Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

srbija je skup vrela iz koje izvire bogatstvo....ne mozes da pumpas kao arapi, vec moras da sacekas da se nakupi....ovi nas potkradaju vekovima a jos uvek ima....zato se i bore za vlast...
nije hejt po gastosima....oni su ti koji pljuju svoju zemlju i vicu kako je ovde sranje a tamo do jaja...kako se nikad ne bi vratili....dokaze ovamo uglavnom da bi pokazali obicnom domicilnom stanovnistvu kako su uspeli tamo preko....
Da oni novac koji zarade tamo ulazu u neka preduzeca ovde umesto u zlatne mercedese, kucerde u kojima niko ne zivi i svadbe sa hiljadu zvanica mi bi bili prosperitetna zemlja....
lincujmo gastose.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

viper

I majstore 😂😂😂😂

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 21 Mart, 2020, 16:54
srbija je skup vrela iz koje izvire bogatstvo....ne mozes da pumpas kao arapi, vec moras da sacekas da se nakupi....ovi nas potkradaju vekovima a jos uvek ima....zato se i bore za vlast...
nije hejt po gastosima....oni su ti koji pljuju svoju zemlju i vicu kako je ovde sranje a tamo do jaja...kako se nikad ne bi vratili....dokaze ovamo uglavnom da bi pokazali obicnom domicilnom stanovnistvu kako su uspeli tamo preko....
Da oni novac koji zarade tamo ulazu u neka preduzeca ovde umesto u zlatne mercedese, kucerde u kojima niko ne zivi i svadbe sa hiljadu zvanica mi bi bili prosperitetna zemlja....
lincujmo gastose.

Ovde razvije¹ posao i "batica" glavnog "tate" ti ga uzme - hteo, ne hteo prodati. Ko je lud ovde ulagati, ako ima gde drugde?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

koliko poslova mogu da uzmu....za sitne ih boli kurac....evo moj drugar i dalje uvozi it opremu i komponente iako vec deset godina svi vicu kao je andrea gospodar....pa cak i andrej uzima nesto od njega...opcija dva je da ga naljuti pa da ovaj svercuje....jednom je probao pa su se dogovorili...
znam gomilu ljudi koji na cnc masinama prave nesto....znam ljude koji mi cinkuju i hromiraju komade....peskare sa svim mogucim tehnikama...znam ljude koji uvoze hi end bicikle i niko ih ne dira...osim sto ima kradenih bicikala koje im ubijaju trziste.....proizvode ljudi sir koziji, peku rakiju....ima toliko malih delatnosti.....velike ne zanimaju....moj drugar nece nikada dobiti posao nabavke racunara za neku drzavnu firmu vec andrea, ali ce svejedno zaraditi jer ce doticni kupiti od njega komponente i cak ce mu prepustit deo oko odrzavanja istih....
znam njih nekoliko koji su imali sped firme preko a sada im jaja zvizde da otvaraju firme a platili su da im deca i snaje budu u drzavnoj sluzbi....a od spedicije digli kuce i pokupovali stanove.....decu nisu naucili da rade....sve sam kosta do koste.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin


I to sve pod pretpostavkom da svako ko ima novac ume i da bude biznismen.
Ne mogu da prebrojim koliko firmi je propalo u nekoliko decenija kako poslujem.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ЯЭВОЛУТИОН

nisam ni rekao da moze, ali je i pokusaj biznisa bolji od zidanja kuca u kojima niko ne zivi i placanja da ti zaposle snaju i sina u drzavnoj sluzbi.....ja znam coveka koji je pokusao pet poslova i tek je na petom uspeo da napravi pricu...evo vec petnaest godina.....svih pet su bili u vezi posla koji je pre toga radio i poznavao....sada u posao uvodi sina i cerku.....a covek je 20 godina bio domar po skolama u nemackoj...non stop je pokusavao da otvori neku szr ovde za sitne gradjevinske radove....sad je  upravnik zgrade....drzi desetak zgrada na nbgd-u....jure ga jos tri da preuzme i njih jer nisu zadovoljne uslugama trenutno.
U zgradama uveo led rasvetu senzorsku, sredio ulaze i liftove...naterao stanare da isprazne podrume od krsa...
Cerka vodi deo koji se odnosi na odrzavanje zgrada a sin odrzavanje liftova i ravnih krovova.....za sada radi sve kao svajcarski sat.....nije doneo velike pare iz nemacke, aprvi put vozi pristojna kola..
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Znam lika resi da otvori privatnu firmu i krene pre 15-ak godina sa proizvodnjom i prodajom kora, przenje, mlevenje i pakovanje kafe i cokoladom i cokoladnim kremom za pekare i konditore. Lik resen da sve radi kvalitetno do maksimuma, kafa 100% arabika, kakao najkvalitetniji, kore s minimumom konzervansa i sl. Tavorio 3-4 godine, vise puta otvarao, zatvarao, muku mucio, dok se nije uortacio s jednim lokalnim prevarantom, dupeliscem i jajarom. Umesto kafe, krene da melje izgoreli integralni grasak i neko jeftino zrnevlje, od prelepe cokolade i krema, napravio neko govno kao zvaku, nit se topi u ustima, a nece ni na ringli, probao sam. Do tada sam uzimao krem kod njega i bio je vrh, tu celu kanticu sam bacio, ne mozes mu nista, majka probala za kiflice, ne moze ni za to! Kore zilave kao guma, kao od kondoma da ih pravi.

Epilog, lik se namlatio para, ne zna sta ce s istim, firma u usponu, radi razbija!

Poenta price, u Srbiji imas 2 varijante za uspeh kao privatnik:
1. da radis nesto za strance sto je i u inostranstvu dosta trazeno i placeno (npr. prodaja nekih naprednih softvera).
2. da valjas muda za bubrege s debelom politickom pozadinom, kako bi imao garantovane kolicine za prodaju, iako su ti proizvodi govno tesko, niko te ne pita dok su jeftini!
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Imas i trecu varijantu da radis kao privatnik ali treba da imas i malo srece i da pogodis sta fali u pravo vreme, samo je problem sto ima mnogo vise onih koji misle da sa 2000e mogu da otvore prehrambenu radnju nego onih koji imaju neku sposobnost u rukama a da to nije trgovina

despic

da se vratimo mi na gastose...eno ih zarazise pola unutrasnjosti...tek cete da vidite sutra, prekosutra po novinama.
klasican divljak

megaidiot

Citat: milomir22 poslato 21 Mart, 2020, 22:28
1. da radis nesto za strance sto je i u inostranstvu dosta trazeno i placeno (npr. prodaja nekih naprednih softvera).
greska, mi (srbija, rumunija, bugarska, ukrajna...) pravimo napredni softver za zapad - oni prodaju. mi dobijemo 'honorar' nizi od zapadnog iako radimo stvari koje oni ne znaju da urade, a oni dobiju pare od svake instalirane licence po svetu.

milomir22

Citat: megaidiot poslato 22 Mart, 2020, 01:22
Citat: milomir22 poslato 21 Mart, 2020, 22:28
1. da radis nesto za strance sto je i u inostranstvu dosta trazeno i placeno (npr. prodaja nekih naprednih softvera).
greska, mi (srbija, rumunija, bugarska, ukrajna...) pravimo napredni softver za zapad - oni prodaju. mi dobijemo 'honorar' nizi od zapadnog iako radimo stvari koje oni ne znaju da urade, a oni dobiju pare od svake instalirane licence po svetu.

To je meni i vise nego jasno, ali ti stranci daju po 1500-2000 evra platu koju ti programeri trose ovde u Srbiji, a za zemlju gde vecina ima plate 300-400 evra, to je veliki uspeh i velika para.
Zavrsio sam Prvu kragujevacku gimnaziju, u svakoj generaciji u ovoj skoli bilo je jedno sm (ne sado-mazo, vec specijalno matematicko odeljenje), ta sm odeljenja su po pravilu sacinjena od talentovanih ljudi i budu nevelika, mozda 15-ak ucenika po generaciji, dok ostala imaju oko 30. Svi iz sm-a koje znam, a znam ih bas puno, su ili negde po svetu gde rade za vrhunske it kompanije, ili ovde u Srbiji rade za gore pomenute plate.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: despic poslato 21 Mart, 2020, 23:55
da se vratimo mi na gastose...eno ih zarazise pola unutrasnjosti...tek cete da vidite sutra, prekosutra po novinama.

Mnogi ljudi, barem iz NS, odlaze "kuæi kod svojih" ovih dana. Studenti i oni koji su ostali bez posla pogotovo. Nisu samo gastarbajteri.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

ti sto su preko ostali bez posla su radili za tamo neke i za sebe a sada su dosli da optret nas zdravstveni sistem....i ti isti su se skolovali o trosku svih nas a vecinu kad pitas nema nameru da se vraca...osim kad ispadne neko sranje ...onda je i srbija dobra...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 11:52
ti sto su preko ostali bez posla su radili za tamo neke i za sebe a sada su dosli da optret nas zdravstveni sistem....i ti isti su se skolovali o trosku svih nas a vecinu kad pitas nema nameru da se vraca...osim kad ispadne neko sranje ...onda je i srbija dobra...

Normalno. Isto kao ¹to ne bi ni i¹li da je ovde pribli¾no kako treba. Ovako - svako ko je oti¹ao i uspeo da se snaðe se spasio.
Ovi ¹to nisu - jebiga, siguran sam da niko nije sretan ¹to umesto u Nemaèkoj, dolazi da se leèi kod nas. Kod nas ni kad je normalno ne radi sve kako treba.



©kolovali se o tro¹ku svih nas, ali po¹to je zemlja lopovska, ne mogu ovde ni¹ta doprineti. Otiæi æe tamo gde mogu. Ne verujem da je iko sretan kad odlazi iz svog rodnog mesta, pogotovo gomila ljudi koja je napustila i veæe gradove, da bi oti¹li napolje. ®elja za odlaskom je odraz normalnog, zdravog naèina razmi¹ljanja. I sad se vraæa ko nema bolji izbor.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Nikad nisam hteo da odem od muke, samo zbog radoznalsti... Oèigledno ipak nisam bio toliko radoznao...

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 22 Mart, 2020, 11:59
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 11:52
ti sto su preko ostali bez posla su radili za tamo neke i za sebe a sada su dosli da optret nas zdravstveni sistem....i ti isti su se skolovali o trosku svih nas a vecinu kad pitas nema nameru da se vraca...osim kad ispadne neko sranje ...onda je i srbija dobra...

Normalno. Isto kao ¹to ne bi ni i¹li da je ovde pribli¾no kako treba. Ovako - svako ko je oti¹ao i uspeo da se snaðe se spasio.
Ovi ¹to nisu - jebiga, siguran sam da niko nije sretan ¹to umesto u Nemaèkoj, dolazi da se leèi kod nas. Kod nas ni kad je normalno ne radi sve kako treba.



©kolovali se o tro¹ku svih nas, ali po¹to je zemlja lopovska, ne mogu ovde ni¹ta doprineti. Otiæi æe tamo gde mogu. Ne verujem da je iko sretan kad odlazi iz svog rodnog mesta, pogotovo gomila ljudi koja je napustila i veæe gradove, da bi oti¹li napolje. ®elja za odlaskom je odraz normalnog, zdravog naèina razmi¹ljanja. I sad se vraæa ko nema bolji izbor.

nije normalno.....da je platio skolovanje u americi onda bi bilo normalno....lopovska zemlja je produkt tih sto odlaze....ostaje lopova u vecini....a i oni ispadaju lopovi jer su ukrali cenu skolovanja i sada time doprinose nekome drugom....pri svemu tome ne libe se da pljuju po drzavi koja im je omogucila da se dzabe skoluju i po narodu koji je sve to platio....normalan i zdrav nacin razmisljanja je ono sto si dobio jednog dana dana vratis...da moze jos neko da dobije....ili smatras da je normalno svi uzimaju sta mogu i beze....malo sebicno ili ne....
Bogate zemlje drze visoko skolstvo jako skupim da bi se skolovali oni koji trebaju i oni koji imaju.....za ostalo sto im treba platice ljude koji su se skolovali u drugim zemljama....jeftinije....
Nekada je ropstvo bilo primarno...direktno su ljudi bili robovi...sada su to drzave....
Moze i Srbija da ukine sve visoke skole i od tih para da plati strucnjake iz kine i indije....ma i iz amerike....vise kosta skolovanja gomile neposobnjakovica u srbiji nego dozivotna plate buljuka sposobnih iz inostranstva....a moze se ocekivati da i manje kradu i nemaju rodbinske veze....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

Stranci da manje kradu?  Ma daj, ti bi ti oba oka izvadili dok gledas u njih
Pa nismo mi izmislili kradju nego stranci

Licno se uverio vise puta u zadnjih par meseci da su nemci vece lopine nego svi mi zajedno ovde

Problem je ovde sto firme koje su ovde pare ne ostavljaju ovde nego iznose napolje, ne trebaju nama strani investitori vec pare koje daju strancima (u vidu subvencija) treba dati domacim firmama koje mogu praviti nesto i izvoziti preko
nasi proizvodi su cenovno jeftiniji od evropskih a kvalitetniji od kineskih i to je ono sto fali
ali to se nikome ne isplati jer ne moze on dobiti od domaceg preduzetnika toliko para (mislim na proviziju koja se daje politicarima) da bi mu se isplatilo to da radi pritom imaju nalog da dovode strane firme, da im omoguce velike subvencije i da garantuju niske plate, i onda se hvale kako je neko dosao ovde, investirao 10milina (od kojih je drzava dala 9) i kao napravili radna mesta a plate i ispod minimalca
a najbolji su mi oni koji me pitaju kako mogu da ih prijave na ispod minimalca, lepo, mogu lako, mrzi me da objasnjavam ali raspitajte se malo, koristite jebeni internet


Inace, neke fabrike su pocele da vracaju svoju proizvodnju u evropu iz Kine, jer su tamo radnici postali skupi (sto je i logican sled dogadjaja)

I samo se zapitajte, kome odgovara da jedna mala drzava bude jaka? Nikome osim gradjana a kad su se gradjani nesto pitali? Nikad

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 15:30
nije normalno.....da je platio skolovanje u americi onda bi bilo normalno....lopovska zemlja je produkt tih sto odlaze....ostaje lopova u vecini....a i oni ispadaju lopovi jer su ukrali cenu skolovanja i sada time doprinose nekome drugom....pri svemu tome ne libe se da pljuju po drzavi koja im je omogucila da se dzabe skoluju i po narodu koji je sve to platio....normalan i zdrav nacin razmisljanja je ono sto si dobio jednog dana dana vratis...da moze jos neko da dobije....ili smatras da je normalno svi uzimaju sta mogu i beze....malo sebicno ili ne....

®elja za odlaskom je odraz normalnog, zdravog naèina razmi¹ljanja, pogotovo kod mladih ljudi. To je barem moje mi¹ljenje.
Meðutim, oti¹lo je i dosta ljudi koji su po¹teno odradili desetak godina ovde - ne seæam se koliko godina mora¹ raditi u zemlji ako si zavr¹io vojnu akademiju, jer tu je i postojala neka klauzula. S tim ¹to tu zaista ljudi dobiju besplatno i sme¹taj, hranu, a i ¹kolovanje. Za ostale - pa ne budu ba¹ svi na bud¾etu.

Na kraju - dr¾ava je to dozvolila. I dr¾ava je ta koja zajebava i krade ljude, normalno da æe hteti otiæi.
Samo jedan od milion primera: za bicikl servis sam tra¾io naèin da plaæam samo procenat od profita kao porez - kao mali, samostalan radnik kojem je to dodatni posao. Ne postoji naèin, mo¾e¹ samo plaæati relativno velik fiksni iznos meseèno.

Uz to, puno ljudi ne mo¾e naæi posao, ili ne mo¾e naæi nikakav iole pristojno plaæen posao, èak i ako ¾ele ostati. ©ta treba onda - da rade u super marketu kao prodavci jer im "je dr¾ava dala besplatno ¹kolovanje"? To je tek besmisleno.

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Mart, 2020, 15:30
Bogate zemlje drze visoko skolstvo jako skupim da bi se skolovali oni koji trebaju i oni koji imaju.....za ostalo sto im treba platice ljude koji su se skolovali u drugim zemljama....jeftinije....
Nekada je ropstvo bilo primarno...direktno su ljudi bili robovi...sada su to drzave....
Moze i Srbija da ukine sve visoke skole i od tih para da plati strucnjake iz kine i indije....ma i iz amerike....vise kosta skolovanja gomile neposobnjakovica u srbiji nego dozivotna plate buljuka sposobnih iz inostranstva....a moze se ocekivati da i manje kradu i nemaju rodbinske veze....

Videæemo. Trend do ovog sranja je bio da sve manje stvari ostaje besplatno. Videæemo kako æe se nastaviti.

Po iznosu minimalca za ¹ljakere, a pogotovo po iznosu plaæanja struènjaka, Kina nas je pre¹i¹ala pre skoro 10 godina. Ne znam kakva je situacija u Indiji.


Opet, meni deluje da politièari, svakako od 2000. godine (pre toga je bilo 10 godina pripreme za to, ba¹ temeljne) rade sve da raskrème, rasprodaju i privatizuju resurse koje imamo. Da smo kao ¹to ka¾e¹ - robovi, kolonija. Umesto bièa, sad ti daju platu, pa se ti sam bièuje¹ da ne izgubi¹ platu "jer ima ko hoæe da radi". Ovo poslednje je slièno i napolju, barem za obiène smrtnike.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

Citat: dzimika poslato 22 Mart, 2020, 23:59
Stranci da manje kradu?  Ma daj, ti bi ti oba oka izvadili dok gledas u njih
Pa nismo mi izmislili kradju nego stranci

Licno se uverio vise puta u zadnjih par meseci da su nemci vece lopine nego svi mi zajedno ovde

Problem je ovde sto firme koje su ovde pare ne ostavljaju ovde nego iznose napolje, ne trebaju nama strani investitori vec pare koje daju strancima (u vidu subvencija) treba dati domacim firmama koje mogu praviti nesto i izvoziti preko
nasi proizvodi su cenovno jeftiniji od evropskih a kvalitetniji od kineskih i to je ono sto fali
ali to se nikome ne isplati jer ne moze on dobiti od domaceg preduzetnika toliko para (mislim na proviziju koja se daje politicarima) da bi mu se isplatilo to da radi pritom imaju nalog da dovode strane firme, da im omoguce velike subvencije i da garantuju niske plate, i onda se hvale kako je neko dosao ovde, investirao 10milina (od kojih je drzava dala 9) i kao napravili radna mesta a plate i ispod minimalca
a najbolji su mi oni koji me pitaju kako mogu da ih prijave na ispod minimalca, lepo, mogu lako, mrzi me da objasnjavam ali raspitajte se malo, koristite jebeni internet


Inace, neke fabrike su pocele da vracaju svoju proizvodnju u evropu iz Kine, jer su tamo radnici postali skupi (sto je i logican sled dogadjaja)

I samo se zapitajte, kome odgovara da jedna mala drzava bude jaka? Nikome osim gradjana a kad su se gradjani nesto pitali? Nikad

Imam drugara u Poljskoj radi, ka¾e da su Poljaci poèeli da se vraèaju nazad iz Nemaèke, Norve¹ke ... otavaju firme i dobro im ide. Do¹li su sada Ukrajinci i u Poljskoj rade za male pare, zadovoljni su sa 700-800e platom. Bli¾e im je Ukrajina pa odgovara i jednima i drugima ! Poljska  postade sad relativno jaka dr¾ava.

ЯЭВОЛУТИОН

posle rata su japanski inzinjeri isli u englesku i radili za bedne plae...tamo su cak i zavrsavali skolovanje...a onda kad su se vratili u japan su doneli tehnologiju...ne na papiru vec u glavama....verovatno najgenijalniji konstruktor iz japana soichiro irimadjiri nije milioner.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11