Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 13 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

Citat: srbac poslato 23 Mart, 2020, 09:22
Citat: dzimika poslato 22 Mart, 2020, 23:59
Stranci da manje kradu?  Ma daj, ti bi ti oba oka izvadili dok gledas u njih
Pa nismo mi izmislili kradju nego stranci

Licno se uverio vise puta u zadnjih par meseci da su nemci vece lopine nego svi mi zajedno ovde

Problem je ovde sto firme koje su ovde pare ne ostavljaju ovde nego iznose napolje, ne trebaju nama strani investitori vec pare koje daju strancima (u vidu subvencija) treba dati domacim firmama koje mogu praviti nesto i izvoziti preko
nasi proizvodi su cenovno jeftiniji od evropskih a kvalitetniji od kineskih i to je ono sto fali
ali to se nikome ne isplati jer ne moze on dobiti od domaceg preduzetnika toliko para (mislim na proviziju koja se daje politicarima) da bi mu se isplatilo to da radi pritom imaju nalog da dovode strane firme, da im omoguce velike subvencije i da garantuju niske plate, i onda se hvale kako je neko dosao ovde, investirao 10milina (od kojih je drzava dala 9) i kao napravili radna mesta a plate i ispod minimalca
a najbolji su mi oni koji me pitaju kako mogu da ih prijave na ispod minimalca, lepo, mogu lako, mrzi me da objasnjavam ali raspitajte se malo, koristite jebeni internet


Inace, neke fabrike su pocele da vracaju svoju proizvodnju u evropu iz Kine, jer su tamo radnici postali skupi (sto je i logican sled dogadjaja)

I samo se zapitajte, kome odgovara da jedna mala drzava bude jaka? Nikome osim gradjana a kad su se gradjani nesto pitali? Nikad

Imam drugara u Poljskoj radi, ka¾e da su Poljaci poèeli da se vraèaju nazad iz Nemaèke, Norve¹ke ... otavaju firme i dobro im ide. Do¹li su sada Ukrajinci i u Poljskoj rade za male pare, zadovoljni su sa 700-800e platom. Bli¾e im je Ukrajina pa odgovara i jednima i drugima ! Poljska  postade sad relativno jaka dr¾ava.

Znas zasto je tako?
To je bilo i u Ceskoj i Slovackoj jedno vreme, i u Rumuniji isto, drzava smanji poreze da bi dosli kod njih da otvore firme, pa tako nemac dodje i otvori firmu u Poljskoj, jer je manji porez ali posle nekoliko godina kad se dovoljan broj firmi otvori oni povecaju malo porez pa jos malo i tako dok ti je svejedno gde ces imati firmu
I u Sloveniji isto bilo jedno vreme recimo za kamionske firme, pa Slovacka, pa sada Poljska
Istina je da su poljaci dosta toga promenili i uveli kontrolu u dosta sfera

Inace da ne bude samo da je u Poljskoj tako, dolaze Ukrajinci i kod nas da rade, evo recimo u ZR u brodogradilistima su poceli raditi varioci i uopste bravari jer ih fali dosta, nasi otisli preko da rade za 2000-2500e u Nemackoj a u Srbiji imaju od 1000-1500e, negde cak i vise, sve zavisi koliko si dobar i kakva je firma u kojoj radis
Znam da u BG ima par firmi koje rade varenje toplovoda, u jednooj firmi 4 vara norma u drugoj 8, u prvoj veca plata za manje varova a u drugoj manja i radi se duplo vise

Trenutno posla u Srbiji ima (jedino sto je ova korona zajebala stvar) samo je pitanje necije sposobnosti i volje i zelje da se potrudi da nadje dobar posao a pritom ne mislim samo na finansijski deo vec i na to gde se gazda / gazde ne ponasaju kao seljacine nego da znaju kako da zadrze ljude samo nekim ljudskim ponasanjem

Lazic

U na¹oj bran¹i je za sada nirvana, 1000 zaposlenih radi od kuæe, vpn se dr¾i, posao ne trpi... Ne znam vi¹e ni koji je dan u nedelji, iskljuèio sam alarm ima 12 dana... E sad ¹to æu da se roknem sedeæi kuæi, jbg... ;D

El Jefe

Моја пушионица опијума за то време пропада.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Jeb'ga, pogre¹an biznis... ;D

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dzimika

Koje sve teorije zavere nece sada izaci sad zbog ovoga

Lazic


Slaninar

Citat: dzimika poslato 24 Mart, 2020, 09:51
Koje sve teorije zavere nece sada izaci sad zbog ovoga

Kad èujem ¹ta neki ljudi ovih dana prièaju, ili proèitam ¹ta pi¹u, prosto se za¾elim onih antivaksera i HAARP-ovaca!
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Citat: Slaninar poslato 24 Mart, 2020, 09:49
Citat: El Jefe poslato 24 Mart, 2020, 09:08
https://srbin.info/pocetna/aktuelno/patogen-korone-namerno-pusten/
https://srbin.info/pocetna/aktuelno/slobodan-prvanovic-bukom-protiv-kompletnih-idiota/

Nikakvih linkova, nikakvih navoda izvora. Tj. napisali su bajke kako su oni hteli. Ni¾erazredno novinarstvo.
Пренето са блога на коме су извори јасно наведени. Од бајки препоручам Хајди од Јохане Шпири. Тамо нема секса.
Друштво за заштиту од животиња

mkt

gledam sad  [rofl]  ovi nasi sto su od preko dosli se bune, nesto kao ono ne valja im smestaj u karantinu hahahah kakav show  [rofl]

dzimika

A preko su svi ziveli u perfektnim uslovima, da

sasa ns 1

kinezi naplaæuju izolaciju svima koji dodju iz inostranstava

dzimika

Ma kakvi, zar ne vide da je Milomirov zet rekao da su Kinezi odlicni ljudi, oni sve daju dzabe

Lazic

Citat: El Jefe poslato 24 Mart, 2020, 20:18
Citat: Slaninar poslato 24 Mart, 2020, 09:49
Citat: El Jefe poslato 24 Mart, 2020, 09:08
https://srbin.info/pocetna/aktuelno/patogen-korone-namerno-pusten/
https://srbin.info/pocetna/aktuelno/slobodan-prvanovic-bukom-protiv-kompletnih-idiota/

Nikakvih linkova, nikakvih navoda izvora. Tj. napisali su bajke kako su oni hteli. Ni¾erazredno novinarstvo.
Пренето са блога на коме су извори јасно наведени. Од бајки препоручам Хајди од Јохане Шпири. Тамо нема секса.
Da li si realan... ??? :o :D
K'o da si rekao da ¹izoje ne izmi¹lja...

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

#28096
https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/zanimljivosti/7080/kako-je-toyota-corona-uticala-na-japansku-auto-industriju
Колега како да вам кажем марш, а да се не увредите?
Друштво за заштиту од животиња


Gašpar

Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2020, 11:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 11:52
ti sto su preko ostali bez posla su radili za tamo neke i za sebe a sada su dosli da optret nas zdravstveni sistem....i ti isti su se skolovali o trosku svih nas a vecinu kad pitas nema nameru da se vraca...osim kad ispadne neko sranje ...onda je i srbija dobra...

Normalno. Isto kao ¹to ne bi ni i¹li da je ovde pribli¾no kako treba. Ovako - svako ko je oti¹ao i uspeo da se snaðe se spasio.
Ovi ¹to nisu - jebiga, siguran sam da niko nije sretan ¹to umesto u Nemaèkoj, dolazi da se leèi kod nas. Kod nas ni kad je normalno ne radi sve kako treba.



©kolovali se o tro¹ku svih nas, ali po¹to je zemlja lopovska, ne mogu ovde ni¹ta doprineti. Otiæi æe tamo gde mogu. Ne verujem da je iko sretan kad odlazi iz svog rodnog mesta, pogotovo gomila ljudi koja je napustila i veæe gradove, da bi oti¹li napolje. ®elja za odlaskom je odraz normalnog, zdravog naèina razmi¹ljanja. I sad se vraæa ko nema bolji izbor.

Nisu se spasili, nego su bili nesposobni da ovde ne¹to naprave pa kao idu preko. A sad vidimo da su bili nesposobni i preko ne¹to da naprave, pa kad je zagustilo vraæaju se u istu onu Srbiju, gde ni¹ta nisu uspeli da naprave, ali je bar za D® sve.

Slaninar

Citat: Ga¹par poslato 25 Mart, 2020, 11:01
Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2020, 11:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 11:52
ti sto su preko ostali bez posla su radili za tamo neke i za sebe a sada su dosli da optret nas zdravstveni sistem....i ti isti su se skolovali o trosku svih nas a vecinu kad pitas nema nameru da se vraca...osim kad ispadne neko sranje ...onda je i srbija dobra...

Normalno. Isto kao ¹to ne bi ni i¹li da je ovde pribli¾no kako treba. Ovako - svako ko je oti¹ao i uspeo da se snaðe se spasio.
Ovi ¹to nisu - jebiga, siguran sam da niko nije sretan ¹to umesto u Nemaèkoj, dolazi da se leèi kod nas. Kod nas ni kad je normalno ne radi sve kako treba.



©kolovali se o tro¹ku svih nas, ali po¹to je zemlja lopovska, ne mogu ovde ni¹ta doprineti. Otiæi æe tamo gde mogu. Ne verujem da je iko sretan kad odlazi iz svog rodnog mesta, pogotovo gomila ljudi koja je napustila i veæe gradove, da bi oti¹li napolje. ®elja za odlaskom je odraz normalnog, zdravog naèina razmi¹ljanja. I sad se vraæa ko nema bolji izbor.

Nisu se spasili, nego su bili nesposobni da ovde ne¹to naprave pa kao idu preko. A sad vidimo da su bili nesposobni i preko ne¹to da naprave, pa kad je zagustilo vraæaju se u istu onu Srbiju, gde ni¹ta nisu uspeli da naprave, ali je bar za D® sve.

Neæe da ostanu napolju bez posla, gde je skuplji ¾ivot - stvarno su èudni!  :)

Sad se vraæaju u na¹ raj za vredne, sposobne, a pogotovo po¹tene.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen