Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

eclipse4

nikad nisam shvatao poentu vrtica i sto ljudi salju tamo decu.....

milomir22

Da se lakse socijalizuju, a i nema svako babe i dede spremne da cuvaju decu dok su roditelji na poslu. Postoje i vrtici sa kvalitetnim igricama.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

#26444
Citat: El Jefe poslato 04 Jun, 2019, 00:07
https://vidovdan.org/info/nisam-isla-u-vrtic-mene-je-zivotu-naucila-baba/
Ovo je vise kritika za babe, nego za decu (tj roditelje).

Sadasnje (savremene) babe nemaju bastu, nemaju vinograd. Najvise sto mogu da ponude unucicima je setnja do parka sa sladoledom i ljuljaskom. Kakva priroda kada se i same babe plase paukova i buba.

A kuhinja, pa to je vec komedija. Babe za dorucak kupe pastetu ili virsle. Ili jos lakse, odvedu dete u pekaru. Babe kupuju sir od biljnih masti jer je ukusan. I jeftin. Pa kako drugacije kada ne znaju same da naprave sir.

Babe mnogo vole slatkise. Pa zato kljukaju dete slatkisima. Jer, ima reklama na TV-u koja kaze da je cokolada zdrava.

Sada babe gledaju RTS, Farmu i Novaka Djokovica.

Neka hvala, ali ne zelinm da takva baba vaspitava moje dete.

dzimika

Zavisi koja baba, ali da, pogodio si sustinu za gradske babe u potpunosti, sve je tacno od reci do reci i moze cak jos da se doda
Problem je sto je i baba na selu malo ostalo

Hurricane

ma to sve postrojiti i da pevaju kako roditelj ka¾e, taèka

kod mene nije bilo zajebancije ni u vrtiæu ni kod babe i dede, svi stoje u stavu mirno, sada u ¹koli deluju neke stvari usaðene ranije

pa i ne moram vi¹e da interveni¹em mnogo..


problemi su bili dok nisam postavio stvari tako



El Jefe

У вртићу научиш да се држиш за руку у шетњи и да почистиш све иза себе.
Друштво за заштиту од животиња

mali_zmaj

U vrtiæu ih ne uèe ni¹ta,niti ih paze, i samo gledaju kako æe skinuti odgovornost za svaku glupost,par puta mi mali do¹ao kuæi razbijen,one ni¹ta ne znaju,ono,ovo...  pa on je malo nemiran itd..!! da ne prièam da su mi starijeg  sina, koji je autista,po svaku cjenu htjele izbaciti iz vrtiæa,a jedina teta koje se htjela baviti sa njim, ekspresno prebaèena u drugi vrtiæ!!  Ali poslije prijetnje tu¾bom i slanjem inspekcije,smo na¹li neko rije¹enje!! 

Ja sam u vrtiæu nauèio sve,od toga da jedem ka¹ikom,ve¾em pertlu,bri¹em dupe.... ,al to su nekada¹nji vrtiæi!!   
jin-jang

milomir22

Ima i danas dobrih vrtica, ali nisu svi dobri. Bratu obe cerke idu u isti vrtic i prezadovoljan je radom i ucenjem koje posvete detetu.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

dzimika

Samo zavisi od vaspitaca, nista drugo, kod klinca u grupi ima vaspitacica i vaspitac, oboje odlicni na svoj nacin
Rade sa klincima dosta, deca su nemirna, modrice po nogama koliko hoces ali sve je to normalno, ni moje noge nisu nista bolje bile kad sam bio klinac
ali problem je sto sadasnji roditelji smatraju da vaspitacice treba da decu nauce kulturi i da ih vaspitavaju a ne oni i tu nastaje problem
Kultura i vaspitanje dolazi iz kuce, u vrticu se uce da se osamostale malo, da sami idu u wc i da nauce nesto pre nego sto krenu u skolu, apsurd je inace sto u predskolskom ne smeju da ih uce slova iako ih pripremaju za skolu

ЯЭВОЛУТИОН

mene su iz vrtica vratili kuci i vise me nisu pustali....problem je bio sto sam tri puta pobeogao iz vrtica u sumu....pa posle kuci a u medjuvremenu policijska potraga,,,moj cale ih je u necerici gledao i govorio kako cu doci kuci kad ogladnim....i tako je i bilo....dok mi se ne ogade dudinje ili piskavci kuci ne idem....kad je sezova voca desi se da tek kad padne mrak dodjem kuci....
Sada su mame mnogo briznije....meni kljuc oko vrata , perorez u dzep i sloboda....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

milomir22

Kad dodje leto i letnji raspust, tradicionalno sam prespavao, doruckovao i vecerao kuci, ostatak vremena sam bio napolju, bukvalno ceo dan, nisam cak ni na rucak dolazio (par puta se zajebem, dodjem na rucak, a cale me uhapsi da nesto radim ili da mu pomazem, pa sam brzo naucio lekciju).

Inace, oca je mnogo nerviralo sto visim ceo dan napolju, narocito kad dodje umoran s posla, a najave nam se gosti, pa mora tako umoran on da ide po 'ladno pivo, umesto da mene posalje. Stalno mi je pricao da sam ulicar i da se ponasam kao da nemam kucu, iako sam uvek bio odlican djak. Prvi mobilni sam dobio od brata od strica u 7. osnovne (hvala Bogu pa ta govna ne izmislise pre) i bio sam mozda i prvi u odeljenju koji je imao svoj mobilni. Posle toga, a i mozda sto smo nekako vec odrasli, letnji raspust nije imao vise onu draz.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

pajche

Ako ste u mogucnosti prva stvar kad vam dete krece u vrtic je da pitate kolike su plate vaspitacicama. Ukoliko rade za 25 000 sta mislite koliko ce paznje obracati na vasu decu i njihovo vaspitanje. Da li imaju odmor ili ih privatnik izrabljuje i da im 10 dana u vrh glave. Ako su vaspitace zadovoljne/ispunjene bice i vase dete zadovoljno i nauceno.
Roditelji su danas takvi da dete od 4 godine ne zna ruku da stavi na usta kad kaslje, da se ne sete nikad da pitaju kakvo im je dete bilo u vrticu i sta bi mogli dodatno da porade i kuci sa detetom.
A i vaspitaci su danas takvi da im je draze da sednu i listaju Facebook nego da nauce dete da drzi olovku u ruci.
E sad naravno da nas ima raznih, ali zelim da mislim da dete dobija najolje moguce vaspitanje za tih 8-9 sati koje sedi u vrticu.

pajche

Citat: dzimika poslato 04 Jun, 2019, 14:12
apsurd je inace sto u predskolskom ne smeju da ih uce slova iako ih pripremaju za skolu


Ne smeju da ih uce slova, a u drugoj nedelji skole je vec diktat

dzimika

znam, cuo sam, klinca smo vodili na pripremu jer kazu da u prvom razredu je toliko obimno gradivo da deca prosto ne mogu da postignu
Inace mogu da ih uce linije, oblike, bukvalno sve sto ih vodi do pisanja ali ne smeju slova i brojeve, ne mozes dete da upises u skolu ako nije pohadjalo predskolsko a u predskolskom ih ne pripreme za skolu
Debilnije ne moze biti

pajche

Vaspitacice malo zaobidju pravila i onda deca pisu i kroz celo predskolsko. Divan skolski sistem u nas Srba

eclipse4

Citat: milomir22 poslato 04 Jun, 2019, 00:25
Da se lakse socijalizuju, a i nema svako babe i dede spremne da cuvaju decu dok su roditelji na poslu. Postoje i vrtici sa kvalitetnim igricama.
znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Citat: Ivicat poslato 04 Jun, 2019, 07:47
Citat: El Jefe poslato 04 Jun, 2019, 00:07
https://vidovdan.org/info/nisam-isla-u-vrtic-mene-je-zivotu-naucila-baba/
Ovo je vise kritika za babe, nego za decu (tj roditelje).

Sadasnje (savremene) babe nemaju bastu, nemaju vinograd. Najvise sto mogu da ponude unucicima je setnja do parka sa sladoledom i ljuljaskom. Kakva priroda kada se i same babe plase paukova i buba.

A kuhinja, pa to je vec komedija. Babe za dorucak kupe pastetu ili virsle. Ili jos lakse, odvedu dete u pekaru. Babe kupuju sir od biljnih masti jer je ukusan. I jeftin. Pa kako drugacije kada ne znaju same da naprave sir.

Babe mnogo vole slatkise. Pa zato kljukaju dete slatkisima. Jer, ima reklama na TV-u koja kaze da je cokolada zdrava.

Sada babe gledaju RTS, Farmu i Novaka Djokovica.

Neka hvala, ali ne zelinm da takva baba vaspitava moje dete.

razlika izmedju grada i sela.....tj kako kolega milomir kaze izmedju socijalizovanih baba iz grada i onih nesocijalizovanih sa sela koje su ostale zatucane...vode decu u borbu s vukovima u sred sume,umesto da ih odvedu na burek ili partiju saha u parku...

ali avaj...razumecemo i mi nesto kad stignemo u milomirove iskusne godine inace cukun deda 32 cukununuka ....jako dobro iskustvo i kao otac,deda i cukundeda :)

milomir22

Citat: eclipse4 poslato 04 Jun, 2019, 23:21
znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Pod 1. Nisam rekao da su deca koja ne idu u vrtic asocijalna, vec da se taj proces lakse odradi u vrticu s drugom decom.

Pod 2. Drugar je iz Leskovca, zena mu iz Novog Sada, a zive u Beogradu, koja baba da im cuva dete, s oceve ili majcine strane? Meni su obe babe zivele u krugu od 10 km od mene, pa sam isao u obdaniste, jbg, nije mala stvar cuvati dete 8-10 sati dnevno za nekog ko ima 65 godina.

Pod 3. Iskusan jesam, ali nisam toliko mator ;D :D ;D.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mareskin

Citat: milomir22 poslato 05 Jun, 2019, 00:05
Citat: eclipse4 poslato 04 Jun, 2019, 23:21
znaci mi sa sela smo nesocijalizovani,tucemo,ujedamo,nekulturni,zatucani  nevaspitani jer nas neka tetka sa strane nije cuvala u vrticu ili?
a sto se baba i deda tice,mislim da je jako lose da nekog zadesi tolika nesreca da im nasdtradaju sve babe i dede u porodici.....ili?
odnosno roditelji koji bi da imaju decu ali nemaju vreme da im posvete paznu ili?

Pod 1. Nisam rekao da su deca koja ne idu u vrtic asocijalna, vec da se taj proces lakse odradi u vrticu s drugom decom.
...

Mi smo imali pun kom¹iluk dece i tu smo se socijalizovali. Igrajuæi se po ceo dan sa o¹trim predmetima, gaðajuæi se kamenjem, strelama i praækama. Roditelji nisu ni razmi¹ljali gde smo i kako smo po¹to je kom¹iluk bio kao da smo kod kuæe.
U sred zime doðe¹ kuæi mokar do gole ko¾e i niko ne di¾e frku. Padne¹, pocepa¹ koleno i lakat, a oni samo naspu rakije i po¹alju te da se igra¹.

Dana¹nja deca ne znaju ¹ta propu¹taju.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu