Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

monsterbnt

Po¹to dinosaurus: 10 najluðih proizvoda iz kataloga za ekscentriène bogata¹e
M. Vukeliæ | 29. 03. 2012. - 13:49h | Foto: hammacher.com | Komentara: 12

Ako ste mislili da su ¹i¹aèi nosnih dlaèica ili ¹lemovi sa dr¾aèima za pivo blesavi proizvodi, pogledajte ¹ta sve mo¾e da se kupi na sajtu kataloga "Hamaher ©lemer", namenjenog onima koji su ili ekscentrièni, ili bogata¹i, ili oboje - ekscentrièni bogata¹i.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/314460/Posto-dinosaurus-10-najludjih-proizvoda-iz-kataloga-za-ekscentricne-bogatase

Oce neko se talimo za R2D2?
Smrt SVIMA!!!!

MILJAN

Srbi ne mogu u EU zbog goriva!
Sreda - 28.03.2012
Kamiond¾ija Du¹an M. iz Beograda platio je pre mesec dana u Nemaèkoj kaznu od 1.500 evra jer je tamo¹nja inspekcija proverom kvaliteta goriva ustanovila da evrodizel u rezervoaru kamiona, kupljen u Srbiji, nije po standardima EU!

Struènjaci upozoravaju da je kvalitet goriva u na¹oj zemlji meðu najlo¹ijim ne samo u Evropi veæ i u svetu, jer proizvoðaèe, kao ni pumpe i potro¹aèe niko ne kontroli¹e.
- Pre mesec dana, vozio sam kroz Nemaèku, kada me je zaustavila inspekcija i rekla mi da otvorim rezervoar. Na licu mesta inspektori su izvr¹ili proveru kvaliteta goriva. Kada su videli ¹ta je aparat oèitao, sasvim „ljubazno“ su mi napisali kaznu od 1.500 evra. Pored toga su mi rekli da sam u obavezi da se ili vratim u Srbiju ili da ispraznim rezervoar i ponovo ga napunim na nekoj njihovoj pumpi - obja¹njava ovaj kamiond¾ija koji istini za volju nije bio siguran da li je evrodizel sa nedozvoljenim supstancama pome¹an na pumpi ili od strane gazde za kojeg radi. Kako god, struènjaci upozoravaju da je op¹te poznato da je na¹ evrodizel, uprkos obavezi Srbije da ispunjava standard „euro 5“, najlo¹iji u Evropi.
- Po¹to sam gorivo ponovo napunio na pumpi u Nemaèkoj, tek tada sam shvatio kolika je razlika - dodaje Du¹an.

Neboj¹a Atanackoviæ, predsednik AD „Nafta“, podseæa da su na¹i standardi malo pomereni u odnosu na Evropu i da je Srbija jedina zemlja u Evropi koja jo¹ uvek proizvodi bezolovni benzin i dizel D2.
- U tim vrstama goriva mo¾e se naæi i do 100 puta vi¹e sumpora nego ¹to je dozvoljeno u EU. ©to se tièe evropremijuma i evrodizela, oni bi po papirima trebalo da zadovoljavaju evropske standarde, ali praksa pokazuje da se zbog u¹tede me¹aju sa svim i svaèim - napominje Atanackoviæ za „Alo!“, nagla¹avajuæi da su mnoga od tih isparenja izuzetno opasna po ¾ivotnu sredinu, te bi kod nas morala da se sprovede ozbiljna kontrola, kao ¹to to rade u Nemaèkoj i drugim zemljama EU. Milan Rakiæ, predsednik Udru¾enja vlasnika privatnih benzinskih stanica, ka¾e za „Alo!“ da se i njemu tri puta, u Maðarskoj, Austriji i Nemaèkoj, desilo da ga inspekcija zaustavi zbog provere kvaliteta goriva.
- Pretpostavljam da su zemlje u Evropi vrlo dobro upoznate s kvalitetom goriva kod nas, pa zbog toga zaustavljaju ljude sa na¹im tablicama. Lo¹ kvalitet posledica je nepreduzimanja nikakvih aktivnosti od strane nadle¾nih i tr¾i¹ne inspekcije, koja do sada nije napisala nijednu sankciju - ocenjuje Rakiæ.


Kontrola 2020?

Milo¹ Banjac, pomoænik u Ministarstvu za infrastrukturu i energetiku, sla¾e se da je potrebno uvesti èvrstu kontrolu i otvoriti vi¹e laboratorija koje bi proveravale kvalitet goriva, ali u razgovoru za „Alo!“ napominje da je to proces koji se polako odvija.
- Prema uredbi EU, sve zemlje èlanice æe do 2020. godine morati da obezbede da 10 odsto energije kori¹æene za transport u EU bude iz obnovljivih izvora. Ta uredba, iako jo¹ ni¹ta nismo potpisali, preæutno va¾i i za nas. Samim tim, to æe znaèiti i ozbiljniju kontrolu - obja¹njava. Na pitanje za¹to ozbiljnija kontrola nije sprovedena ranije, Banjac ka¾e: „To je nadle¾nost drugih ljudi u ministarstvu.“
Srbija na 93. mestu po kvalitetu goriva!

Pro¹le godine, Meðunarodni centar za kvalitet goriva svrstao je Srbiju zbog visoke koncentracije sumpora, koju dozvoljava domaæa regulativa, na najni¾e pozicije u svetu. Od 100 rangiranih zemalja, Srbija se po kvalitetu goriva nalazi na 93. mestu, uz Panamu, Urugvaj, Kirgistan i Tad¾ikistan. Najkvalitetnije gorivo imaju Nemaèka i Japan, treæe mesto dele Austrija, Danska, Estonija, Finska, Maðarska i ©vedska, dok se na devetom mestu nalaze zemlje Evropske unije zajedno s Albanijom.
Cave ab homine unius libri

zmiya

Lo¹ kvalitet posledica je nepreduzimanja nikakvih aktivnosti od strane nadle¾nih i tr¾i¹ne inspekcije, koja do sada nije napisala nijednu sankciju..


Oæe¹ ti Miljane da preduzme¹ ne¹to ili da ti dam minus? :P

AndreyRR

 [rofl] [rofl]

trebaju im laboratorije,a svaba na licu mesta utvrdio kvalitet
bagro spska kriminalna,sreca vasa sto smo glupa i ne otesan narod.

prpa_zr

Citat: AndreyRR poslato 30 Mart, 2012, 08:03
[rofl] [rofl]

trebaju im laboratorije,a svaba na licu mesta utvrdio kvalitet
bagro spska kriminalna,sreca vasa sto smo glupa i ne otesan narod.

vala ba¹, njima trebaju laboratorije gde æe verovatno zapo¹ljavati po partijskoj liniji gimnazijalce ponavljaèe i sliène struène kadrove..
ne mo¾e niko da me ubedi da kod nas ne postoji zakonska regulativa koja bi ovo pokrila nego se ista NE PRIMENJUJE jer tako nekome odgovara..
jbt u na¹oj kvazi dr¾avi èim se nekom digne patka ajde da menjamo zakone jer nam ni¹ta ne valja.. ajde da zaposlimo jo¹ 2000 lelemuda u nekim agencijama da utvrde da treba da se sprovodi zakon..
Pa ¹to ne sprovodite ove postojeæe?
Kao kad je donet novi ZLOBS pa jao sada æe svi morati da se pridr¾avaju ovoga i onoga.. ko je hteo da se pridr¾ava zakona taj je to radio i po starom.. nije ni stari zakon bio toliko lo¹ koliko se nije primenjivao osim u selektivno - pravednim formama gde su isto postojali jednaki i jednakiji

pazi, treba nam jo¹ laboratorija!? Trebaju nam ve¹ala u svakom veæem gradu gde æe visiti odgovorni sa sve tablama na kojima pi¹e ¹ta su radili !!!

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: monsterbnt poslato 29 Mart, 2012, 19:14
Po¹to dinosaurus: 10 najluðih proizvoda iz kataloga za ekscentriène bogata¹e
M. Vukeliæ | 29. 03. 2012. - 13:49h | Foto: hammacher.com | Komentara: 12

Ako ste mislili da su ¹i¹aèi nosnih dlaèica ili ¹lemovi sa dr¾aèima za pivo blesavi proizvodi, pogledajte ¹ta sve mo¾e da se kupi na sajtu kataloga "Hamaher ©lemer", namenjenog onima koji su ili ekscentrièni, ili bogata¹i, ili oboje - ekscentrièni bogata¹i.

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/314460/Posto-dinosaurus-10-najludjih-proizvoda-iz-kataloga-za-ekscentricne-bogatase

Oce neko se talimo za R2D2?
Novinari Blica su debili kao i uvek...motorcikl nije betmenov vec je Lightcycle iz filma TRON.....neobrazovani novinar....moze pet fakulteta da zavrsi i dalje ce biti retard....samo su arcili drzavne pare sedeci u klupama univerziteta a sada na osnovu nepravedno  i nicim izazveno stecenim diplomama, kvare stolice u redakcijama.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

monsterbnt

Otkud ti ideja da imaju fakultet? Bar ne novinarski nego razne gluposti tipa knjizevnosti, filozofije, istorije....... Sve to samo gleda da sedi u redakciji i istrazivacko novinarstvo im se svodi na pretragu po netu.... Gomila morana......cast malobrojnim izuzecima....
Smrt SVIMA!!!!

mkt


bucko

Guglovo vozilo se izgubilo u Kaluðerici




BEOGRAD, 5. mart 2012. (Njuz) – Specijalno vozilo kompanije Gugl, vredno vi¹e miliona dolara, koje snima sve ulice i puteve ¹irom sveta, nestalo je u beogradskom naselju Kaluðerica, saop¹teno je iz ove kompanije.

Ovo nije prvi put da Gugl ima problema u Srbiji. Od kada je poèela misija snimanja ulica i puteva u Srbiji, vozilo se nekoliko puta gubilo, jer kako obja¹njavaju u kompaniji „mre¾a puteva koju je GPS pokazivao, nije se poklapala sa stanjem na terenu“.

- Èesto se de¹avalo da se na sred puta koji je GPS pokazivao kao prohodan, pojavi neomalterisana kuæa ili ograda koja je spreèavala dalje napredovanje vozila. Najveæi izazov je svakako bio Novi Beograd gde smo istro¹ili nekoliko hard diskova ogromnih kapaciteta, jer se vozilo nekoliko dana vrtelo u krug, snimajuæi jedne te iste blokove, ¹to je bila posledica zbunjenosti osetljivog softvera – rekao je jedan od administratora Gugla zadu¾en za praæenje ove misije u Srbiji.

- Iako smo se izborili sa svim tim problemima, dogodilo se da smo od pre nekoliko dana izgubili svaki kontakt sa vozilom, koje je poslednji put viðeno u beogradskom naselju Kaluðerica. Pla¹imo se i za sudbinu servisera koje smo poslali na teren i koji se jo¹ uvek ne javljaju, ali se ipak nadamo da æe pronaæi put do neke ulice koja se poklapa sa na¹im mapama i tako se izbaviti odatle – rekao je ovaj Guglov administrator.

Iz Gugla su saop¹tili da ih neuspeh ove misije neæe pokolebati i da æe iskustva iz Srbije najverovatnije iskoristiti za usavr¹avanje softvera koji treba da navodi vozila na Guglovim misijama na Marsu i ostalim nepristupaènim planetama Solarnog sistema.


Read more: http://www.njuz.net/guglovo-vozilo-se-izgubilo-u-kaluderici/#ixzz1qakgpDti


MILJAN

Citat: zmiya poslato 30 Mart, 2012, 07:38
Lo¹ kvalitet posledica je nepreduzimanja nikakvih aktivnosti od strane nadle¾nih i tr¾i¹ne inspekcije, koja do sada nije napisala nijednu sankciju..


Oæe¹ ti Miljane da preduzme¹ ne¹to ili da ti dam minus? :P
Malo si pobrkao lonèiæe...Ja nemam pravo da radim kontrolu privrednih subjekata nego kotrolu predmeta inspektora..A ta èinjenica da nije bilo sankcija je la¾ jer sam pro¹le i pretpro¹le godine odobrio na desetine sudskih postupaka u vezi prekr¹aja i privrednih prestupa kod prometa nafte i naftnih derivata... Postoji i druga istina: kontrole treba obavljati svakog meseca a ne akcija 2 meseca pa onda pauza par meseci..Ali nedostatak sredstava je razlog..Primer: inspektori koji rade pumpe su o svom tro¹ku i¹li po Srbiji i do danas im nije isplaæeno ni¹ta- prenoæi¹ta,vozne karte i sl....I onda ni oni vi¹e nisu ludi da rade po nalozima, kada sve finansiraju iz svog d¾epa..Jaka dr¾ava-jeka inspekcija...Slaba dr¾ava- slaba inspekcija... Tako da libo ih tuki vi¹e, kao i mene za sve... A narod ko narod: guta ¹ta mu se servira...
Cave ab homine unius libri

misa-pei

Citat: MILJAN poslato 30 Mart, 2012, 21:08

A ta èinjenica da nije bilo sankcija je la¾ jer sam pro¹le i pretpro¹le godine odobrio na desetine sudskih postupaka u vezi prekr¹aja i privrednih prestupa kod prometa nafte i naftnih derivata...

Zanimljivo bi bilo da napi¹e¹ ishod tih sudskih procesa. Jesu li se izvukli ili su nagrabusili tako da im na pamet ne padne da "krste" benzin, naftu... Koliko procenat je osuðen?

I da, po¹to znam da veæ u izlasku iz rafinerije dolazi do èudesnog narastanja kolièina goriva, ko je nadle¾an da naftu (preraðevine) kontroli¹e u samoj rafineriji i onda dalje, kako putuje?
Država je najveći neprijatelj naroda

prpa_zr

Citat: MILJAN poslato 30 Mart, 2012, 21:08
Citat: zmiya poslato 30 Mart, 2012, 07:38
Lo¹ kvalitet posledica je nepreduzimanja nikakvih aktivnosti od strane nadle¾nih i tr¾i¹ne inspekcije, koja do sada nije napisala nijednu sankciju..


Oæe¹ ti Miljane da preduzme¹ ne¹to ili da ti dam minus? :P
Malo si pobrkao lonèiæe...Ja nemam pravo da radim kontrolu privrednih subjekata nego kotrolu predmeta inspektora..A ta èinjenica da nije bilo sankcija je la¾ jer sam pro¹le i pretpro¹le godine odobrio na desetine sudskih postupaka u vezi prekr¹aja i privrednih prestupa kod prometa nafte i naftnih derivata... Postoji i druga istina: kontrole treba obavljati svakog meseca a ne akcija 2 meseca pa onda pauza par meseci..Ali nedostatak sredstava je razlog..Primer: inspektori koji rade pumpe su o svom tro¹ku i¹li po Srbiji i do danas im nije isplaæeno ni¹ta- prenoæi¹ta,vozne karte i sl....I onda ni oni vi¹e nisu ludi da rade po nalozima, kada sve finansiraju iz svog d¾epa..Jaka dr¾ava-jeka inspekcija...Slaba dr¾ava- slaba inspekcija... Tako da libo ih tuki vi¹e, kao i mene za sve... A narod ko narod: guta ¹ta mu se servira...

kao ¹to rekoh, nije zakon lo¹ nego primena neadekvatna..

monsterbnt

Prznica
| 31. 03. 2012. - 07:50h | Foto: G. Sivaèki, E. Èonkiæ | Komentara: 12

Kako je krenulo, sand¾aèki muftija Muamer Zukorliæ æe na kraju morati nekome da objavi rat, pa makar sve oti¹lo u d¾ehenem! Najbolje bi bilo da to uradi Americi jer su po ambicijama i oru¾anoj sili tu negde na egalu, s tim ¹to muftijini “ratnièki” konvoji, ipak, vi¹e lièe na demonstraciju performansi èuvene automobilske marke njemu oèigledno omiljenog nemaèkog proizvoðaèa. Onog sa tri slova koja nekako vuku na skraæenicu od muftinijog nepriznatog Bo¹njaèkog nacionalnog veæa (BNV).....


http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/314908/Prznica
Smrt SVIMA!!!!

AndreyRR


monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

monsterbnt

Naoru¾ani pripadnici kosovske policije uhap¹eni na teritoriji centralne Srbije
Tamara Markoviæ Subota | 31. 03. 2012. - 13:21h izmena vesti 14:04h | Komentara: 118

Dvojica pripadnika KPS uhap¹eni su jutros oko 10.30 u akciji ®andarmerije, zbog ilegalnog ulaska u Srbiju, ekskluzivno saznaje "Blic". Uhap¹eni pripadnici KPS kod sebe su imali specijalnu policijsku opremu i naoru¾anje. Ovu vest je potvrdio i ministar unutra¹njih poslova Ivica Daèiæ.......

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/314950/Naoruzani-pripadnici-kosovske-policije-uhapseni-na-teritoriji-centralne-Srbije

Ljudi presli da gledaju ptice a ovi nasi odma hapse.......ccccc.......policijska drzava
Smrt SVIMA!!!!

Major


monsterbnt

Ja mislim da Tadic mora pod hitno da im se izvini za hapsenje, a Dacic da im odma da posao
Smrt SVIMA!!!!

SrpskiDzedaj011

Свака част Жандармерији!
I have to return some video tapes....