, a registrovana je 1965. godine, sad je malo mutirala kao i svaki virus) ne znaèi da æe da umre. Umiru oni koji su i onako jednom nogom u grobu a drugom na kori od banane. Koliko ljudi znate da su umrli "na zdravo"? Ja i previ¹e. Sladite, bre. Ovo je na prvom mestu belosvetska muljaèina za zata¹kavanje/spremanje neèg mnogo goreg. Ne mislim da nam spremaju ne¹to opasno po fizièki ¾ivot, veæ na ne¹to mnogo gore. Da si ¾iv i obespravljen, ¾iv zakopan i kontrolisan, ¾iv i poni¾en. A jo¹ da im vièe¹ hvala, tako treba, to je najbolje za sve nas.

Zar ne vidite da bi moglo, kad bi se na saobraæaj primenio isti ovaj metod, reæi da po¹to svakodnevno u saobraæajnim nesreæama gine xxx.xxx osoba, zarad VA©E bezbednosti, da ba¹ va¹e ¹to èitate, treba zabraniti kori¹æenje svih prevoznih sredstava, po¹to æe se time smanjiti moguænost da ba¹ vi, vi ¹to èitate, budete povreðeni ili poginuli u saobraæaju. Eto re¹enja.
Država je najveći neprijatelj naroda

Ivicat

I posle kazu nije do farmako mafije. Sugavo parce platna (aka hiruska maska) kosta 110din! Znas kad bi je kupio? Nikad! Ali zapela draga kupi pa kupi, ce pocrkamo. Zao mi je sto nisam doneo vojnu gas-masku pa da se sa njom setam po gradu.

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Mart, 2020, 12:23
branis ih bez razloga......ti koji se brze bolje vratili cim je krenulo sranje ce jedno ibedno ziveti tamo isto kao i ovde ali ce gajiti nadu da ce im biti bolje....engleska je dugo vremena bila sinonim za naku sansu poput amerike i nemacke...igrom slucaja bila jednom jedna tv serija koju su nasi preveli sa MUCKE......kako je moguce da neko u engleskoj zivi na taj nacin ...i to postoji ceo kvart gde ljudi  zive tako.....a ja sam bio i u celim gradovima u francuskoj i nemackoj gde nije nista bolje...socijala....i to gora nego ovde.
nije pitanje za koliko radis ....vec koliko vredis da te plate.....ja kad sam trazio posao trazio sam neke uslove ali mi plata nikad nije bila prioritet....ako dokazes da vredis lako ces se dogovoriti za koji mesec za vecu platu....ovde su ljudi navikli na NE MOZE NIKO DA ME MALO PLATI KOLIKO JA MALO MOGU DA RADIM ...i smatraju da je plata nadoknada za dolazak na radno mesto.....stepen obrazovanja treba da bude plus za dobijanje radnog mesta, kao i iskustvo, ali ne sme da bude uslov.
Ja sam zavrsio visu masinsku na foru da bi mogao uopste da budem direktor privatnog preduzeca....dakle bez skole mozes biti vlasnik ali ne i direktor...odgovorno lice....a sve to da bih mogao da izvodim radove na limatizaciji i grejanju na objektima...sto nema nikakve veze i i dalje nemam pojma o tome osim da nadjem dobrog projektanta, nadzornog i izvodjaca....batalio sam privatnu firmu jer sam shvatio da je deficit novca lakse podneti nego deficit vremena....a i novac mozes da pozajmis a vreme ne.

mislim da te plusiraju samo oni koji isto ko i ti nemaju pojma sta i o cemu pises bitno da im se prica svidja  ;D ;D ;D
pa ti si bre jedan od onih sto nije uspeo pa sve vratio  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]  ili gresim?

mali_zmaj

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Mart, 2020, 12:23
branis ih bez razloga......ti koji se brze bolje vratili cim je krenulo sranje ce jedno ibedno ziveti tamo isto kao i ovde ali ce gajiti nadu da ce im biti bolje....engleska je dugo vremena bila sinonim za naku sansu poput amerike i nemacke...igrom slucaja bila jednom jedna tv serija koju su nasi preveli sa MUCKE......kako je moguce da neko u engleskoj zivi na taj nacin ...i to postoji ceo kvart gde ljudi  zive tako.....a ja sam bio i u celim gradovima u francuskoj i nemackoj gde nije nista bolje...socijala....i to gora nego ovde.
nije pitanje za koliko radis ....vec koliko vredis da te plate.....ja kad sam trazio posao trazio sam neke uslove ali mi plata nikad nije bila prioritet....ako dokazes da vredis lako ces se dogovoriti za koji mesec za vecu platu....ovde su ljudi navikli na NE MOZE NIKO DA ME MALO PLATI KOLIKO JA MALO MOGU DA RADIM ...i smatraju da je plata nadoknada za dolazak na radno mesto.....stepen obrazovanja treba da bude plus za dobijanje radnog mesta, kao i iskustvo, ali ne sme da bude uslov.
Ja sam zavrsio visu masinsku na foru da bi mogao uopste da budem direktor privatnog preduzeca....dakle bez skole mozes biti vlasnik ali ne i direktor...odgovorno lice....a sve to da bih mogao da izvodim radove na limatizaciji i grejanju na objektima...sto nema nikakve veze i i dalje nemam pojma o tome osim da nadjem dobrog projektanta, nadzornog i izvodjaca....batalio sam privatnu firmu jer sam shvatio da je deficit novca lakse podneti nego deficit vremena....a i novac mozes da pozajmis a vreme ne.

Bio u Briselu kod kolegice ¹kolske..,i samo mogu da potvrdim tvoje tvrdnje!! Hiljadu rasa i vjera u Briselu, sam vidjeo za ta dva dana!! Sve je preskupo, a ljudi su maksimalno neljubazni!! I onda meni moja kolegica objasni!! Ka¾e bjedno su plaæeni,i onda im njihovi ¹efovi ne ¾ele prigovarati za neljubaznost,jer to znaèi da ih moraju platiti bolje!! Uðe¹ u market,i doðe¹ na kasu,i ne ¾eli ti reæi niti dobar dan,niti èek uspostaviti pogled oèima.. Iskreno razoèarao sam se..  Samo je EU birokratija dobro plaæena..,¹ljakeri ni¹ta,i onda su sve usluge,od nekih najosnovnijih ,pretplaæene,jer moraju tako!  Prestolnica EU,neka hvala!!
jin-jang

sasa ns 1

Citat: Ivicat poslato 25 Mart, 2020, 14:17
I posle kazu nije do farmako mafije. Sugavo parce platna (aka hiruska maska) kosta 110din! Znas kad bi je kupio? Nikad! Ali zapela draga kupi pa kupi, ce pocrkamo. Zao mi je sto nisam doneo vojnu gas-masku pa da se sa njom setam po gradu.
a¹ovèiæ,¹atorsko,¹lem,za¹titna maska,èizme,sdo dosta komada,tablete za prljavu vodu su obavezni deo aseseoara svake moderne ¾ene .Po¹to ovo nije taèno treba da nadjete neki post od pre nove godine gde je EL JEFE lepo reko da se uspeno bori pritiv vlasti a i protiv epidemije ako ima¹ bunar,ba¹tu i alatke.

despic

A gde su sljakeri dobro placeni? I sto bi bili?
klasican divljak

mali_zmaj

A za¹to ne bi,ako po¹teno rade?? E sad drugo ¹to zbog takvog stanja,su jedni morbidno bogati,a drugi morbidno malo plaæeni,a ima dovoljno za sve!! Al tako je kako je,utopija ne postoji.. Inaèe to se zove truli kapitalizam,ono ¹to je nama nedavno do¹lo. Ja bih nazvao dao svoj opis gnjili kapitalizam.
jin-jang

despic

A zasto bi neki neandertalac koji je glup ko q imao platu sto kopa kanale istu kao i neko ko preko deset godina proveo uceci nesto i i dalje uci i usavrsava se? Znaci ti si za komunizam? Onda necu ni ja da radim jbg, idem da radim na trafici i da primam platu isto ko doktor, bole me...
moji roditelji rade i vise nego posteno, imaju jadnu platu, pred penzijom su koja ce biti bedna isto ko i plata. Ali poslovi su im takvi da nisu ni zasluzili vise...ko im je kriv, ja nisam sigurno
klasican divljak

mareskin

Citat: mali_zmaj poslato 25 Mart, 2020, 15:52
A za¹to ne bi,ako po¹teno rade?? E sad drugo ¹to zbog takvog stanja,su jedni morbidno bogati,a drugi morbidno malo plaæeni,a ima dovoljno za sve!! Al tako je kako je,utopija ne postoji.. Inaèe to se zove truli kapitalizam,ono ¹to je nama nedavno do¹lo. Ja bih nazvao dao svoj opis gnjili kapitalizam.

Dok je kod nas lo¹a finansijska situacija svaka plata iz inostranstva æe biti dobra. Kako bi inaèe za svoju satnicu mogao da plati¹ dnevnicu majstora koji ti zida kuæu?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Citat: despic poslato 25 Mart, 2020, 15:59
A zasto bi neki neandertalac koji je glup ko q imao platu sto kopa kanale istu kao i neko ko preko deset godina proveo uceci nesto i i dalje uci i usavrsava se? Znaci ti si za komunizam? Onda necu ni ja da radim jbg, idem da radim na trafici i da primam platu isto ko doktor, bole me...
moji roditelji rade i vise nego posteno, imaju jadnu platu, pred penzijom su koja ce biti bedna isto ko i plata. Ali poslovi su im takvi da nisu ni zasluzili vise...ko im je kriv, ja nisam sigurno

Nema to veze sa ¹kolom,ja ti govorim o bogata¹ima,ne treba¹ biti ¹kolovan da bi bio bogat,barem ti je to jasno,dovoljno da si tajkunèina,kriminalac da bi bio bogat, ja ti prièam o èistoj demokratiji..,za komunizmom mi se jebe,neuspijela utopija.  Samo znam da ima dovoljno novca za sve,a da bogati i dalje ostanu trulo bogati,a radnik bude dobro plaæen,ako je zaslu¾io. Kad si veæ tako ¹kolovan,otoði do prvog èovjeka koji kopa kanal i reci mu da je glupi neandertalac, da treba da bude bijedno plaæen,zato ¹to nema fakultet .Ako si tolika faca,mislim da bi dobio krampom preko lobanje.. Ja imam SSS ali sam dobro plaæen..,i trudim se da budem uslu¾an na poslu,i imam i godi¹nji odmor i regrese,i firma mi kupi i ko¹ulju i cipele,i ima i stimulacija,ako mjesec bude dobar. Jel to toliko te¹ko. Slu¹aj dru¾e moja ¾ena je fakultetski obrazovana,i ima veæu platu,i treba da ima veæu platu,al ¹to se mene tièe od krvi i mesa je,boli me uvo koliko je fakulteta zavr¹ila.. To mislim i za onog majmuna doktora koj bez sto eura,mimo svoje plate neæe da te pogleda.. Pa kad dobije preko nosa neka plaèe materi svojoj,pizda mu materina!!

I da rezimiram,ja ti govorim o raspodijeli para,ti meni spominje¹ ¹kolu,brka¹ lonèiæe!!
jin-jang

despic

Kao prvo, ja nigde skolu nisam pomenuo. Pomenuo sam usavrsavanje i ucenje...to nema veze sa skolom, serem se na skole i fakultete. A kao drugo, bole me kurac da se raspravljam, nisam ni skolovan ni kriminalac, ne zaradjujem milione ali nisam ni beda. Mora da se zna kome je gde mesto.
Kad sam bio klinac bilo bi je svejedno...treba svi da imaju to bi bilo najbokje...al sad bogme vidim da ima opasno mnogo nesposobnih i beskorisnih debila... I sa parama i bez.
I da, faca sam :)
A ti ne znam sta se nalazis uvredjenim ako si posten radnik i dobro si placen...ja sam jos posteniji hahah
klasican divljak

Gašpar

Svet je vrlo jednostavan.

Ekstremno bogati su u tom trenutku bili snala¾ljivi, sklopile im se kockice, ne¹to se potrefilo i eto... Svaka im èast i ja bih voleo da mi se tako poklope kockice, ali im ne ¾elim da imaju manje. ®elim im da imaju jo¹ vi¹e.
Nije on ekstremno plaæen, on je stvorio ekstremno puno para.



Problem je i ¹to taj ¹to kopa krampom, mo¾e da iskopa æup pun zlata i spièkao bi ga za najvi¹e godinu dana, pa bi se vratio da kopa opet, za iste pare. Ne barataju svi isto parama, ima i do toga.