Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: Slaninar poslato 10 Februar, 2016, 07:50
Opet kad je prièa o BG - ko nije bio Jevrej, ili komunista - bez brige.

Ko je bio "komunista" tada u srednjoj skoli, uglavnom radi sepurenja ispred devojcica, to je kao da si sada metalika. Bandit bre drogirani. Evo ga jedan.

http://www.kurir.rs/vesti/srbija/urezali-su-mu-krvavu-petokraku-heroj-partizana-ubijen-sa-17-godina-ali-njegova-slava-je-vecna-clanak-2129349

Ostoja

Dobio si "krs'" od mene...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...


freepartyman

 Nista nije crno belo. Ok nasli su orden, a da li je taj tito ostavio nesto svojim potomcima? Nije..Ovi danas na vlasti obezbedise i unuke. A kako je prosecan covek ziveo za vreme Tita a kako sada. Misljenja sam da su najvise krali ljudi oko Tita,i koristili moc u svoju korist.  A ovaj orden mi uopste nije sporan, sto se iscudjavaju ljudi,nego gde ce da zavrsi nego kod tada nove vlasti. 
I became a beast to rid myself the pain of being a man

balcan girl

po zakonu sef bez prisustva porodice nisu smeli ni da otvore :D porodica nije bila ni blizu sefa kad su ga opeljesili :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

freepartyman

Kom zakonu..?
Zakon sluzi za slabe,isto kao sto se samo male drzave pozivaju na medjunarodno pravo.  Postoji samo zakon jaceg.
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Hattrick

To je ziva istina, postoji samo zakon jaceg i nista vise. Isti se kroji, menja i modifikuje po potrebi jaceg. Nekada se i neki mali provuce pozivajuci se na isti, ali to uglavnom traje dok mu se interesi iskljucivo poklapaju sa interesima glavnog baje.

mi¹ko_kolo

Citat: freepartyman poslato 10 Februar, 2016, 23:32
Nista nije crno belo. Ok nasli su orden, a da li je taj tito ostavio nesto svojim potomcima? Nije..

MOLIM?!

Autor: Vijesti online

Impresivna imovina, nastala tokom gotovo 40-godi¹nje Titove vladavine, pedantno je pobrojana na 379 stranicei u ogromnom je spisu pod poslovnim brojem 1-I-O-5704/10 Prvog osnovnog suda u Beogradu na kojem ¹est èlanova Titove porodice- udovica Jovanka, sin Mi¹o i èetvoro Brozove unuèadi - vode zaka¹njelu ostavinsku raspravu, kako bi podijelili imovinu nekada¹njega predsjednika Jugoslavije, javlja Jutarnji list.

Najdetaljniji, mada nepotpuni, popis imovine ostale iza Josipa Broza Tita sadr¾i hiljade predmeta razlièite vrijednosti, od vrijednih, preko egzotiènih do banalnih:

   kozaèka sablje sa zlatnim koricama sa dijamantima, koju mu je poklonio Josif Visarionoviè Staljin ,
   vladarska sablja iz 17. vijeka, ruène izrade, sa zlatnim koricama  i dragim kamenjem koju je Titu 1977. poklonio Moamer Gadafi
   kamen sa Mjeseèeve povr¹ine koji su donijeli astronauti Apolla
   metalne ljestvice s tri stepenice
   korpa za otpatke “malog, metalnog”
   mali usisivaè marke Kirby

   Svojim nasljednicima, meðutim, Tito nije ostavio ni jedan kvadratni metar nekretnina, bilo da se radi o stanovima, kuæama, vilama, ljetnikovcima, zemlji¹tu…

Tito je bio posebna istorijska liènost 20. vijeka, ¹to niko ne mo¾e osporiti, pa upravo sa stanovi¹ta istorijskog znaèenja, valja gledati i svaki predmet njegove ostav¹tine.Svaka stvar koja je bila njegovo vlasni¹tvo ima istorijsku vrijednost. Ali i sentimentalnu , jer èlanovima njegove porodice neki predmeti imaju znatno veæu vrijednost od stvarne, one koju je moguæe postiæi na tr¾i¹tu. Svojim nasljednicima, meðutim, Tito nije ostavio ni jedan kvadratni metar nekretnina, bilo da se radi o stanovima, kuæama, vilama, ljetnikovcima, zemlji¹tu… To je prilièno neobièno, obja¹njava beogradski advokat Goran Petronijeviæ, jer nema ni jedne biv¹e jugoslavenske republike u kojoj Tito nije imao bar dvije-tri nekretnine, darovane tada¹njem predsjedniku SFRJ.

Samo u jednoj stavci popisa Titove imovine, npr. u onoj zavedenoj pod rednim brojem 18. i oznaèenoj kao “sitni stari novac u numerisanim kovertama” nalaze se 1683 razlièita komada novca.

Tu je i impresivna kolièina zlatnika, meðu kojima su i pravi rariteti.

U jednom od popisa Titove imovine, pod rednim brojevima 12 i 13, nabrojani su “mali zlatnici s likom Franza (èetiri plastiène kese sa 2055 komada)”, nekoliko zlatnika “srpskog porijekla”, kao i “veliki zlatnici s likom Franza (dvije plastiène kese sa 608 komada)”. Te¹ko je i zamisliti kolika je njihova tr¾i¹na vrijednost.

VEROVATNO SU MU OVE HILJADE ZLATNIKA DEDOVINA?

balcan girl

samo sto titovi naslednici nisu dobili nistaaaaa :D :D :D :D jovanka pogotovooo :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!


mi¹ko_kolo

Citat: balcan girl poslato 11 Februar, 2016, 01:56
samo sto titovi naslednici nisu dobili nistaaaaa :D :D :D :D jovanka pogotovooo :D :D :D

Napisala si pre nego si proèitala moj post.

balcan girl

to jedino ako si dodao kasnijeee :D :D :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

pa da ti kazem nesto sta neki predsednik dobije dok sluzi kao predsednik je ipak njegovo vlasnistvo, jer ako ja tebi poklonim nesto to je tvoje zar ne? drugo je ako je kupljeno novcem drzave onda ostaje u vlasnistvu drzaveeeeee :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

mi¹ko_kolo

Ooooo neeee!!! Kako nisi u pravu! Sve ¹to je vrednije od x neke valute, ostaje u vlasni¹tvu dr¾ave. Jer on to nije dobio kao Pera Periæ veæ kao predsednik-premijer te dr¾ave. https://www.google.rs/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjz0rChuO7KAhWObZoKHYLxBrEQFggfMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.b92.net%2Finfo%2Fvesti%2Findex.php%3Fyyyy%3D2010%26mm%3D11%26dd%3D11%26nav_id%3D471509&usg=AFQjCNFyYkuLa5uu-g8DiAx5cm3Fzbymog&bvm=bv.113943164,d.bGs
Kako je bilo za vreme Æope, vidi se iz spiska za ostavinu.

balcan girl

jes vala izasao zakon 2010.god al ko da ga nikad nije ni bilooo :D :D :D :D :D :D :D :D samo sto je marsal tito bio dozivotni predsednik :D :D :D :D tako da on nije vrsio funkciju na 4 godineeee :D sto znaèi da nikad nije mogao da primi poklon od bilo koga a da nije bio u funkciji predsednikaaa :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Mik

Citat: freepartyman poslato 10 Februar, 2016, 23:47
Kom zakonu..?
Zakon sluzi za slabe,isto kao sto se samo male drzave pozivaju na medjunarodno pravo.  Postoji samo zakon jaceg.

Blisko tacnom!
Evo malo modfikacije:
Postoje prirodni zakoni - to nema veze sa ovim gde smo. Cak je strogo kaznjivo pozvati se na to.
Postoje i pravni zakoni - to sa mozgom nema veze! Pre svega smisljaju ih jevreji (itekako dobro znaju sta rade, ima npr. knjiga "protokoli sionskih mudraca"). Pravni zakoni kaznjavaju sve sto je prirodni zakon. Pravni zakon nije za ljude - pravni zakon se primenjuje onda kada ljudi prestanu da se ponasaju kao ljudi.

(Procitaj tu knjizicu, ima oko 150 strana sa sve spiskom jevreja koji su zavladali Rusijom posle "komi" revolucije. Da vidis sta ce nama ovakvima da se desi.)


balcan girl

mik brate protokoli sionskih mudraca je fals :D :D :D :D napravljen radi pokricaaa :D :D :D :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Mik

Citat: balcan girl poslato 11 Februar, 2016, 03:08
mik brate protokoli sionskih mudraca je fals :D :D :D :D napravljen radi pokricaaa :D :D :D :D :D :D

Pokrica cega?

balcan girl

radi progona jevreja u rusiji :D :D :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

balcan girl

al ajde kapiram da ne volis jevreje, ajd mi samo reci kad si u srbiji imao problem sa bilo kojim jevrejinom? znaèi bilo kad bilo koji problem ti lièno kad si imao sa jevrejinom?
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!