Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 6 gostiju pregledaju ovu temu.

K0le


Hohštapler

ma neka... ¹ta je to 3 miliona evra...
Toliko nas ko¹ta jedan Poslanik, garant...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.


zmiya

                      Dva dinara za litar benzina, ali u Venecueli

Najjeftinije gorivo na svetu
Litar benzina u Venecueli ko¹ta samo 2,1 dinar!
Naime, prema Bloombergu, magazinu koji je specijalizovan za finansije i energente, gorivo je ubedljivo najjeftinije u ovoj latinoamerièkoj dr¾avi.
Na listi koju je nedavno objavio ovaj magazine, pored Venecuele, meðu najjeftinijima su i Saudijska Arabija, Kuvajt i Egipat.
U zemlje sa najskupljim benzinom ubrajaju se Norve¹ka, Finska i Italija. Benzin je najskuplji u Norve¹koj jer je u cenu uraèanut porez od 60 odsto, dok su SAD na 44. mestu sa porezom od 11 odsto. Francuska je na jedanaestom, Belgija na desetom, a Velika Britanija na devetom mestu liste zemalja sa najskupljim benzinom.
To je redosled dr¾ava sa nominalno najskupljim benzinom. Meðutim, Bloomberg je objavio i redosled istih zemalja, ako se u obzir uzme i koliko je potrebno da se u svakoj od tih zemalja radi za litar goriva.
Ako se uzmu u obzir pro¹eène plate u ovim zemljama, situacija se drastièno menja, pa tako onda Indija izbija na prvo mesto gde litar benzina ko¹ta 1,6 dolara uz proseènu dnevnicu od 4,5 dolara, a Norve¹ka na 48. mesto sa proseènom dnevnicom od 270 dolara.
Ipak, Venecuela je, uzimajuæi u obzir oba kriterijuma, zemlja sa ubedljivo najjeftinijim benzinom na svetu.
U Srbiji litar goriva ko¹ta oko 150 dinara, dok proseèna dnevnica, prema Zavodu za statistiku, iznosi oko 1600 dinara.
(trojka.rs/izvor: Bloomberg)

Major

Sad ce da poskupe benzin ;D

AndreyRR

ko ima dnevnicu 1600din

Major

Ako radis 5 dana u nedelji onda ti dnevnica od 1600 dinara ispadne smesno..
Radnici na gradilistu imaju 20-25 eur dnevnicu

AndreyRR

ne rade svi na gradilistu  [slomljenzid]  ;D

zmiya

Ne vredjaj mi dnevnicu..

Major

Nazalost ima i manjih dnevnica :(

Plazma Keks

1600din 8 sati rada.. kako malo placaju govnari za drndanje po neobezbedjenim gradilistima.
pa ja uzimam 1200din na 1 sat rada

Major

Uglavnom je 10 sati rada na gradilistu i placaju do 25 eur dnevnicu ali to samo fizikalci tako.
Majstori dobijaju vise para, a rade manje sati.

Mada sve to zavisi od gazde do gazde ;)


Gašpar

Citat: Plazma Keks poslato 18 Maj, 2012, 12:12
1600din 8 sati rada.. kako malo placaju govnari za drndanje po neobezbedjenim gradilistima.
pa ja uzimam 1200din na 1 sat rada

Hoæe¹ da ka¾e¹ da ima¹ platu oko 200.000 dinara?

mrle


Major

Citat: Gaspar poslato 18 Maj, 2012, 12:21
Citat: Plazma Keks poslato 18 Maj, 2012, 12:12
1600din 8 sati rada.. kako malo placaju govnari za drndanje po neobezbedjenim gradilistima.
pa ja uzimam 1200din na 1 sat rada

Hoæe¹ da ka¾e¹ da ima¹ platu oko 200.000 dinara?

Ne hoce da kaze da dnevno radi sat, sat i po ;D


AndreyRR


AndreyRR


mrle


Slaninar

©ta ti je zapad, standard. Gde su bile takve 29togodi¹nje nastavnice kad sam ja bio u pubertetu?!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen