Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

idanijel

Puno odlazi u odzak. Sve preko 200stepeni u èunku je iskoristivost peæi 50%

Kaljeva peæ je vrh.ako nezeli¹ kotao i centralno grejanje.

Hurricane

jedan prijatelj prodao 2 ¹lepera ¹tedi¹a za èunkove pre mesec dana, velike i male, idu ko alva


FANTOM

    Ja imam kaljevu pec zalozim tri sata i ceo dab posle sedim u sorcu bez majce koliko je vruce nebitno koliko je hladno napolju .

misa-pei

Kaljeva peæ je èudesna. Mi smo se dugo grejali kaljevom peæi na drva. Sam oseæaj, neponovljivo lep. I smederevac sa ¹erpom ima svojih èari :D :D :D , ali èim se ugasi, hladno je. Jedino ¹to je bilo zezanje sa no¹enjem drva iz podruma na prvi sprat. Cepanje i slaganje kao rekreacija. Ali taman se razgaæi¹, kad shvati¹ da nema drva, pa hajd' u podrum.
Država je najveći neprijatelj naroda

FANTOM

    Ja iznosim na 5 sprat . Uglavnom se lozim na ivericu i medijapan  , sta ostane ovim mojim stolarima. Znaci izlimim nogama i rukama napunim veliku kutiju iznesem na peti sprat i imam otorilike za 3 dana .

Lazic

Peti sprat bez centralnog grejanja... Mislio sam da to ima samo na moru...

misa-pei

Citat: FANTOM poslato 13 Decembar, 2019, 21:32
    Ja iznosim na 5 sprat . Uglavnom se lozim na ivericu i medijapan  , sta ostane ovim mojim stolarima. Znaci izlimim nogama i rukama napunim veliku kutiju iznesem na peti sprat i imam otorilike za 3 dana .

Koliki si, to ti je samo laka vežba :D :D

Nego, ozbiljno, nisam siguran koliko je dobro koristiti drvo sa lepkom. Npr. ne treba ložiti borovinu jer stvara smolu u odžaku i koja se teško čisti, skameni se. Pretpostavljam da je isto i sa lepkom u iverici. Medijapan, mislim, ima neke plastike u sebi. Plastika, mislim na poli-karbo-kurac-palac... Narodski, plastika bre :D Zato, proveri s odžačarima ili nekim pametnijim od mene da se ne zezneš.
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Aj ¹to se te¹ko èisti, nego ¹to mo¾e i da plane u od¾aku...

El Jefe

Цигани на Телепу ложе аутомобилске гуме и не брину о лепку и порезу на фуруне. То се зове слобода.
Друштво за заштиту од животиња

sasa ns 1

turci su imali i porez po od¾aku koji je inaèe turska reè

mali_zmaj

Citat: FANTOM poslato 13 Decembar, 2019, 21:32
    Ja iznosim na 5 sprat . Uglavnom se lozim na ivericu i medijapan  , sta ostane ovim mojim stolarima. Znaci izlimim nogama i rukama napunim veliku kutiju iznesem na peti sprat i imam otorilike za 3 dana .

Samo pazi da redovno èisti¹ dimnjak,hoæe da se zapali od iverice i medijapana!! Natalo¾i se smola iz iverice...
jin-jang

FANTOM

    Vidite zadni put kad je tipa pre dve godine , odzacar bio, bio je u fazonu sta si me zvao . Ja sam pislednji na spratu i predpostavljam da je odzak bruka sirok posto je za sve spratove jer su svi imali takvu pec , koju su normalno srusili da bi dobili visak prostora . Znaci samo ja koristim odzak. E sad pec kao pec bi trevala da se otvori i ocista bar na dve godine jer se u njoj nakupi pepela . Rokao sam ja i zimzeleno do sada nisam imao problema za sve ove godine . To je gde je uzak odzak i gde se lozi non stop ceo dan itd . Ja kao sto rekoh 3 sata i to je to ona se usija i posle drzi ceo dan .

®or¾

Citat: El Jefe poslato 13 Decembar, 2019, 23:53
Цигани на Телепу ложе аутомобилске гуме и не брину о лепку и порезу на фуруне. То се зове слобода.

Telepski cigani i te kako brinu o lepku! Tigar im je omiljeni,ne znam ¹ta æe sad kad ukinu kese [cheers]

mali_zmaj

Ma mi u firmi zalo¾imo nekad ivericu,gledao dva puta kako se zapalio dimnjak...,sad manje lo¾imo,inspekcija nas ganja..,ekolo¹ka,pa ne smijemo..,a imamo je u otpadu...,ne znamo ¹ta æemo sa njom..,djelimo okolo..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

idanijel

Ja lozim suvi separirani ugalj Lazarevac, odzak i peæ 2008g nikad èi¹æen samo ono kroz donja vrata. Peæ centrometal 20kw odzak fi 200 elementi 7m,110m2 4.5t uglja. al dogodine gas ako bog da.

sasa ns 1

Citat: El Jefe poslato 13 Decembar, 2019, 23:53
Цигани на Телепу ложе аутомобилске гуме и не брину о лепку и порезу на фуруне. То се зове слобода.

Citat: ®or¾ poslato 14 Decembar, 2019, 14:22
Citat: El Jefe poslato 13 Decembar, 2019, 23:53
Цигани на Телепу ложе аутомобилске гуме и не брину о лепку и порезу на фуруне. То се зове слобода.

Telepski cigani i te kako brinu o lepku! Tigar im je omiljeni,ne znam ¹ta æe sad kad ukinu kese [cheers]

ja znam jednog cigusa koj je pre 20 godina udahnuo dim kad je palio kablove.Kad vidi neki kabel odma dobije strees


megaidiot


mkt


UFF

Citat: megaidiot poslato 14 Decembar, 2019, 19:44
Citat: UFF poslato 13 Decembar, 2019, 00:52i nema reci kao sto su "magicno" ili "samot"
http://www.youtube.com/watch?v=CpcU4b4zF8Q#

:wtf:

mislio sam da ces da okacis ovo

http://www.youtube.com/watch?v=rpC1ArmxEMU#


Citat: idanijel poslato 13 Decembar, 2019, 13:05
Kaljeva peæ je vrh.ako nezeli¹ kotao i centralno grejanje.

slazem se

ali reci mi sta bi trebao fantom da radi ako ima kaljevu pec sa tvog crteza i godinama je lozio samo ivericu?

da zalozi napalm da bi je "ocistio"  [rofl]