Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

zmiya



                              Gornji Milanovac izabrao kapitena Metalca ispred ¹ampiona u dizanju tegova

Iako je postao ¹ampion sveta sa novim planetarnim rekordom u dizanju tereta u "benè presu", Rade Saviæ (27) iz Gornjeg Milanovca nije progla¹en za sportistu godine u svom gradu.

To je odluka Sportskog saveza op¹tine Gornji Milanovac koji je za sportistu godine proglasio Srðana Maksimoviæa, kapitena FK "Metalac", poslednjeg tima na tabeli Jelen super lige Srbije.



Radetu Saviæu Sportski savez je dodelio specijalno priznanje za postignute rezultate i afirmaciju gornjomilanovaèkog sporta, ali on to priznanje nije primio jer nije ¾eleo da prisustvuje izboru sportiste godine.



Predsednik Sportskog saveza Milomir Jankoviæ za agenciju Beta je rekao da Saviæ nije èlan nijedne sportske organizacije u op¹tini Gornji Milanovac, a da sada ¾ivi i radi u Smederevu.



Posle progla¹enja sportiste godine, Saviæ je odr¾ao konferenciju za novinare i rekao da je u Smederevu zbog posla, jer u Gornjem Milanovcu nije mogao da se zaposli.



Prema njegovim reèima, na Svetskom prvenstvu u Irskoj nije nastupao ni za jedan klub, veæ za Srbiju.



"Iskreno sam oèekivao da budem progla¹en za najboljeg, jer su mi to priznanje dodelili pre pet godina za manje rezultate, a za odlazak na Svetsko prvenstvo dobio sam materijalnu pomoæ od op¹tine. Oni su tako odluèili i nema ljutnje, ali imam bol u du¹i", rekao je Saviæ.



On je pokazao dve zlatne medalje sa Svetskog prvenstva u "benè presu", koje je odr¾ano pro¹log meseca u Irskoj, kada je postavio jedan svetski rekord, kao i video snimke kada mu domaæini i sportisti iz èitavog sveta èestitaju pored srpske zastave.



Smederevo je Saviæu dodelilo najveæe ovogodi¹nje priznanje "Najpoduhvat godine".



Posle dola¹ka iz Irske Saviæa niko nije "pozvao ni na kaficu", a pre pet dana odbornik Bo¹ko Milovanoviæ je na sednici Skup¹tine op¹tine predlagao da mu se dodeli posebno op¹tinsko priznanje, ali to nije prihvaæeno.

Blic

Tihi_ZR

Po mom misljenju lepa vest:

Predsednik Srbije Boris Tadiæ pomilovao je glumca ®arka Lau¹eviæa, potvrðeno je u kabinetu Predsednika. Lau¹eviæ veæ izvesno vreme ¾ivi i radi u Sjedinjenim Amerièkim Dr¾avama. Njemu su do sada vi¹e puta izricane presude zbog "prekoraèenja nu¾ne odbrane" u obraèunu u kojem su stradala dvojica mladiæa, a jedan je ranjen. Incident se dogodio u podgorièkom kafiæu "Epl" 31. jula 1993. godine.

Lau¹eviæ je tom prilikom bio u dru¹tvu brata Branimira.

Poznati glumac, inaèe graðanin Srbije, dva puta je osuðen na zatvorsku kaznu od èetirii po godine, a poslednjom presudom izreèenom u Podgorici osuðen je na 13 godina zatvora.

Komisija za pomilovanje Republike Srbije u septembru je predsedniku Tadiæu uputila preporuku za pomilovanje, a Predsednik je takvu odluku doneo juèe.

Republièki tu¾ilac je svojevremeno odlo¾io izvr¹enje zatvorske kazne a za Lau¹eviæem je istovremeno povuèena poternica koja je za njima bila raspisana.

Lau¹iæeva autobiografija "Godina proðe, dan nikada" prodata je ovih da u Srbiji u gotovo u vi¹e stotina hiljada primeraka.

(Tanjug)

Bori¹a

Ja cu da pocnem da pisem knjigu kojoj uvod ide ovako : "Covek, koji ima ostavljenog keca na polugodistu, nikako ne moze biti slobodan djak, to ce me progoniti celog zivota"
Mozda i ja dobijem neku nagradu od Tadica

ЯЭВОЛУТИОН

jok bre "Godina prodje, skolska nikada"
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bori¹a


mi¹ko_kolo

Neka, Bori¹a sine, neka. Ne bio ti u njegovoj ko¾i. Ne mislim pri tom na zatvor nego na dva èoveka na du¹i.

Bori¹a

Citat: mi¹ko_kolo poslato 29 Decembar, 2011, 22:09
Neka, Bori¹a sine, neka. Ne bio ti u njegovoj ko¾i. Ne mislim pri tom na zatvor nego na dva èoveka na du¹i.
Ima mnogo njih sto su ubili 1000x vise ljudi nego on, pa opet ne pisu knjige i ne tuguju...
Al neka, svakakvih ima....

mkt


Bori¹a

Moguce, sta cu kad sam mlad i neiskusan

mi¹ko_kolo

E ba¹ zbog toga, ponekad iskulira¹ i ne javlja¹ se ba¹ svuda. ;)

Tihi_ZR

Hajde samo priblizno da pojasnim Borisi i ostalima koji nisu upuceni u  situaciju pa kazu da ima i drugih ubica koji ne dobijaju pomilovanje.
Radi se o necemu sto se u pravu zove institut nuzne odbrane, a postoji i prekoracenje nuzne odbrane. Lausevicu su sudili za prekoracenje jer je ispalio 9 metaka u svoje zrtve. Ali postoji jedna druga stvar, a to je da on nosi,  ili je tada nosio neku strasnu dioptriju, oko -4, i nista ne vidi bez  naocara ili sociva koja su mu spala kada je zadobio jedan udarac. Zbog toga je on ispalio toliko metaka a njegov brat 1. Ovo mi je ispricao profesor krivicnog prava kao primer za prekoracenje nuzne odbrane. Tadasnje sudstvo nije naslo dovoljno olaksavajucih okolnosti da ga oslobodi kazne, te je na zalost sada docekao pomilovanje.

Bori¹a


ЯЭВОЛУТИОН

Uz to u momentu dok je pucao, bratu su mu drzali razbijenu flasu pod grlom,,,,momci koji su ubijeni su lokalne siledzije, koje su maltretirale ceo Niksic....Moj drugar iz vojske je vlasnik tog kafica, i kaze da su na dnevnoj bazi pravili probleme...tog dana su naleteli na Lausevice i odmah je krenulo prozivanje....a na kraju i fizicki nasrtaj....sve ima gorak ukus, ali da se to desilo u Americi, ne bi dobio ni dan zatvora.....Da je Lausevic to uradio u Beogradu, dobio bi maksimalno ono sto je lezao u pritvoru....Sve se desava u zlo vreme u Crnoj Gori u mestu gde je sve dozvoljeno crnogorcima a Lausevic je imao Srpsko drzavljanstvo....nazalost, dva zivota su izgubljena  a jedan veliki glumacki izgubljen....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Che

Citat: revolution poslato 29 Decembar, 2011, 19:47
jok bre "Godina prodje, skolska nikada"

Darko Saric inspirisan pomilovanjem Lausevica poceo da pise knjigu "Tona prodje, kilo nikako" :D

Bori¹a

To sam ja stavio u viceve ;D

zmiya

                                                                       Najbolji i najgori polovni automobili


Od tehnièkih pregleda oèekuje se zahtevnost, ali nigde oni nisu tako rigorozni kao u Nemaèkoj. Technischer Überwachungsverei (TÜV) strah je i trepet nemaèkih vozaèa, èiji se izve¹taji iz godine u godinu s nestrpljenjem i¹èekuju.

Tri godine nakon kupovine automobil prolazi dijagnostièki tretman TÜV-ovih tehnièara. Ukoliko zadovolji stroge uslove, iduæi tretman ugovara se za dve godine i tako sve dok vozilo dobija prolaznu ocenu. Ako automobil ne zadovolji, daje mu se jo¹ jedna prilika nakon servisa, ne zadovolji li opet – nema vi¹e povratka na nemaèke puteve.

TÜV-ov izve¹taj za 2012. biæe obavljen za nekoliko dana, a rezultati najboljih i najgorih automobila starih tri i deset godina veæ su isplivali na internet. TÜV je u periodu od jula 2010. do juna 2011. pregledao 7.779.312 automobila, rezultate pogledajte u nastavku, s tim da postotak pokazuje broj automobila koji u prvom ispitivanju nisu pro¹li.

Tri godine stari automobili:

1. Toyota Prius 1.9%
2. Toyota Auris 2.6%
2. Mazda 2 2.6%
4. Porsche Boxster/Cayman 2.8%
4. Vw Golf Plus 2.8%
6. Ford Fusion 3.0%
7 .Toyota Corolla Verso 3.1%
8. Mazda 3 3.2%
9. Opel Agila 3.3%
9. Suzuki Sx4 3.3%
118. Kia Sorento 9.2%
119. Peugeot 407 9.4%
119. Alfa Romeo 159 9.4%
121. Citroen C4 9.5%
122. Hyundai Atos 10.0%
123. Hyundai Santa Fe 10.1%
124. Citroen C5 11.5%
125. Fiat Panda 11.6%
126. Renault Espace 12.2%
127. Dacia Logan 12.5%

Deset godina stari automobili:

1.  Porsche 911 9.5%
2.  Toyota RAV4 10.0%
3.  Toyota Yaris 16.8%
4.  Toyota Avensis 17.6%
5.  Mazda MX-5 17.9%
6.  Mercedes SLK 18.1%
7.  Toyota Corolla 18.1%
8.  Suzuki Vitara 18.4%
9.  Mercedes S-Klasse 20.7%
10.  Honda Accord 21.0%
63.  Opel Zafira 31.6%
64.  Mercedes E-Klasse 31.6%
65.  VW Passat 32.2%
66.  Fiat Punto 32.3%
67.  Citroen Berlingo 32.4%
68.  Alfa Romeo 156 34.4%
69.  Fiat Bravo/Brava 36.0%
70.  VW Sharan 36.5%
71.  Seat Alhambra 36.7%
72.  Ford Galaxy 37.9%
73.  Ford Ka 38.9%



Preuzeto sa Tportal

zmiya

Statistika je kao bikini,otkriva sve i ne pokazuje ni¹ta...

UFF

Pa sta im ta statistika znaci kad nije realna?

Npr ako u nemackoj ima ukupno 50 jugica a 500.000 mercedesa bice veci procenat pokvarenih mercedesa i po tome yugo je bolji? :D


zmiya

E sad si lupio..


1. Toyota Prius 1.9%
Ovo znaèi da 1.9 procenata svih toyota priusa posle tri god nisu pro¹le tehnièki.

zmiya

A isto tako od svih dacia logan 12.5 procenata nije pro¹lo..
A to smo i mi veæ znali..