Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 14 gostiju pregledaju ovu temu.

dzimika

zajebo si se, danas 125din :P

Biker-Boy

I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic

Proleæa 2009-te je par meseci bio 60-ak dinara eurodizel, a evro je bio oko 90... Pao sa oko 100 ili 110... U vreme onog najveæeg svetskog lopova Ðilasa... A tad su samo Amerikanci smanjili vo¾nju za 4%...

DebeliZmaj

ja se jos secam vremena kad sam vozio za 22din kilo gasa :")
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 29 April, 2020, 23:25
ja se jos secam vremena kad sam vozio za 22din kilo gasa :")
Pre toga je bio 19.60... :D

despic

E jebi ga lazicu a pre toga je bio 18din, secam se ko juce da je bilo...vozio corsu 99god. Sipo na omvu godinama i izvalio da im je bas sranje plin
klasican divljak

Lazic

Ja sam pre¹ao na plin kad je bio 19.60... :D

ЯЭВОЛУТИОН

http://www.zavoli.rs/mds-metal

jeste li pretakali plin rucnom pumpom.....pa vi niste ni znali kako se na plin vozi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

sad sebi neku kantu od mercedesa pakujem... ima gas ... ;(
isteko atest ... 400e da odradim sve novo ..200-300e da poskidam gas :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2020, 23:14
http://www.zavoli.rs/mds-metal

jeste li pretakali plin rucnom pumpom.....pa vi niste ni znali kako se na plin vozi....
Tad je benzin bio jeftin.... :D


@Zmaj:
Ne znam koji je motor u njemu, ali meèke benzinci nisu ba¹ ekonomiène bile nikad... ©to bi radio sve novo kad istekne atest? Nije valjda toliko stara meèka? A zapadna plata ni¹ta?

despic

Ako budes vozio taj auto...tih 400e je odlicno ulaganje
klasican divljak

Glava Dole

Ja pak pamtim brojku od 17 dinara iako nikad nismo ni imali auto na gas :D Ali cim se omasovilo krenuli da udaraju gde su stigli...

Ostoja

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2020, 23:14
http://www.zavoli.rs/mds-metal

jeste li pretakali plin rucnom pumpom.....pa vi niste ni znali kako se na plin vozi....
Pa menja¹ bocu na pumpu u pizdincima a oni te èudno gledaju, tablice koznaodakle a ti ne sipa¹ gorivo nego kupuje¹ plin...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

krenemo na more sa tri boce u gepeku.....ja ne znam kako smo se zivi vratili....izmedju boca sundjeri da ne zveckaju....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DebeliZmaj

Citat: Laziæ poslato 04 Maj, 2020, 21:30
@Zmaj:
Ne znam koji je motor u njemu, ali meèke benzinci nisu ba¹ ekonomiène bile nikad... ©to bi radio sve novo kad istekne atest? Nije valjda toliko stara meèka? A zapadna plata ni¹ta?

200 Kompresor ...
Koliko meni treba od A do B ... videcemo ... verovatno na karaju kupim dizel ;0)
reko sam ti vec stav oko novijih kola i srbije ... po meni suludu kupovati bilo sta novije od 15 godina
za srbiju.... zna koliko puta su mi ogrebali bmw ....
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dzimika

Nema nista lepse nego voziti se u novom autu, dok ne odes u servis pa te izuju jer im se moze a kvalitet blizu nule
stara kola bez elektronike i silnih turbo punjaca najbolja, ako su odrzavana naravno, sto manje elektronike, elektrika moze, i sto cistija mehanika, najsladje sam se vozao sa kolima iz 80tih i 90tih

Lazic

200 kompresor èak ni sa tvojom vo¾njom k'o baba ne mo¾e ispod 13-15...


@D¾imika:
Moje iskustvo je drugaèije, drkaju karburatori, drkaju kablovi, drkaju bobine, drkaju kondenzatori, drkaju platine, drka razvodna kapa, drka prst razvodnika, drka taèka paljenja, drka podmazivanje trapa, drka ¹telovanje ventila, drka ¹telovanje paknova, drka pad napona, beee¾i breeee... :) :) :)


Gejmobil sa kraja 20og veka, 7 godina ni jednom se nije desilo da neæe da upali, ni jednom me nije ostavio na putu, od iritirajuæih oba kvara, bobine, dve za 7 godina, ukupno 80e... A èak i tad je bio u voznom stanju samo nije dobro i¹ao a tro¹io k'o Lada...

dzimika

Zavisi koji auto i kako je odrzavan u proslosti, kod nas je problem sto dobrih starih kola nema skoro uopste, preko jos uvek ima i cene ih isto kao novija
moje iskustvo sa novijim kolima je losije nego sa starijim kolima, vozio sam eskorta iz 89god od 2001god ja mislim do 2004, posle toga vozila keva jos godinu ipo, ja presao oko 80000km, keva jos oko 40000, ja nijedan kvar nisam imao sa tim autom osim manjeg udesa za koji nisam iskoristio pravo za odstetu na zalost, neiskustvo jbg, taj auto je tovaren brdo puta preko maksimuma, vozio i po 400kg lubenica svojevremeno, isli brdo puta do bosne kod babe i dede sa punim gepekom namirnica a mogu vam reci da mu gepek nije mali uopste
Potrosnja 8l po gradu benzina, nikada plin u njega, tad i nije bilo plina

Jedini auto noviji koji me solidno sluzio je laguna ali za 6god presao sam ja mislim do 70000km, ne vise od toga, ali opet samo sto sam je uzeo otisao regulator pritiska turbine, ceo trap sam morao da uradim jer je negde dugo stajala pre nego sam je uzeo, obe prednje opruge su pukle, jedna posle kratkog vremena od kako sam je uzeo, jedna na moru pre 3god, zadnje su isto pucale po malo, ali iako su mi svi govorili da bezim od lagune lepo sam se navozao sa njom
A kevi na kliu 2011 ode servo pumpa zbog loseg akumulatora, idioti da bi ustedeli su napravili da struja ide u krug preko uredjaja a ne do svakog uredjaja posebno pa tako je doslo da njoj crkne servo a on je tipa 2. na liniji ili cak prvi, 200e deo plus zajebancija da se zameni jer je sve skuceno da ne mozes iglu da zavuces

Lazic

Ono ima i toga, èetvrt veka vo¾nje le¹eva... :o ;D