Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 9 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

Pa nisam razumeo kako se vadi statistika
Sta oni su testirali SVAKI PRIUS koji je napravljen?
Ce testiraju kurac ako im ja ne dam a auto je moj
jedino ako su uzimali informacije sa tehnickog pregleda i ako radnike na istom ne mozes da podmitis kao kod nas
I koji uopste retard ide na tehnicki pre nego sto ode kod majstora da prvo pregleda i popravi auto? pogotovo ako je 3 god star i u garanciji

Gašpar

Podaci se vade iz ovlascenih servisa, ne traze od tebe auto na test

zmiya

Ne pratite fabulu radnje..Auto kupi¹ nov i tek posle tri god te pozivaju na prvi tehnièki..E ovo su rezultati sa tog tehnièkog..
A ti ako posle tri godine baca¹ auto,onda ga ne doterava¹ na taj tehnièki..

UFF

Znaci za 3 godine ne smes nista da mu radis?
Kad potrosis plocice sta onda? vozis na kljestima? :D

zmiya

Me¹a¹ redovno odr¾avanje i tehnièki pregled..

UFF

Dobro jebe mi se za tehniki pregled
Ja znam samo jedno
BMW se pravi u nemackoj i tamo najvise i vozi a na celom spisku NIJEDNOG NEMA :D

sto se ne moze reci za seljacki vw i mercedes

zmiya

Pa ima tu vi¹e faktora,i kvalitetan je ali i proseèan vozaè BMWa je  uglavnom puni¹a i redovno odr¾ava auto,i normalno je da prolazi tehnièki..
A slepac jedva skupio za daciu i nema ni dinara za odr¾avanje..

Nema bmwa medju najgorima ali nema ni medju najboljima..Znaèi nije on ni¹ta posebno.. :P

zmiya

                                                       Motociklista Boero poginuo prvog dana Dakar relija

Argentinski motociklista Horhe Martinez Boero tragièno je nastradao na startu na 33. Dakar reliju u Argentini.

Boero je prvo do¾iveo udes tokom trke na pe¹èanim dinama u gradu Nekoèea u provinciji Buenos Ajresa, posle èega je do¾iveo srèani udar, naveo je organizator.



"Samo pet minuta posle nesreæe do njega su stigli doktori i helikopterom ga prebacili u bolnicu, ali nisu uspeli da ga o¾ive i on je preminuo nakon dolaska u bolnicu", rekao je organizator trke.



Tako je drugo uèe¹æe za redom na Dakar reliju bilo je kobno za 38-godi¹njeg Boera, a start 33. relija je ostao u senci nove tragedije u sportu.



Etapom od Mar del Plate do Santa Rosa de la Pampe otvoren je ovogodi¹nji reli, koje se vozi u Argentini i Peruu. Kod automobilista trijumfovao je Rus Leonic Novickij, dok je kod motociklista najbolji bio Èileanac Francisko Lopez.



Èast Srbije brani motociklista Gabor Sagmajster, koji je prvu etapu zavr¹io na 97. mestu.



Ovo je èetvrta godina u nizu da se trka Dakar odr¾ava u Ju¾noj Americi, po¹to je odr¾avana u Africi do 2007, ali je dugogodi¹nja tradicija prekinuta zbog èestih teroristièkih napada. Kraj je zakazan za 15. januar u Limi, glavnom gradu Perua.   

Blic

AndreyRR

                                                                                              Ostaje ¾uta traka ispred Sajma

Iako je parking u blizini “Eurosalona” na Beogradskom sajmu besplatan, sve vi¹e vozaèa kori¹æenje ove javne povr¹ine plaæa èak 5.000 dinara. Toliko, zapravo, ko¹ta kazna za vo¾nju u ¾utoj traci kojom veliki broj vozaèa vozi prilikom ulaska na Bulevar vojvode Mi¹iæa upravo iz pravca “Eurosalona”. U Komitetu za bezbednost saobraæaja istièu da dnevno u proseku dobijaju pet ¾albi graðana na kazne za vo¾nju u ¾utoj traci u ovom delu Bulevara sa obrazlo¾enjem da jednostavno nije bezbedno uæi odmah po skretanju u srednju traku. Struènjaci smatraju da je pravilo ¾ute trake na ovom delu saobraæajnice lo¹e projektovano i da se mora izmeniti, meðutim u Sekretarijatu za saobraæaj za sada ne razmi¹ljaju o tome.

Prema nepotvrðenim informacijama, od poèetka godine saobraæajna policija napisala je vi¹e od 17.000 kazni u gradu zbog vo¾nje ¾utom trakom, a najveæi broj prekr¹aja zabele¾en je upravo na Bulevaru vojvode Mi¹iæa i to u pravcu ka Banovom brdu.



Prestupe na ovoj saobraæajnici vi¹e od godinu dana bele¾e dve kamere, pa je tako dovoljno da vozaèi “zakaèe” deo ¾ute trake kako bi im na kuænu adresu stigla kazna dokumentovana fotografijama o prekr¹aju.


Veliki broj ¾albi graðana na kazne zbog istog prekr¹aja i to na istom mestu kod Sajma navodi da problem postoji, smatraju u Komitetu za bezbednost saobraæaja.


- Od ukupno pet kamera u gradu koje reguli¹u saobraæaj u ¾utim trakama graðani se praktièno jedino ¾ale na prekr¹aje zabele¾ene na Bulevaru vojvode Mi¹iæa na samom izlazu iz parkinga kod “Eurosalona”. Svakog dana dobijamo po pet primedaba na istu situaciju jer vozaèi, kako ka¾u, ne mogu da se iz pravca Sajma odmah ukljuèe u srednju traku na Bulevaru jer bi tako rizikovali sudar. Èak se i na slikama vidi da vozaèi praktièno ne voze sredinom ¾ute trake, veæ izlaze iz nje. Zbog toga smatramo da bi Sekretarijat za saobraæaj morao da preduzme odreðene mere kako bi se re¹io problem koji evidentno postoji - ka¾e Damir Okanoviæ iz Komiteta za bezbednost saobraæaja.


Slièan problem i prilikom silaska sa Gazele
Vozaèi sliène pote¹koæe imaju i nakon silaska sa Gazele, po¹to se ¾uta traka na Bulevaru vojvode Mi¹iæa nalazi i na potezu od mosta do ¾eleznièke rampe ili “Eurosalona”. Meðutim, na tom delu Bulevara nema kamere koja bele¾i prekr¹aje. Iako su vozaèi i saobraæajni struènjaci zahtevali da se ¾uta traka na ovom potezu obri¹e, to do sada nije uèinjeno. Ipak, podseæanja radi, nakon pisanja “Blica” skraæena je ¾uta traka na Brankovom mostu u pravcu ka Novom Beogradu kako vozaèi koji se ukljuèuju na Bulevar Nikole Tesle ne bi pravili prekr¹aj prilikom prestrojavanja.

Struènjaci iz oblasti saobraæaja smatraju da su primedbe graðana apsolutno na mestu i èude se kako jo¹ niko iz Sekretarijata za saobraæaj nije reagovao na oèigledan propust.


- Reè je o lo¹em projektu signalizacije koji se ne mo¾e odbraniti ni pred jednom struènom komisijom. Treba uzeti u obzir da se radi o skretanju pod pravim uglom iz pravca “Eurosalona”, ¹to znaèi da vozaè ne mo¾e u takvoj krivini odmah ubrzati i ukljuèiti se u srednju traku veæ mora uæi u krajnju desnu traku i tek potom dodavati gas kako bi se prestrojio. To znaèi da bi na ulazu na Bulevar trebalo postaviti semafor ili jednostavno ¾utu traku udaljiti od skretanja za 20 do 50 metara - obja¹njava Milan Vujaniæ, profesor na Saobraæajnom fakultetu.


Meðutim, u Sekretarijatu za saobraæaj smatraju da je signalizacija na ukljuèenju na Bulevaru vojvode Mi¹iæa iz pravca “Eurosalona” u potpunosti ispravna.


- Horizontalnom signalizacijom na raskrsnici jasno je definisano na koji naèin su vozaèi obavezni da se prestrojavaju u saobraæajnu traku namenjenu kretanju putnièkih vozila. Takozvana ¾uta traka je potpuno jasno oznaèena i kamera koja bele¾i prekr¹ioce je postavljena, tako da tek po¹to je vozilo potpuno u¹lo u ¾utu traku bude snimljeno i u daljem postupku pravno procesuirano. ®uta traka na ovom potezu je vi¹e nego opravdana zbog velikog broja vozila javnog prevoza èije ometanje se ne mo¾e dozvoliti. Ukljuèivanje vozila u srednju saobraæajnu traku mora se vr¹iti uz maksimalni oprez. Drugi naèin za ukljuèivanje na Bulevar vojvode Mi¹iæa, u smeru ka Banovom brdu je iz Hale 14, uz prethodno kori¹æenje saobraæajnica kroz Sajam - ka¾u u Sekretarijatu za saobraæaj.

mkt

Oèekivano: Smenjen Ljubi¹a Milanoviæ!
Ljubi¹a Milanoviæ, specijalni savetnik ministra zdravlja za suzbijanje kriminala i korupcije u zdravstvu, smenjen je s du¾nosti, saznaje "Kurir". Milanoviæ je na funkciji savetnika bio od juna ove godine, a buru u javnosti izazvao je kada je optu¾io dr¾avni vrh da ¹titi odgovorne za korupciju u zdravstvu, posebno u aferi oko nabavke vakcina protiv svinjskog gripa.
Za "Kurir" Milanoviæ potvrðuje da je razre¹en s funkcije. - Taèno je da sam smenjen, ali ne bih komentarisao za¹to. Samo æu reæi da to nije odluka ministra Zorana Stankoviæa. Toliko o tome - rekao je on.

Milanoviæ je smenjen iako je ministar unutra¹njih poslova Ivica Daèiæ potvrdio njegove navode i navode emisije "Insajder" da je tu¾ila¹tvo za organizovani kriminal vr¹ilo pritisak na policiju da sa prvobitnog spiska osumnjièenjih u aferi oko nabavke vakcina izbaci èak osam od jedanaest osoba, a Meðunarodni institut za bezbednost saop¹tio da je imao uvid u slu¾benu bele¹ku policije kojom je to i dokumentovano.
U dru¹tvu kome je korupcija za¹la u svaku poru, Milanoviæeva smena je, reklo bi se, sasvim oèekivana. On sam je rekao da je oèekuje u istoj emisiji u kojoj je prvi put izneo optu¾be na raèun kabineta predsednika Tadiæa.

Ljubi¹a Milanoviæ, specijalni savetnik ministra zdravlja za suzbijanje kriminala i korupcije u zdravstvu, smenjen je s du¾nosti, saznaje "Kurir". Milanoviæ je na funkciji savetnika bio od juna ove godine, a buru u javnosti izazvao je kada je optu¾io dr¾avni vrh da ¹titi odgovorne za korupciju u zdravstvu, posebno u aferi oko nabavke vakcina protiv svinjskog gripa.
Te¹ko optu¾io Miljka Radisavljeviæa, specijalnog tu¾ioca za organizovani kriminal, i Mikija Rakiæa, ¹efa kabineta predsednika Srbije: Ljubi¹a Milanoviæ
Za "Kurir" Milanoviæ potvrðuje da je razre¹en s funkcije. - Taèno je da sam smenjen, ali ne bih komentarisao za¹to. Samo æu reæi da to nije odluka ministra Zorana Stankoviæa. Toliko o tome - rekao je on.

Milanoviæ je smenjen iako je ministar unutra¹njih poslova Ivica Daèiæ potvrdio njegove navode i navode emisije "Insajder" da je tu¾ila¹tvo za organizovani kriminal vr¹ilo pritisak na policiju da sa prvobitnog spiska osumnjièenjih u aferi oko nabavke vakcina izbaci èak osam od jedanaest osoba, a Meðunarodni institut za bezbednost saop¹tio da je imao uvid u slu¾benu bele¹ku policije kojom je to i dokumentovano.
U dru¹tvu kome je korupcija za¹la u svaku poru, Milanoviæeva smena je, reklo bi se, sasvim oèekivana. On sam je rekao da je oèekuje u istoj emisiji u kojoj je prvi put izneo optu¾be na raèun kabineta predsednika Tadiæa.
Milanoviæ je bio inspektor beogradske policije i ¹ef specijalne jedinice "Poskok", a radio je na predmetima "Ibarska magistrala" i "Æuruvija". Bio je i otpravnik poslova u Hrvatskoj.

pit

Citat: UFF poslato 01 Januar, 2012, 20:21
Dobro jebe mi se za tehniki pregled
Ja znam samo jedno
BMW se pravi u nemackoj i tamo najvise i vozi a na celom spisku NIJEDNOG NEMA :D

sto se ne moze reci za seljacki vw i mercedes


           A sto BMW -u tolko pada cena kad je dobar.Mislim ako im je kao novim vozilima cena skoro ista cak je i BMW skuplji od Audija kako onda da posle 10 godina on bude 40 % jeftiniji od mecke i audija?

zmiya


UFF

?

sa kojim modelom konkretno i koje godiste poredis?

i pitaj nekog mehanicara koliko bmw-a a koliko audia vidja u servisima i koji mu cesce dolaze

zmiya

                                                                  Pijani ne mogu u GSP, kazna i ako se teturaju po ulici

Beograðani u alkoholisanom stanju vi¹e neæe moæi da koriste javni prevoz, a sudeæi prema zakonu, treba da budu oprezni i kao pe¹aci.
Pijanim graðanima zabranjen je ulazak u vozila javnog prevoza na osnovu izmena Odluke o javnom linijskom prevozu putnika koje su odbornici Skup¹tine grada izglasali na poslednjoj sednici.

Problem za ljubitilje dobre kapljice tu se ne zavr¹ava, s obzirom na to da im, prema Zakonu o bezbednosti saobraæaja, kazne prete ako su pijani ne samo ako voze ili su na suvozaèevom mestu u automobilu, veæ i ako do svog odredi¹ta krenu pe¹ke.

Pe¹aku u pijanom stanju koji se tetura iduæi kolovozom, le¾i na putu ili na bilo koji naèin ometa saobraæaj, sledi kazna od 15.000 do 30.000 dinara.

Ako policajac uoèi pe¹aka "pod gasom", ima sva prava da ga alkotestira i privede u stanicu na tre¾njenje, a onaj ko odbije alko-test, mo¾e da bude ka¾njen sa 15.000 do 30.000 dinara, navodi se u zakonu.

Vozaè koji prihvati da poveze pijanu osobu na prednjem sedi¹tu, prema Zakonu o bezbednosti saobraæaja, mo¾e da bude ka¾njen sa 5.000 dinara.

www.24sata.rs

ЯЭВОЛУТИОН

A drogirani, jel mogu drogirani da se teturaju po ulici...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

zmiya

©to si se drogiro,drogiro si se..

Uncle Bob

Ai  pa sto smo popili popili smo. :o
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

El Jefe

Nigde u zakonu ne pise da alkoholicar ne moze da se gura recimo u zidarskim kolicima ,ili daleko ga bilo nosi na ledjima
Друштво за заштиту од животиња

UFF

Citat: revolution poslato 05 Januar, 2012, 18:10
A drogirani, jel mogu drogirani da se teturaju po ulici...

[rofl]


lazicu ne brini ako ti ukinu alkohol i dalje mozes drogiran da se teturas :D

pit

Citat: UFF poslato 05 Januar, 2012, 10:06
?

sa kojim modelom konkretno i koje godiste poredis?

i pitaj nekog mehanicara koliko bmw-a a koliko audia vidja u servisima i koji mu cesce dolaze


                 2002 godiste recimo.320 D...A 4 1.9 TDI....220 CDI .
                 Bmw tog godista je sreddnja cena 5000-5500.Audi i mecka od 6000 pa na gore.