Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

nesic1

Citat: Laziæ poslato 05 Novembar, 2019, 21:50
https://twitter.com/MarinikaTepic/status/1191734196068331520?s=19

Pa vi posle poklanjajte oru¾je dr¾avi...

Још горе, имаш на јутубу америчка фирма/продавница презентује пиштоље наше производње, половне, чак и са корицама српског грба и орла, и онај лагано каже ништа то ћемо скинути па ће се доплаћивати за ту опцију, шта мислите одакле им

Lazic


eclipse4

Citat: bogdan poslato 05 Novembar, 2019, 10:47
naravno da hoce   od svih 35 odsto izaslih    uzece svih 30  ,  fukara
https://www.youtube.com/watch?v=FjQXY7vl-qQ#

poceo ponovo na TV-U ivanovic?

dzimika

odavno, ali samo na N1 koji je samo na SBB-u ili imas na youtube cele da gledas


nesic1

Citat: Laziæ poslato 06 Novembar, 2019, 23:42
Slina stariji?
Ма јок амер који презентује пиштоље за продају...

ако је мени било упућено питање

Послато са C105-E0 помоћу Тапатока

Lazic


dzimika

Sve ce da poskupi od nove godine, mora jer nema odakle pare da dodju, zato su oni hteli izbore ove godine a ne sledece, zato zadnjih godinu ipo dana konstantni napadi na ovo malo "opozicije"
mada iskreno ne znam ko mi je odvratniji u poslednje vreme, vlast ili opozicija

Moje misljenje je da ako na izborima opozicija bude bojkotovala to mi je samo potvrda da su govna koja na taj nacin samo jos vise pomazu da trenutni ostanu na vlasti


nesic1

Ма опозиција и ови све иста говна, договарају се како да праве представе,
шта мислите за оног срђан ного, у дверима, као лепо прича за сад

Che


dzimika

"аli Dveri kаo ozbiljnа politièkа orgаnizаcijа"

Ovo je smesno na toliko nacina, ali ovde se samo oni koji zele da nista ne rade a zaradjuju pare bave politikom

eclipse4

#27111
ne kapiram sto bi ga izbacili jer je doneo vesala ???
pa sta trebao da donese buket cveca za vucica ???

Lazic

Nije uop¹te on doneo ve¹ala, hteo je da za¹titi nn lice sa protesta pa se prijavio... Bio sam na licu mesta...


@D¾imika:
I ja se lomim oko bojkota, ali me preCednik svojom panikom oko istog (i svi ostali iz eu koji kenjaju da to ne valja), ubedio da mo¾da i nije lo¹a stvar... Zar njemu ne odgovara da mu samo Èeda i Èanak budu opozicija?

dzimika

vidi, bojkot koji ne podrazumeva 500000 na ulicama nije bojkot nego sviranje kurcu jer je lakse vikati bojkot nego objasnjavati zasto nisu osvojili dovoljno procenata da uopste udju u vladu
prava opozicija se trudi da udje u vladu svim sredstvima a ne da bojkotuje izbore pa samim tim ne udjes u vladu
ja znam da nijedan politicar ne radi u korist naroda ali ovo je propast totalna

motoklasik


Citat: eclipse4 poslato 09 Novembar, 2019, 00:08
ne kapiram sto bi ga izbacili jer je doneo vesala ???
pa sta trebao da donese buket cveca za vucica ???


Ako neko ne kapira zasto “vesala na Terzijama” imaju, i jos dugo ce imati negativnu konotaciju u ovom gradu, da se malo podsetimo…

U zoru, 17.avgusta 1941. po naredbi  sefa beogradskog Gestapoa obesena su na bandere u centru Beograda na Terazijama tela pet prethodno ubijenih srpskih rodoljuba iz okoline Beograda. To su bili: ucenik Milorad Pokrajac, krojac Jovan Jankovic, obucar Svetislav Milina i zemljoradnici Ratko Jevic i Velimir Jovanovic, svi iz dva sela oko Kosmaja.

Slike tih jadnika, srpskih mucenika, urezale su se u kolektivnu svest ovoga naroda jos od kada smo ih kao deca gledali u udzbenicima istorije i vrlo dobro znamo ko je vesao a ko su bili obeseni i svaki pomen “vesala na terazijama” ljude odmah asocira na to. I nikad ovaj narod nece imati simpatije za one koji bi da organizuju vesala i vesaju po Terazijama…

U konotaciji ovih politickih protesta, skoro da sam sklon da poverujem da opoziciji ovakve performance smislja neko iz vlasti. Pa zar nista drugo, pametnije nije moglo da se smisli da se privuce narod? I nekako bas od tih “vesala” broj ucesnika u protestima koji je do tada bio povelik poceo osetno da opada. Licno znam par ljudi koji su izjavili da ih vise ne interesuje da ucestvuju u protestu, okupljeni na Terazijama pod maketom vesala…ma koji razlog protesta da je u pitanju.
To bi bilo otprilike kao da se organizuje neki protest u Kragujevcu, pa se u Sumaricama, na mestu streljanja srpskih talaca, pravi performans u kome vodje protesta nose mitraljez na ramenu…

Eto, samo sam pokusao da objasnim onima sto ne kapiraju sta smetaju “vesala na Terazijama”.




ЯЭВОЛУТИОН

i ja se slazem da su kolcevi i nabijanje na iste bolja opcija...ali ima vise krvi.....a ljudi gadljivi...pa tako.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Hmm, lik sa maketom ve¹ala je bio ispred RTS-a... Elem, kad bih ja do¹ao na vlast, cela ekipa bi radila ne¹to korisno, ko ¹ta ume... Do smrti...


edit:
U pravu je Motoklasik, kaèenje ovih olo¹a po Terazijama bi bilo skrnavljenje seæanja na rodoljube ubijene od strane okupatora...

eclipse4

Opozicija i oni jedan od 5 miliona ili sad po novom 300 (valjda ih je toliko jos ostalo) izgleda meni rade za vlast.
Kao igra dobar policajac los policajac

Hurricane

#27118
Citat: motoklasik poslato 09 Novembar, 2019, 11:31

Citat: eclipse4 poslato 09 Novembar, 2019, 00:08
ne kapiram sto bi ga izbacili jer je doneo vesala ???
pa sta trebao da donese buket cveca za vucica ???


Ako neko ne kapira zasto “vesala na Terzijama” imaju, i jos dugo ce imati negativnu konotaciju u ovom gradu, da se malo podsetimo…

U zoru, 17.avgusta 1941. po naredbi  sefa beogradskog Gestapoa obesena su na bandere u centru Beograda na Terazijama tela pet prethodno ubijenih srpskih rodoljuba iz okoline Beograda. To su bili: ucenik Milorad Pokrajac, krojac Jovan Jankovic, obucar Svetislav Milina i zemljoradnici Ratko Jevic i Velimir Jovanovic, svi iz dva sela oko Kosmaja.

Slike tih jadnika, srpskih mucenika, urezale su se u kolektivnu svest ovoga naroda jos od kada smo ih kao deca gledali u udzbenicima istorije i vrlo dobro znamo ko je vesao a ko su bili obeseni i svaki pomen “vesala na terazijama” ljude odmah asocira na to. I nikad ovaj narod nece imati simpatije za one koji bi da organizuju vesala i vesaju po Terazijama…

U konotaciji ovih politickih protesta, skoro da sam sklon da poverujem da opoziciji ovakve performance smislja neko iz vlasti. Pa zar nista drugo, pametnije nije moglo da se smisli da se privuce narod? I nekako bas od tih “vesala” broj ucesnika u protestima koji je do tada bio povelik poceo osetno da opada. Licno znam par ljudi koji su izjavili da ih vise ne interesuje da ucestvuju u protestu, okupljeni na Terazijama pod maketom vesala…ma koji razlog protesta da je u pitanju.
To bi bilo otprilike kao da se organizuje neki protest u Kragujevcu, pa se u Sumaricama, na mestu streljanja srpskih talaca, pravi performans u kome vodje protesta nose mitraljez na ramenu…

Eto, samo sam pokusao da objasnim onima sto ne kapiraju sta smetaju “vesala na Terazijama”.





uz du¾no po¹tovanje protesti su ugu¹eni najjednostavnijom diverzijom u vidu rekonstrukcije glavnih gradskih ulica...


svi koji mislite da je otpor u vidu protesta okonèan i da vi¹e nema nade grdno se varate, doæi æe dan kad æe sve eksplodirati i to vrlo uskoro..

nije bitno ko æe doæi i ¹ta æe biti posle ali je bitno kome æe se vrlo smrknuti..

trgovina oru¾jem je u jeku, graðanski rat je na pomolu koliko god neverovatno zvuèalo..

ili æe se predati i povuæi ili æe svi da izginemo, samo gledajte

pitaæu vas kad otvore paljbu po istim tim protestima meðu braæom na¹om i sestrama koji nemaju partijskog interesa i ne ¾ive za to , ali neæe nikog zaèuditi..

ve¹ala su bila da asociraju na ne¹to sasvim drugo ko je hteo drugaèije da shvati imao je i za to pravo...

BOJKOT BRE

MR©

ovo poslednje se ne odnosi naravno na kolegu uva¾enog kojeg sam citirao

Lazic

I pre 20 godina su struènjaci tvrdili da æe Milo¹eviæ da vlada zauvek...