Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

Ne krade se u sortirnici ... Sortirnica ima broj posiljku/paketa (posiljka moze sadrzati vise paketa) koji su usli i broj mora biti isti da su zasli,
taj broj udje u kamion, kamion isporuci taj broj lokalnim postama ... eeeee .... sad tu nastaje problem, paketi bez tracking id su jednostavno
poceli masovno da nestaju, pa se osladilo stoci pa u su poceli i s tracking i da nestaju.....

i da ovo jetacno skrotz za transport i komercijalne letove i transport uopsteno ... za firmu stalno kupujem opremu prko, laptop kad ti treba 200 kom
se ne isplati da kupis ovde ... jednostavno problem je shipping

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: redshadow poslato 25 Jul, 2020, 20:20
mene vise interesuje od nemackog prljavog vesa iz 2sv rata ovaj srpski iz 90ih. sto je olos predstavljan kao junak i heroj konkretno, ako bi neko umeo da napise. sto se 7.62 ispaljivao maloletnicima u ledja. o nemcima i tome kako su fini bili oni iz 40ih proslog veka mozemo i posle mislim, ja cu licno da vam napisem iskustva sa njima iz svakodnevnog zivota, prva ruka takoreci.

Misli¹ kao ¹to je bio genocid Srba u Hrvatskoj u drugom svetskom ratu, pa se ponovio 90ih. A njihovi zloèinci dobili visoke funkcije i poèasti u dr¾avi. I dalje otvoreno fa¹istièko delovanje hrvatskih vlasti decenijama unazad i ipak primljeni u EU. Nemaèku EU u kojoj je Nemaèka "izgubila" drugi svetski rat. Dodu¹e ista ta Nemaèka i njeni saveznici naoru¾avali i finansirali rat u Hrvatskoj. Kad veæ neæe¹ da se vraæamo u 40-e, eto malo 90e.
A lièno poznajem ljude koji su pro¹li pakao logora 90ih (i sad se naje¾im kad se setim ¹ta su mi sve isprièali), koji su branili svoje ognji¹te i koje su izdali isti ti Srbi za koje nas ti proziva¹ (a njih nema tako mnogo, samo su na vlasti).
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: dzimika poslato 26 Jul, 2020, 18:02
Dodje mi da jebem mater onome ko je napisao tekst na Efektivi, jer covek izjavljuje na radiju da nema nijednog dokaza vec da sumnja da je to u pitanju
nikakve cinjenice nego okacili sliku da je postarina poskupela a postarina je krenula da poskupljuje jos krajem marta/pocetkom aprila kad se smanjio broj komercijalnih letova
ko je pratio video je sta se desava, inace, kako je Monster komentarisao, najmanje je tu kradje, najvise kurcobolje radnika da sortiraju pakete i postare da ih nose pa se paketi vracaju nazad ali to prodavac ne prikazuje uvek i tu dolazi do problema sto kupac nema pojma da se vratilo
najbolji deo mi je "kako je moguce da neka stvar kosta 3$ na aliexpresu a onda tu istu stvar neko prodaje za iste pare kod nas u oglasima" sto pokazuje samo da se ponasaju toliko neodgovorno u stilu kurira i informera da stavljaju klik bejt naslove da bi ljudi serovali i objavljivali umesto da su se pozabavili cinjenicama kojim letovima sve dolaze paketi, kojim kompanijama, preko kojih drzava i slicno a ne ako paket nije dosao mora da su ga ukrali a izmedju ostalog evo ja sam prvi prodavao za iste pare neke stvari sa aliexpresa jer nisam hteo da zaradim vec samo da ih se otarasim jer mi ili ne odgovara ili nije to ono sto sam ja ocekivao, evo na primer sad prodajem optiku sa alija za manje para nego sto je mene izasla i jel to znaci da sam ukrao paket?


EDIT: A najgori su mi drugi portali koji su preneli tu vest koji tek nisu istrazili nista nego jedva docekali nesto sto ce da im dize citanost i slicno

Senzacionalistièki tekst koji je ¹erovan ko zna koliko puta na FB i na TW.
Evo meni je samo juèe i danas re¹en dispute za 4 paketa. Puni refund.
Definitivno roba nije ni oti¹la iz Kine po¹to sam je poruèio taman pred poveæanje cena isporuke. Oèigledno su sami prodavci tra¾ili da se roba vrati nazad iz sorting centara ili nije ni izlazila iz njihovih magacina. Ovo mi je potvrdilo par Kineza gde su mi rekli da mogu da èekam da istekne protection ili da otvorim dispute i da æe oni odmah prihvatiti po¹to nemaju raèun da mi po¹alju robu po tim niskim cenama koje su bile u momentu porud¾bine.
Poruèio sam pre par dana robu sa Aliexpress Premium shippingom 7-15 dana isporuka (po ne¹to veæoj ceni isporuke) i danas pogledam i vidim da ide DHLom. Cena nije 150 dolara, nego 40 dolara za po¹tarinu u ovom sluèaju.
Videæu da li æe doæi za koji dan.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

dzimika

Znam, to sam i ja rekao, tekst koji je namerno izbacen u ovom trenutku a nisu se bavili time kad je povecana cena pre 3 meseca
isto tako nam da ima prodavaca koji salju i po starim cenama postarine i stize za srbiju, pa nemoguce da je meni od 190 porudzbina stiglo 185, od cega je 5 stiglo nakon isteka perioda, a ovih 5 kojih nije stiglo 3 su u zadnjih godinu dana, od cega 2 nisu ni napustila Kinu po trackingu jer su uzeti bas u vreme korone, a ovaj jedan nije stigao za vreme strajka poste
I sad neko hoce meni da objasni da sam ja imao puno srece ili samo pazim od koje prodavnice porucujem?  Pa pre mislim ovo drugo jer ja sam spreman da platim vise ali da proizvod ima dobre ocene, ljudi se loze da bude besplatna postarina a onda cena ume da bude i veca nego da platis postarinu fazon 1$ ili cak i vise, isto kao drugar sto je trazio neki prsluk i kao do jaja, nasao sam povoljno, 15$ reko super, salje link, ja pogledam postarinu ono 150$

Ono sto sam ja shvatio je da se i na Aliexpresu i na drugim kineskim platformama otvorilo brdo prodavnica u zadnjih godinu, dve, tri, brdo njih je poluprevarantskog tipa
Brdo njih prodaje lose kopije premium proizvoda, neki malo bolje, ali mnogo njih lose, rade fazon cepanice sa KP cak i na Aliju, isplati se, postavis da prodajes popularan predmet i saljes gluposti a uzimas pare, pa kao poslato pogresno, poslacemo ponovo ali morate opet da doplatite ali ne preko alija nego preko ko zna kog sajta i brdo ljudi ce pasti iz celog sveta, pa kad su idioti padali na price da uplate 5000e da im neko posalje auto iz Nemacke a vlasnik se kao preselio u Englesku pa ne moze licno da se preuzme sto nece pasti za par evra/dolara
ali ne, uvek je lakse okriviti nase, ja znam da je onaj jedan postar uhvacen da krade pakete, sigurno ima jos neki koji to radi, nisu vise ni postari svi cisti u glavi pogotovo sto su zaposljavali u zadnje vreme po svim drzavnim preduzecima idiote ali opet ne moze da se generalizuje i okrive svi zbog pojedinaca
Pritom, ko kaze da se paketi nisu vratili jer nisu imali odgovarajuce deklaracije na sebi, ostecene deklaracije i slicno i zbog koji carina nije htela da ih obradjuje
I nemoj sad da mi neko kaze, preko bi se potrdudili, to moze da izjavi samo neko ko ne zna kakva sve govna preko rade i koje su tamo tek seronje od ljudi

TEEfqd

Citat: mareskin poslato 27 Jul, 2020, 12:07
Citat: redshadow poslato 25 Jul, 2020, 20:20
mene vise interesuje od nemackog prljavog vesa iz 2sv rata ovaj srpski iz 90ih. sto je olos predstavljan kao junak i heroj konkretno, ako bi neko umeo da napise. sto se 7.62 ispaljivao maloletnicima u ledja. o nemcima i tome kako su fini bili oni iz 40ih proslog veka mozemo i posle mislim, ja cu licno da vam napisem iskustva sa njima iz svakodnevnog zivota, prva ruka takoreci.

Misli¹ kao ¹to je bio genocid Srba u Hrvatskoj u drugom svetskom ratu, pa se ponovio 90ih. A njihovi zloèinci dobili visoke funkcije i poèasti u dr¾avi. I dalje otvoreno fa¹istièko delovanje hrvatskih vlasti decenijama unazad i ipak primljeni u EU. Nemaèku EU u kojoj je Nemaèka "izgubila" drugi svetski rat. Dodu¹e ista ta Nemaèka i njeni saveznici naoru¾avali i finansirali rat u Hrvatskoj. Kad veæ neæe¹ da se vraæamo u 40-e, eto malo 90e.
A lièno poznajem ljude koji su pro¹li pakao logora 90ih (i sad se naje¾im kad se setim ¹ta su mi sve isprièali), koji su branili svoje ognji¹te i koje su izdali isti ti Srbi za koje nas ti proziva¹ (a njih nema tako mnogo, samo su na vlasti).


Srbija je bila jaca strana 90ih i konkretno agresor. Da su ti isti kriminalci i decoubice na srpskoj strani mogli da zavrse rat-mogli su. Hrvati to svakako nisu mogl ni da su htelii, o tome se radi.
Ne prozivam nikog ovde konretno nit me to interesuje, ja sam ponosni srbin po rodjenju. Samo isto tako nemam na sta da budem ponosan posle 1945e u vezi te iste Srbije.

Moj problem konkretno je taj sto ovde a i generalno u Srbiji se sere po svemu i svakome a kad se spomenu licne svinjarije onda se prebacuje odgovornost na druge. Jadno veoma.
A te svinjarije su i te kako ogromne. I te kako. Pametnije je pokrivanje usima i gledanje svog posla nego pljuvanje po drugim nacijama.  7.62 vezanim maloletnicima u ledja i dzekiranje pred kamerama. 
ako su ti ljudi srbi i to je prihvaceno tu, ja bi radije da budem bilo sta samo ne srbin. taj olos treba da me predstavlja u svetu... samo sto komunjare na vlasti nece da im sude i presude, krali su za njih.
trula zemlja, truo sistem, malo je tu dobrih ljudi sada. kad kazem malo mislim da su u manjini.

mareskin

Citat: redshadow poslato 27 Jul, 2020, 13:30
Citat: mareskin poslato 27 Jul, 2020, 12:07
Citat: redshadow poslato 25 Jul, 2020, 20:20
mene vise interesuje od nemackog prljavog vesa iz 2sv rata ovaj srpski iz 90ih. sto je olos predstavljan kao junak i heroj konkretno, ako bi neko umeo da napise. sto se 7.62 ispaljivao maloletnicima u ledja. o nemcima i tome kako su fini bili oni iz 40ih proslog veka mozemo i posle mislim, ja cu licno da vam napisem iskustva sa njima iz svakodnevnog zivota, prva ruka takoreci.

Misli¹ kao ¹to je bio genocid Srba u Hrvatskoj u drugom svetskom ratu, pa se ponovio 90ih. A njihovi zloèinci dobili visoke funkcije i poèasti u dr¾avi. I dalje otvoreno fa¹istièko delovanje hrvatskih vlasti decenijama unazad i ipak primljeni u EU. Nemaèku EU u kojoj je Nemaèka "izgubila" drugi svetski rat. Dodu¹e ista ta Nemaèka i njeni saveznici naoru¾avali i finansirali rat u Hrvatskoj. Kad veæ neæe¹ da se vraæamo u 40-e, eto malo 90e.
A lièno poznajem ljude koji su pro¹li pakao logora 90ih (i sad se naje¾im kad se setim ¹ta su mi sve isprièali), koji su branili svoje ognji¹te i koje su izdali isti ti Srbi za koje nas ti proziva¹ (a njih nema tako mnogo, samo su na vlasti).


Srbija je bila jaca strana 90ih i konkretno agresor. Da su ti isti kriminalci i decoubice na srpskoj strani mogli da zavrse rat-mogli su. Hrvati to svakako nisu mogl ni da su htelii, o tome se radi.
Ne prozivam nikog ovde konretno nit me to interesuje, ja sam ponosni srbin po rodjenju. Samo isto tako nemam na sta da budem ponosan posle 1945e u vezi te iste Srbije.

Moj problem konkretno je taj sto ovde a i generalno u Srbiji se sere po svemu i svakome a kad se spomenu licne svinjarije onda se prebacuje odgovornost na druge. Jadno veoma.
A te svinjarije su i te kako ogromne. I te kako. Pametnije je pokrivanje usima i gledanje svog posla nego pljuvanje po drugim nacijama.  7.62 vezanim maloletnicima u ledja i dzekiranje pred kamerama. 
ako su ti ljudi srbi i to je prihvaceno tu, ja bi radije da budem bilo sta samo ne srbin. taj olos treba da me predstavlja u svetu... samo sto komunjare na vlasti nece da im sude i presude, krali su za njih.
trula zemlja, truo sistem, malo je tu dobrih ljudi sada. kad kazem malo mislim da su u manjini.

Ti bi da bude¹ bilo ¹ta nego Srbin. U redu.
Da bude¹ Hrvati koji su klali po Hrvatskoj i ubijali sve redom 40ih i 90ih, muslimani koji su pobili decu, sekli glave i igrali fudbal? Nemci koji su sve to aminovali, podr¾avali i finansirali?
Koji od tih i drugih svetlih primera ¾eli¹ da bude¹?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

TEEfqd

#28626
ne ne, ne obrci. konkretno necu da budem ekstremista i decoubica, a ako je to usko vezano sa srbstvom danas onda necu da budem srbin.
nacista, srbin koji ubija decu, hrvat ustasa, meni to sve isto veruj mi. ista govna. od ta tri govneta najmanje me brine nacizam, jer ga vise nema.
dodji i vidi.
a budi siguran da danas ima casnih ljudi sa sve 3 nabrojane strane.
samo malo manje kod hrvata i srba, tu ima vise ekstremista trenutno u odnosu na zemlje gde nije bilo rata duze vreme.


nego sad pitanje za tebe, jel mislis da je moguce biti srbin patriota a da ne uzvikujes noz zica srebrenica? ili da ne pisas po nacistima tj izumrloj generaciji i politickoj ideologiji?
ili je sastavni deo srpskog patriotizma da zelis smrt nekoj drugoj strani (bez obzira sto ta strana vise ni ne postoji). smesno u najmanju ruku.

TEEfqd

mozda ja imam neki potpuno treci mentalitet, mozda mi je stvarno neki svaba jebo babu sto je neko napisao pa mi je proradio neki gen...

ali meni licno ako sam srbin je veci problem neki milivoje, milutin ili koji god da ga jebem koji puca deci u ledja nego ustasa koji mi je otvoreno neprijatelj. ta ljaga sa obraza se tesko skida. tj nikad se ne skine.
komunjare, vecina tu sad, nema obraz

Kostić

краду поштари оно што није на потпис него само на изволте посло вам кинез и мојима није дошло пар пута неке ситне глупости а поштар разноси пошту својим аутом мислим еј ја га гледам стане на паркинг па три зграде па седене у ауто оде 50 метара даље стане па опет али како год до нас је није до кинеза цео свет трпи тај транспорт не само ми

mareskin

Citat: redshadow poslato 27 Jul, 2020, 14:32
ne ne, ne obrci. konkretno necu da budem ekstremista i decoubica, a ako je to usko vezano sa srbstvom danas onda necu da budem srbin.
nacista, srbin koji ubija decu, hrvat ustasa, meni to sve isto veruj mi. ista govna. od ta tri govneta najmanje me brine nacizam, jer ga vise nema.
dodji i vidi.
a budi siguran da danas ima casnih ljudi sa sve 3 nabrojane strane.
samo malo manje kod hrvata i srba, tu ima vise ekstremista trenutno u odnosu na zemlje gde nije bilo rata duze vreme.


nego sad pitanje za tebe, jel mislis da je moguce biti srbin patriota a da ne uzvikujes noz zica srebrenica? ili da ne pisas po nacistima tj izumrloj generaciji i politickoj ideologiji?
ili je sastavni deo srpskog patriotizma da zelis smrt nekoj drugoj strani (bez obzira sto ta strana vise ni ne postoji). smesno u najmanju ruku.

Podmeæe¹ ne¹to ¹to nisam nikad rekao. Niti uzvikujem "no¾ ¾ica srebrenica", niti podr¾avam one koji su èinili zloèine. Niti propagiram napade na druge narode. Ali ne podr¾avam zatvaranje oèiju na tuðe zloèine i preno¹enje krivice samo na moj narod. Ako otvaramo oèi daj onda svi da ih otvorimo. A ne fa¹istièka Hrvatska da bude primljena u EU, a navodno se bog zna kakvi pristupni pregovori vode da bi se u¹lo. Isto tako ne podr¾avam okupaciju dela Srbije od strane stranih dr¾ava. Mi ih nismo napali, a nismo ih napali ni u biv¹oj Jugi.
Nacisti su izumrla generacija koja je uradila ¹to je uradila i ba¹ nekako uspela da bi sledeæoj generaciji ostavili rezultat. Taj rezultat je sada¹nja Nemaèka i postepeno podizanje vojne gotovosti i intervencionizma Nemaèke. O finansijskoj moæi i uticaju u EU i svetu da ne prièam.
Srpski patriota treba da bude onaj koji ¾eli najbolje svojoj zemlji, a da ga ne bude sramota toga. Ovde i problem jeste ¹to se odluke koje donosi vlast retko (skoro nikako) poklapaju sa onim ¹to je dobro za Srbiju.

Ima jedan deo na¹ih gastarbajtera kojima odgovara da u Srbiji bude lo¹e. Tako su podr¾avali iz Nemaèke, ©vajcarske i Austrije Milo¹eviæa dok su im ovde majstori zidali kuæe za 10 maraka meseèno. A materijal ih ko¹tao kao jedan vikend izlazak u grad. I sada je ovde jeftina radna snaga, pa im odgovara Vuèiæ. Sve im je jasnije i bolje znaju od nas koji ¾ivimo ovde i trpimo posledice ovakve vlasti.
Imam puno familije po Evropi, pa znam kako razmi¹ljaju i kako srbuju po kafanama. I busaju se u junaèke grudi.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Glava Dole

Ja sam u SDu sa dva naloga na dve adrese pokusavao 4 puta- nista nikada nije stiglo. Dakle neodgovorni Smederevci, sta drugo...

U CA skoro sve, od 7 ispunjenih stranica ne znam dal jedan- dva nisu stigla. Postara prilikom prvih pordzbi nije mrzelo da se raspituje po komsiluku gde da mi donese jer nema broja, a posto nosi ponedeljkom, sredom i petkom, kad god je stiglo utorkom ili cetvrtkom zvali su me telefonom da me obaveste da mogu da preuzmem danas u posti ili sutra da mi on donese. Svaka im cast :D

Dve posiljke porucim negde sredinom januara, istekne prvi rok, istekne produzetak, ja pokrenem dispute, vrate mi novac... nedelju dana kasnije zove iz poste, imam paket... stigao jedan, drugi jos kasnije, tamo negde u aprilu... a ja se vec i oprostio od toga...

Suma sumarum: ti free shipping paketi najvise zavise od opstine i dobre volje radnika koji tu rade.

TEEfqd

Sa 70% glasova ti ni ne treba neka tamo manjina iz nemacke, svajcarske austrije i ostalog da ti bude bilo kakav trn u oku uopste.
Pogotovu ne jer na lepe oci unesu debele pare (milijarde eura) u tu istu Srbiju svake godine.

A budi siguran da vecina iz inostranstva se ne maltretira glasanjem u ambasadi i slicno, ima druga neka posla. To sto ovde covek zaradi za mesec dana a u Srbiji sa time moze da zivi glat 1 godinu je iskljucivo
krivica politike te vlasti tamo, a ova vlast ovde je za to zasluzna. Cuvao se interes poreskih obaveznika kroz decenije. Kako je i trebalo biti.

Samo...sve vise mi se vrti po glavi ti milioni glasaca za tu vlast a sve manje vucic i izglasana ekipa. Mi pricamo o ogromnoj vecini ovde, vecini u samom narodu..

Ziv nisam da vidim mapu Srbije 2030 i 2040 samo da ostane ista ekipa jos toliko godina. Sa sadasnjih 70% veorovatno i hoce. Luzeri da nema vecih.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: redshadow poslato 27 Jul, 2020, 18:35
Sa 70% glasova ti ni ne treba neka tamo manjina iz nemacke, svajcarske austrije i ostalog da ti bude bilo kakav trn u oku uopste.
Pogotovu ne jer na lepe oci unesu debele pare (milijarde eura) u tu istu Srbiju svake godine.

A budi siguran da vecina iz inostranstva se ne maltretira glasanjem u ambasadi i slicno, ima druga neka posla. To sto ovde covek zaradi za mesec dana a u Srbiji sa time moze da zivi glat 1 godinu je iskljucivo
krivica politike te vlasti tamo, a ova vlast ovde je za to zasluzna. Cuvao se interes poreskih obaveznika kroz decenije. Kako je i trebalo biti.

Samo...sve vise mi se vrti po glavi ti milioni glasaca za tu vlast a sve manje vucic i izglasana ekipa. Mi pricamo o ogromnoj vecini ovde, vecini u samom narodu..

Ziv nisam da vidim mapu Srbije 2030 i 2040 samo da ostane ista ekipa jos toliko godina. Sa sadasnjih 70% veorovatno i hoce. Luzeri da nema vecih.
posto toliko lepo zaradjujete pretpostavljam da ste se odrekli drzavljanstva, pa necemo morati da vas lecimo kad omatorite o trosku nas jadnih gradjana srbije....ili niste....nego potezete vezu za svaku ozbiljniju intervenciju.
ja bi gastarbajterima naplaciva pun doprinos za penzione i zdravstveno i sovcijano...pa da vidim kao ce se bahatiti po srbiji kad dodju....nego u nemackoj minimalac za penziono jer racunaju da im je 800 evra dosta penzije u srbiji kad omatore.....pa nek i ovde dobiju jos 150 i bog da ih vidi....ako docekaju penziju.
a apropo nemacke...nemacka je duzna vise nego srbija ali ako imas moc nije bitan dug

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2011&mm=11&dd=24&nav_id=560539

toliko io intrsima poreskih obaveznika,


a mozda si samo krme u teheranu pa se klanjas sest a ne pet puta dnevno  da bi se osecao veci musliman od muslimana
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Jul, 2020, 19:35

ja bi gastarbajterima naplaciva pun doprinos za penzione i zdravstveno i sovcijano...

Ne pita¹ se, na ¾alost, ili na sreæu.  :)

Nisu gastarbajteri krivi ¹to smo sebi sjebali dr¾avu - barem ne ni¹ta vi¹e od ostalih koji su (jo¹ uvek) ovde.
Da je ovde iole normalno i kako treba, zanemariv procenat ljudi bi i¹lo da budu stranci, i da rodbinu viðaju za velike praznike.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

тако се пуфта курчи по италији а кад заболи зуб ето га у дому здравља јао ја сам незапослен среди зуб па оде назад хе хе

TEEfqd

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Jul, 2020, 19:35
Citat: redshadow poslato 27 Jul, 2020, 18:35
Sa 70% glasova ti ni ne treba neka tamo manjina iz nemacke, svajcarske austrije i ostalog da ti bude bilo kakav trn u oku uopste.
Pogotovu ne jer na lepe oci unesu debele pare (milijarde eura) u tu istu Srbiju svake godine.

A budi siguran da vecina iz inostranstva se ne maltretira glasanjem u ambasadi i slicno, ima druga neka posla. To sto ovde covek zaradi za mesec dana a u Srbiji sa time moze da zivi glat 1 godinu je iskljucivo
krivica politike te vlasti tamo, a ova vlast ovde je za to zasluzna. Cuvao se interes poreskih obaveznika kroz decenije. Kako je i trebalo biti.

Samo...sve vise mi se vrti po glavi ti milioni glasaca za tu vlast a sve manje vucic i izglasana ekipa. Mi pricamo o ogromnoj vecini ovde, vecini u samom narodu..

Ziv nisam da vidim mapu Srbije 2030 i 2040 samo da ostane ista ekipa jos toliko godina. Sa sadasnjih 70% veorovatno i hoce. Luzeri da nema vecih.
posto toliko lepo zaradjujete pretpostavljam da ste se odrekli drzavljanstva, pa necemo morati da vas lecimo kad omatorite o trosku nas jadnih gradjana srbije....ili niste....nego potezete vezu za svaku ozbiljniju intervenciju.
ja bi gastarbajterima naplaciva pun doprinos za penzione i zdravstveno i sovcijano...pa da vidim kao ce se bahatiti po srbiji kad dodju....nego u nemackoj minimalac za penziono jer racunaju da im je 800 evra dosta penzije u srbiji kad omatore.....pa nek i ovde dobiju jos 150 i bog da ih vidi....ako docekaju penziju.
a apropo nemacke...nemacka je duzna vise nego srbija ali ako imas moc nije bitan dug

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2011&mm=11&dd=24&nav_id=560539

toliko io intrsima poreskih obaveznika,


a mozda si samo krme u teheranu pa se klanjas sest a ne pet puta dnevno  da bi se osecao veci musliman od muslimana


normalno je da je u zemlji u kojoj je proizvodnja i zaduzenje bude vece. apropo lecenja i jadnih gradjana srbije. ti si izgleda preskocio
deo gde pise da gastarbajteri unesu milijarde i milijarde eura godisnje a ni ne zive tu?

uz toliko nepostovanje SRBA gastarbajtera koji toliki novac unesu u srpski sistem i ovih prozivki za svinje teheran i ostalo, jedino bi bilo fer da pored servisa otvoris i perionicu.
gastarbajterskih tabana naravno.  jer kazes gastarbajteri su ti na grbaci, 800e penzionog minimalca iz inostranstva svakog meseca kojih se potrosi u zemlji gde ti zivis ti smeta...
vrati malo drustvu.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Slaninar poslato 27 Jul, 2020, 19:40
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Jul, 2020, 19:35

ja bi gastarbajterima naplaciva pun doprinos za penzione i zdravstveno i sovcijano...

Ne pita¹ se, na ¾alost, ili na sreæu.  :)

Nisu gastarbajteri krivi ¹to smo sebi sjebali dr¾avu - barem ne ni¹ta vi¹e od ostalih koji su (jo¹ uvek) ovde.
Da je ovde iole normalno i kako treba, zanemariv procenat ljudi bi i¹lo da budu stranci, i da rodbinu viðaju za velike praznike.

idu ljudi za nekom vizijom boljeg zivota.....koliko je bolji vidimo kad ostare i vrate se u srbiju.....da se ovde lece i umru, a zdravstveno su placali u nemackoj....po cemu srbija ima obavezu da finansira njihovo lecenje....
kad dodju gastarbajteri procvetaju usluge koje su kod nas jeftine u odnosu na inostranstvo....kafane, diskoteke, pefikiri i manikiri, frizerski saloni, zubari ......u bibliotekama i pozoristima pa ni u bioskopima nema razlike da li su tu ili nisu.....

nagradno pitanje

na koji nacin se divljaci motorcikli dovoze kod nas

odgovor za glupe u narednom broju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Јао како ћу дочекати наредни број
Друштво за заштиту од животиња

TEEfqd

#28638
znas koliko je bolji taj zivot u inostranstvu...toliko da je elementarno za tebe licno koji si tamo i za tvoju decu pokriveno i ne dovodi se u pitanje.
bez kurcenja bez cuda muda i bahacenja. toliko. zdrava baza, ovo ostalo od zivota i u cemu uzivas je individualno.

spominjes gastarbajtere kao da su olos i kao da drzava srbije ili poreski obaveznici tamo imaju neki los dil, a to je van svake pameti. jedini los dil
u celoj prici je drzava srbije sa svojim poreskim obaveznicima.

za glupe : jebe te sopstvena drzava ne gastarbajter kome nisi ni u glavi ni u planu i koj dodje da sasuje sezonski 10ak hiljada evra iz sprdnje.

sad gledam ovamo neka vozila sa blagim ostecenjima koja zu debelo ispod cene, planiram da doteram to za srbiju, sredim za meni licno male pare
i da teram. hoce da me pljuju kad dodjem da radimo posao?
mislim, nije problem da se kupe ni 3 auta ovde nit cu da se obogatim od toga sto cu uraditi
al ono, interesuje me dal je neko toliko govno od coveka tu unapred da me mrzi sto cu mu doneti posao i pare pred noge.

despic

Pravi gastosi penzosi se lece preko...to su mahom oni sto su otisli u pravo vreme. Ovi novokomponovani gastosi, ne znam sta da kazem...ima raznih slojeva, nije za poredjenje.
Da je bolji zivot, zavisi kako je kome i sta bolji zivot.
Znam neke ljude koji imaju ozbiljne firme, ozbiljne poslove, voze ozbiljna kola, imaju ozbiljne kuce, stanove u centru...placam im pice ovde kad dodju.
Sto se tice sigurnosti, i neke "nazovi" mogucnosti, bolji je zivot preko. Al to je verujem jer ces mnogo vise da grizes. Ista prica ko u bg-u ljudi iz unutrasnjosti.
Al sto se tice ladjenja jaja i boljenje qrca, to nema nidje bolje nego ovde, potpisujem. Pa sad, ko sta zeli...kako se ko snasao.
Sto smo blize evropi to vise najebavamo...to je sigurno. Nismo mi kapacitet za te price
klasican divljak