Glavni meni

Sta stampa stampa

Započeo zmiya, 11 Decembar, 2011, 17:36

sasa ns 1 i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

misa-pei

Jok. Pozove od¾aèara. :P :P :P
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

a odzacar ima cetku kao svinja kitu pa ce da se savija po zelji na svakoj krivini i smirgla zidove u tom lavirintu od pecke?  [rofl]

idanijel

U kaljevu peæ se lo¾e suva drva, bukva, cef, hrast, bagrem. Jbg. A u bubnjare ¹ta dohvati¹. Kaljeva Se ru¹i posle 10-15 god pa oèisti i prezida.

misa-pei

Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2019, 23:26
a odzacar ima cetku kao svinja kitu pa ce da se savija po zelji na svakoj krivini i smirgla zidove u tom lavirintu od pecke?  [rofl]

Ti ka¾e¹ za peæ? :D :D :D Ja mislio da prièa¹ o od¾aku.

Citat: idanijel poslato 14 Decembar, 2019, 23:35
U kaljevu peæ se lo¾e suva drva, bukva, cef, hrast, bagrem. Jbg. A u bubnjare ¹ta dohvati¹. Kaljeva Se ru¹i posle 10-15 god pa oèisti i prezida.

Preteèe me idanijel. U zavisnosti od konstrukcije peæi, ili se potpuno ru¹i (demontira) ili se samo otvori s gornje strane i oèisti. Zajeban posao. Èað je toliko fina i tako se lako raznosi po celom stanu da je to stra¹no. Jedva se oèiste stvari, bez obzira ¹to su bile dooooobro pokrivene.

A pored svoje funkcionalnosti, kaljeva peæ èesto ima i izuzetnu estetsku ulogu. Mogu biti toliko lepe da ih ljudi i po¹to prestanu da se greju na njih, ostavljaju kao ukras, posebno u salonskim stanovima/kuæama. Danas su opet na ceni te dekorativne, postavljaju ih kao èist ukras, bez od¾aka, samo da se hvale. A mogu se i ubaciti elektro grejaèi, to je bilo popularno u nekom periodu kad je grejanje na struju bilo najeftinije.
Država je najveći neprijatelj naroda

bogdan

pa kaljeva je ustvari termoakumulaciona  samo na drva , moj matori ih zidao iz hobija pa tako ja imam tri komada u kuci ( a on 5 ) , skupe za nabavku i zidanje al ekonomicne  , najprijatnije grejanje , da vidim uff-a da nasloni ledja na njegovu pecku  :D
ciscenje je lako jer ima sad jeftinih usisivaca za pepeo , ja je cistim na 3-4 godine obicno u sred zime kad se zapusi  :D

megaidiot

Citat: UFF poslato 14 Decembar, 2019, 23:17
:wtf:
;D
prva asocijacija kad neko pomene samotne peci je "mikoo pickoo jebala te samotna peec"

Lazic


FANTOM

    I meni bio odzacar pre par godina i ocisto je otvoro [flashing] se na vrhu i imao je neke kao kutlace sa dugom drskom i vadio iz pregrada pepeo . Inace pec je iz 1962. Nikad nije rusena preslagana itd . Fabricka . [thumb_up]

misa-pei

To je prava stvar! U¾ivaj!
Država je najveći neprijatelj naroda

UFF

forumas br 1 kaze ja se grejem na ivericu jer je dzabe
forumas br 2 kaze kaljeva pec je najbolja ali moras da lozis samo kvalitetna i suva drva (zaboravio da to nikako nije dzabe) jedino moras da je razjebes skroz za deceniju pa napravis iz pocetka
forumas br 3 kaze jet engine je najbolji, ugreje kucu najbrze samo moras cist kerozin da lozis a imas i godisnji servis ulje i rezervne delove jbg  [rofl]

Lazic

Foruma¹ br 4 ka¾e da su ipak najbolji mali nuklearni reaktori kao ¹to ih koriste u bespuæima... :o ;D

Greje i pravi struju za ceo gradiæ za vrlo mare pare, uz prilièno mali rizik...

El Jefe

Форумаш 6. Одселити се у Лос Анђелис
Друштво за заштиту од животиња


idanijel

Najeftinje je na pre gasnog i elektro sata...

Poslato sa COR-L29 pomoæu Tapatoka

mali_zmaj

Podr¾avam selidbu u toplije krajeve!!!  ;)

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

PECA BMW

Citat: Laziæ poslato 16 Decembar, 2019, 09:44
Foruma¹ br 4 ka¾e da su ipak najbolji mali nuklearni reaktori kao ¹to ih koriste u bespuæima... :o ;D

Greje i pravi struju za ceo gradiæ za vrlo mare pare, uz prilièno mali rizik...

Jedva cekam da naprave motor na nuklearni pogon , gurnes stapic i vozis se 1000 god , posle izvuces odneses u reciklazni centar a utnes nov za jos 1000 god .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Kostić

у костолцу греање кошта смешна ставка а ходају голи по селу у раковици греање кошта више од пола уплатнице (минимум седам пута скупље од костолца) и ради се ремонт уличног топловода у децембру

Hurricane

neka ti guma stoji pored motora videh malopre, bio u prolazu, rekao bih prednja

Kostić

стара она са којом сам пао 20 пута на истом месту пре него што сам решио да идем около ако ти треба узми ал не ваља штендер наравно немој треба ми

Hurricane

ma mislio sam da ti je neko ostavio a da nisi video, jeste sigurno meni æe da valja ako tebi nije  [rofl]