Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

ma sve je to tacno sto ti kazes,izopacili smo se nacisto,rat i neimastina nam uzeli dusu,pa je sve sto je nekad bilo ispravno sad je samo lijepo sjecanje, a neka deformacija u ponasanju normalna!! da je sve ok,ne bi nama trebali ni komunalni ni plavci... ma sve je ovo u krivi otislo...!!  svi trebaju da sve placaju sve,pa cemo i da imamo... al tesko je kad se narod navikne da je zlo dobro i normalno,a da je dobro glupo i nenormalno... a i narodu je dosta prevara jel nastrdaju posteni a lopovi se cupaju...,ma stalno se vrtimo u krug sa ovim pricama,sve se ovo zna al jebiga.....
jin-jang

Slaninar

Nestalo mi pluseva.   [cheers]
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

ako je za verovati onom ¹to sam proèitao, ti likovi nemaju pravo da privode ljude, nego samo policia i vojska. ako je to taèno, onda jebe¹ i dr¾avu i ustav.

zVuk

za Slaninara, jer ga verovatno mrzi da otvara linkove......

Комунална полиција НЕМА ЗАКОНСКИ ОСНОВ да приводи лица, ради „утврђивања идентитета“ – то је ЗАКОНСКО ОВЛАШЋЕЊЕ „ОВЛАШЋЕНИХ СЛУЖБЕНИХ ЛИЦА“ и „УНИФОРМИСАНИХ ОВЛАШЋЕНИХ СЛУЖБЕНИХ ЛИЦА“ МИНИСТАРСТВА УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ и ВОЈСКЕ СРБИЈЕ !!!

У конкретном случају, једино шта је Комунална полиција могла и смела да уради, јесте да захтева „асистенцију“ Полиције МУП РС, да се утврди идентитет А.С. !!!

Комунални полицајци су САМО „службена лица“ и НИСУ „ОВЛАШЋЕНА службена лица“ и НИСУ „униформисана ОВЛАШЋЕНА службена лица“ !!!

Ово најпре полази од чињенице да Комунална полиција НИЈЕ „државни орган“ ( поступају у оквиру „локалне самоуправе“ ), комунални полицајци НЕМАЈУ положен „државни испит“, па према томе не могу да имају „овлашћења“ која по Уставу РС и закону могу да имају САМО „овлашћена службена лица“ и „униформисана овлашћена службена лица“ МУП РС и Војске Србије, као припадници институција која спадају у „државне органе“ !!!

Веома је ВЕЛИКА РАЗИКА у ОВЛАШЋЕЊИМА !!!

Без обзира на противуставни „Закон о комуналној полицији“, јединице „локалне самоуправе“ под чијом је надлежношћу Комунална полиција, НЕМАЈУ „пословну способност“ и немају Уставног овлашћења, да Комуналној полицији дају „ОВЛАШЋЕЊА“, која су прописана Уставом РС, као сто су на пример „лишење слободе лица“, „довођење“ и сл. – то су „овлашћења“ само ДРЖАВНИХ ОРГАНА, којима „овлашћења“ може дати САМО НАРОДНА СКУПШТИНА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ !!!

Шта ако се „сутра“ и Комунална полиција „приватизује“ !? Значи „локалне самоуправе“ ће дати Уставна овлшћења неком „приватнику“ да по улицама ради шта и како хоће, да приводи и легитимише грађане како хоће !?

Сетите се, како је прошла „комунална полиција“ приликом од пре неку годину „препадних дејстава“, односно „упадних антитерористичких дејстава“ приликом контроле карата ПРИВАТНЕ ФИРМЕ „Бус плус“ у Београду – за потребе ПРИВАТНЕ ФИРМЕ „Бус плус“, МАЛТРЕТИРАЛИ ГРАЂАНЕ !!!

Решење :

- „Кривична пријава“ против припадника Комуналне полиције, због кривичног дела „ПРОТИВПРАВНО ЛИШЕЊЕ СЛОБОДЕ“ из члана 132., став 2. КЗРС;

- „Кривична пријава“ против Начелника Комуналне полиције Ненада Ристића, због кривицног дела „Изазивања панике и нереда“ из члана 343., став 2. КЗРС, проношењем преко медија ЛАЖНИХ и НЕТАЧНИХ ИНФОРМАЦИЈА СА ЦИЉЕМ ЗАСТРАШИВАЊА и ИЗАЗИВАЊА ПАНИКЕ КОД ГРАЂАНА;

- „Тужба“ А.С. за НАДОКНАДУ ШТЕТЕ против Комуналне полиције, на основу одредби из члана 170. – 172. Закона о облигационим односима, са захтевом да се „пресуда“ ЈАВНО ОБЈАВИ ( и у медијима ) и Комунална полиција ЈАВНО ИЗВИНИ.

Па после, нека Комунална полиција и њени челници, износе и пласирају ЛАЖНЕ и ЗАСТРАСИВАЈУЋЕ „информације“ у јавност и нека ИЗАЗИВАЈУ УЗНЕМИРАВАЊЕ ГРАЂАНА !!!
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Dukags

To mu doðe kao imam dozvolu za pi¹tolj ali ga sve jedno nigde nesmem kao takvog nosati ili upotrebljavati, kao i da je nemam, i tako ima da se vladam a ne da se kurèim...

Slaninar

Za to se uop¹te ne bih brinuo. Po¹to svi mediji i cela Srbija jedva èekaju da linèuju te komunalce (ko ne mrzi komunalce, taj nije Srbin!), ako su prekr¹ili i jedan zakon, propis, ma ako se na snimku vidi i da su pljunuli na ulici - najebaæe. Da je kao ¹to pi¹e u tekstu, veæ bi bili uhap¹eni i javno streljani.

Mo¾da i gre¹im, mo¾da je stvarno tako kako pi¹e u tim novinama, onda oèekujem da æe ih ovih dana javno obesiti na Terazijama. Za primer. Ti æe¹ Beograðane da tera¹ da plaæaju kartu u autobusu!?!?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

neverovatan si licemer....osudjujes gradjane kad ne postuju propise, a branis drzavu koja krsi svoj ustav.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Hurricane

...koju bi da uni¹ti, tj pocepa...

kako to tako Slaninar?

Kostić

da li bi ih neko mrzeo da ne kr¹e zakon? ako komunalni policajac kr¹i zakon, ako pop ubije dvoje ljudi u saobraæaju, ako ovo, ako ono. a dokle tako? nije tu pitanje plaæanja karte. karta treba da se plati, ali pobogu, pa nisu ljudi koji ne plate kartu kriminalci i kakve sve traume pre¾ivljava graðanstvo kome se stavljaju lisice na ruke. ej bre, prs na èelo? gde je tu zakon?

Slaninar

Citat: hurricane poslato 28 Januar, 2015, 09:08
...koju bi da uni¹ti, tj pocepa...

kako to tako Slaninar?

Ko to ka¾e? To si ti zakljuèio.


Citat: zVuk poslato 28 Januar, 2015, 08:59
neverovatan si licemer....osudjujes gradjane kad ne postuju propise, a branis drzavu koja krsi svoj ustav.....

Ne branim: ka¾em, ako je taèno, jebaæe im kevu. Nema brige ako je tako. Neæe vi¹e ni jednom komunalcu pasti i¹ta slièno na pamet.


Nije sve ¹to je zakonito i moralno. I obrnuto.

Da li je OK voziti se bez karte? Mislim da nije. Neko misli da jeste (iz raznih razloga, opravdanja).

Da li treba kazniti onog ko nema kartu? Mislim da treba. Ne zato ¹to nema kartu, veæ zato da bi ostali poèeli kupovati karte i da ne ispadne budala svako ko je kupio kartu, ako veæ nije obavezno.

Tu dolazimo samo do mehanizma. Ako nema¹ naèin da utvrdi¹ identitet, nema¹ naèin da naplati¹ kaznu. Kako god to re¹ili, stvar je tehnièke prirode.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

monsterbnt

Jbt slaninar zapeo si za jebeno placanje karte... POTPUNO MASIS TEMU ILI NAMERNO SKRECES ISTU!!!

POENTA JE U TOME STO SE STOKA KOJA JE USLA U TU UNIFORMU UGLAVNOM PREKO VEZE IZIVLJAVA I IZIGRAVA SPECIJALCE!!!

Inace... komunalci imaju vece plate od specijalaca VS......
Smrt SVIMA!!!!

zVuk

#12193
Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 09:21

Ne branim: ka¾em, ako je taèno, jebaæe im kevu. Nema brige ako je tako. Neæe vi¹e ni jednom komunalcu pasti i¹ta slièno na pamet.


Nije sve ¹to je zakonito i moralno. I obrnuto.

Da li je OK voziti se bez karte? Mislim da nije. Neko misli da jeste (iz raznih razloga, opravdanja).

Da li treba kazniti onog ko nema kartu? Mislim da treba. Ne zato ¹to nema kartu, veæ zato da bi ostali poèeli kupovati karte i da ne ispadne budala svako ko je kupio kartu, ako veæ nije obavezno.

Tu dolazimo samo do mehanizma. Ako nema¹ naèin da utvrdi¹ identitet, nema¹ naèin da naplati¹ kaznu. Kako god to re¹ili, stvar je tehnièke prirode.

....a bogati duguju milione za poreze i to nema veze....njih ne smeju da privode.....

uvatio si se za tu kartu kao pijan plota....nije poenta u karti, poenta je u prekoracenju ovlascenja fekalne policije....

karta treba da se plati, tu se slazem, ali smatram da je preskupa.....u ovom sadu polu prazni autobusi voze za 55 dinara, a u beogradu vecito puni su jedva rentabilni za 100+....to mi je tesko da poverujem, a postoje i studije koje su u vise navrata predavane gradskim vlastima kako da prevoz bude jeftiniji....cak i besplatan

a da li treba kazniti onoga sto nema kartu je delikatno pitanje iz vise razloga, ako je neko nezaposlen, od kojih para on moze da plati kartu.....u civilizovanom svetu ako si nezaposlen, drzava ti da socijalnu pomoc sa kojom ti mozes da platis racune i prevoz i da ti ostane i da jedes.....ja shvatam da je s(v)rbija siromasna zemlja i da nema para za takve stvari, ali bi bar mogla da obezbedi besplatan prevoz nezaposlenim gradjanima, a ne da uvrce ruke i tera da cedi iz njih i poslednju crkavicu.....

tu dolazimo do mehanizma, ako sam na birou i prijavljen kao nezaposlen, kako ja da odem na razgovor za posao na suprotan kraj grada ako nemam ni za leba...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Kostić

neko o ustavu i zakonu, neko o neplaæenoj karti. ovo nije mala stvar, ako je taèna tvrdnja da samo policija i vojska smeju da nose lisice i da hapse. jel smo mi u nekim modernim devedesetim, pa klanovi sad nose uniforme? biæe da jesmo. da ne bude opet neki oktobar, al krvav, lièi na buduænost.

MIGE

jednostavno objasnjenje za ucesnike ove rasprave....drzava mi nije omogucila da radim i zaradim za pristojan zivot te zato ne mogu da platim kartu jer moram da jedem.A moram da jedem da bih radio i platio racune i poreze i onda mi nista ne ostane za kartu...platio bih ja al mi drzava vise uzima nego sto treba pa nemam za kartu...prosto ko suljpa

MIGE

e  da....kad vec nasi politicari uporedjuju evropu sa nama kad to njima odgovara e sad cu ja malo da uporedjujem...koliko kosta mesecna karta u svajcarskoj,nemackoj i drugim zemljama evrope?kolika je njihova prosecna zarada i kakav im je prevoz?da li kasni,da li su busevi puni,da li duva promaja kroz  bus,itd?

mrle

Citat: MIGE poslato 28 Januar, 2015, 10:10
jednostavno objasnjenje za ucesnike ove rasprave....drzava mi nije omogucila da radim i zaradim za pristojan zivot te zato ne mogu da platim kartu jer moram da jedem.A moram da jedem da bih radio i platio racune i poreze i onda mi nista ne ostane za kartu...platio bih ja al mi drzava vise uzima nego sto treba pa nemam za kartu...prosto ko suljpa
+
bravo brðaninu

Slaninar

Ako je prièa o op¹toj pravdi, miru u svetu, zloupotrebi polo¾aja u Srbiji, onda se sve sla¾em.

Mislio sam da prièamo o konkretnom sluèaju i problemu - taj snimak. Tu ne vidim nikakav problem. Nema ni maltretiranja, ni bahaæenja - ljudi odradili posao. Bilo bi mi normalno da tako rade u svakom sluèaju. Koliko znam nisu prekr¹ili ni jedan zakon. Ako jesu, znaæemo za koji dan, jer nezakonito hap¹enje = otmica = ozbiljna robija.


Ako krenemo tra¾iti ¹iroko izgovore, onda ne bi trebalo nikoga kazniti i hapsiti. Mo¾e ¹vercovanje. Mo¾e kraduckanje. Gladan si, barem hleb da ukrade¹, ili da ukrade¹ za hleb. Zato smo tu gde smo. ©to 100.000 ljudi ne izaðe na ulicu i tra¾i besplatan prevoz jer nemaju para? Ili besplatnu markicu za nezaposlene? Eto, to bi bilo po¹teno. Ovo mi je vi¹e kao ciganjenje. Ka¾u da svaki narod ima vlast kakvu zaslu¾uje. Mi kanda nismo za bolje.  :/


I sla¾em se da  treba one koji najvi¹e duguju i muvaju prve. To znamo da se neæe desiti. Ostaje samo pitanje da li pustiti sitnije stvari (mada se ni za ovo mi ni¹ta ne pitamo). Bojim se da bi nastao ¾e¹æi haos i anarhija i da bi velikoj veæini obiènog sveta tada bilo jo¹ gore.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Citat: zVuk poslato 28 Januar, 2015, 07:20


- „Кривична пријава“ против припадника Комуналне полиције, због кривичног дела „ПРОТИВПРАВНО ЛИШЕЊЕ СЛОБОДЕ“ из члана 132., став 2. КЗРС;



- „Тужба“ А.С. за НАДОКНАДУ ШТЕТЕ против Комуналне полиције, на основу одредби из члана 170. – 172. Закона о облигационим односима, са захтевом да се „пресуда“ ЈАВНО ОБЈАВИ ( и у медијима ) и Комунална полиција ЈАВНО ИЗВИНИ.



kad moram sam sebe da citiram...sa sve tackama zakona koji su prekrsili u tom konkretnom slucaju....
Ko se ljuti, uleti mu kruti