Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 12 gostiju pregledaju ovu temu.

AndreyRR


Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

mkt

jezivoo koje ce sve pangle da odlucuju u zemlji

Che

Citat: mrle poslato 10 Maj, 2012, 13:37
ala se muljalo...

Koga boli q...
ko god da bude na vlasi, bice nam jos gore

Hohštapler

Che, zahvaljujem se... (nemam vi¹e formalnih...)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

zmijo iz cega ti najvise volis kocu da pijes? :D

hostapleru kaci slike iz carnexa - hocu da ih vidim

Hohštapler

vidi, sad se ba¹ razmi¹ljam dal smem...
To smo na faxu radili neku studiju koju su oni naruèili pa smo u okviru toga dobili te slike iz pogona...
Ne znam dal smem da ih ¹irim... zajeban materijal a ovo je javno...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gašpar

Slike nisu javne ako ih uploadujes na forum. Ne mogu da vide neregistrovani clanovi.

KACI ;D

Hohštapler

Èitam sad delove tog izve¹taja koji je raðen, ima jedna reèenica na poèetku koja stoji i mislim da neæu ipak kaèiti,
"This report was initially made for Carnex` internal use – with restricted distribution"
Sebe radi, da ne bude da sam ja ¹irio poverljive informacije,  treba i dalje da radim na takvim projektima...
Kad jednom banete za NS, naðemo se na pivu, poneæu lap top da vidite...
edit:
staviæu 2 slike, gde ne mo¾e niko da doka¾e gde je, sve klanice su sliène ¹to se tog dela tièe...
èek min...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Hohštapler



One sa mrtvim svinjama u "oborima" i odvodne kanale sa krvlju i delovima tkiva æu preskoèiti...  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF

ovo sto je na podu se baca ili se sakupi pa i to u pastetu?

AndreyRR


Gašpar


AndreyRR

jadne te zivotinje em ih jedemo em nehumano postupaju prema njima

Hohštapler

Ne znam dal se baca nisam upoznat sa delovima tog dela procesa (sumnjam...  ;) )
Imenjaèe, objasni ti meni kakvo je to humano (ljudsko) postupanje prema ¾ivotinjama...?  [zvizdi]

Lièno, nemam problema sa svim ovim mega industrijama hrane (al idalje mi je najdra¾a stara dobra domaæinska proizvodnja) jer ljudi je sve vi¹e i milioni gladuju, a ko smo mi da sudimo kako treba ili ne treba kad je nama stomak pun...
A svaki proizvod posle proðe kontrolu kvaliteta i ispunjava zacrtani standard.
Normalno, uvek to mo¾e i drugaèije i na vi¹em nivou, al sve to ko¹ta...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

AndreyRR

jadna bre ona svinja kao da je presuju

maki gsxr 1100

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 10 Maj, 2012, 23:00
Ne znam dal se baca nisam upoznat sa delovima tog dela procesa (sumnjam...  ;) )
Imenjaèe, objasni ti meni kakvo je to humano (ljudsko) postupanje prema ¾ivotinjama...?  [zvizdi]

Lièno, nemam problema sa svim ovim mega industrijama hrane (al idalje mi je najdra¾a stara dobra domaæinska proizvodnja) jer ljudi je sve vi¹e i milioni gladuju, a ko smo mi da sudimo kako treba ili ne treba kad je nama stomak pun...
A svaki proizvod posle proðe kontrolu kvaliteta i ispunjava zacrtani standard.
Normalno, uvek to mo¾e i drugaèije i na vi¹em nivou, al sve to ko¹ta...



da prolazi kontrolu kvaliteta,ali za izvoz,a sta mi jedemo od toga,e ono sto se vuce po podu na fotkama. eno po Yuhoru sta se ne radi sve,znam 10 ljudi koji rade tamo,ne daj boze nikome. 

Plazma Keks

grickam suncokret u trenutku kad sam video creva po podu i razmisaljm kako bi lepo legla na stomak jedna ljuta sremska kobasica ;D

maki gsxr 1100

Citat: Plazma Keks poslato 11 Maj, 2012, 00:23
grickam suncokret u trenutku kad sam video creva po podu i razmisaljm kako bi lepo legla na stomak jedna ljuta sremska kobasica ;D


nema nista dok sam ne napravis,evo moj burazer zivi u bg vec dugo,i njih par se skupe jave ovamo u selo avinja kosta ziva mera 100-120din kilo,odrade se 2-3 za njih,dal ce suseno pola,dal ce mleveno,kobasice,tu naruce odmah i 10l rakije,kad je sve gotovo dodju kolima pokupe,plate i mirni su 3 meseca sa mesom,kobajama ,cvarci i sta hoce.domace svinje od nasih seljaka,i sta ces lepse a malo kosta

Hohštapler

sla¾em se maki, pravo zbori¹, domaæe je domaæe.
¹to se tièe kontrole kvaliteta - veruj mi, SVE prolazi kontrolu... Stvarno misli¹ da bi oni imali 2 odvojene proizvodne trake...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.