Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

@REVOLUTION

Jesi li siguran da zivimo u istoj zemlj?
Druze sve pametno ode van, ostadose izlapeli penzioneri koji glasaju vucica.
Covek nije drvo i nasi preci su naselili ove prostore u potrazi za boljim zivotom.
Ja moju decu sigurno necu uciti da se muce za tudju korist, neka idu gde im je bolje, a izbor u odnosu na ovu jadnu zemlju i nije bas mali, na nasu veliku zalost.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

TEEfqd

#26701
Ja u nemackoj ni ne pokusavam da budem nemac. Ja sam covek Srpskog porekla koga je sramota gotovo svega sto je vlast radila u poslednjih 70 godina i iz tog razloga sam otisao iz te zemlje.
Jednostavno sam misljenja da se moji interesi ne predstavljaju niti poklapaju sa politikom koja se vodi a ne verujem da ce i ubuduce biti bolje. To nema nikakve veze sa time koja krv tece mojim venama.
A sto se tice toga da li znas istoriju svog porekla, kulturu i slicno, to je stvar opsteg obrazovanja. I da zakljucim, nije mene niko oterao, sam sam otisao.

Joe kickass

Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2019, 12:38
Ja u nemackoj ni ne pokusavam da budem nemac. Ja sam covek Srpskog porekla koga je sramota gotovo svega sto je vlast radila u poslednjih 70 godina i iz tog razloga sam otisao iz te zemlje.
Da se sramoti¹, koga, jajara na vlasti. Budi revoltiran i ponosan na svoje poreklo. Bori se za bolje.
Shvatam tvoj stav, niko ovde ne ¾eli da ratuje, samo bojim se da se mi tu ni¹ta ne pitamo i kad sranje poène treba imati svoje koji æe da ti èuvaju leða, jer niko drugi neæe.

TEEfqd

Citat: Joe kickass poslato 03 Avgust, 2019, 12:58
Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2019, 12:38
Ja u nemackoj ni ne pokusavam da budem nemac. Ja sam covek Srpskog porekla koga je sramota gotovo svega sto je vlast radila u poslednjih 70 godina i iz tog razloga sam otisao iz te zemlje.
Da se sramotiš, koga, jajara na vlasti. Budi revoltiran i ponosan na svoje poreklo. Bori se za bolje.
Shvatam tvoj stav, niko ovde ne želi da ratuje, samo bojim se da se mi tu ništa ne pitamo i kad sranje počne treba imati svoje koji će da ti čuvaju leđa, jer niko drugi neće.

Borim se za bolje. Samo sto sam suzio krug onih za koje se borim na svoju porodicu. To ko moze da zameri drugom coveku taj ni ne treba da se pita bilo sta. Bar po mom misljenju.
A to mogu da zamere samo predstavnici nekih ideologija, tj ljudi koji ne misle svojom glavom vec to neko drugi radi za njih.

Joe kickass

Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2019, 13:06
Borim se za bolje. Samo sto sam suzio krug onih za koje se borim na svoju porodicu.
Mislim da to nije dobro ni za tebe ni tvoje potomke. Da se ne ponavljam proèitaj kraj mog zadnjeg posta. Pod "svojim" nisam mislio na porodicu, veæ malo ¹iru grupu - narod, naciju.

Smorio sam sam sebe, jednom æemo zavr¹iti ovo uz kaficu.

TEEfqd

Citat: Joe kickass poslato 03 Avgust, 2019, 13:37
Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2019, 13:06
Borim se za bolje. Samo sto sam suzio krug onih za koje se borim na svoju porodicu.
Mislim da to nije dobro ni za tebe ni tvoje potomke. Da se ne ponavljam proèitaj kraj mog zadnjeg posta. Pod "svojim" nisam mislio na porodicu, veæ malo ¹iru grupu - narod, naciju.

Smorio sam sam sebe, jednom æemo zavr¹iti ovo uz kaficu.
rado :)

sasa ns 1

pa postoje 2 vrste rata ,oslobodilaèki i imperijalistièki.Oba se na kraju svedu na ovo drugo samo ko odakle mo¾e da zahvati.Nemci od drugih a neki slabi samo od svojih.Ali najva¾nija stvar je da mora d se brani dr¾ava tojest sve ono ¹to ona jeste.To je zato ¹to je dr¾ava napravljena da brani naciju to joj je glavna funkcija.Ko ¾ivi u kojoj dr¾avi naravno nju i brani.Bez tog aparata sile nemoguæe je za¹tititi se.Zato svaka dr¾ava ima vojsku.Eto najveæa demokratija moderna ,gradjanska je Amerika ,ona je i prva uspela da uradi ono ,,jedan èovek jedan glas,, ,¹ta ona kao nema vojsku.Nije nego je obrnuto.
Postoji jedna olak¹avajuæa okolnost kod defetizma a to je da ljudi vi¹e neshvataju ¾ivot u onom ,,pripodnom,, smislu.Pre svega mislim na zemlju u bukvalnoom smislu.Na ono ¹to sam ja prekljuèe zalivao da se ne osu¹i paradajz.Pa zato su ,,ZEMLJA,, i ,,ZEMLJA,, potpuni sinonimi.Svi al ba¹ svi ¾ive od zemlje u bukvalnom smislu.Svi moraju da jedu i piju.Zato je to i kroz vekove poistalo sinonim jedno za drugo,a dr¾ava je samo aparat sile koja njom upravlja.
Ne raste paradajz u ideji,ili volmartu ili sparu.Sad vi¹e i nije ba¹ tako jer su ljudi do pre samo 40 godina naseljavali celu zemlju koja je mogla da daje plodove.Pa naravno su i nju najvi¹e cenili.Sad eto neko najvi¹e voli motocikle.Mo¾e da se ode i u nemaèku jer se prihod ostvaruje i na druge naèine
.Ali ljudi se prilagodjavaju pa nekad su u grupi tragali za boljom zemljom a sad mo¾e i pojedinac da jednostavno ode u drugu dr¾avu al to neznaèi da ta dr¾ava drugaèije funkcioni¹e.U moderno doba bio je samo jedan rat kod razvijenih zemalja koji je je izazvao velike potrese.To je vijetnamski.I to zato jer je bilo velikog obima.
ALI evo reccimo nemaèka iz  2015  Немачка интервенише у Сирији

Немачка влада одобрила је данас војну интервенцију у борби против џихадиста из Исламске државе у Сирији, односно мисију од око 1.200 војника, саопштили су извори блиски влади у Берлину.
Ali u modernim zemljama uvek retuje neki plaæenik ,osim u vjetnaskom jer je ret  bio velik.

stilgar

Citat: milomir22 poslato 03 Avgust, 2019, 12:10
@REVOLUTION

Jesi li siguran da zivimo u istoj zemlj?
Druze sve pametno ode van, ostadose izlapeli penzioneri koji glasaju vucica.
Covek nije drvo i nasi preci su naselili ove prostore u potrazi za boljim zivotom.
Ja moju decu sigurno necu uciti da se muce za tudju korist, neka idu gde im je bolje, a izbor u odnosu na ovu jadnu zemlju i nije bas mali, na nasu veliku zalost.
a kad odu napolje onda se muce za svoju korist il opet rmbaju za tudju korist ko gradjani drugog ili treceg reda? Pitajte vase roditelje, babe, dede, sta im je bilo potrebno i bitno u zivotu da budu sretni. Dal je to bio bmw na dva il cetri tocka, il ipone XY, il broj lajkova il je nesto drugo bilo bitno u zivotu sto ih je cinilo zadovoljnim. Jebo internet i americki nacin vrednovanja coveka kroz kolicinu para koje zaradjuje na godisnjem nivou i koje ce da iskoristi da bi kupio razne statusne simbole koje su opet ti isti kreatori novog svetskog poretka i novih vrednosti potrosackog drustva definisali kao bitne. Jos ako postane homoseksualac bice veoma uspesan u tom sistemu vrednosti.
p.s. ne bi bilo lose da admin otvori jednu sekciju za ekonomske migrante koju mi sa ovih prostora ne mozemo da citamo i pisemo da se ne raspravljamo dal treba da idemo il da ostajemo.

TEEfqd

Citat: stilgar poslato 03 Avgust, 2019, 13:51
Citat: milomir22 poslato 03 Avgust, 2019, 12:10
@REVOLUTION

Jesi li siguran da zivimo u istoj zemlj?
Druze sve pametno ode van, ostadose izlapeli penzioneri koji glasaju vucica.
Covek nije drvo i nasi preci su naselili ove prostore u potrazi za boljim zivotom.
Ja moju decu sigurno necu uciti da se muce za tudju korist, neka idu gde im je bolje, a izbor u odnosu na ovu jadnu zemlju i nije bas mali, na nasu veliku zalost.
a kad odu napolje onda se muce za svoju korist il opet rmbaju za tudju korist ko gradjani drugog ili treceg reda? Pitajte vase roditelje, babe, dede, sta im je bilo potrebno i bitno u zivotu da budu sretni. Dal je to bio bmw na dva il cetri tocka, il ipone XY, il broj lajkova il je nesto drugo bilo bitno u zivotu sto ih je cinilo zadovoljnim. Jebo internet i americki nacin vrednovanja coveka kroz kolicinu para koje zaradjuje na godisnjem nivou i koje ce da iskoristi da bi kupio razne statusne simbole koje su opet ti isti kreatori novog svetskog poretka i novih vrednosti potrosackog drustva definisali kao bitne. Jos ako postane homoseksualac bice veoma uspesan u tom sistemu vrednosti.
p.s. ne bi bilo lose da admin otvori jednu sekciju za ekonomske migrante koju mi sa ovih prostora ne mozemo da citamo i pisemo da se ne raspravljamo dal treba da idemo il da ostajemo.


Kako te nije sramota da prebacujes nekom da je navodno ekonomski migrant koji juri statusne simbole a zivis u zemlji gde cetvrtina stanovnistva zivi na ivici siromastva?
Ljudima je pored praznog dzepa ovde povredjeno i dostojanstvo, muke izmucene za kvalifikacije a radi se za saku pirinca, sto se mi zajebavamo ovde uopste sa ovim pricama

stilgar

Citat: redshadow poslato 03 Avgust, 2019, 13:59
Citat: stilgar poslato 03 Avgust, 2019, 13:51
Citat: milomir22 poslato 03 Avgust, 2019, 12:10
@REVOLUTION

Jesi li siguran da zivimo u istoj zemlj?
Druze sve pametno ode van, ostadose izlapeli penzioneri koji glasaju vucica.
Covek nije drvo i nasi preci su naselili ove prostore u potrazi za boljim zivotom.
Ja moju decu sigurno necu uciti da se muce za tudju korist, neka idu gde im je bolje, a izbor u odnosu na ovu jadnu zemlju i nije bas mali, na nasu veliku zalost.
a kad odu napolje onda se muce za svoju korist il opet rmbaju za tudju korist ko gradjani drugog ili treceg reda? Pitajte vase roditelje, babe, dede, sta im je bilo potrebno i bitno u zivotu da budu sretni. Dal je to bio bmw na dva il cetri tocka, il ipone XY, il broj lajkova il je nesto drugo bilo bitno u zivotu sto ih je cinilo zadovoljnim. Jebo internet i americki nacin vrednovanja coveka kroz kolicinu para koje zaradjuje na godisnjem nivou i koje ce da iskoristi da bi kupio razne statusne simbole koje su opet ti isti kreatori novog svetskog poretka i novih vrednosti potrosackog drustva definisali kao bitne. Jos ako postane homoseksualac bice veoma uspesan u tom sistemu vrednosti.
p.s. ne bi bilo lose da admin otvori jednu sekciju za ekonomske migrante koju mi sa ovih prostora ne mozemo da citamo i pisemo da se ne raspravljamo dal treba da idemo il da ostajemo.


Kako te nije sramota da prebacujes nekom da je navodno ekonomski migrant koji juri statusne simbole a zivis u zemlji gde cetvrtina stanovnistva zivi na ivici siromastva?
Ljudima je pored praznog dzepa ovde povredjeno i dostojanstvo, muke izmucene za kvalifikacije a radi se za saku pirinca, sto se mi zajebavamo ovde uopste sa ovim pricama
ne prebacujem ja vama sto ste vi otisli, nego vi nama koji smo ostali da radimo za saku pirinca, praznog dzepa i povredjenog dostojansva, kenjate kako zivimo u pogresnoj zemlji i da treba da sledimo vase svetle primere patriotizma i ljubavi prema punom dzepu. Posto je vama koji ste otisli potrebno stalno potvrdjivanje da ste doneli ispravnu odluku i da ste uspeli u zivotu, treba admin da otvori poseban, povlascen i zatvoren deo foruma gde ce te da velicate svoju odluku i usopeh koji ste ostvarili. Mi glupani i sirotinja da nastavimo da polemisemo o motorima, trkama i kritikujemo vlast koja nas zajebava, a da i o rakiji, moto skupovima, sarmi i ostalim lepotama koje nas vezuju za ovu jadnu zemlju.  

TEEfqd

#26710
Ko ti bre kenja. Zivi gde oces i radi sta oces momak, diskusija se pokrenula oko neceg potpuno drugog nego ne citas, a za tvoju potvrdu gde ja treba da zivim me zabole levo mudo.
Ko si ti uopste? Neki virtuelni lik i to je to. Isto sam i ja za tebe. A ne mogu da ne primetim i da se cesto pun dzep stavlja u negativan kontekst. Kao da je to nesto navodno lose.
Jel treba da zelimo jedno drugom prazan dzep? :) ja mislim da ne. Da su vam vazda dzepovi puni para da mozete da provodite vreme sa porodicom.

megaidiot

#26711


Boban_m

Ja bih zamolio da nas emigrante ne trpate u isti kos sa gastarbajterima ;D

Ivicat

A ti bi u nesvrstane? Ne moze. Ili si za nas ili protiv nas. Ja bih rekao da si protiv nas. A znas kako znam? Kada ovde dodje zima, ti saljes provokatorske slike kako je kod tebe lepo vreme :D

El Jefe

Дефинитивно је ЕВО 95 бензин са МОЛ пумпи најбољи у Србији
Друштво за заштиту од животиња

Lazic


milomir22

Citat: El Jefe poslato 03 Avgust, 2019, 18:53
Дефинитивно је ЕВО 95 бензин са МОЛ пумпи најбољи у Србији

Ja sam se u ovo uverio kako na motoru, tako i u kolima. Nis u jagodini qrcu ne vredi. 1 sipao i auto mi se gasio na semaforu na leru dok ga nisam potrosio. Sipao opet na molu do vrha i sve normalno kao i pre.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Joe kickass

Citat: milomir22 poslato 04 Avgust, 2019, 21:42
https://sport.blic.rs/ostali-sportovi/atletika/piter-norman-ko-je-taj-covek-belac-atletika-aparthejd-ljudska-prava-sport/0jj37z0


Konacno da se nadje kvalitetan tekst u novinama...
Resavska prepisivaèka. Vrte iste èlanke godinama.

https://www.google.com/amp/s/blichr.wordpress.com/2016/08/21/olimpijske-igre-1968-godina-dizanje-glasa-protiv-represije/amp/

To je pre 3 godine, a lako æe¹ naæi jo¹ sigurno desetak identiènih èlanaka. I original su verovatno prepisali iz nekog stranog èasopisa.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња